Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161584 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 29, 2015, 01:06:26 »
Ścieżka rowerowa wokół Polic...asfaltowa!



Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 29, 2015, 09:31:31 »
-darmowa sterylizacja bezpańskich zwierząt

Darmowa sterylizacja już jest dla bezdomnych zwierząt,tylko ma ograniczoną ilość rocznie,ale zwierzaki trafiające do naszego schroniska w Dobrej,czy te trafiające do Tozu w Policach są sterylizowane ;)

Można by za to pomyśleć o darmowej sterylizacji i chipowaniu wszystkich zwierzaków z gminy Police,rozwiązało by to problem niechcianych szczeniaków,bo pani nie upilnowała,a nie stać jej na sterylizację.Chipowanie za to zwiększyłoby szansę,że zwierzak,który się zgubił odnajdzie swojego właściciela.Oczywiście musiałby ktoś monitorować od razu wprowadzanie danych do komputera(wet chipujący psa/kota),bo bez tego chipowanie nie ma sensu,ale wszystko do ogarnięcia.Przy chipowaniu od razu do rejestru gminy i podatek ściągnięty,w kilka lat zwróci się inwestycja z nawiązką,bo nie płacących podatek od psa jest wielu.A z nawiązek wtedy można pomyśleć o wybiegach-psiarze płacą i psiarze dostają-idealny układ tak mi się wydaje ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 29, 2015, 10:22:18 »
Przy chipowaniu od razu do rejestru gminy i podatek ściągnięty,w kilka lat zwróci się inwestycja z nawiązką,bo nie płacących podatek od psa jest wielu.
To przedsięwzięcie ma sens.Rozbudowałbym to jeszcze o badania DNA i problem psich kup w Gminie Police przestałby istnieć.Chodniki,trawniki lśniłyby czystością a nie były siedliskiem chorób.Szerzej na ten temat wypowiadałem się w innym temacie.Obawiam się jednak,że na to musimy jeszcze poczekać, bowiem do takich projektów potrzeba włodarzy z fantazją.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 29, 2015, 11:24:29 »
Przy chipowaniu od razu do rejestru gminy i podatek ściągnięty,w kilka lat zwróci się inwestycja z nawiązką,bo nie płacących podatek od psa jest wielu.
To przedsięwzięcie ma sens.Rozbudowałbym to jeszcze o badania DNA i problem psich kup w Gminie Police przestałby istnieć.Chodniki,trawniki lśniłyby czystością a nie były siedliskiem chorób.Szerzej na ten temat wypowiadałem się w innym temacie.Obawiam się jednak,że na to musimy jeszcze poczekać, bowiem do takich projektów potrzeba włodarzy z fantazją.
A moim zdaniem sensu nie ma, z jednego powodu: nie możesz nikogo zmusić, żeby zaczipował swojego zwierzaka. Sama idea ok, ale dopóki przepisy się nie zmienią, będą to wyrzucone pieniądze.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 29, 2015, 11:32:38 »
Wobec tego "twórców ustawy śmieciowej" powinniśmy czym prędzej umieścić w ZK bo gro jej zapisów jest niezgodnych z prawem a ich egzekwowanie wbrew prawu ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 29, 2015, 11:47:51 »
Jestem za :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 29, 2015, 18:16:11 »
Czy posiadanie psa to jakiś luksus żeby za to płacić...?  :-\  Widzę że jest tutaj sporo osób żyjących z pieniędzy podatników...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 29, 2015, 18:18:49 »
Posiadanie psa to radość i przyjemność ale również obowiązek. M. in. dotyczący utrzymania czystości w mieście.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 29, 2015, 18:21:28 »
Nauczcie ludzi kutury (zbieranie kup) a nie tylko potraficie obciążać podatkami. Obowiązkiem powinno być zapewnienie zwierzakowi potrzeb a nie nabijanie kasy kolejnym cwaniakom.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 29, 2015, 19:26:02 »
Posiadanie psa to radość i przyjemność ale również obowiązek. M. in. dotyczący utrzymania czystości w mieście.
a jakież to miejskie służby sprzątają psie odchody z trawników i chodników???? mieszkam tu od urodzenia i nigdy nie zaobserwowałem takowych służb w akcji. obowiązek sprzątania po swoim psie leży po stronie właściciela a nie miasta. podatek ten jest haraczem. grzegorz - jesteś niepoważny.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 29, 2015, 20:58:55 »
A moim zdaniem sensu nie ma, z jednego powodu: nie możesz nikogo zmusić, żeby zaczipował swojego zwierzaka. Sama idea ok, ale dopóki przepisy się nie zmienią, będą to wyrzucone pieniądze.

Może właśnie dlatego piszę,że w zamian za sterylizację darmową-darmowe chipowanie,nikt nikogo do niczego nie zmusza ;)

Czy posiadanie psa to jakiś luksus żeby za to płacić...?    Widzę że jest tutaj sporo osób żyjących z pieniędzy podatników...

No ja akurat tylko płacę podatki,a jestem za tym,żeby wszyscy właściciele psów płacili podatki,można byłoby wtedy żądać od gminy wybiegów dla naszych czworonogów,można by było żądać "darmowych"(z naszych podatków) woreczków na psie odchody i specjalnych śmietników,a nie tylko żądać,a nic od siebie w zamian nie dawać.

Posiadanie psa to radość i przyjemność ale również obowiązek. M. in. dotyczący utrzymania czystości w mieście.

To ,że powinno się sprzątać,to w ogóle nie podlega dyskusji ;) Tylko teraz wytłumacz temu,który sprząta po swoim psie-dlaczego ma płacić? Na schroniska powinni wszyscy płacić,nie tylko psiarze,bo psiarze mają swoje psy w domu(już ten temat gdzieś przerabialiśmy)Więc na co idą pieniądze z podatków za psa?

Nauczcie ludzi kutury (zbieranie kup) a nie tylko potraficie obciążać podatkami. Obowiązkiem powinno być zapewnienie zwierzakowi potrzeb a nie nabijanie kasy kolejnym cwaniakom.

Czyli  jak niby mają nauczyć kultury ludzi? I kto ma to robić?

a jakież to miejskie służby sprzątają psie odchody z trawników i chodników? mieszkam tu od urodzenia i nigdy nie zaobserwowałem takowych służb w akcji. obowiązek sprzątania po swoim psie leży po stronie właściciela a nie miasta. podatek ten jest haraczem. grzegorz - jesteś niepoważny.

Ja też takich służb nie zauważyłam,sprzątają właściciele,o ile sprzątają,a reszta zostaje na trawniku do czasu rozpuszczenia :p Haraczem nie będzie,jeżeli psiarze z tego tytułu będą mieli jakieś wybiegi,woreczki i.t.p
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 29, 2015, 21:22:35 »
No ja akurat tylko płacę podatki,a jestem za tym,żeby wszyscy właściciele psów płacili podatki,można byłoby wtedy żądać od gminy wybiegów dla naszych czworonogów,można by było żądać "darmowych"(z naszych podatków) woreczków na psie odchody i specjalnych śmietników,a nie tylko żądać,a nic od siebie w zamian nie dawać.
Jak masz taką potrzebę to sobie wybuduj wybieg dla swojego psa, ja i pewnie większość ludzi nie mamy takiej potrzeby i wolimy na coś innego przeznaczyć NASZE pieniądze.  Jak byśmy mieli cywilizowanych ludzi rządzących to śmietnik był by na każdym rogu bez tworzenia specjalnych opłat za psa. Worki można sobie kupić samemu (i tak nikt ci ich pod nos nie przyniesie a tylko będą więcej kosztować)
Czyli  jak niby mają nauczyć kultury ludzi? I kto ma to robić?
Np. mandatami za zaśmiecanie (o ile jest taka możliwość) i społeczną niechęcia, za granicą jakoś ludzie potrafią.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 29, 2015, 21:39:35 »
Posiadacze psów (w tym ja) płacący opłatę od posiadania psów od dawna postulują, by za pieniądze wpłacane do kasy gminy z tytułu tej opłaty, były wykonywane urządzenia i infrastruktura dla psów. Tylko o to chodzi. Z tej opłaty, rocznie do budżetu wpływa około 65 tys. Ty wystarczy na budowanie i utrzymywanie wybiegów dla psów.

Tam, gdzie zadania związane ze zwierzętami dotyczą zadań własnych gminy(np. opieka nad bezdomnymi zwierzętami), na ich realizację "zrzucają się" wszyscy podatnicy. I to jest ok. Ja, jako posiadacz psa i opłacający z tego tytułu opłatę do kasy gminy, chciałbym, aby z tych pieniędzy powstawała infrastruktura służąca "psiarzom" - wybiegi, dystrybutory z workami, psie toalety itp.

Na terenach zarządzanych przez ZGKiM dozorczynie dwa razy w miesiącu grabią trawniki, w ten sposób sprzątając psie odchody. Nie wiem jak to wygląda na terenach spółdzielni.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2015, 21:41:07 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 29, 2015, 21:56:03 »
Jak masz taką potrzebę to sobie wybuduj wybieg dla swojego psa, ja i pewnie większość ludzi nie mamy takiej potrzeby i wolimy na coś innego przeznaczyć NASZE pieniądze.  Jak byśmy mieli cywilizowanych ludzi rządzących to śmietnik był by na każdym rogu bez tworzenia specjalnych opłat za psa. Worki można sobie kupić samemu (i tak nikt ci ich pod nos nie przyniesie a tylko będą więcej kosztować)

No i ci nie wyszło,ja takiej potrzeby nie mam,mam za to potrzebę,by za moje pieniądze wpłacane od 15 lat w ramach podatku od psa zrobili coś,co będzie dotyczyło psów.Może to być darmowe chipowanie,darmowe sterylizacje lub właśnie wybiegi czy woreczki,które tak przy okazji mam zawsze przypięte do swojej listonoszki w pięknym pudełku-kosteczce.Nie chcę płacić na schroniska,do którego mój pies nie trafi nigdy,gdy ci ,co faktycznie psa się pozbywają nie płacą ani złotówki.

Posiadacze psów (w tym ja) płacący opłatę od posiadania psów od dawna postulują, by za pieniądze wpłacane do kasy gminy z tytułu tej opłaty, były wykonywane urządzenia i infrastruktura dla psów. Tylko o to chodzi. Z tej opłaty, rocznie do budżetu wpływa około 65 tys. Ty wystarczy na budowanie i utrzymywanie wybiegów dla psów.

Tam, gdzie zadania związane ze zwierzętami dotyczą zadań własnych gminy(np. opieka nad bezdomnymi zwierzętami), na ich realizację "zrzucają się" wszyscy podatnicy. I to jest ok. Ja, jako posiadacz psa i opłacający z tego tytułu opłatę do kasy gminy, chciałbym, aby z tych pieniędzy powstawała infrastruktura służąca "psiarzom" - wybiegi, dystrybutory z workami, psie toalety itp.

Na terenach zarządzanych przez ZGKiM dozorczynie dwa razy w miesiącu grabią trawniki, w ten sposób sprzątając psie odchody. Nie wiem jak to wygląda na terenach spółdzielni.

No i o to mi właśnie chodzi :)

ps.na Wróbla od miesięcy nie były grabione trawniki,chyba,że rycie przez dziki się liczy :p
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 29, 2015, 22:05:38 »
No i ci nie wyszło,ja takiej potrzeby nie mam
Z tego co zostało napisane, można wywnioskować inaczej.
mam za to potrzebę,by za moje pieniądze wpłacane od 15 lat w ramach podatku od psa zrobili coś
Te pieniądze niestety zostały już dawno "przejedzone".

Darmowe czipy są ok ale bez takich jaj że zaraz będziecie ludzi zapisywać na obowiązkowe płacenie. W tym kraju się płaci za psa, za telewizor, za auto które stoi bo nie masz zamiaru go użytkować, za fikcyjną służbe zdrowia i można długo by jeszcze wymieniać... . Niedługo będą chcieli aby w policach płaciło się za "uszlachetniane" powietrze... . Ten kraj i tak już jest wystarczajaco drogi.
Proponuję wrócić do tematu bo lekko odbiegliśmy.