Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161594 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 02, 2014, 17:57:45 »
Ja rozumiem, że czytanie dokumentów typu "zarządzenie burmistrza" to zupełnie inna lektura, niż np. bajki, jednak z treści jasno wynika kiedy będzie BO w Policach.

W przyszłym roku od 2 marca do 15 czerwca będą zbierane wnioski i przeprowadzone głosowanie, które wnioski wejdą do BO. Projekty zawarte w wybranych wnioskach będą realizowane w roku 2016. Zgodnie z zarządzeniem na BO przeznaczony zostanie 1 mln złotych.

Dokładny harmonogram:

od 2 marca do 30 kwietnia 2015 - zgłaszanie wniosków
do 7 czerwca 2015 - weryfikacja wniosków i utworzenie listy wniosków spełniających warunku zarządzenia
10 do 15 czerwca 2015 - głosowanie i wybór projektów do realizacji

Oczywiście, po konsultacjach, które zostały przeprowadzone w listopadzie br. harmonogram może się trochę zmienić. Sam wnioskowałem o wydłużenie okresu głosowania.
Ale zasady ogólne raczej pozostaną.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 02, 2014, 18:50:20 »
Dziękuję.
Dobrze, że są radni którzy uczciwie wykonują swoją prace, a nawet  wychodzą poza swoje obowiązki.
Na szczęście części kolesi , którzy przesiedzieli POprzednią kadencję  Policzanie się pozbyli.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 02, 2014, 19:26:47 »
łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 02, 2014, 19:43:53 »
Możesz sobie tylko POgadać. Chwasty zostały wyrwane.

 :) :D ;D

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 02, 2014, 20:09:14 »
Możesz sobie tylko POgadać. Chwasty zostały wyrwane.

"Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochudzki Ryszard, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!"

"Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy! Pre..."
- Eee... Po co to?
- Chcesz zobaczyć z poprzednich lat?
- Aha... a oni nie wiedzą, że to się nagrywa?
- Oczywiście, że wiedzą! Powiedziałem im o tym. Jeśli ktokolwiek chce przekazać jakąś krytyczną uwagę o mnie, o mojej pracy, jakąś skargę, a mnie akurat nie ma, może w każdej chwili wejść i nagrać... co mu leży na wątrobie.
- Ale oni mogą kadzić ci, kłamać mogą, upiększać...
- A po co by mieli? Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu. Szczerość w naszym klubie to norma!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 20:21:28 wysłana przez politycznie podejrzany »
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 02, 2014, 20:16:26 »
Możesz sobie tylko POgadać. Chwasty zostały wyrwane.
chłopie, ja ci (delikatnie) insynuuje, że zalatuje tu wazeliną na kilometr, a ty mi wyjeżdżasz z jakąś platformą. jeszcze jeden dowód na to jak propaganda gryfowska prostuje zwoje mózgowe.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 02, 2014, 20:48:19 »
Ja rozumiem, że czytanie dokumentów typu "zarządzenie burmistrza" to zupełnie inna lektura, niż np. bajki, jednak z treści jasno wynika kiedy będzie BO w Policach.
Cytuj (zaznaczone)
Zarządzenie Nr 228/2014  Burmistrza Polic  z dnia 27 października 2014 r.  w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących sposobu konsultowania budżetu obywatelskiego na 2016 rok
Na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.) oraz § 3 ust. 2 uchwały Nr XXI/149/2012 Rady Miejskiej w Policach z dnia 26 czerwca 2012 roku w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Police zarządzam, co następuje: 
§ 1. W okresie od 28 października 2014 roku do 14 listopada 2014 roku przeprowadza się konsultacje społeczne (konsultacje) dotyczące wyodrębnienia budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Przedmiotem konsultacji jest projekt zarządzenia Burmistrza Polic w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2016 rok (w tym regulamin budżetu obywatelskiego), stanowiący załącznik do zarządzenia. 
§ 2. Konsultacje mają na celu poznanie opinii mieszkańców na temat sposobu konsultowania z mieszkańcami gminy Police budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
 § 3. 1. Zasięg terytorialny konsultacji obejmuje teren gminy Police. 
2. W konsultacjach mogą brać udział osoby stale zamieszkujące na terenie gminy Police.
§ 4. Konsultacje przeprowadza się w formie badania opinii mieszkańców poprzez przyjmowanie uwag mieszkańców na piśmie (w tym przesłanych w formie elektronicznej na adres: sekretariat@ug.police.pl) z dopiskiem: "Konsultacje – budżet obywatelski 2016" lub ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miejskiego w Policach (ul. Stefana Batorego 3, 72 - 010 Police, pokój 16). 
§ 5. Konsultacje prowadzi Wydział Organizacyjno - Prawny Urzędu Miejskiego w Policach. 
§ 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.

No w 2016 ma być. Ktoś pisał inaczej? Bo może coś jest w tym załączniku, ale na BiP magistratu jest tylko zarządzenie i... projekt zarządzenia. Ja rozumiem, że w Policach są specjalne kryteria zatrudniania w urzędach i gminnych spółkach, ale może zadbajcie przynajmniej, żeby na jednego członka/sympatyka przypadał jeden fachowiec?

Zgodnie z zarządzeniem na BO przeznaczony zostanie 1 mln złotych.
Hm. Tu mnie zaskoczyłeś. Nie spodziewałem się, że po trzech kadencjach w radzie możesz nie wiedzieć, kto decyduje o tym, ile może pójść na budżet obywatelski. Grzegorz, to rada uchwala budżet gminy, nie burmistrz. Zdaję sobie sprawę, że w Policach to może być już tylko formalność, ale jednak.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 02, 2014, 21:08:51 »
Cytat: pol w Dzisiaj o 19:43:53
Możesz sobie tylko POgadać. Chwasty zostały wyrwane.
chłopie, ja ci (delikatnie) insynuuje, że zalatuje tu wazeliną na kilometr, a ty mi wyjeżdżasz z jakąś platformą. jeszcze jeden dowód na to jak propaganda gryfowska prostuje zwoje mózgowe.
Chłopie nie mam żadnego powodu by się podlizywać bo kompletnie nic z tego nie mam i mieć nie będę. Stwierdzam tylko fakt, bo nie od dziś widać, że ten radny chociaż próbuje i chęci ma dobre.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 21:11:03 wysłana przez pol »

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 02, 2014, 21:43:53 »
Ja rozumiem, że czytanie dokumentów typu "zarządzenie burmistrza" to zupełnie inna lektura, niż np. bajki, jednak z treści jasno wynika kiedy będzie BO w Policach.

W przyszłym roku od 2 marca do 15 czerwca będą zbierane wnioski i przeprowadzone głosowanie, które wnioski wejdą do BO. Projekty zawarte w wybranych wnioskach będą realizowane w roku 2016. Zgodnie z zarządzeniem na BO przeznaczony zostanie 1 mln złotych.

Dokładny harmonogram:

od 2 marca do 30 kwietnia 2015 - zgłaszanie wniosków
do 7 czerwca 2015 - weryfikacja wniosków i utworzenie listy wniosków spełniających warunku zarządzenia
10 do 15 czerwca 2015 - głosowanie i wybór projektów do realizacji

Oczywiście, po konsultacjach, które zostały przeprowadzone w listopadzie br. harmonogram może się trochę zmienić. Sam wnioskowałem o wydłużenie okresu głosowania.
Ale zasady ogólne raczej pozostaną.
Nooo wielkie dzięki! Proszę jeszcze przed marcem link do wniosku.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 03, 2014, 13:10:21 »
Dziękuję.
Dobrze, że są radni którzy uczciwie wykonują swoją prace, a nawet  wychodzą poza swoje obowiązki.
Rzeczywiście robią nam łachę,że za pieniądze podatników i często w godzinach pracy "uczciwie" wykonują swoje obowiązki a nawet wychodzą poza swoje obowiązki.
jestem gorszego sortu

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 03, 2014, 13:46:15 »
Rzeczywiście robią nam łachę,że za pieniądze podatników i często w godzinach pracy "uczciwie" wykonują swoje obowiązki a nawet wychodzą poza swoje obowiązki.
W platformie takich nie było. Dlatego wyborcy, czyli ich pracodawcy się ich pozbyli i im pomogli by już nie musieli nieuczciwie wykonywać swoich obowiązków.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 03, 2014, 16:34:33 »
Rzeczywiście robią nam łachę,że za pieniądze podatników i często w godzinach pracy "uczciwie" wykonują swoje obowiązki a nawet wychodzą poza swoje obowiązki.
W platformie takich nie było. Dlatego wyborcy, czyli ich pracodawcy się ich pozbyli i im pomogli by już nie musieli nieuczciwie wykonywać swoich obowiązków.
Wyborcy nie są i nigdy nie byli pracodawcami.Wyborcy skutecznie ogłupiani postpeerelowską propagandą sukcesu z wyłączeniem oczywiście zastraszonych oraz grupy trzymającej władzę pod światłym kierownictwem Wasyla są bardzo zadowoleni z corocznych wzrostów kosztów utrzymania zależnych od w/w.Szkoda,że "Police bez cenzury"nie ukazały się drukiem jako element kampanii wyborczej.To oczywisty błąd PO.Kampania negatywna przynosi efekty.Trzeba tylko użyć odpowiednich argumentów i dotrzeć  z nimi do ciemnego luda.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2014, 16:36:05 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 03, 2014, 16:37:43 »
Kampania negatywna jest bronią prymitywów którzy nie mają sobą nic lepszego do pokazania od oczernianych. Zawsze dyskredytuje to w moich oczach tych którzy ją stosują.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 03, 2014, 17:50:34 »
Śmiać mi się chce jak podłapaliście z tą ksywką i się podniecacie.
Dla mnie może być Wasyl, Donwasyl czy inny Donpedro.
Byle nikt z platformianych prywaciarzy, którzy chcieliby kręcić lody w swoich firmach za nasze.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 03, 2014, 19:34:31 »
Śmiać mi się chce jak podłapaliście z tą ksywką i się podniecacie.
Dla mnie może być Wasyl, Donwasyl czy inny Donpedro.
Byle nikt z platformianych prywaciarzy, którzy chcieliby kręcić lody w swoich firmach za nasze.
Racja, pol, tylko ludzie Gryfa mogą kręcić lody za nasze, najlepiej na publicznym majątku. Nawet już sobie lodówkę zafundowali do ośrodka w Trzebieży, za drobne 41 tysięcy złotych polskich.
Chociaż zapewne Grzegorz Ufniarz potrafi to swoim wyborcom wyjaśnić. W końcu jako wiceprzewodniczący komisji budżetu ten wydatek zatwierdzał...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.