Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613376 razy)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3660 dnia: Listopada 01, 2018, 01:50:22 »
Tylko w takim razie dlaczego SM Chemik ciągnie sprawy sądowe, związane z demontażem głowic RAW5116, cały czas argumentując, że demontaż ten powodował zaburzanie przepływu ciepłej wody i "okradanie" jednych lokatorów przez drugich?
Dlatego żeby prawnicy zatrudnieni w SM Chemik mogli zarobić. Jeśli w sądzie wygra lokator, zapłacą wszyscy spółdzielcy, jak przegra to zapłaci on sam. tak czy owak prawnicy pieniążki dostaną. Nikt z RN ani zarządu SM Chemik nie śmie się sprzeciwić prawnikom gdyż ci straszą ich odpowiedzialnością za działanie na szkodę spółdzielni w przypadku gdyby wycofali te sprawy z Sądu. A prawnicy ci zostali zatrudnieni jeszcze przez poprzedni zarząd.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3661 dnia: Listopada 01, 2018, 15:02:14 »
Dlatego żeby prawnicy zatrudnieni w SM Chemik mogli zarobić. Jeśli w sądzie wygra lokator, zapłacą wszyscy spółdzielcy, jak przegra to zapłaci on sam. tak czy owak prawnicy pieniążki dostaną. Nikt z RN ani zarządu SM Chemik nie śmie się sprzeciwić prawnikom gdyż ci straszą ich odpowiedzialnością za działanie na szkodę spółdzielni w przypadku gdyby wycofali te sprawy z Sądu. A prawnicy ci zostali zatrudnieni jeszcze przez poprzedni zarząd.
Jeśli to co piszesz jest prawdą, to przykro mi, że osoby, które robią dużo dobrego, poddają się szantażowi opłacanej przez siebie (i spółdzielców) kancelarii...

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3662 dnia: Listopada 05, 2018, 12:36:52 »
vvv

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3663 dnia: Listopada 07, 2018, 15:41:08 »
Witam.Dziś się pojawiły rozliczenia ogrzewania w skrzynkach ,to co zobaczyłem to są jakieś kpiny .Zużyto 100 jednostek a zwrotu całe 13 zł .

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3664 dnia: Listopada 07, 2018, 16:08:36 »
no to rzeczywiście kpina jakaś. Czekam na swoje, też mam niewiele nabite tych jednostek. Zobaczymy.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3665 dnia: Listopada 07, 2018, 16:25:41 »
Dziwne są te wyliczenia. Dlaczego mam stawkę ryczałtową jak mamy podzielniki?
I skąd ja mogę wiedzieć jakie jest zużycie całego bloku i z drugiej strony co to mnie obchodzi.


Jaka stawka jest za jednostkę?

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3666 dnia: Listopada 07, 2018, 18:20:19 »
Z tego co wywnioskowałem, to jak w tamtym sezonie miałem zwrot to zostałem rozliczony z ryczałtu (pewnie dlatego żeby nie dostać za dużego zwrotu), w tym mam dopłatę i jestem rozliczony z liczników. Jestem ciekawy jak to się odnosi do całkowitego rozliczenia S.M. ?

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3667 dnia: Listopada 07, 2018, 20:03:41 »
Powiem wszystkim państwu, że rozliczenia za Ogrzewanie w Policach są na jednym wielkim wałku. Zawsze mieszkańcy ponoszą straty, bez względu czy zużyło się 20 jedynostek czy 250 i oczywiście też nie ma znaczenie czy to jest Spółdzielnia Chemik czy ZGKiM. Jedyne co to pozostaje się pogodzić że w skali roku zapłaci się 1400zł na ogrzewanie, wykorzysta się za 400zł max ale zwrotu 1000zł nie będzie bo ciepło stałe, oraz osoby na ryczałcie wykorzystały wiecej ciepła niż było zamówione i trzeba dopłacić, także temat rzeka.

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3668 dnia: Listopada 07, 2018, 21:48:29 »
Powinno być z ryczałtu a grzejesz ile chcesz i masz zwrot jak w Odrze  ,zawsze miałem zwrot w tamtym roku  200 ,wcześniej 600 a w tym roku prawie nie grzane 13 zł.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3669 dnia: Listopada 09, 2018, 17:36:07 »
Panie Wojtku, dlaczego jestem rozliczny z liczników, a nie ryczałtem? miało nie być takich sytuacji jak dopłaty do c.o. zaliczki miały pokryć nawet ryczałt.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3670 dnia: Listopada 09, 2018, 21:41:17 »
Witam! Naftor, skoro rozliczony zostałeś wg podzielników, to oznacza, że koszt ryczałtu jest większy niż koszt wynikający z jednostek. Nie widzę Twojego rachunku więc nie mogę się odnieść precyzyjniej. Zapraszam do mnie, wówczas wyjaśnię precyzyjnie w oparciu o rozliczenie.

Miało nie być dopłat tysięcznych ani wielotysięcznych. I takowych nie ma! Ryczałt miał chronić przed tymi wielkimi dopłatami i miał być niższy niż maksymalny możliwy koszt zużycia ciepła przez grzejniki. I taki jest! Koszty ogrzewania mieszkań w naszych zasobach nie są duże! Zamykają się w cenie od 1,5 do 2,5 ton węgla/mieszkanie na całą zimę. Nie mamy powodów do narzekań. Naprawdę!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3671 dnia: Listopada 10, 2018, 09:22:59 »
Powinno być z ryczałtu a grzejesz ile chcesz i masz zwrot jak w Odrze  ,zawsze miałem zwrot w tamtym roku  200 ,wcześniej 600 a w tym roku prawie nie grzane 13 zł.

Chcę jeść ile chcę, mają mi za to oddać pieniądze i nie chcę tyć - naprawdę ? :)
Problem polegał na tym, że Ty może i dostałeś 600zł zwrotu (wyliczonego z kapelusza), a Twój sąsiad musiał zapłacić 6000zł. Co by było, gdyby padło na Ciebie z tymi 6000zł ?

Też dostawałem po 500-700zł zwrotu, a teraz 60zł, życie ;)
Plus jest taki, że wtedy bałem się ogrzać mieszkanie, bo chyba lepiej było wyciągnąć piecyk na prąd i wyszło by to taniej, a teraz grzeję i nie boję się, że będę musiał płacić te wspomniane 6000zł.

Są bloki, które w SM nie są jeszcze idealne, albo znajdzie się kilku złodziei, którzy kombinują jak tu oszukać sąsiada, ale moim skromnym zdaniem, to lepsze rozwiązanie niż poprzedni sposób. Mam nadzieję, że dożyjemy czasów gdzie każde rozliczenie będzie w 100% sprawiedliwe, by nikt nikomu nie mógł zarzucić 'dorabiania się' na lokatorach.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3672 dnia: Listopada 10, 2018, 12:23:57 »
Mieszkając w bloku, nigdy nie doczekasz się czasów, w których za ciepło będziesz płacił tylko za siebie. Proste.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3673 dnia: Listopada 10, 2018, 17:38:36 »
@Wojtek Dudek: Czy jeśli zdejmę podzielniki to będę rozliczony w przyszłym roku ryczałtowo? Czy czeka mnie jakaś dodatkowa opłata? Pytam całkowicie poważnie, moje rozliczenie jest 100 zł poniżej ryczałtu, a z chęcią pozbędę się podzielników.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3674 dnia: Listopada 10, 2018, 18:16:24 »
Panie Dudek. Mam pytanie jaka jest stawka za jednostkę. Mimo podzielników mam rozliczenie ryczałtowe. A chciałbym to porównać.


Jakie koszty ma węzeł nr 21?