Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613424 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #855 dnia: Lipca 28, 2015, 15:42:46 »
Zużycie wody jest zależne od tego ile zużywasz, czyli płacisz kwotę zaliczkową która jest zmienna co 3 miesiące i raz masz powiedzmy nadpłatę a raz niedopłatę. Zatem kwota jest zmienna.

Chyba że chodzi Ci o cenę podgrzania wody czyli zużycie energii do podgrzania wody, a to mianowicie ustala zarząd SM.
Uchwała Rady Nadzorczej  Odry podaje tylko cenę za 1m3 ciepłej wody i tak dla budynków wyszyńskiego 15-29a wynosi 27,79zł plus tzw opłata stała 0,61 zł/m2 powierzchni mieszkania a na drugim biegunie Piłsudskiego 34 - 44   10,91zł plus 0,47zł/m2 powierzchni mieszkania.Kto potrafi wyjaśnić te cuda?
jestem gorszego sortu

Offline justyś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpnia 12, 2015, 08:01:24 »
Witam, od jakiegoś czasu przeglądam forum. To co wyprawiają władze spółdzielni nie mieści się w głowie. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy odbędzie się najbliższe zebranie abym mogła w nim uczestniczyć i sprzeciwić się praktykom, jakie stosują władze spółdzielni. Wszyscy mówią o oszczędzaniu energii a my otwierając okna dosłownie płacimy za świeże powietrze.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpnia 12, 2015, 08:29:05 »
Raz w roku, około czerwca.

Offline justyś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpnia 12, 2015, 08:29:56 »
Dokładnie przed chwilą rozmawiałam z przedstawicielem firmy Danfoss p. Sylwią Biernacką - termostatów, którymi uraczyła nas spółdzielnia, nie da się całkowicie zamknąć przy wietrzeniu okna. Przy czym w ich ofercie występują termostaty, które mają w swoim zakresie poziom "0", i one nie włączają się przy wietrzeniu okna w ogóle. Pytają o cenę termostatów z poziomem "0" okazało się, że cenowo wychodzi na to samo, termostaty z "0" nie są droższe. Na moje pytanie co mam zrobić, żeby w przypadku posiadania dziecka wobec którego mam zalecenie lekarza, żeby niezależnie od pogody wietrzyć mieszkanie co najmniej przez 15 minut 4 razy dziennie, pani Biernacka odpowiedziała mi, żeby termostat zakrywać. Na ulotce, którą otrzymałam przy plombowaniu termostatów w poniedziałek jest zalecenie firmy danfoss, żeby NIE ZAKRYWAĆ GŁOWICY - paranoja.

W związku z powyższym przychylam się do wniosku p. Wojtka o wymianę głowicy termostatycznej na głowicę z poziomem zero. Bo z głowicami teraz zamontowanymi - marnujemy energię cieplną! Złodziejstwo.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpnia 12, 2015, 10:14:17 »
W związku z powyższym przychylam się do wniosku p. Wojtka o wymianę głowicy termostatycznej na głowicę z poziomem zero.
Wnioskować sobie można, spółdzielnia odpowie, że nie i tyle. Jedynym rozwiązaniem wg. mnie jest zaskarżenie uchwały RN, która przewiduje karę za demontaż głowicy. Zobaczymy, może sprawy sądowe rozwiążą ten problem raz na zawsze.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpnia 12, 2015, 11:32:12 »
W związku z powyższym przychylam się do wniosku p. Wojtka o wymianę głowicy termostatycznej na głowicę z poziomem zero. Bo z głowicami teraz zamontowanymi - marnujemy energię cieplną! Złodziejstwo.

Witam! Zasadniczo mój wniosek jest bardziej rozbudowany a na jego czele dominuje bezwzględna całkowita wymiana wszystkich władz spółdzielni. Te, które piastują swoje funkcje obecnie, uprawiają wobec spółdzielców coś rodzaju przestępczej gangsterki. Oni są w pełni świadomi tego, że celowo i złośliwie narażają Wasze budżety na finansowe szkody i to niejednokrotnie pokaźnych rozmiarów. W mojej ocenie oni czerpią satysfakcję z tego, że czynią Wam zło. I śmiem twierdzić, że robią to celowo i z premedytacją dla zaspokojenia swoich mocno wypatrzonych ego. Jeżeli spółdzielcy powszechnie nie zbuntują się przeciwko nim i to w miarę szybko, to będą cierpieć jeszcze bardziej. Teraz jest okres wakacji więc czas na bunt nie najlepszy, ale od września trzeba już ostro przystąpić do działania w celu usunięcia tych władz, dla których krzywda ludzka jest celem samym w sobie. Bez powszechnego buntu i usunięcia obecnych władz, przyjdzie Wam z czasem ponosić coraz większe i coraz bardziej nieuzasadnione koszty. Wszystko zatem w Waszych rękach!!! Skoro udało się obalić komunę w Polsce, to powinno się udać również obalić ją w naszej spółdzielni. Postaram się we wrześniu założyć specjalny profil na Facebooku ułatwiający powszechna mobilizację spółdzielców. Pozdrawiam

Tymczasem przygotowuję i wkrótce udostępnię treść oświadczenia, jakie spółdzielcy powinni w miarę szybko (jeszcze przed sezonem grzewczym) złożyć w zarządzie spółdzielni. Oraz wzór pisemka z wezwaniem do natychmiastowej interwencji technicznej, które należy składać w Zarządzie w każdej chwili, gdy tylko zauważycie, że głowica w nieprawidłowy sposób uruchomiła ogrzewanie *. Może zatem dojść do tego, że zarząd otrzyma dziennie kilka tysięcy pisemnych zgłoszeń o awarii głowicy i jej nieprawidłowym działaniu, którym będzie musiał sprostać, ponieważ zostanie odpowiednio poinformowany przez Was o tym, że głowice działają nieprawidłowo i nie odpowiadają wymogom stosownej uchwały Rady Nadzorczej. I proszę nie sugerować się niemądrymi instrukcjami Pani wiceprezes o owijaniu głowic, ponieważ takie instrukcje to nic innego jak tylko zachęta i nawoływanie do działań sprzecznych z przepisami. Głowica ma działać poprawnie w każdych warunkach użytkowania i to bez kombinowania przy niej. A w przypadku głowic RAW 5116 tak nie jest. Szkoda tylko, że władze spółdzielni doskonale zdając sobie z tego sprawę nie zrobiły nic, aby wspólnie i w porozumieniu ze spółdzielcami ten swój makabryczny błąd naprawić. Ale gdy spojrzy się na personalny skład tych władz, to takiemu zachowaniu trudno się chyba dziwić.

* - nieprawidłowość polega na tym, że głowica uruchamia grzanie w sytuacji, gdy ustawiona jest na 16 st. C (czyli na dwójkę) i włącza grzejnik podczas gdy w mieszkaniu panuje temperatura wyższa niż te 16 st. C A dzieje się to niemal zawsze kiedy uchyla się okno.

Jedynym rozwiązaniem wg. mnie jest zaskarżenie uchwały RN, która przewiduje karę za demontaż głowicy.

Przeanalizowałem szereg orzeczeń w podobnych sprawach. Wniosek jest taki, że jeżeli taka uchwała nie jest sprzeczna z prawem i nie kwestionuje jej najwyższy organ władzy w spółdzielni (Walne Zebranie), to sądy zazwyczaj oddalają takie pozwy. Najlepszym i najważniejszym arbitrem w tego typu sprawach jest Walne Zgromadzenie!!!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpnia 12, 2015, 12:09:54 »
W związku z powyższym przychylam się do wniosku p. Jedynym rozwiązaniem wg. mnie jest zaskarżenie uchwały RN, która przewiduje karę za demontaż głowicy.
Przeanalizowałem szereg orzeczeń w podobnych sprawach. Wniosek jest taki, że jeżeli taka uchwała nie jest sprzeczna z prawem i nie kwestionuje jej najwyższy organ władzy w spółdzielni (Walne Zebranie), to sądy zazwyczaj oddalają takie pozwy. Najlepszym i najważniejszym arbitrem w tego typu sprawach jest Walne Zgromadzenie!!!
Prawnik, którego o to pytałem, twierdzi, że ta uchwała jest sprzeczna z prawem. RN nie może nakładać kar.
Że Walne lepsze, to inna sprawa - tylko trzeba większość zebrać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpnia 12, 2015, 13:12:26 »
Prawnik, którego o to pytałem, twierdzi, że ta uchwała jest sprzeczna z prawem. RN nie może nakładać kar.

Sęk chyba w tym, że w orzecznictwie sądowym tej uchwały nie klasyfikuje się jako sankcji karnej, lecz jako skutek samodzielnego i dobrowolnego wyboru użytkownika, polegający na zmianie sposobu użytkowania części wspólnej. A instalacja, wraz z zaworem, głowicą i kaloryferem jest częścią wspólną.

Prawnicy, jak zresztą w każdej sprawie, są tu podzieleni w swoich opiniach. Sądy jednak uznają, że uchwalenie takiej uchwały, określającej sposób użytkowania oraz wysokość opłaty za to użytkowanie, nie naruszają żadnych przepisów wynikających z stosownych i obowiązujących w tym zakresie ustaw. I tak koło się zamyka!


Że Walne lepsze, to inna sprawa - tylko trzeba większość zebrać.

No właśnie! Można iść do celu odległego o 1m obchodząc cały świat dookoła, nie mając przy tym pewności, czy w ogóle się dojdzie. Tylko po co? Skoro to samo można osiągnąć w mig, stawiając zaledwie jeden krok! Trzeba tylko chcieć - a z tym to różnie bywa....

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpnia 12, 2015, 13:44:41 »
Tylko, że w chemiku ryczałt jest liczony z 30-stu mieszkań, które mają największe opłaty za c.o.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpnia 21, 2015, 07:46:14 »
Dajcie znać na PW jak ktoś dostanie wezwanie do sądu na rozprawę, postaram się pojawić, bo w grupie będzie raźniej.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpnia 21, 2015, 19:17:43 »
Prawnik, którego o to pytałem, twierdzi, że ta uchwała jest sprzeczna z prawem. RN nie może nakładać kar.Że Walne lepsze, to inna sprawa - tylko trzeba większość zebrać

i tu jest problem, jak wielu zauważyło w naszej spółdzielni zebrania sa organizowane osiedlami, co powoduje ze nie ma większości, a co idzie za tym wnioski sa oddalane z tego powodu, zarząd tłumaczy to tym ze posiada mała sale, czyli odwołanie czegokolwiek nie ma sans,,, co do zaworów pan kierownik przyznał mi się ze zostały zamówione te z 16` z dwóch powodów ustaw ministra, która nie nakazuje ale zaleca, oraz i przede wszystkim aby obniżyć ilość zwrotów,,,

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpnia 31, 2015, 08:29:15 »
Mam pytanie, byłem na wakacjach jak plombowali zawory, czy SM powiadamia o ponownym terminie, czy trzeba Im zgłosić ?

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpnia 31, 2015, 09:47:09 »
olej to i na nic się nie zgadzaj, a jak postraszą Cię że będziesz rozliczony z ryczałtu to powiedz, że nie ma takiego prawa, bo to nie głowica liczy pobrane ciepło tylko podzielnik. I ryczałt nie ma tu nic do tego, po prostu sobie tego nie życzysz i tyle a  do tego zakłada je nie wykwalifikowana kadra w postaci ludzi z za biurek SM. nawet jeśli postraszą Cię sądem to na pierwszej rozprawie wygrasz, bo to jawne oszustwo i straszenie, a płacimy do spółdzielni coraz większe pieniądze.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpnia 31, 2015, 13:28:05 »
Jak tak dalej będzie w naszej S.M. to będę musiał iść na urlop bezpłatny, bo nie ogarnę wszystkich rozpraw sądowych.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #869 dnia: Sierpnia 31, 2015, 13:46:05 »
Heineken… sprawa nie jest tak prosta jak to się może wydawać. Spółdzielnia działa na podstawie uchwał podjętych przez wewnętrzne organy władz. I póki te uchwały nie są sprzeczne z obowiązującym w tym zakresie prawem i nie zostały zakwestionowane przez sąd lub statutowe władze SM Chemik, póty będą realizowane. I to niezależnie od tego, jakie szkody będą wyrządzać samym spółdzielcom. Brak sprzeciwu oznacza aprobatę! Indywidualnie niewiele można na tym polu zdziałać. Potrzebny jest sprzeciw masowy, wyrażony decyzjami najwyższego organu władz SM, czyli Walnego Zgromadzenia. Władze SM Chemik dobrze o tym wiedzą. Zwłaszcza, że RN trzyma stronę zarządu, nie spółdzielców! Dlatego pewni swojej bezkarności, praktykują ten apodyktyczny styl zarządzania naszym mieniem.

Mam pytanie, byłem na wakacjach jak plombowali zawory, czy SM powiadamia o ponownym terminie, czy trzeba Im zgłosić ?

Spółdzielnia robiła to w sezonie urlopowym a to oznacza, że takich mieszkań jest z pewnością bardzo dużo. Nie pozostaje im zatem nic innego, jak tylko wyznaczyć kolejne terminy.