Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Szczecińska Karta Rodzinna  (Przeczytany 12479 razy)

Offline monwol

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Szczecińska Karta Rodzinna
« dnia: Października 16, 2012, 12:16:10 »
Może włodarze naszego pięknego Miasta uchwalą  coś na wzór SZCZECINA

 http://www.zditm.szczecin.pl/ceny_skr.php

To byłaby duża pomoc dla rodzin  :)

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2012, 12:27:16 »
Słyszałem że PIS się o to stara, lecz inni są przeciwko….ciekawe co z tego wyniknie…

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2012, 12:31:38 »
http://www.wz24.pl/Teletydzien.wmv
Polecam obejrzeć, pierwszy materiał w programie. Temat jest już podniesiony przez władze. Pytanie, z jakim efektem.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

j.7

  • Gość
Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2012, 19:19:47 »
Obejrzałem TeleTydzień i usłyszałem takie stwierdzenie:

„Radni PiS wystąpili do Burmistrza i Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI z propozycją wspólnych działań w kierunku opracowania takiego programu”

Szkoda tylko, że nie zwrócili się z prośbą o współpracę do wszystkich radnych? No może nie do wszystkich, bo na PO bym nie liczył, ale SLD, w końcu bardzo socjalna w swych fundamentach partia, z pewnością przyłączyłaby się do współpracy. Sprawa jest przecież ważna dla wielu Policzan.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2012, 19:52:54 »
z takim wnioskiem wystąpi Stowarzyszenie ANIMATOR, które współtworzyło projekt szczecińskiej karty. Byliśmy razem ze stowarzyszeniem Dużych Rodzin 3+ ze Szczecina w zespole który redagował projekt uchwały dot. Rodzinnej Karty Aglomeracyjnej. Wiemy również, i było to obiecane przez pana Soskę, że szczecin jest otwarty na współpracę przy tej karcie z Policami, Stargardem i Gryfinem, jeśli te będą tego chciały.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #5 dnia: Września 08, 2015, 18:45:35 »
Czy ktoś wie jak się mają sprawy wdrożenia Szczecińskiej Karty Rodzinnej w Policach.
Nie mogę znaleźć informacji jak się toczą sprawy od maja jak podpisane zostało wstępne porozumienie.
Pozdrawiam

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #6 dnia: Września 08, 2015, 19:53:56 »
na dzień dzisiejszy - lipa. chucznie ogłoszone porozumienie między burmistrzem polic a szczecinem cichutko odchodzi w niepamięć.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #7 dnia: Września 08, 2015, 20:56:39 »
Porozumienie podpisane pomiędzy Policami i Szczecinem rozpoczęło etap wdrażania tego programu. Polega on na tym(ten etap), że podpisywane są umowy pomiędzy Gminą Police, a poszczególnymi instytucjami w Szczecinie, które świadczą usługi w ramach SKR. Wczoraj dzwoniłem do urzędu i pytałem o stan realizacji tego etapu. Podpisane są umowy z wszystkimi instytucjami z wyjątkiem ZUK i jednej szkoły podstawowej, w której jest basen. Jak tylko te dokumenty zostaną już podpisane, rozpocznie się przyjmowanie wniosków o wydanie Karty.  Ostrożnie można założyć, że ruszy to w przyszłym tygodniu.
Nie wiem ile trwa wydawanie tej karty ale wierzę, że w miarę szybko.

Na sierpniowej sesji Rady Miejskiej podano wiadomość, że wnioski o wydanie karty będzie można składać w specjalnie do tego wydzielonym pokoju na parterze Urzędu przy ul. Batorego. Sądzę, że szczegóły będą niebawem podane w internecie.


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #8 dnia: Września 08, 2015, 21:16:32 »
nie wiem - może się nie znam, może za dużo wymagam. jednakże jak dla mnie, zwykłego laika, coś tu jest nie tak. nie ogarniam tego, jak zgoda jednej czy innej instytucji (zuk, czy tam szkoła z basenem) może blokować szybsze wprowadzenie karty rodzinnej. z basenu moje dzieci nie muszą korzystać codziennie - w przeciwieństwie do transportu miejskiego, z którego korzystają w dojazdach do szkoły. nie rozumiem dlaczego nie można uruchomić takiej karty z instytucjami, firmami, przedsiębiorstwami, które na dzień dzisiejszy wyrażają zgodę, tylko trzeba czekać na jakieś podmioty które jeszcze zgody nie wyrażają. idąc tym tokiem postępowania - co będzie w przypadku, gdy karta będzie już wydana, a jakaś dodatkowa instytucja będzie chciała umieścić swoje dobrodziejstwa???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #9 dnia: Września 09, 2015, 01:07:12 »
Panie Grzegorzu Karta miała być na 1 września tak sam Pan Burmistrz to publicznie zapowiedział i karty nie ma.  Czyżby to tylko były wiceburmistrz był jedyną"nieudolną osobą w tym temacie".......? a jak za nieudolność został zwolniony to kto teraz powinien podać się do dymisji?

saga

  • Gość
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #10 dnia: Września 09, 2015, 09:00:26 »
Rodzina Gryfa wsparcie już w tym programie znalazła. Proszę zapytać, kogo kilka miesięcy temu zatrudnili do przyjmowania i wydawania nieistniejących jeszcze wniosków o wspomnianą Kartę Rodzinną. Wstyd! W ogóle już nie próbują zachowywać chociażby pozorów przyzwoitości.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #11 dnia: Września 09, 2015, 10:14:07 »
Pani sago. Kogo? Bo ja tego nie wiem.

franczesko - bądźmy precyzyjni, była deklaracja, nie zobowiązanie że Urząd chce zdążyć na wrzesień.
Nie zmienia to jednak faktu, że byłby dobrze, gdyby się to udało na początek roku załatwić. Szkoda, że się nie udało.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #12 dnia: Września 09, 2015, 10:34:12 »
że Urząd chce zdążyć na wrzesień. Nie zmienia to jednak faktu, że byłby dobrze, gdyby się to udało na początek roku załatwić. Szkoda, że się nie udało.

no i jak zwykle checi checi i pozatym nic,,, mnie tylko zastanawia jedno dlaczego u nas w kraju zrobienie czegokolwiek trwa tak długo
                     
                  
                  
                     
                     
                     
                        

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #13 dnia: Września 09, 2015, 11:34:12 »
Cytat: piotrzpl
mnie tylko zastanawia jedno dlaczego u nas w kraju zrobienie czegokolwiek trwa tak długo

biurokracja???

saga

  • Gość
Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« Odpowiedź #14 dnia: Września 09, 2015, 12:31:29 »
Pani sago. Kogo? Bo ja tego nie wiem.
Panie Radny, ja za Pana pracować nie będę. Pan w tej radzie jest też m.in. po to, żeby pilnować przejrzystości naborów na różne stanowiska pracy w polickim Urzędzie Miejskim i jednostkach podległych (także tych organizowanych przy współudziale PUP). I z tego również będziemy Pana rozliczać. Nazwisko wspomnianego przeze mnie urzędnika znajdzie Pan np. w Kurierze Szczecińskim z 14 sierpnia tego roku (str. 5, artykuł pt. „Karta dla rodziny"). Archiwalne wydania Kuriera są w Książnicy Pomorskiej, można pewnie o nie pytać także w biurze ogłoszeń wspomnianej gazety. Ale Panu chyba prościej będzie zapytać o to nazwisko sekretarza gminy lub burmistrza. Tylko po co? Co Pan z tą wiedzą zrobi? Przekona Pan nas, że spośród niemal pół tysiąca osób z wyższym wykształceniem, zarejestrowanych w polickim PUP, zawsze najlepsi są ci spokrewnieni z politykami Gryfa?