Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - duch

Strony: 1 [2] 3
16
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 20, 2020, 12:26:39  »
Prowokacja. Oczywista oczywistość, że system ten co jest jest nieporównywalnie korzystniejszy dla organizmu człowieka. 30 lat pracy w ruchu ciągłym że zmiennymi porami na sen zabiera kilka lat życia. Dlatego dwie nieprzespane noce są mniej dewastujące organizm niż cztery. Ja to mam prośbę od siebie- nie dajcie się prowokować bo to niepotrzebne emocje.

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:47:48 [/time]
http://mzzprc-przyjazn.com.pl/praca-zmianowa-2/celowosc-skrocenia-czasu-pracy/

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:51:48 [/time]
Tutaj rozwinięcie zamieszczonego linku:
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w JSW KOKS S.A.

  – Celowość skrócenia czasu pracy
Celowość skrócenia czasu pracy
ekspertyzaOd autorów

Niniejsza ekspertyza została opracowana na zlecenie Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego przez zespół autorów reprezentujących trzy placówki naukowo badawcze: Zakład Ergonomii Katedry Medycyny Pracy i Chorób Środowiskowych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Zakład Ergonomii Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Opracowanie zawiera uzgodnione przez wymienione jednostki merytoryczne stanowisko dotyczące zasadności zmniejszenia wymiaru czasu pracy pracowników zatrudnionych w ruchu ciągłym.

Streszczenie

Praca zmianowa obejmująca porę nocną stawia duże wymagania organizmowi pracownika. Wynikają one z konieczności działania wbrew naturalnemu rytmowi zdolności do wysiłku i ciągłej adaptacji do zamiennych pór aktywności dyktowanych przez system zmianowy. Powoduje to stan stałej desynchronizacji wewnętrznej (rozprzężenie rytmów funkcji biologicznych), co niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmniejszonej niezawodności, obniżonej jakości pracy, zwiększonej podatności na wypadki, większego kosztu fizjologicznego, zaburzenia procesów odnowy oraz zmęczenia chronicznego.
Praca zmianowa jest wysoce obciążająca dla pracownika niezależnie od charakteru wykonywanych zadań. Zmęczenie pracą nocną jest zawsze większe od zmęczenia pracą dzienną. Ponadto praca w ruchu ciągłym związana jest najczęściej z obsługą procesów technologicznych, których przebieg łączy się z występowaniem wielu czynników szkodliwych i uciążliwych, co dodatkowo zwiększa obciążenie pracowników.
Nie będąc bezpośrednią przyczyną konkretnej jednostki chorobowej, praca zmianowa noże sprzyjać występowaniu różnych stanów patologicznych lub nasilać je. Praca zmianowa wpływa destrukcyjnie na społeczne funkcjonowanie pracownika — osłabia więzi rodzinne, utrudnia udział w życiu społecznym.
Ponieważ praca zmianowa, szczególnie w ruchu ciągłym, jest związana z większym kosztem fizjologicznym i społecznym, jest bardziej męcząca i potencjalnie szkodliwa, oraz stwarza gorsze możliwości wypoczynku niż praca wyłącznie dzienna — czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć niniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w wielu krajach europejskich. Jednak nie jest możliwe kategoryczne i jednoznaczne ustalenie optymalnego tygodniowego, miesięcznego czy rocznego wymiaru czasu pracy pracownika zmianowego.
Istoty uciążliwości pracy w ruchu ciągłymi nie da się wyeliminować, z pewnością jednak wszelkie formy kompensacji i prewencji negatywnych skutków zmianowości, w tym „zmniejszenie indywidualnej dawki” pracy nocnej są krokiem we właściwym kierunku.
Odpowiednio ukształtowany system zmianowy powinien nie tylko w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalną rytmikę organizmu pracownika, ale również zapewniać mu w ciągu zmian roboczych, dni, tygodni i lat odpowiedni pod względem ilościowym i jakościowym wypoczynek.
Odpowiadając na pytanie postawione przez Ogólnokrajowe Zrzeszenie Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego, dotyczące zasadności skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy, możemy stwierdzić na podstawie analizy stanu wiedzy na ten temat oraz własnych doświadczeń, że takie postępowanie jest uzasadnione z naukowego punktu widzenia.
Należy stanowczo podkreślić, że skrócenie czasu pracy nie może być traktowane, jako jedyny i wystarczający sposób ograniczenia niekorzystnego wpływu pracy zmianowej w ruchu ciągłym na kondycję psychofizyczną, samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie społeczne pracowników zmianowych. Równolegle powinny być podejmowane inne działania mające na celu dostosowanie form organizacyjnych pracy zmianowej do psychofizjologicznych możliwości człowieka, a więc zadbanie o odpowiedni kierunek i szybkość rotacji zmian, godziny rozpoczynania i kończenia zmian roboczych, rozkład i rodzaj przerw dostosowany do typu pracy i warunków, w jakich jest wykonywana. Wskazane są takie działania w zakresie promocji zdrowia oraz edukacja pracowników dotycząca sposobów minimalizowania skutków pracy nocnej i zmianowej. Tylko takie kompleksowe podejście do problemu pracy w ruchu ciągłym może przynieść oczekiwane efekty.
Korzyści płynące z optymalizacji systemu zmianowego dotyczą zarówno pracowników (mniejsze zmęczenie, poprawa zdrowia, lepszy sen, większe możliwości zaspokajania potrzeb indywidualnych i ogólnie — większa satysfakcja z pracy), jak i pracodawców (większa wydajność, zmniejszenie absencji, fluktuacji i wypadkowości, lepsza postawa pracowników wobec firmy).
  Zgadza się, że praca na 5 BOP jest dużo zdrowsza dla organizmu człowieka. Ci co pracowali na 4 BOP i teraz pracują na 5BOP na pewno to potwierdzą. Jeżeli to Pani zasługa i pani Związków, to chwała Pani za to. Najgorzej pracę na 4BOP odczuwali na pewno operatorzy sztaplarek przy załadunkach i rozładunkach. Chyba to tam jest najcięższa praca w ogóle w tej firmie. Jeżeli się mylę, to można zrobić sondaż, kto by chciał tam pracować przy załadunkach i rozładunkach. Tam na nudę raczej narzekać nie powinni ci, co lubią ciężką pracę.

17
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Września 20, 2020, 12:17:25  »
Podwyżki za śmieci ??? To jakieś kpiny. Nie dość, że ludzie robią za kogoś robotę, segregując odpady, to jeszcze za to mają płacić ??? Po drugie. Często w weekendy "tzw arystokracja wiejska, prawdopodobnie z domów jednorodzinnych" podrzuca śmieci, często wieczorem do śmietników osiedlowych bez płacenia za odpady, bo po co mają płacić, skoro nie ma żadnych kamer przy takich śmietnikach, co by rejestrowały takich "bogatych biedaków". Potem się straszy podwyżkami ludzi z blokowisk, za jakieś duże gabaryty, bo podrzucane są też pralki, lodówki, meble itp. Podejrzewam, że ludzie mają już dość wyzysku i płacenia za coś lub kogoś, za co nie powinni płacić. Może czas zrobić ogrodzenia zamknięte na śmietnikach i założenie zamków, by nikt obcy nie mógł podrzucać śmieci. Każde miejscowe gospodarstwo miałoby klucz i na początek byłoby to rozwiązanie. Jeżeli dalej by podrzucano śmieci, to czas będzie na zainstalowanie kamer i częstej kontroli Straży Miejskiej, bo to do niej też należy dbałość o Gminę. Myślę,że wiele osób się ze mną zgodzi.


18
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpnia 23, 2020, 05:26:37  »
Ja pracowałem na 4 BOP i uważam, że powinniśmy do tego wrócić ! 👍
Otóż to! Przyzwyczaili się nic nie robić na 5BOP!
Ciekawe w jakim systemie teraz pracujesz, bo sądząc po tych głupotach jakie piszesz, to na pewno nie na 5 BOP. System bardzo dobry i chwalony na zachodzie, z tego co słyszałem. Po za tym, praca w nocy, to męka dla organizmu. Dowiedzione naukowo. Pracuj cztery noce z rzędu, a pracuj dwie, to kolosalna różnica. No chyba, że co niektórzy, śpią zamiast pracować, ale to już inna bajka. Widziałem jak operatorzy na magazynach zapieprzają i życzę Tobie takiej pracy przez cztery noce przy dużym natężeniu sprzedaży. Nie wiesz na pewno o czym piszesz. albo jesteś jednym z tych "biurowych", którzy myślą, że jak oni się nie robią, to wszyscy mają tak lekką i przyjemną pracę. Zawsze można zmienić pracę, jak komuś system nie odpowiada i po co takie wpisy, nie rozumiem.

19
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marca 30, 2020, 14:57:41  »
Tłumaczenie śmierci chorobami współistniejącymi, to na szybce wymyślona regułka dla ciemnej masy. Ludzie z chorobami przewlekłymi żyją długimi latami. Zabija covid. Proste
  Chyba jesteś w błędzie niestety. Choroby współtowarzyszące, to nic innego jak osłabiony i otępiały od leków organizm. Gdybyś choć troszeczkę znał się na medycynie to wiedziałbyś, że tacy ludzie mają niewielkie szanse na walkę z wirusami. Ten wirus,  nie jest zwykłym wirusem, skoro jest taki agresywny i kto wie, czy to nie było jakiegoś eksperymentu, który wydostał się poza kontrolą.

20
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 29, 2020, 10:01:44  »
Pani Aniu jak najbardziej rozumiem i nie krytykuje, zarząd działa w zakresie posiadanej wiedzy. Ceny też wiadomo jakie są. Chodzi tu o działania które nie niosą wielkich kosztów a są skuteczne. Poza tym zostaje kwestia absencji co też może być dużym problemem. Nawet gdy już będzie po epidemi nie wiadomo ile osób przed emeryturą na zakładzie może być dotkniętych. Wiadomo że nie da rady dokonać rotacji między wydziałowej bo zazwyczaj wiąże się to z czasochłonnym szkoleniem. A powiem szczerze że nawet z tymi autobusami było by prościej przy takiej organizacji pracy bo by tylko dwa razy jechały czyli te dodatkowe kursy mógły by rozładować ilość ludzi a koszt ten sam.

Post Merge: [time]Marzec 28, 2020, 14:51:06 [/time]
A co do osób niestosujacych się nie wiem czy są świadomi że to nawet jeśli nie są zainteresowani swoim zdrowiem to mimo że łamią zasady BHP to jeszcze nie wiem czy nie należało by podciągnąć to pod paragraf narażenia zdrowia i życia, jak to się stało z jedną wegetarianką
Człowieku, o czym ty piszesz ??? Pomyśl dlaczego ludzie pracujący w biurach, z tego co słyszałem, nie siedzą w zakładzie pracy, tylko w domach ??? Jeżeli jest inaczej, to zwracam honor i przepraszam. Mogą wobec nich zostać zastosowane takie same procedury, jak ludzi produkcyjnych, podczas wchodzenia na zakład, a nie są. Zacznijcie myśleć głową. Nikt o Was nie zadba, jak nie zadbacie o siebie sami. Taka jest prawda.

21
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 23, 2020, 10:12:23  »
Większość AC nie obejmuje tego typu odszkodowań. Wszystko zależy co ma się w OWU. Ja jeszcze nie słyszałem, by ktoś dostał odszkodowanie za lakier z AC.
W żadnej ubezpieczalni w OWU nie ma zapisów które wykluczają taką szkodę. Nie jest to szkoda spowodowana umyślnie przez właściciela pojazdu.

OK. A znasz kogoś kto dostał odszkodowanie za lakier z AC? Bo o ile jest tak jak napisałeś to pewnie jest to nieopłacane (utrata zniżek lub wyliczenie szkody całkowitej) swoją drogą sam jestem ciekaw czy ktoś dostał, znam trochę ludzi, którzy mają AC i żaden z nich nie brał.
Jaka utrata zniżek ??? Nie znasz procedur ??? Jeżeli wskażesz winnego, raczej nie ma mowy o utracie zniżek. Dostaniesz odszkodowanie, a ubezpieczalnia, wyciągnie pieniądze z nawiązką od sprawcy. Jeżeli nie masz winnego, wtedy będziesz musiał się liczyć z podwyższeniem ubezpieczenia.

Post Merge: Marca 23, 2020, 10:18:06
Oooo uwaga nowe konto i od razu takie milusie pytanie... zaraz się zacznie jakieś uprzejmie donoszę albo jakiś lament jakie to życie fizola ciężkie 🤣
Jak pracuje sie w dobie koronawirusa osobom na pracy zdalnej z ZCH Police?
Dziwne. Skoro można pracować zdalnie, to po co są budowane takie duże biurowce ??? Ile kasy można zaoszczędzić, nie budując i nie obsługując takich "molochów " ???? Można by więcej przeznaczyć, na atrakcyjniejsze pensje dla pracowników produkcyjnych itp.

22
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 22, 2020, 09:36:40  »
No tak każde rozwiązanie jest jakimś rozwiązaniem aczkolwiek to chyba nie jest dobre przynajmniej wg. Mojej osoby że względu na to że dni wolne będzie kiedyś trzeba oddać przy obecnych brakach nie wywołanych wirusem jest problem. Druga sprawa przeczuwam że dużo ludzi "zachoruje" kiedy będzie taki system pracy lub po prostu odejdą. Dużo jest rozwiązań które można byłoby zastosować tylko są zawsze jakieś ale. Za dużo czasu by pisać o tym.
I tu mogę się zgodzić. Inny system pracy niczego może nie rozwiązać, tylko sprowokować ludzi, do jeszcze większej liczby zwolnień. Ludzie mogą takie działanie odebrać, jako brak szacunku do pracowników fizycznych i masowo będą brali zwolnienia , skoro inni mogą być bezpieczni z rodzinami. Po drugie, to dlaczego ma się dzielić ludzi na równych i równiejszych ??? Skoro w biurach można nie pracować, to dlaczego, mają pracować tam, gdzie zagrożenia są dużo wyższe, bo ludzie mają kontakt na przykład z kierowcami przyjeżdżającymi z całej Europy ??? Co za bzdura, praca zdalna. Wiadomo jaka to praca i na czym ma polegać i kogo dotyczyć ??? "Umysłowi" sobie krzywdy nigdy nie zrobią.

23
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 15, 2019, 16:28:47  »
Jest takie powiedzenie "nie dla psa kiełbasa, a dla ......... ....... " . Czy jeszcze czegoś nie wiecie ??? Pracownik fizyczny, nie ma zielonego pojęcia, jakimi pieniędzmi firma obraca, bo jak by wiedział, to by na zawał zszedłby chyba. Jak to mówią wszędzie "dobra propaganda, jest dźwignią wszystkiego".

24
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpnia 31, 2019, 23:12:16  »
Podwyżki to to pikuś, chodzi o podejście do pracowników. Nikt nie jest niczyim niewolnikiem. Umysłowy żyje dzięki pracownikowi fizycznemu, i taka jest prawda. Dlatego mniej powinni zarabiać, ale nie zarabiają, bo w profitach, dostają pewnie fortunę. Czy coś jeszcze chcecie wiedzieć >>>

25
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 29, 2019, 21:29:11  »
I bardzo dobrze, macie 8 stów dodatku to się uspokój.  Albo oddaj kasę.

1000 zł.
Tyle, że pracownicy jednozmianowi mają ten dodatek wliczony w podstawę. Porównajmy "czternastki" przy identycznym wynagrodzeniu netto.
 Taka jest polska sprawiedliwość. A doładowania na posiłki, tez dziwnie naliczają. Pracuje gość 10 dni w miesiącu, a dostaje za sześć. Kto zabiera resztę ???


Post Merge: Czerwca 29, 2019, 21:39:14
  Odpowiedź godna .......... . Jak każdy tak by myślał, to ciekawe, kto by pracował na tym stanowisku i jak daleko by zaszła firma, która nie posiadałaby logistyki. Kolega nie dodał jeszcze warunków pracy. Operator powinien jeździć po gładkim podłożu, a nie po dziurach, jak na poligonie doświadczalnym na starych magazynach. Niszczą zdrowie, którego im nikt nie zwróci. Co dostaną w zamian ??? Jeżeli są chętni do takiej pracy, to nie powinno być problemów z przyjęciami na operatorów sztaplarek.


26
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 04, 2019, 19:09:41  »
Kiedyś starszych mistrzów chyba tylu nie było i zakład dobrze funkcjonował. Teraz są i ludzie na co niektórych narzekają. Przełożony, nie może chyba wymagać pracy, nie zgodnej z przepisami BHP. A może coś się zmieniło w przepisach ???

27
Dalej chodźcie na wybory i głosujcie na ludzi, którzy tylko patrzą, jak z Was zedrzeć, a będziecie płacić więcej i więcej, bo w głębokim poważaniu mają Was wyborców. Nie byłem na wyborach od lat, bo nie ma kogo wybrać, by reprezentował moje interesy. Podwyżki za odpady, które sami segregujemy i w ten sposób ułatwiamy pracę firmie tym się zajmującej, a co z nie uczciwymi mieszkańcami, którzy mają swoje domki i uważają się za "milionerów", a podrzucają śmieci do osiedlowych śmietników, przywożąc je autami ??? Nie ma kamer, więc proceder podrzucania śmieci jest coraz większy i kto za to zapłaci ??? Mieszkańcy osiedli, bo komu to zgłaszać, jak nie ma dowodów ??? Zawsze można robić zdjęcia telefonem, ale czy to będzie dowód ???

28
Kto wymyślił, żeby płacić jeszcze, za segregację odpadów ??? Czy to nie firma wywożąca śmieci, powinna płacić mieszkańcom, za pracę, którą powinna sama wykonywać ??? W końcu podpisują umowę z Gminą, za spore pieniądze. Po drugie, skoro za to trzeba płacić, to najpierw zainwestujcie w kamery, które będą śledzić intruzów, którzy podrzucają śmieci do osiedlowych śmietników lub znajdźcie na takich swój sposób. Ludzie pewnie nie chcą płacić, za kogoś. Po trzecie, kto wybierał tych radnych ??? Sami się przecież, nie wybrali.

29
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 02, 2019, 18:12:47  »
Konfident-ura, o ile się nie mylę, była za czasów byłej władzy. Brygadzista nie posiada alkomatu i naruszając czyjeś dobro osobiste, musi być pewnym, że ta osoba jest nie trzeźwa. Jak chcesz oficjalnie donieść na kogoś, to nie ma sprawy, tylko brygadzista będzie to musiał podać w raporcie, że to ty zgłosiłeś brygadziście o nie stosownym zachowaniu kolegi.

30
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 07, 2018, 13:49:20  »
Jeżeli nie likwidacja to chociaż prawo do "nieobecności usprawiedliwionej nieplatnej"
A dlaczego mają mieć nie płatne zmianowcy, skoro jedno-zmianowcy będą mieli dzień wolny płatny ???

Strony: 1 [2] 3