Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - duch

Strony: [1] 2 3
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 17, 2023, 10:22:00  »
11,76 procenta z rocznego zarobku
Może tyle było, ale ci co na emerytury poszli, zostali "olani" przez pracodawcę, mimo że ostatnią wypłatę wzięli w styczniu tego roku.
[/quot
Sprostowanie. Emeryci, którzy pracowali jeszcze w grudniu, otrzymali nagrody za rok 2023. Przelewy były na kontach w piątek. Przepraszam za wcześniejszy wpis. Nawet maszyny się mylą, a przyznanie się do błędu jest czadami odwagą.
11,76 procenta z rocznego zarobku
Może tyle było, ale ci co na emerytury poszli, zostali "olani" przez pracodawcę, mimo że ostatnią wypłatę wzięli w styczniu tego roku.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 16, 2023, 19:17:38  »
11,76 procenta z rocznego zarobku
Może tyle było, ale ci co na emerytury poszli, zostali "olani" przez pracodawcę, mimo że ostatnią wypłatę wzięli w styczniu tego roku.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 24, 2022, 15:04:29  »
Niech Pani Anna teraz odpowie pracownikom, kto ponosi za to odpowiedzialność i dlaczego pracownicy dostaną po kieszeni. Tylko bez gadek, że poprzednia władza. Najlepiej wszem i wobec poinformować i zapewnić pracowników, że nie ucierpią na tym
Jeżeli się po naprawie rozpier..... , to firma która naprawiała, robi poprawkę na koszt własny. To chyba normalna kolej rzeczy. Pracownik nie jest temu winien,że ktoś odwalił fuszerkę. Od tego sa gwarancję, a jeżeli ich nie ma, to znaczy, że był jakiś ........... .

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 08, 2022, 14:18:44  »
Ciekawe co dzisiaj wymyślą nt.przelewu?😁😁😁
Może niekompetentne osoby siedzą za niezłą kasę w biurowcu ?

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 16, 2021, 18:49:02  »
Kolejne spotkanie 18.10. Niekończąca się opowieść....
Tak będzie pewnie do końca roku, bo to przyniesie państwu oszczędności. Nie liczycie chyba, że coś dostaniecie. Niestety 500+ kosztuje i inne profity. Państwo szuka kasy, u najsłabszych. Górników nie ruszą, bo się boją. Puławy pewnie dostaną podwójnie, bo pula z Polic przejdzie do nich. Tak było chyba ostatnio z jubileusze firmy. Ile oni dostali, a ile Police. Można by dużo pisać, ale po co??? Szkoda nerwów. Zawsze można zmienić firmę. Już i tak są braki na stanowiskach fizycznych, a umysłowych chyba przybywa.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 27, 2021, 21:29:24  »
wracając do tematu rozmów odnośnie podwyżek...prezes też dobrze gra,pierwsze spotkanie przesunął bo coś tam ,na drugim wyjechał z jakąś frajerską propozycją(z która mógł wyjechać na pierwszym spotkaniu)szykuję nam się powtórka z tamtego roku...do panów ze związków mam do powiedzenia taką rzecz...wchodzicie w spór zbiorowy ,pytacie załogi co załoga myśli o strajku, załoga chcę podwyżek na godziwym poziomie i strajk jej nie jest straszny(bynajmniej tak mi się wydaję)i jak załoga popiera taką akcję to robicie taką akcję, zakłady staną na kilka dni to pan prezes zobaczy ile go kosztuję taki strajk!!!!! ileż można dyskutować z nimi, od końca tamtego roku trwa ta dyskusja i znowu mamy to samo, ludzie mają już dość tego, liczyli że może z tym prezesem coś się uda, ale jak widać nie bardzo!!!!
Tak jak przewidywałem. Przesunięcie rozmów, będzie do końca roku, by "frajerskie " związki zawodowe, pozbawić wiarygodności. Brawo. Może to celowe, a może to danie wymówki dla związków, by dalej utrzymać w ciemnocie ludzi, którzy jeszcze są w związkach bez przyszłości. Pani Anna mimo dobrego wykształcenia, też dzięki związkom dorobiła się takiego stanowiska, które chyba daje spore profity. Może czas pomyśleć o sprzymierzeńcach ???

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipca 06, 2021, 21:36:49  »
duch_jedna firma? Nie. To dwie odrębne firmy.
Nie firma, ale jedna Grupa Azoty i prezes też chyba był z Puław, o ile się nie mylę. Ciekawe, gdzie "idą" zyski z Polic.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 20, 2021, 06:51:15  »
Puławy:
Nagroda z okazji 60 lecia ZAP - BLISKO 3300zł

Nagroda z okazji Dnia Chemika - 1700zł
  Jedna firma, różne podniebienia. Ciekawe, jakie do tego podwyżki tam dostali. Ochłapy dla Polic ??? W końcu ktoś na kogoś musi pracować. Polska rzeczywistość. Dalej się trzeba "produkować " i wyrabiać po tysiąc procent normy, a zostanie to " docenione i wynagrodzone", w przyszłym roku.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 17, 2021, 17:33:51  »
Żyjecie tym doładowaniem jakby nie wiadomo co się stało, ludzie czy wy nie macie nic oszczędności na kontach bankowych? Czy to dla was jest, aż tak ważne jak szybko załadują Wam kartę? Śmiech.
Ciekawe ile dostali w Puławach. Podobno tam był full wypas na jubileusz itd. Wszystko da się sprawdzić. Po to stworzyli internet. Jeżeli to prawda, to jak to mówią " frajerów nie sieją, tylko ..... ", co na Puławy robią.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 07, 2021, 19:48:30  »
Moze tez być tak, że szczepić się nie musisz, ale jak się nie zaszczepisz to będziesz stanowił zagrożenie dla pozostałej części załogi, a co za tym idzie dla ciągłości produkcji - także, bardzo nam przykro, ale żegnamy ozięble :P
A kto daje gwarancję, że po szczepieniu, nie będzie więcej problemów, jak przed ??? Zwłaszcza, jak już ktoś przeszedł tego niby wirusa. Są info o tym, że po szczepieniach są powikłania i ludzie też umierają. Kto da gwarancję, że te niby szczepionki są skuteczne na każdy organizm ??? Nie dajmy się zwariować.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 31, 2021, 19:07:04  »
Super
Czy super, to się okaże. Z tego co wiadomo, to pracownik biurowy i spraw biurowych raczej będzie pilnować, a nie pracowników fizycznych. Obym się mylił, bo pewnie dzięki fizycznym jest ta nominacja.

Post Merge: Marca 31, 2021, 19:57:00
Gratulacje dla pani Anny.Oby zarząd tylko czegoś nie wymyślił
Jeżeli jest ta Pani zwieszona dalej, to może być dalej wolne stanowisko i dalszy brak człowieka załogi w zarządzie. Obym się mylił. Po drugie, to zapomnieć trzeba o doładowaniach kart świątecznych itd., bo po to wszystko tak było chyba celowo przeciągane, by nie dać nic ludziom, którzy, się narażali i narażają przez tą niby pandemię, za "Free".

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 28, 2021, 11:42:01  »
A my mamy plus 1tys. Do wczasów pod gruszą,  tylko szkoda ze to pozostalosci z zeszlego roku. Juz teraz pisiorom pali sie grunt pod nogami dlatego zmieniaja taktyke. Trzeba pracownikom dac aby pozamykali mordy. Tak zarzadzil wielki wódz J.K.. Teraz próbują sytyuacje naprawić choć juz chyba ludzie nie dadzą się nabrac na ich sztuczki nawet jak dadzą pieniądze.
Rzucić chcą ochłapy ludziom, za narażanie zdrowia i życia w okresie pandemii, zabierając dużo więcej, mimo zysków,w przeciwieństwie do większości pracowników biurowych, których trzyma się "pod kloszem" w domach, przed tym, co się dzieje. Co do związków zawodowych, to jest takie powiedzenie "gdzie kucharek sześć, tam nie będzie co jeść". Tu się chyba sprawdza doskonale. "Gdzie związków bez liku, tam nie powinno być dobrego wyniku". Jak ludzie dalej się będą wykazywać dobrą pracą, to po co im dawać podwyżki itp ??? Zabrać wszystko i tylko zostać przy misce ryżu. Nie ma co się dziwić prezesowi.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 17, 2021, 15:33:15  »
"jednocześnie czuli się uhonorowani w tych trudnych czasach" No to jest już chyba żart (•‿•) uhonorowani tym że dostaną zaliczke z nagrody rocznej no śmiech na sali i jak ktoś wyżej pisał
plucie na pracownika ciąg dalszy. Po zaliczkę to można iść co miesiąc do związków która zostanie później zabrana z wypłaty na jedno wychodzi ohh dziękujemy wam hojni związkowcy że próbujecie wywalczyć "zaliczkę". Bareja coraz większa w tym zakładzie. Będą pracownicy uhonorowani i przeszczęśliwi że dostaną na święta to co zabrano im z Sodexo i później z trzynastki zostanie potrącone😁
Jeżeli pracowników fizycznych za narażanie zdrowia i życia swoje i swoich bliskich, ze względu na panującą panikę, tak potraktuje zarząd z prezesem na czele, to nie pozostanie nic innego, jak zastosować"strajk włoski". Pracownicy biurowi są oszczędzani, jakby byli ulepieni z lepszej gliny, ale tak nie jest i mogą się o tym przekonać już niedługo. Koniec z "wyścigiem szczurów", na niektórych wydziałach itp. Czas na pracę zgodną z przepisami BHP. Ciekawe, kto na tym wygra. Zainteresowani wiedzą doskonale o czym mowa.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 17, 2020, 19:30:35  »
U nas związki chcą utrzymania premii oto na stałym poziomie, tymczasem w Puławach związki walczą o wprowadzenie dodatku stażowego
I to byłoby najbardziej sprawiedliwe, wprowadzenie dodatku stażowego, zamiast premii. Każdy dostawałby pensje odpowiednie do stażu pracy, a nie czy ktoś jest "wazeliną", "gumowym uchem" czy ulubieńcem kierownika.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 20, 2020, 12:26:39  »
Prowokacja. Oczywista oczywistość, że system ten co jest jest nieporównywalnie korzystniejszy dla organizmu człowieka. 30 lat pracy w ruchu ciągłym że zmiennymi porami na sen zabiera kilka lat życia. Dlatego dwie nieprzespane noce są mniej dewastujące organizm niż cztery. Ja to mam prośbę od siebie- nie dajcie się prowokować bo to niepotrzebne emocje.

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:47:48 [/time]
http://mzzprc-przyjazn.com.pl/praca-zmianowa-2/celowosc-skrocenia-czasu-pracy/

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:51:48 [/time]
Tutaj rozwinięcie zamieszczonego linku:
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w JSW KOKS S.A.

  – Celowość skrócenia czasu pracy
Celowość skrócenia czasu pracy
ekspertyzaOd autorów

Niniejsza ekspertyza została opracowana na zlecenie Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego przez zespół autorów reprezentujących trzy placówki naukowo badawcze: Zakład Ergonomii Katedry Medycyny Pracy i Chorób Środowiskowych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Zakład Ergonomii Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Opracowanie zawiera uzgodnione przez wymienione jednostki merytoryczne stanowisko dotyczące zasadności zmniejszenia wymiaru czasu pracy pracowników zatrudnionych w ruchu ciągłym.

Streszczenie

Praca zmianowa obejmująca porę nocną stawia duże wymagania organizmowi pracownika. Wynikają one z konieczności działania wbrew naturalnemu rytmowi zdolności do wysiłku i ciągłej adaptacji do zamiennych pór aktywności dyktowanych przez system zmianowy. Powoduje to stan stałej desynchronizacji wewnętrznej (rozprzężenie rytmów funkcji biologicznych), co niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmniejszonej niezawodności, obniżonej jakości pracy, zwiększonej podatności na wypadki, większego kosztu fizjologicznego, zaburzenia procesów odnowy oraz zmęczenia chronicznego.
Praca zmianowa jest wysoce obciążająca dla pracownika niezależnie od charakteru wykonywanych zadań. Zmęczenie pracą nocną jest zawsze większe od zmęczenia pracą dzienną. Ponadto praca w ruchu ciągłym związana jest najczęściej z obsługą procesów technologicznych, których przebieg łączy się z występowaniem wielu czynników szkodliwych i uciążliwych, co dodatkowo zwiększa obciążenie pracowników.
Nie będąc bezpośrednią przyczyną konkretnej jednostki chorobowej, praca zmianowa noże sprzyjać występowaniu różnych stanów patologicznych lub nasilać je. Praca zmianowa wpływa destrukcyjnie na społeczne funkcjonowanie pracownika — osłabia więzi rodzinne, utrudnia udział w życiu społecznym.
Ponieważ praca zmianowa, szczególnie w ruchu ciągłym, jest związana z większym kosztem fizjologicznym i społecznym, jest bardziej męcząca i potencjalnie szkodliwa, oraz stwarza gorsze możliwości wypoczynku niż praca wyłącznie dzienna — czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć niniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w wielu krajach europejskich. Jednak nie jest możliwe kategoryczne i jednoznaczne ustalenie optymalnego tygodniowego, miesięcznego czy rocznego wymiaru czasu pracy pracownika zmianowego.
Istoty uciążliwości pracy w ruchu ciągłymi nie da się wyeliminować, z pewnością jednak wszelkie formy kompensacji i prewencji negatywnych skutków zmianowości, w tym „zmniejszenie indywidualnej dawki” pracy nocnej są krokiem we właściwym kierunku.
Odpowiednio ukształtowany system zmianowy powinien nie tylko w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalną rytmikę organizmu pracownika, ale również zapewniać mu w ciągu zmian roboczych, dni, tygodni i lat odpowiedni pod względem ilościowym i jakościowym wypoczynek.
Odpowiadając na pytanie postawione przez Ogólnokrajowe Zrzeszenie Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego, dotyczące zasadności skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy, możemy stwierdzić na podstawie analizy stanu wiedzy na ten temat oraz własnych doświadczeń, że takie postępowanie jest uzasadnione z naukowego punktu widzenia.
Należy stanowczo podkreślić, że skrócenie czasu pracy nie może być traktowane, jako jedyny i wystarczający sposób ograniczenia niekorzystnego wpływu pracy zmianowej w ruchu ciągłym na kondycję psychofizyczną, samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie społeczne pracowników zmianowych. Równolegle powinny być podejmowane inne działania mające na celu dostosowanie form organizacyjnych pracy zmianowej do psychofizjologicznych możliwości człowieka, a więc zadbanie o odpowiedni kierunek i szybkość rotacji zmian, godziny rozpoczynania i kończenia zmian roboczych, rozkład i rodzaj przerw dostosowany do typu pracy i warunków, w jakich jest wykonywana. Wskazane są takie działania w zakresie promocji zdrowia oraz edukacja pracowników dotycząca sposobów minimalizowania skutków pracy nocnej i zmianowej. Tylko takie kompleksowe podejście do problemu pracy w ruchu ciągłym może przynieść oczekiwane efekty.
Korzyści płynące z optymalizacji systemu zmianowego dotyczą zarówno pracowników (mniejsze zmęczenie, poprawa zdrowia, lepszy sen, większe możliwości zaspokajania potrzeb indywidualnych i ogólnie — większa satysfakcja z pracy), jak i pracodawców (większa wydajność, zmniejszenie absencji, fluktuacji i wypadkowości, lepsza postawa pracowników wobec firmy).
  Zgadza się, że praca na 5 BOP jest dużo zdrowsza dla organizmu człowieka. Ci co pracowali na 4 BOP i teraz pracują na 5BOP na pewno to potwierdzą. Jeżeli to Pani zasługa i pani Związków, to chwała Pani za to. Najgorzej pracę na 4BOP odczuwali na pewno operatorzy sztaplarek przy załadunkach i rozładunkach. Chyba to tam jest najcięższa praca w ogóle w tej firmie. Jeżeli się mylę, to można zrobić sondaż, kto by chciał tam pracować przy załadunkach i rozładunkach. Tam na nudę raczej narzekać nie powinni ci, co lubią ciężką pracę.

Strony: [1] 2 3