Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783845 razy)

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10605 dnia: Marca 28, 2020, 13:29:38 »
No może masz rację napisałem co innego a co innego mi chodziło. My mistake jak najbardziej chroni jeśli się z głową używa ale zwykłych ludzi na ulicy nie kogoś kto ma styczność z wirusem. Natomiast głównie chodzi przy tego typu maskach że nie są wystarczająco szczelne w stosunku do normy ffp2 czy 3.
A wracając do tematu "ziomka" wiem że jesteśmy w internecie ale czy to znaczy że mamy się do siebie zwracać niewłaściwie?  Chyba tobie też zależy na tym żebys ty i wszyscy do okoła wraz zakładem najmniej ucierpeli.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2020, 13:32:12 wysłana przez Celiusz »

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10606 dnia: Marca 28, 2020, 13:44:08 »
Już chodzą asy z tymi maskami po mieście. xD Mamy polewkę z nich z ziomeczkami.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10607 dnia: Marca 28, 2020, 14:14:20 »
Działamy w bardzo trudnym czasie. Wydajemy ogromne pieniądze na płyn odkażający (osiąga cenę za 1m3 jak za dobre nowe auto) na maski, na rękawiczki, na badanie temperatury. Brane jest pod uwagę każde rozwiązanie. Również 12/24 i czas równoważny. Czas pracy reguluje kodeks pracy i ZUZP więc nie można działać niezgodnie z prawem. Na bieżąco wprowadzane jest wiele rozwiązań ograniczających kontakt pracowników pomiędzy sobą ale wszystkiego nie da się wyeliminować. I tak ciągle jest rzesza osób krytykujących każde poczynania nawet prośba o odkażenie rąk spotyka się czasami z agresją. Wprawdzie są to jednostki. Staramy się aby bramy wejściowe były otwarte wszystkie póki co. 
Autobusy- rozmawiałam z naszym sppk. Robią co mogą- ale nie mają więcej autobusów. W naszych łącznikami nie obowiązują zasady jazdy połowy osób siedzących.  Nie ma więcej autobusów. Za te zakłady płacą. Jestem za chodzeniem w maskach (sklep itd) . Każdy z nas musi dbać o siebie. Zaopatrzcie się a maski, chodźcie w nich jak już musicie wyjść do sklepu. Są do kupienia takie co można prać. Wiem, nie jest to 100 procent zabezpieczenia ale zmniejsza ryzyko.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2020, 14:25:48 wysłana przez An_na »

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10608 dnia: Marca 28, 2020, 14:44:22 »
Pani Aniu jak najbardziej rozumiem i nie krytykuje, zarząd działa w zakresie posiadanej wiedzy. Ceny też wiadomo jakie są. Chodzi tu o działania które nie niosą wielkich kosztów a są skuteczne. Poza tym zostaje kwestia absencji co też może być dużym problemem. Nawet gdy już będzie po epidemi nie wiadomo ile osób przed emeryturą na zakładzie może być dotkniętych. Wiadomo że nie da rady dokonać rotacji między wydziałowej bo zazwyczaj wiąże się to z czasochłonnym szkoleniem. A powiem szczerze że nawet z tymi autobusami było by prościej przy takiej organizacji pracy bo by tylko dwa razy jechały czyli te dodatkowe kursy mógły by rozładować ilość ludzi a koszt ten sam.

Post Merge: Marca 28, 2020, 14:51:06
A co do osób niestosujacych się nie wiem czy są świadomi że to nawet jeśli nie są zainteresowani swoim zdrowiem to mimo że łamią zasady BHP to jeszcze nie wiem czy nie należało by podciągnąć to pod paragraf narażenia zdrowia i życia, jak to się stało z jedną wegetarianką
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2020, 14:51:06 wysłana przez Celiusz »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10609 dnia: Marca 28, 2020, 14:57:57 »
No może masz rację napisałem co innego a co innego mi chodziło. My mistake jak najbardziej chroni jeśli się z głową używa ale zwykłych ludzi na ulicy nie kogoś kto ma styczność z wirusem. Natomiast głównie chodzi przy tego typu maskach że nie są wystarczająco szczelne w stosunku do normy ffp2 czy 3.
A wracając do tematu "ziomka" wiem że jesteśmy w internecie ale czy to znaczy że mamy się do siebie zwracać niewłaściwie?  Chyba tobie też zależy na tym żebys ty i wszyscy do okoła wraz zakładem najmniej ucierpeli.

Oczywiście, że o to mi chodzi. Dlatego propaguję noszenie maseczek. Jak ktoś nie ma tych z filtrem to warto nosić jakiekolwiek (a najlepiej jeszcze z okularami).

P.S. Myślę, że "ziomeczek" to nie jest obraźliwe słowo. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10610 dnia: Marca 28, 2020, 14:59:28 »
Jeśli ktoś łamie zasady BHP to są za to konsekwencje. Najłagodniej brak premii.
Tak, też tak uważam i sama chodzę w maseczce.

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10611 dnia: Marca 28, 2020, 15:06:00 »
A co do zmiany rozkładu pracy dzisiaj z rana została uchwalona ustawa. Jeszcze nie ma jej ogłoszonej podejrzewam że wejdzie w życie 1 kwietnia. Konkretnie art. 15x pkt 1.. Nim ktoś skomentuje że tylko instytucji krytycznej tak nas też obejmuje konkretnie art 3. Pkt 1 oraz 2k

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10612 dnia: Marca 28, 2020, 15:50:18 »
A co do zmiany rozkładu pracy dzisiaj z rana została uchwalona ustawa. Jeszcze nie ma jej ogłoszonej podejrzewam że wejdzie w życie 1 kwietnia. Konkretnie art. 15x pkt 1.. Nim ktoś skomentuje że tylko instytucji krytycznej tak nas też obejmuje konkretnie art 3. Pkt 1 oraz 2k
jakiś link do tej uchwały ?

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10613 dnia: Marca 28, 2020, 16:03:29 »
Opublikowanego tekstu nie ma że względu na to że został uchwalony o 6 rano dzisiaj projekt jest to druk 299. Wiem że na pewno jest poprawka z dzisiejszej nocy apropo zmiany kodeksu wyborczego. Aa reszta pozostała bez zmian

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10614 dnia: Marca 28, 2020, 16:30:27 »
Wyborczego, ale nie pracy.

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10615 dnia: Marca 28, 2020, 16:59:32 »
Może źle powiedziałem Pani Aniu ,
miałem na myśli że projekt ustawy który jest na stronie sejmu pod numerem 299. Z mojej wiedzy nie został istotnie zmieniony w momencie uchwalenia dzisiejszego ranka. A została do niego dodana poprawka o zmianie u stawy kodeks wyborczy.
Natomiast wstawię dla ułatwienia tekst z ww. projektu który własnie omawiamy, aby ułatwić :
Art. 15x. 1. W przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii pracodawca może, na czas oznaczony nie dłuższy niż do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii:

1) zmienić system lub rozkład czasu pracy pracowników w sposób niezbędny dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa lub stacji;
2) polecić pracownikom świadczenie pracy w godzinach nadliczbowych w zakresie i wymiarze niezbędnym dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa lub stacji.
2. Przepis ust. 1 stosuje się do pracodawców zatrudniających pracowników:

1) w przedsiębiorstwie prowadzącym działalność polegającą na zapewnieniu funkcjonowania systemów i obiektów infrastruktury krytycznej w rozumieniu art. 3 pkt 2 lit. a, c, f, h i k ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 1398 oraz z 2020 r. poz. 148, 284 i 374);
2) w przedsiębiorstwie będącym podwykonawcą lub dostawcą, którzy nie są częścią infrastruktury krytycznej, o której mowa w pkt 1, ale są kluczowi dla zachowania ciągłości działania infrastruktury krytycznej;


Akurat pozwoliłem sobie wkleić drugi punkt do jakiego się stosuje apropo podwykonawców co może się Pani oraz zarządowi przydać.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10616 dnia: Marca 28, 2020, 18:43:16 »
Celiusz_a tak, to widziałam. Ale lepiej zrobić wszystko, aby 5bop było nadal bo jeszcze kto się przyzwyczai do innych rozwiązań...

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10617 dnia: Marca 28, 2020, 18:54:13 »
No myślę że mógłby przypaść do gustu. Defacto wychodziłoby blisko 50/50 wolne/ praca.
Ale chciałbym uzyskać odpowiedź Pani Aniu czy przewiduję zarząd jeszcze jakieś środki ma zamiar wdrożyć aby nie zabrakło rąk do pracy?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10618 dnia: Marca 28, 2020, 19:01:36 »
Wie Pan... 50/50 wolne praca to brak pracy dla ok 700 osób (jedna zmiana to ok 360 osób a brygad jest 5). Proszę tak o tym pomyśleć. Na razie nie ma jakiegoś szczególnego wzrostu absencji.

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10619 dnia: Marca 28, 2020, 19:13:27 »
Sprywatyzować. Jak ktoś jest niepotrzebny to zwolnić. Boli, że trzeba tłumaczyć podstawy ekonomii.