Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Febe

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:54:49  »
Cytat: "KRET"
dlaczego tylko pragniesz w tym wątku czytać o pozytywnych aspektach pracy w Grupie Azoty? Pracujesz w PR ZchP?
Ciekawe jest Twoje zainteresowanie jakie tu problemy są poruszane mimo tego, że w żaden sposób nie jesteś z tą firmą związana. Takimi wpisami próbujesz odwrócić uwagę innych od realnych problemów pracowników min są to wynagrodzenia.

Nie mam nic wspólnego z Zakładami, poza tym, że od wielu lat mieszkam w Policach i dlatego właśnie interesuje mnie ta firma i jej kondycja. Myślę, że ma to znaczenie dla każdej osoby, która tu mieszka, bez względu na to, czy jest jej pracownikiem, czy nie. Gdyby firma przestała istnieć, to całe miasto by to pewnie odczuło. Nigdzie nie napisałam, że chcę czytać tylko o pozytywach z nią związanych. Negatywne informacje są równie istotne (takie jak chociażby ten artykuł o "kopalniach w Senegalu"), zwłaszcza dotyczące kondycji finansowej firmy, a że moje wykształcenie to właśnie sfera finansów, więc nic dziwnego, że mnie to interesuje. Razi mnie to, co napisałam już kilkakrotnie - że 90% dyskusji (a może i więcej) na tym wątku sprowadza się tylko do jednego - płace, angaże, wynagrodzenia, podwyżki, zasilenia kart itp. Oczywiście, każdy może dyskutować, o czym chce, jeżeli choćby w najmniejszym stopniu dotyczy to tematu wątku i każdy też może wyrazić swoją opinię na ten temat, co zrobiłam, jako osoba postronna.

17
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:50:27  »
Widzę, że kolejna osoba nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Wątek o Z.CH. Police już istnieje, ale służy głównie do dyskusji o płacach, angażach itp. między pracownikami Zakładów. Uważam, że do tego celu powinien być osobny wątek.
I bardzo lubię, jak ktoś pisze prawdę, ale jak widać pisząc właśnie prawdę o wiecznym użalaniu się na niemałe wynagrodzenia włożyłam kij w mrowisko i uraziłam "biednych" i "wykorzystywanych" pracowników Z. CH. Police płaczących nad swoim losem.

18
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 09:33:44  »
Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałam, że nie tylko kasa się w życiu liczy a nie, że dla mnie się nie liczy. Też mam kredyt mieszkaniowy, dziecko i różne wydatki, ale nie mam zamiaru użalać się nad sobą i swoją sytuacją na forum. To, jak ktoś sobie w życiu radzi nie jest wprost proporcjonalne do kasy, jaką zarabia.
Nie ja pierwsza wypowiedziałam się na temat, że pracownicy Z.CH. Police naprawdę nie mają powodów do narzekania, jeśli chodzi o pensję.
Nie mam zamiaru drążyć tego tematu, bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi.
Uważam, że wątek "Z. CH. Police" powinien  dotyczyć firmy i spraw z nią związanych, a żale i pretensje pracowników dotyczące zarobków powinny być wylewane na osobnym, wydzielonym do tego celu wątku.

19
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 09:05:56  »
Cytat: "andzeloputi"
Febe zdziwiona , że kasa interesuje większość ?
Może Ty nie wiesz , jak ciężko wyżyć z gównianej pensyjki , co starcza do połowy miesiąca ?
Cytuj
bo to ja właśnie zwróciłam uwagę, że jakoś artykuł o zakupie rzekomych "kopalni w Senegalu" nie wzbudził kompletnie zainteresowania pracowników, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem

Nie takie miliony, przez wiele lat , przewalali .
Zgłoś do prokuratury.

Zarabiam trochę mniej niż wielu pracowników Z.CH. Police, ale nie płaczę na forum z tego powodu. Jakoś starcza mi do końca miesiąca. Poza tym nie tylko kasa się w życiu liczy, a obiektywnie oceniając, to Ci tutaj wiecznie narzekający zarabiają więcej niż przeciętny mieszkaniec Polic i z pewnością nie są to g..... pensyjki, jak to nazwałaś.
Co do przewalania milionów - głupie wydawanie kasy to nie przestępstwo i prokuratura tym się nie zajmuje. Mi jest naprawdę wszystko jedno na co ta firma wydaje kasę. Nie jestem jej akcjonariuszem w przeciwieństwie do wielu pracowników.

20
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 26, 2013, 21:17:07  »
Z głową to raczej Ty coś masz, o czym świadczy obraźliwy poziom Twojej wypowiedzi i podejrzenia.
Jeżeli już nie możecie powstrzymać się od tych ciągłych dyskusji to wydzielcie wątek np. pod nazwą "Niekończąca się debata o zarobkach w Z. CH. Police". Wtedy osoby nie związane bezpośrednio z firmą i zaglądające czasem do bieżącego wątku będą mogły przeczytać właśnie coś na jej temat (zgodnie z tematem).
Co do Twoich podejrzeń - są naprawdę śmieszne, bo to ja właśnie zwróciłam uwagę, że jakoś artykuł o zakupie rzekomych "kopalni w Senegalu" nie wzbudził kompletnie zainteresowania pracowników, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem. No, ale wyjaśniłeś co tak naprawdę ich interesuje. I tyle na ten temat.

21
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 26, 2013, 17:34:02  »
To niech zadbają o to, żeby mieć swoje zakładowe forum do debatowania bez końca o pensjach. Dziwne by było, jakby pracownicy jakiejkolwiek innej firmy tutaj założyli sobie wątek i wykłócali się o podwyżki i dyskutowali publicznie z przedstawicielami związków zawodowych, czy też Rady Nadzorczej. Z opisu tej części forum ("Sprawy bieżące") wynika, że porusza się tam bieżące sprawy Polic i okolic: "jeśli wiesz o czymś, o czym inni wiedzieć powinni: podziel się informacją, komentarzem, uwagą, refleksją!" - jakoś nie za bardzo to pasuje do wątku Z.CH. Police.

22
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 26, 2013, 13:40:43  »
Cytat: "liścik"
przeczytajcie naprawdę warto....
http://sophico21.blogspot.com/2013/09/polskie-transakcje-enigmatyczna.html


Jak dla mnie to bardzo ciekawy artykuł, a nie jestem ani pracownikiem zakładów, ani też nikt z mojej rodziny tam nie pracuje.
Stwierdzam jednak, że najmniej to chyba interesuje samych pracowników. Przynajmniej tych, którzy udzielają się tu na forum. Dla nich liczy się tylko temat podwyżek, angaży, wynagrodzeń itp. Czy takie przepychanki i dyskusje, które kręcą się tylko wokół kasy nie powinny odbywać się w zakładowym intranecie, a nie tu - na ogólnodostępnym forum?
To już się dawno zrobiło niesmaczne, łagodnie rzecz ujmując.

23
Tematy różne / [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 17:16:10  »
Z tego, co mi wiadomo jest tylko wentylacja, czyli zwykły nawiew a klima jedynie w strefie dla "Vip-ów".

24
Tematy różne / [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:32:26  »
Mój mąż z synem byli na dwóch meczach - w sobotę o 19.00 (rozpoczął się pół godziny później!) i w niedzielę o 18.00. Na hali było potwornie gorąco i duszno. Masakra! Czy na takim obiekcie nie powinna obowiązkowo działać klimatyzacja???

25
Turystyka / [Ogólne] Jeziora po stronie niemieckiej
« dnia: Sierpień 03, 2013, 21:37:13  »
Ja też byłam dzisiaj. Rzeczywiście bilet rodzinny kosztuje 10 euro. Jak byłam tam rok temu, to było jeszcze 6 euro, ale podnieśli ceny i wprowadzili tańsze od 18-tej, czego wcześniej nie było. Nie wiem, jak ceny w Pasewalku.

26
Turystyka / [Ogólne] Jeziora po stronie niemieckiej
« dnia: Sierpień 02, 2013, 09:27:29  »
Cytat: "michu78-78"
Dzieki za namiary. Czy z trzyletnim dzieckiem warto sie tam wybrać , jak wygląda brzeg jeziora czy odrazu jest głeboko , chodzi mi o to aby dziecko troszke sie popluskało?


Z dzieckiem to ja polecam baseny odkryte w Pasewalku: http://www.pasewalk.de/downloads/pr/www.pasewalk.de/www.pasewalk.de_20110818135748_N2512_Flyer_Lindenbad_polnisch.pdf lub w Torgelow: http://www.torgelow.de/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=132
http://www.thermen-sauna-wellness.de/therme-238/heidebad-torgelow.htm

Byłam kilka razy i naprawdę polecam. Osobiście bardziej Torgelow niż Pasewalk, choć w tym drugim jest dzika rzeka, a w pierwszym nie. Jednak infrastruktura (toalety, przebieralnie) jest nowsza w Torgelow. Być może w Pasewalku już zrobili remont, bo byłam tam 2 lata temu. Wstęp dla rodziny 2 os. dorosłe + 2 dzieci kosztuje 6,50 euro na cały dzień. Otwarte do 20-tej.

27
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Lipiec 10, 2013, 10:49:55  »
Cytat: "millena"
Cytat: "Febe"
Sądziłam, że po powrocie nie poznam swojego śmietnika i pojemników, które zostaną przeobrażone po 1 lipca w profesjonalne miejsce zbiórki odpadów segregowanych i niesegregowanych


A ile w ramach opłaty wniosłaś już do nowego systemu ? Pamiętaj, że założeniem ustawy jest jego samofinansowanie. Może napiszesz skąd samorządy mają znaleźć środki finansowe na tysiące nowych pojemników ? A może jesteś zwolenniczką wyposażania nieruchomości w pojemniki przez właścicieli nieruchomości, zgodnie z duchem ustawy ?  Powiedz im to, z pewnością się ucieszą.


Widzę, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz i musiałaś na kimś wyżyć swoje frustracje.
Nigdzie nie pisałam o nowych pojemnikach, mających zastąpić te, które są. Chodziło o brakujące pojemniki na odpady biodegradowalne i ogólnie o porządek związany z segregacją i wywozem odpadów, który w końcu powinien zapanować po 1 lipca. A każdy z nas wnosi opłaty cały czas. Firma się nie zmieniła. Poza tym nie płaci się z góry za te usługi. My mamy tylko segregować odpady i płacić, a to wiele osób już od dawna robi. To nie ja wymyśliłam tę ustawę i nie będę rozwiązywać problemów organizacyjnych, ani finansowych. Od tego jest ktoś inny i miał na to wiele miesięcy, żeby się przygotować.

28
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Lipiec 09, 2013, 18:17:21  »
Pierwszy tydzień lipca spędziłam na urlopie. Sądziłam, że po powrocie nie poznam swojego śmietnika i pojemników, które zostaną przeobrażone po 1 lipca w profesjonalne miejsce zbiórki odpadów segregowanych i niesegregowanych. Niestety, jestem rozczarowana, gdyż nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie - jest gorzej. Śmietnik, jak zwykle otwarty 24h na dobę, brak pojemnika na odpady biodegradowalne, z pojemnika na papier się wysypuje a obok niego stos tego, co się nie zmieściło. Wśród odpadów papierowych kilka kartonów po mleku i sokach. Wszystko na temat reformy.

29
Edukacja / Szkoły podstawowe.
« dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:14:31  »
Jak mój syn szedł do I klasy SP8 4 lata temu to w czerwcu było pierwsze zebranie z wychowawczynią. Czyżby zasady się zmieniły?

30
Tematy różne / [Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:07:33  »
Cytat: "jula"
ten rok był juz drugim moim sezonem grzewczym bez podzielników i mogę obiektywnie stwierdzić, że się opłacało, mimo tego, iż mam mieszkanie środkowe i dosyć ciepłe a zwroty za ogrzewanie były zawsze (co roku oczywiście mniejsze ze względu na zmiany sposobu rozliczania) mam mieszkanie 53 m i w zeszłym roku miałam zwrot 222,79zł do stycznia były jeszcze podzielniki (zwrot 32,75) a od stycznia juz bez podzielników (zwrot 190,04). przedstawione rozliczenie dotyczy sezonu2011/2012 i mam nadzieję, że za ten sezon również będzie zwrot. moja zaliczka na CO w zeszłym miesiącu wynosiła 137zł.


No ja jestem bardzo ciekawa, jak wyjdzie u mnie, bo do tej pory zawsze miałam zwroty. Dwa lata temu 303 zł, w zeszłym roku wyjątkowo dużo: 469 zł (67 jednostek na podzielnikach) a za ten sezon mam tylko 41 jednostek. Mieszkam na ostatnim piętrze, ale w środku i mam bardzo ciepłe mieszkanie. Nie oszczędzam. Nie chodzę w polarach. Grzeję tylko wtedy, gdy potrzeba, a w nocy okno zawsze uchylone, albo choć mikrouchył. Zaliczkę płacę teraz w wysokości 95 zł (mieszkanie 47 m2). Jakoś nie chcę wierzyć, że ryczałt będzie mi się opłacał. Nie może się przecież opłacać wszystkim. Ktoś musi stracić, żeby zyskać mógł ktoś inny.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8