Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Febe

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
31
Trudne tematy / Prezenty dla nauczycieli
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:10:11  »
Trzeba się odzywać, a nie tylko na forum pisać, żeby ukrócić takie praktyki. Ja ciągle słyszę o takich sytuacjach. Osobiście spotkałam się z tym, gdy mój syn kończył 2 klasę podstawówki. Jakaś mamusia - też zresztą nauczycielka w tej samej szkole wpadła na pomysł, żeby się złożyć po 10 zł na prezent dla wychowawczyni. Na szczęście pomysł upadł, bo były rozbieżne zdania wśród rodziców.
Na koniec 3 klasy w ramach podziękowania i pożegnania Pani otrzymała bon do sklepu jubilerskiego na 500 zł i piękny album z różnymi zdjęciami z dziećmi z trzech lat nauki (jakieś wycieczki, zielona szkoła, zdjęcia klasowe w plenerze itp.), no i bukiet kwiatów.
Teraz syn kończy 4-tą klasę i nie ma pomysłu, by kupować prezent. Na pewno będzie kupiony jakiś bukiet z pieniędzy składkowych lub też takie same pojedyncze kwiaty (np. róże), które każde dziecko Pani wręczy i tak powstanie jeden bukiet.

32
Tematy różne / [Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:58:04  »
Niestety, też mieszkam na Mieszka I i nie jestem zachwycona tym pomysłem. Nie mam jednak nic do powiedzenia, bo wystarczy 51% chętnych mieszkańców, żeby przeforsować taki pomysł. Jestem pewna, że na pewno stracę na tym, przynajmniej zwrot, który zawsze dostawałam. Obym tylko nie musiała dopłacać, bo na pewno znajdą się tacy, którzy będą grzać na full i otwierać okna. :<

33
Turystyka / [Trzebież] Wodolotem z Trzebieży do Świnoujścia.
« dnia: Czerwiec 16, 2013, 19:56:54  »
Mój syn leciał w czwartek z całą klasą. Bilety w przypadku takiej grupy z dziećmi są po 20 zł w jedną stronę. Bilety zostały kilka dni wcześniej kupione w Szczecinie.
Jednak chociaż na zewnątrz było ciepło to w wodolocie nie działała klimatyzacja i było potwornie duszno. Pewnie oszczędzają i włączą dopiero wtedy, gdy będzie ponad 30 stopni.

34
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:43:07  »
Cytat: "Król podziemia"
Czy nie zauważacie,że poruszacie się już w oparach absurdu ;-)


Bo te wymysły są absurdalne. Tak, jak wcześniej ktoś napisał kuchnia służy do przygotowywania posiłków, a nie gromadzenia odpadów i przygotowywania opakowań do segragacji. Wychodzi na to, że Ci, którzy do tej pory segregowali będą robić jeszcze więcej i do tego za to dopłacać. Trzeba poruszać nawet tak absurdalne aspekty, bo komuś może się wydawać, że segreguje a potem cały blok albo osiedle będzie i tak płacić na niesegregowane, bo opakowania nie będą spełniały wymogów. Swoją drogą, bardzo jestem ciekawa, jak to będzie w praktyce wyglądało właśnie w blokach. Skąd będzie wiadomo, kto wyrzucił odpady zmieszane - ktoś, kto zadeklarował niesegregowanie śmieci, czy też ktoś, kto zadeklarował segregowanie??? Chyba powinny być osobne pojemniki. :crazy:

35
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:27:09  »
Cytat: "piotr0822"

A gdzie to jest napisane, że śmieci trzeba myć? Ja nigdzie  tego nie znalazłem. Napisane jest tylko że pojemniki opróżnić z resztek. Jaki miało by sens,pod względem ekologii, mycie śmieci i zużywanie przy tym pitnej wody której coraz mniej jest?


O, to bardzo ciekawe, w jaki sposób opróżnisz całkowicie pojemnik plastikowy, słoik lub butelkę z resztek nie używając wody a czasem też np. płynu do mycia?
I tu się kłania brak konkretnej informacji. Chyba, że w Policach można wyrzucać segregowane brudne opakowania????

Na stronie http://www.ekologiczni.pl/5,2026,Dekalog-segregacji-odpadow-wedlug-EKON można przeczytać: "Pamiętaj, do recyklingu nadają się tylko czyste, suche i niezatłuszczone odpady opakowaniowe."

Na http://ecozmiany.szczecin.pl/ jest bardzo szczegółowy opis, co należy zrobić przed wyrzuceniem odpadu:
"Przed wyrzuceniem odpadów do pojemnika oprócz świadomości, co można wrzucać do poszczególnych pojemników, powinniśmy wiedzieć jak odpowiednio przygotować surowce wtórne.
Zależnie od rodzaju odpadu musimy wiedzieć, że:
w terminarzach w twardych okładkach należy oderwać okładkę powleczoną tworzywem sztucznym lub materiałem skóropodobnym;
karton należy spłaszczyć i usunąć elementy plastikowe lub metalowe;
puszki powinny być opróżnione, osuszone i zgniecione;
stalowe puszki trzeba opróżnić, oczyścić, osuszyć, mniejsze elementy włożyć do większych, zgnieść, nie ma potrzeby zdzierania etykiet papierowych;
opakowania kartonowe po sokach i mleku (np. Tetra Pak) powinno się spłaszczyć - nie jest konieczne zdejmowanie nakrętek lub wieczek;
szklane butelki i słoiki przed wrzuceniem do pojemnika należy opróżnić, oczyścić, osuszyć, zdjąć nakrętki, nie tłuc. Nie ma potrzeby ściągania papierowych etykiet;
w miękkich opakowaniach plastikowych należy oderwać wieczko, oczyścić, osuszyć, zgnieść;
butelki plastikowe PET po napojach oczyścić, osuszyć, zgnieść i zakręcić. Plastikowe zakrętki można też oddawać w akcjach charytatywnych;
butelki plastikowe po kosmetykach i chemii gospodarczej przed wrzuceniem należy zużyć zawartość do końca, osuszyć i zgnieść;
odpady zielone (np. trawa) należy oczyścić z zanieczyszczeń (np. ziemi, kamieni, konarów i grubych gałęzi) po oddzieleniu gałęzie i konary też mogą trafić do kompostowni;
ubrania, sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie, sprzęt IT, sprzęt RTV i AGD nie wymaga specjalnych przygotowań.
Należy zatem pamiętać, że posegregowane przez nas odpady nie mogą być w żaden sposób zanieczyszczone, powinny być osuszone i w danych przypadkach zgniecione."

36
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 18:34:03  »
Cytat: "Prawdopodobnie"

Ja nie czuję potrzeby segregowania. Jest mi wygodnie wywalać wszystko w jednym worku.


Ja już od dawna segreguję, bo czuję taką potrzebę, ale coś mi się wydaje, że ta cała rewolucja odniesie odwrotny efekt, bo sprowadza się do tego, że trzeba będzie nad każdym śmieciem debatować, gdzie go wrzucić, zużywać czas, wodę i środki czystości, aby odpowiednio przygotować opakowanie do wyrzucenia (czyli np. umyć, wysuszyć, zgnieść itp.) i po trzecie zorganizować odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aby je segregować. Biorąc to wszystko pod uwagę może się okazać, że będzie taniej i sensowniej nie segregować. I czy o to właśnie chodziło???

37
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 15:43:35  »
W związku z totalnym zamieszaniem w sprawie segregacji odpadów chciałabym wrócić do tego, co było pisane na forum 21.03.2013 r.:
Cytat: "stokrotka84"
Panie Grzegorzu dziękuję, widziałam te ulotki... ja proponuje coś takiego
Obrazek i Obrazek

na moich widać co zrobić z odpadami które na co dzień sprawiają kłopot..

źródło: http://www.ekologiczni.pl/5,2026,Dekalog-segregacji-odpadow-wedlug-EKON

Odpowiedź Pana Grzegorza:
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dzieki za "cynk".
Przekażę ten przykład ulotki do wydziału odpadowego w gminie.
Dziś na komisji budżetu kolejny raz zwrócilismy uwage, że konieczne jest zintensyfikowanie akcji edukującej o co w tym całym smieciowym galimatiasie chodzi.


W związku z powyższym mam pytanie właśnie do Pana Grzegorza:
Czy w Policach obowiązują inne zasady niż w pozostałych miastach, czy też zasady selektywnej zbiórki odpadów powinny być w całym kraju takie same???
Pytam dlatego, że przeanalizowałam naszą policką, bardzo skromną i lakoniczną ulotkę z tym, co np. jest podane na szczecińskich stronach (http://ecozmiany.szczecin.pl/) i z zasadami na wyżej zacytowanej przez stokrotkę84 stronie http://www.ekologiczni.pl/5,2026,Dekalog-segregacji-odpadow-wedlug-EKON i stwierdziłam, że są bardzo duże rozbieżności, które głównie dotyczą tego, co należy wrzucać do żółtych pojemników na odpady z tworzyw sztucznych. Polickie zasady w ogóle nie wspominają, że można tam wrzucać również metalowe opakowania (np. puszki), metalowe zakrętki, opakowania po sokach i mleku (typu tetra-pak), tacki styropianowe, kartony po pizzy, folię aluminiową, złom itp. W zasadach określonych na stronie szczecińskiej oraz ekologiczni.pl jest wymienionych znacznie więcej odpadów, które można tam wrzucać, a o których polickie zasady milczą, albo wręcz zakazują wyrzucać do żółtych pojemników (np. styropian).
W związku z tym bardzo proszę o odpowiedź, czy każda gmina ustala swoje zasady?

Jeśli nie, to w Policach należałoby wzorem innych gmin stanąć na wysokości zadania i opracować zasady nie budzące wątpliwości a nie taki rysuneczek, który lepiej by chyba zrobiły dzieci w przedszkolu.

Mam też pytanie odnośnie pojemników na odpady biodegradowalne - czy znajdą się na każdym osiedlu, czy też trzeba będzie z tymi odpadami biegać albo jeździć po całym mieście w poszukiwaniu takiego pojemnika? Ja mieszkam ma Mieszka I i nigdzie w okolicy nie widziałam dotąd takich pojemników.

38
Turystyka / [Trzebież] Wodolotem z Trzebieży do Świnoujścia.
« dnia: Maj 26, 2013, 15:47:57  »
To dobrze, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że jak w Szczecinie będzie pełno osób chętnych to ktoś im odmówi sprzedania biletu przez samym odlotem, bo w Trzebieży mają się dosiąść. Taka rezerwacja to też dla nich żadna gwarancja, że klient się pojawi i kupi bilet, a w Trzebieży nie ma kasy, żeby rezerwacja była zwalniana np. godzinę przed odlotem, gdy ktoś zrezygnuje.

39
Turystyka / [Trzebież] Wodolotem z Trzebieży do Świnoujścia.
« dnia: Maj 25, 2013, 20:20:18  »
Wszystko fajnie, tylko nie widzę na ich stronie opcji zakupu biletu online, więc skąd pewność, że będą miejsca w Trzebieży, skoro wodolot płynie ze Szczecina?

40
Sprawy bieżące / Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« dnia: Maj 24, 2013, 10:40:16  »
Ja również uważam, że to dobry pomysł. Mam sporo niepotrzebnych rzeczy w bardzo dobrym stanie, które bym sprzedała na takim targu.

41
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:18:00  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Popiół do kubła ogólnego.
A pojemników przybywa. Na moim osiedlu, w ostatnich dniach porozstawiano nowe kubły do selektywnej zbiórki odpadów.

Polecam też lekturę tego  i tego.


Bardzo przydatne informacje. Uważam jednak, że powinny być również udostępnione wszystkim mieszkańcom Polic również w innej formie, bo niestety znaczna część społeczeństwa nie ma dostępu, albo też nie korzysta z internetu. Skoro teraz jeszcze nie mają pojęcia, co gdzie wrzucać, to nagle ich oświeci???
Ja korzystam z pojemników przy Mieszka I 6 i 7 i niestety, z przykrością stwierdzam, że do pojemnika z papierem notorycznie są wrzucane opakowania po mleku i sokach. Wczoraj można to było zobaczyć, bo z przepełnionego pojemnika papier i te pseudo-kartony aż się wysypywały. Ludzie, to nie są kartony, tylko mieszanka papieru, aluminium i plastiku! Czy to tak ciężko zrozumieć???

42
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:20:50  »
Właśnie, jest mnóstwo wątpliwości i niedopowiedzeń. Nawet rozesłanie ulotek informujących, jak segregować śmieci do każdego mieszkania w Policach to wielki problem - zadanie wręcz niewykonalne chyba. Do mojego bloku na pewno nie dotarły. A z chęcią bym sobie przyczepiła na lodówkę taki plakacik. Najlepiej by było, gdyby przy każdym śmietniku i pojemniku do segregacji stała tablica informacyjna, bo naprawdę ciekawe rzeczy ludzie wyrzucają do pojemnika na PET-y: plastikowe koszyki, kartony po pizzy, kartony po sokach itd.

43
Strefa kobiet / Trauma w szpitalu polickim na pordówce przed 18 marca 2013
« dnia: Kwiecień 09, 2013, 17:41:55  »
Cytat: "draculka"
Konsekwencje nie szczepienia przeciw odrze: epidemia w Swansea. Prawie 600 osób chorych, 60 w szpitalu z komplikacjami (zapalenie płuc, odwodnienie, cięższych przypadków na razie brak na szczęście) http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-22036576


A może z innej beczki: "W Indiach doszło do 47.500 przypadków choroby polio będących następstwem szczepień przeciwko tej chorobie" (źródło: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/08/28/polio-eradication-campaign.aspx?e_cid=20120828_DNL_artNew_1 28.08.2012). Po polsku artykuł ukazał się w najnowszym numerze czasopisma Nexus (nr 88), dostępnym w Empik-u lub też sprzedaży internetowej na http://www.nexus.media.pl/. Poza tym jest tam jeszcze jeden ciekawy artykuł pt. "Tajne dokumenty rządowe dowodzą, że szczepionki to całkowita mistyfikacja" (źródło: http://www.naturalnews.com/038598_vaccines_medical_hoax_government_documents.html 08.01.2013).
Zachorowania na różne choroby, będące konsekwencją szczepień przeciwko nim zdarzają się również często w naszym kraju (np. krztusiec), ale z wiadomych względów nie są podawane do publicznej wiadomości, ale wręcz ukrywane.

44
Rozrywka i Kultura w regionie / [Szczecin] Nowości gastronomiczno-handlowe
« dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:41:27  »
Pomysł super, ale nie w naszym mieście, gdzie jedna kawiarnia się nie utrzymuje przez cały rok, tylko musi być zimą zamykana.

45
Każde dziecko może inaczej zareagować na szczepienie. Nawet grupa krwi ma tu znaczenie. Na przykład grupa krwi 0 wiąże się z predyspozycją do chorób autoimmunologicznych, w tym alergii.
W Polsce nie wykonuje się badań, które by stwierdziły, że dziecko nie ma defektów immunologicznych, będących przeciwwskazaniem do szczepienia. Dla lekarzy katar, przeziębienie a nawet alergia nie jest przeszkodą do szczepienia (chyba, że na składnik szczepionki, co musi być udowodnione).
Ja osobiście nie jestem przeciwna samej idei szczepień. Mam za sobą konfrontacje z Sanepid-em: pisemne i ustne. Przyznali, że w Polsce nie ma szczepionek pozbawionych szkodliwych dodatków, które narażają dziecko na utratę zdrowia i życia.
Czy którykolwiek z rodziców zgłaszający się z dzieckiem na szczepienie zostaje poinformowany o możliwych skutkach ubocznych, działaniach niepożądanych itp., czy którykolwiek widział ulotkę szczepionki, którą ma dostać jego dziecko??? To podstawowe prawo pacjenta do rzetelnej informacji jest zagwarantowane w ustawie o zawodzie lekarza.
Jest coraz więcej rodziców w naszym kraju, którzy nie szczepią lub szczepią wybiórczo i są to osoby dobrze poinformowane i świadome swojego wyboru. A reszta powinna sobie zdawać sprawę, że jeżeli cokolwiek się stanie ich dziecku po szczepieniu, to tylko oni będą za to odpowiedzialni i będą ponosić tego konsekwencje, bo wyrazili zgodę na szczepienie, tym samym biorąc na siebie całe ryzyko takiego zabiegu. Żaden lekarz nie podpisze oświadczenia, że to on bierze na siebie to ryzyko.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8