Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 367688 razy)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 02, 2013, 17:58:45 »
Niech zrobią odwrotnie. Czyli niech skupują śmieci. jak będą placili za szkło, malulaturę, i np za odpady organiczne to ludzie zaczną sami segregować. Lub tak jak puszki aluminiowe i wszelkiego rodzaju złom będą znikać ze śmietników.
Ja nie czuję potrzeby segregowania. Jest mi wygodnie wywalać wszystko w jednym worku.

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 02, 2013, 18:34:03 »
Cytat: "Prawdopodobnie"

Ja nie czuję potrzeby segregowania. Jest mi wygodnie wywalać wszystko w jednym worku.


Ja już od dawna segreguję, bo czuję taką potrzebę, ale coś mi się wydaje, że ta cała rewolucja odniesie odwrotny efekt, bo sprowadza się do tego, że trzeba będzie nad każdym śmieciem debatować, gdzie go wrzucić, zużywać czas, wodę i środki czystości, aby odpowiednio przygotować opakowanie do wyrzucenia (czyli np. umyć, wysuszyć, zgnieść itp.) i po trzecie zorganizować odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aby je segregować. Biorąc to wszystko pod uwagę może się okazać, że będzie taniej i sensowniej nie segregować. I czy o to właśnie chodziło???

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 02, 2013, 20:14:31 »
Śmieci trzeba będzie segregować. Obecnie wrzucam je do jednego kosza i tak będę robiła. Nie mam zamiaru gromadzić śmieci w domu. Kuchnia ma służyć do robienia posiłków a nie do gromadzenia odpadów. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami (mycie itp). Ja wolę ten czas poświęcić dzieciom.
Na wysypisku są osoby co się zajmują selekcją odpadów i im pracy nie będę odbierała. Niech zachęcą w inny sposób.
Zobaczcie, zrobili "myk" z nakrętkami od butelek i ludzie sami chodzą i zbierają. Niech coś podobnego zrobią z butelkami pet, szkłem it.
Ktoś zwęszył na tym interes i teraz zaciera ręce. Jak zwiększą opłaty to ludzie zaczną śmieci do lasu wywozić a przecież nie o to chodzi.
Słyszy się ze w domkach jednorodzinnych gdzie są piece ludzie palą różne rzeczy szkodliwe nam. Jak zmniejszą opłaty to tego nie będzie.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 02, 2013, 20:45:58 »
Cytat: "Febe"
Ja już od dawna segreguję, bo czuję taką potrzebę, ale coś mi się wydaje, że ta cała rewolucja odniesie odwrotny efekt, bo sprowadza się do tego, że trzeba będzie nad każdym śmieciem debatować, gdzie go wrzucić, zużywać czas, wodę i środki czystości, aby odpowiednio przygotować opakowanie do wyrzucenia (czyli np. umyć, wysuszyć, zgnieść itp.) i po trzecie zorganizować odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aby je segregować. Biorąc to wszystko pod uwagę może się okazać, że będzie taniej i sensowniej nie segregować. I czy o to właśnie chodziło???


A gdzie to jest napisane, że śmieci trzeba myć? Ja nigdzie  tego nie znalazłem. Napisane jest tylko że pojemniki opróżnić z resztek. Jaki miało by sens,pod względem ekologii, mycie śmieci i zużywanie przy tym pitnej wody której coraz mniej jest?

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 02, 2013, 22:27:09 »
Cytat: "piotr0822"

A gdzie to jest napisane, że śmieci trzeba myć? Ja nigdzie  tego nie znalazłem. Napisane jest tylko że pojemniki opróżnić z resztek. Jaki miało by sens,pod względem ekologii, mycie śmieci i zużywanie przy tym pitnej wody której coraz mniej jest?


O, to bardzo ciekawe, w jaki sposób opróżnisz całkowicie pojemnik plastikowy, słoik lub butelkę z resztek nie używając wody a czasem też np. płynu do mycia?
I tu się kłania brak konkretnej informacji. Chyba, że w Policach można wyrzucać segregowane brudne opakowania????

Na stronie http://www.ekologiczni.pl/5,2026,Dekalog-segregacji-odpadow-wedlug-EKON można przeczytać: "Pamiętaj, do recyklingu nadają się tylko czyste, suche i niezatłuszczone odpady opakowaniowe."

Na http://ecozmiany.szczecin.pl/ jest bardzo szczegółowy opis, co należy zrobić przed wyrzuceniem odpadu:
"Przed wyrzuceniem odpadów do pojemnika oprócz świadomości, co można wrzucać do poszczególnych pojemników, powinniśmy wiedzieć jak odpowiednio przygotować surowce wtórne.
Zależnie od rodzaju odpadu musimy wiedzieć, że:
w terminarzach w twardych okładkach należy oderwać okładkę powleczoną tworzywem sztucznym lub materiałem skóropodobnym;
karton należy spłaszczyć i usunąć elementy plastikowe lub metalowe;
puszki powinny być opróżnione, osuszone i zgniecione;
stalowe puszki trzeba opróżnić, oczyścić, osuszyć, mniejsze elementy włożyć do większych, zgnieść, nie ma potrzeby zdzierania etykiet papierowych;
opakowania kartonowe po sokach i mleku (np. Tetra Pak) powinno się spłaszczyć - nie jest konieczne zdejmowanie nakrętek lub wieczek;
szklane butelki i słoiki przed wrzuceniem do pojemnika należy opróżnić, oczyścić, osuszyć, zdjąć nakrętki, nie tłuc. Nie ma potrzeby ściągania papierowych etykiet;
w miękkich opakowaniach plastikowych należy oderwać wieczko, oczyścić, osuszyć, zgnieść;
butelki plastikowe PET po napojach oczyścić, osuszyć, zgnieść i zakręcić. Plastikowe zakrętki można też oddawać w akcjach charytatywnych;
butelki plastikowe po kosmetykach i chemii gospodarczej przed wrzuceniem należy zużyć zawartość do końca, osuszyć i zgnieść;
odpady zielone (np. trawa) należy oczyścić z zanieczyszczeń (np. ziemi, kamieni, konarów i grubych gałęzi) po oddzieleniu gałęzie i konary też mogą trafić do kompostowni;
ubrania, sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie, sprzęt IT, sprzęt RTV i AGD nie wymaga specjalnych przygotowań.
Należy zatem pamiętać, że posegregowane przez nas odpady nie mogą być w żaden sposób zanieczyszczone, powinny być osuszone i w danych przypadkach zgniecione."

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 03, 2013, 16:29:17 »
W ulotkach i ogłoszeniach "gminnych" nie ma słowa o myciu śmieci. Ale może Pan Grzegorz się wypowie na ten temat, jak to ma byc. Jeżeli tak miało by mieć to nie było by to ani troche ekologiczne, by zużywać wode pitną na mycie śmieci. Bardziej ekologiczne i tańsze jest zatrudnienie ludzi przy segregacji śmieci.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 03, 2013, 17:38:42 »
Dla niepoinformowanych - jeśli SM Chemik nie określi się w ciągu najbliżych 2 dni, Burmistrz wszczyna postepowanie administracyjne. Za ok miesiąc powinniśmy poznać stawki jakimi nas obarczą... Od decyzji Burmistrza, my jako właściciele lokali nie mamy mozliwości odwołania się. Dym można robić tylko w SM. Od decyzji Burmistrza mieszkańcy będą mieć 2 tyg. na aktualizację danych w SM.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 03, 2013, 18:57:43 »
W kwestii tzw. mycia odpadów zacytuje to, co jest na mojej stronie http://grzegorzufniarz.pl/segregacja-odpadow-w-czterech-kolorach/

ZÓŁTE POJEMNIKI – odpady z tworzyw sztucznych
ZANIM WRZUCISZ DO WORKA, KUBŁA:

- usuń resztki produktów z opakowań,

- odkręć zakrętkę,

- zgnieć opakowania

ZIELONE POJEMNIKI ODPADY SZKLANE
ZANIM WRZUCISZ DO WORKA, KUBŁA:

- zdejmij zakrętki, kapsle, korki

- opróżnij wyrzucany przedmiot

NIEBIESKIE POJEMNIKI ODPADY PAPIEROWE
ZANIM WRZUCISZ DO WORKA, KUBŁA:

- usuń części, które nie są z papieru (metalowe)

- usuń resztki produktów z opakowań

- kartony, torebki papierowe złóż na płasko lub wypełnij papierem


Dane do tego wpisu czerpałem ze strony gminnej więc jeśli nie ma tu nic o obowiązku mycia, a tylko o "konieczności usunięcia resztek produktów z opakowań", znaczy, że takie u nas obowiązują zasady. A jak kto usunie te produkty z opakowań, to jego sprawa.

Offline bogbit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwca 04, 2013, 05:58:34 »
W Szczecinie trzeba opakowanie wyczyścić, umyć, osuszyć. W Policach tylko opróżnić. Obie gminy korzystają z tego samego wysypiska. O co tutaj chodzi?

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwca 04, 2013, 09:28:40 »
Czy nie zauważacie,że poruszacie się już w oparach absurdu ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwca 04, 2013, 09:43:07 »
Cytat: "Król podziemia"
Czy nie zauważacie,że poruszacie się już w oparach absurdu ;-)


Bo te wymysły są absurdalne. Tak, jak wcześniej ktoś napisał kuchnia służy do przygotowywania posiłków, a nie gromadzenia odpadów i przygotowywania opakowań do segragacji. Wychodzi na to, że Ci, którzy do tej pory segregowali będą robić jeszcze więcej i do tego za to dopłacać. Trzeba poruszać nawet tak absurdalne aspekty, bo komuś może się wydawać, że segreguje a potem cały blok albo osiedle będzie i tak płacić na niesegregowane, bo opakowania nie będą spełniały wymogów. Swoją drogą, bardzo jestem ciekawa, jak to będzie w praktyce wyglądało właśnie w blokach. Skąd będzie wiadomo, kto wyrzucił odpady zmieszane - ktoś, kto zadeklarował niesegregowanie śmieci, czy też ktoś, kto zadeklarował segregowanie??? Chyba powinny być osobne pojemniki. :crazy:

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwca 04, 2013, 10:35:59 »
Ja mam jeszcze jedno pytanie: czy pojemniki na PET, które są w tej chwili wystawione koło tych zielonych na szkło i niebieskich na papier, takie "siatki", to też pojemniki na tworzywa sztuczne, tzn. żółte, czy nie? Czy te na tworzywa sztuczne to inne, i jeśli tak, to czy razem z tymi na bioodpady (brązowymi) będą dostawione?

.... sprawdziłam na stronie TRANS-NET i wychodzi na to, że siatki to są właśnie pojemniki na tworzywa sztuczne.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwca 05, 2013, 20:23:51 »
http://www.magazynpolicki.cba.pl/?p=6992

Najnowsze info w sprawie przetargu na odbiór smieci.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwca 05, 2013, 21:13:08 »
Prognozy się potwierdziły w 100% ;-) Dla Gminy najlepsze z możliwych rozwiązań w kontekście tego co przed nami.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwca 05, 2013, 21:59:43 »
Trans-net przetarg wygrał, to fakt. Ale reszta artykułu to totalne bzdury. Może wreszcie, dbając o rzetelność dziennikarską, Pan Redaktor zaczerpnie wiedzy u źródła, a nie będzie raczył mieszkańców Polic radosną hydrauliką w postaci dziwnych ,,przecieków", :lol2:
millena