Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365615 razy)

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwca 27, 2013, 16:17:04 »
piotr0822, podpytaj w gminie :d

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwca 27, 2013, 18:40:19 »
Gryfino 11zl.za posegregowane od osoby,pomimo braku wysypiska,a w Policach zafundowano nam 12zl od osoby za posegregowane ,mimo iż posiadamy wysypisko.
Mariusz

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 27, 2013, 19:39:19 »
Cytat: "mariusz88887"
mimo iż posiadamy wysypisko


Słyszałeś o regionalizacji gospodarki odpadami i o instalacjach regionalnych (RIPOK)? Już niebawem wysypisko nie będzie nasze, a za odpady zapłacimy tyle samo ile płacą mieszkańcy Szczecina (pewnie domyślasz się czyja to zasługa?).
A co do Gryfina, stawka wynosi 11 za segregowane i 13 za niesegregowane. Czyli mieszkańcy żeby nie bawić się w segregację wybiorą 13 zł, a gmina Gryfino dołoży z ich podatków kolosalne kwoty za niewypełnienie limitów odzysku nałożonych przez Unię. Oczywiście kary zostały przerzucone przez rządzących na samorządy, razem ze wspaniałą ustawą śmieciową. W ten sposób rząd pozbył się problemu, a w miastach i gminach trwa jatka.
millena

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 27, 2013, 20:35:00 »
Związek Gmin Dolnej Odry np.;Chojna 9zł.posegregowane.
Mariusz

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #529 dnia: Lipca 01, 2013, 10:26:48 »
Są już harmonogramy odbioru odpadów zmieszanych, segregowanych i gabarytowych na terenie Gminy Police.

Szczególy na stronie gminy www.police.pl

a także i u mnie:

http://grzegorzufniarz.pl/harmonogramy-odbioru-odpadow/

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #530 dnia: Lipca 01, 2013, 14:37:57 »
A czy sortownia jako że jest nasza, wspólna,gminna czy powiatowa i ją mamy na naszym terenie nie powinna wpłynąć na niższe ceny,a do tego jest utrzymywana z naszych podatków?

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #531 dnia: Lipca 09, 2013, 18:17:21 »
Pierwszy tydzień lipca spędziłam na urlopie. Sądziłam, że po powrocie nie poznam swojego śmietnika i pojemników, które zostaną przeobrażone po 1 lipca w profesjonalne miejsce zbiórki odpadów segregowanych i niesegregowanych. Niestety, jestem rozczarowana, gdyż nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie - jest gorzej. Śmietnik, jak zwykle otwarty 24h na dobę, brak pojemnika na odpady biodegradowalne, z pojemnika na papier się wysypuje a obok niego stos tego, co się nie zmieściło. Wśród odpadów papierowych kilka kartonów po mleku i sokach. Wszystko na temat reformy.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #532 dnia: Lipca 09, 2013, 19:26:35 »
Cytat: "Febe"
Sądziłam, że po powrocie nie poznam swojego śmietnika i pojemników, które zostaną przeobrażone po 1 lipca w profesjonalne miejsce zbiórki odpadów segregowanych i niesegregowanych


A ile w ramach opłaty wniosłaś już do nowego systemu ? Pamiętaj, że założeniem ustawy jest jego samofinansowanie. Może napiszesz skąd samorządy mają znaleźć środki finansowe na tysiące nowych pojemników ? A może jesteś zwolenniczką wyposażania nieruchomości w pojemniki przez właścicieli nieruchomości, zgodnie z duchem ustawy ?  Powiedz im to, z pewnością się ucieszą.
millena

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #533 dnia: Lipca 09, 2013, 20:23:38 »
Cytat: "millena"
Może napiszesz skąd samorządy mają znaleźć środki finansowe na tysiące nowych pojemników ?

 To podmiot, który wygrał przetarg był zobowiązany do:  realizacji zamówienia  usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Police, w tym wyposażenie właścicieli nieruchomości w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych oraz organizacja i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), i  kalkując kwotę przetargu brała to pod uwagę. Ciekawe gdyby przetarg wygrała np. firma Remondis to Gmina też by dołożyła do interesu i zakupiła by tej firmie pojemniki mimo iż ona miała to zrobić Oooj jakoś tego nie widzę , a po drugie skoro gmina za moje pieniądze zakupi pojemniki to dlaczego  przekaże je jakieś firmie a nie np. właścicielowi posesji?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #534 dnia: Lipca 09, 2013, 20:55:25 »
Cytat: "Febe"
Śmietnik, jak zwykle otwarty 24h na dobę, brak pojemnika na odpady biodegradowalne, z pojemnika na papier się wysypuje a obok niego stos tego, co się nie zmieściło.

Ta sama firma co wcześniej i z dnia na dzień nie radzi sobie. Usługa nie została wykonana. Jakieś konsekwencje za niewykonanie? Kiedy zostaną podstawione biopojemniki? Urzędnicy gminni, nie ma znaczenia stan faktyczny?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #535 dnia: Lipca 10, 2013, 10:49:55 »
Cytat: "millena"
Cytat: "Febe"
Sądziłam, że po powrocie nie poznam swojego śmietnika i pojemników, które zostaną przeobrażone po 1 lipca w profesjonalne miejsce zbiórki odpadów segregowanych i niesegregowanych


A ile w ramach opłaty wniosłaś już do nowego systemu ? Pamiętaj, że założeniem ustawy jest jego samofinansowanie. Może napiszesz skąd samorządy mają znaleźć środki finansowe na tysiące nowych pojemników ? A może jesteś zwolenniczką wyposażania nieruchomości w pojemniki przez właścicieli nieruchomości, zgodnie z duchem ustawy ?  Powiedz im to, z pewnością się ucieszą.


Widzę, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz i musiałaś na kimś wyżyć swoje frustracje.
Nigdzie nie pisałam o nowych pojemnikach, mających zastąpić te, które są. Chodziło o brakujące pojemniki na odpady biodegradowalne i ogólnie o porządek związany z segregacją i wywozem odpadów, który w końcu powinien zapanować po 1 lipca. A każdy z nas wnosi opłaty cały czas. Firma się nie zmieniła. Poza tym nie płaci się z góry za te usługi. My mamy tylko segregować odpady i płacić, a to wiele osób już od dawna robi. To nie ja wymyśliłam tę ustawę i nie będę rozwiązywać problemów organizacyjnych, ani finansowych. Od tego jest ktoś inny i miał na to wiele miesięcy, żeby się przygotować.

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #536 dnia: Lipca 10, 2013, 12:14:28 »
Cytat: "Febe"
Chodziło o brakujące pojemniki na odpady biodegradowalne


Pojemniki na odpady ulegające biodegradacji będą rozstawiane w Policach (miasto) prawdopodobnie do końca lipca. W pierwszej kolejności trafią do zarządców budynków wielolokalowych (Odra, Chemik, ZGKiM). Nadwyżka, zostanie przekazana  właścicielom nieruchomości na terenie zabudowy indywidualnej.

Cytat: "Daria"
Usługa nie została wykonana


Jeżeli operator wyłoniony w przetargu nie odebrał od Pani odpadów komunalnych powinna Pani zgłosić to natychmiast do właściwego wydziału w UM w Policach.

Offline masima

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #537 dnia: Lipca 11, 2013, 09:58:19 »
A czy tras-net do wszystkich domków dostarczy worki do zbiórki selektywnej, jeśli Ci którzy już segregowali śmieci takie worki dostali z początkiem roku?
I czy jeśli komuś zabraknie worków np. do papieru czy plastików musi dokupić kolejny worek( tak działał poprzedni system), skoro płacimy od osoby , a nie od pojemności kosza, czy ilości worków ?

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #538 dnia: Lipca 11, 2013, 10:40:47 »
Worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych rozdawane są na bieżąco na terenie Gminy Police przez firmę Trans-Net w ramach wnoszonej opłaty. W przypadku zwiększonej ilości odpadów segregowanych należy je umieścić w przezroczystych workach lub zakupić odpowiednie worki.

Offline goldinka73

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #539 dnia: Lipca 11, 2013, 10:45:04 »
Ja worki dostałam pod koniec czerwca, czekam jeszcze na pojemnik na bio odpady.Jeśli worki jeszcze do Ciebie nie dotarły można je odebrać samemu w TransNet i przy okazji dowiedzięć się co zrobić jak 1 worek na miesiąc nie wystarczy.Mnie nie starcza 1 worek na miesiąc na plastiki,ale nie daleko mam pojemniki na plastik, więc tam wynoszę.