Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garagardo

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 08, 2020, 21:38:13  »
Podobne założenia były przy wcześniejszych fuzjach spółek. Okazało się że:
1.Spółki nie mogą być konkurencyjne na zewnątrz, ze względu na rozbudowaną stukturę (jeden fizyczny na jednego umysłowego)
2.Po wyjściu na zewnątrz brakowało pracowników na zaspokojenie potrzeb Zakładów
3.Przy przeprowadzanych restrukturyzacjach (programy PDO), odchodzili pracownicy z najniższego poziomu łańcucha pokarmowego, a nie takie były założenia.

Nie jestem ekspertem, ale cos mi się nie zgadza...
Ad. 1. Można wnioskować, że konieczna jest zmiana struktury ..chociaż wątpliwości budzi punkt 2.
Ad. 2. Skoro jednak spółka brała zlecenia zewnętrzne, to znaczy, że (przynajmniej w pewnych obszarach) była konkurencyjna. Jeśli potrzeby ZCH nie mogły być zaspokojone w 100% znaczy, że spółka mogła się rozwijać, unowocześniać i zatrudniać.
Ad. 3 Dobrowolne odejścia to już zamierzchła przeszłość - przy takim rynku pracy raczej nikt o tym już nie myśli.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 07, 2020, 22:02:02  »
Będzie to trudne do udźwignięcia szczególnie spółce transportowej.
Są jakieś plany co dalej zrobić z tą spółką?Nie ma pieniędzy na podwyżki, to raz.Czy zostanie sprzedana?

Nie sądzę, żeby ktokolwiek myślał o sprzedaży. Jedyną szansą na rozwój jest zwiększenie przychodów ze źródeł zewnętrznych.

3
Sprawy bieżące / Odp: Koronowirus
« dnia: Marzec 07, 2020, 21:58:59  »
Usłyszałem dzisiaj w radiu, że szczepionka ma być podobno za około półtora roku.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 06, 2020, 21:20:25  »
Powiało wojną z powodu terminu wypłaty...


To ja z innej beczki trochę, bo informacja o przesunięciu wypłaty była na intranecie, wcześniej bardzo szybko było też o porozumieniu płacowym, no i ogólnie mam wrażenie, że jakoś od początku roku ten intranet "żyje". No i w końcu nie wygląda jak staroć napisany 25 lat temu na lekcji informatyki w technikum  ;)  Także przy piątku gratuluje zarządowi małej, ale dobrej zmiany.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 05, 2020, 22:00:05  »
Ale przynajmniej cukier nie będzie sypany poza szklankę.
Bardzo plastyczne porównanie, podoba mi się :) Rozumiem, że korzyść będzie polegała na likwidacji dublujących się etatów, czyli pewnie 90% stanowisk nieroboczych i dociążenie pracą odpowiednich obszarów w jednostce dominującej - bez zwiększania etatyzacji. Czy coś jeszcze?

Jestem za głęboką analizą spółek, choć w biurach tony dokumentów na ten temat od lat.
Czy w tych tonach dokumentów jest informacja gdzie mogą zostać wygenerowane oszczędności dla organizacji po wchłonięciu spółek? Jeśli z dokumentów wynika, że takie rozwiązanie jest korzystne, to chyba brak podejmowania działań można uznać za niegospodarność? Chcyba, że jednak sprawa nie jest wcale taka oczywista...

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 04, 2020, 23:45:33  »
Od mieszania herbata nie zrobi się słodsza. Nie widzę żadnych korzyści dla firmy z takiego przejęcia.

7
Sprawy bieżące / Odp: Koronowirus
« dnia: Marzec 04, 2020, 23:43:34  »
Nie wiedziałem, że w Policach jest tylu ekspertów...  ;D

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 03, 2020, 22:30:40  »
Garagardo_zajmuję się tym tematem. Temat wszedł ok 2 tyg temu na zarząd. Czekamy na zwrotną informację.

Cieszę się, że ktoś to dokładnie sprawdzi. Czy chodzi o informację zwrotną z PDH?

9
Sprawy bieżące / Odp: Koronowirus
« dnia: Marzec 03, 2020, 22:28:54  »
Podobno, w związku z budową nowej fabryki na zakładach spodziewany jest przyjazd kilku tysięcy koreańczyków.

Czytałem dzisiaj, że obecnie jest czterdziestu koreańczyków. Skąd te tysiące?

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 02, 2020, 22:04:17  »

może czas wziąć  Transtech i GAPS pod skrzydełka to i  koszty się zmniejsza ^^  pozdrawiam


Jakim cudem koszty mają się od takiej zmiany zmniejszyć? Lepiej pomyśleć o systemie motywacyjnym w PDH...


No tak dla pani i szefów związków jest to sukces, jak co roku. Pisałem już wcześniej ze będzie, jak co rok, i ze związki ogłoszą sukces, no i jak widać sie nie myliłem.


Nie rozumiem takiego podejścia - w mojej ocenie finał negocjacji jest sukcesem związków zawodowych. Ustępstwa od pierwotnych propozycji są minimalne. Nie rozumiem tej fali absurdalnej krytyki, która się przez forum przetoczyła...

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 01, 2020, 22:28:25  »
Męczy mnie już to wplatanie koronowirusa w każdy wątek. Każdego roku w Polsce w wypadkach drogowych ginie 5.000 osób, a jakoś nie zauważyłem, żeby to było jakimś tematem dnia, żeby eksperci przestrzegali, że nie jest bezpiecznie zasuwać 120 jak jest ograniczenie do 60. Tymczasem mamy wirusa, który ma mniejszą siłę rażenia niż grypa i nagle płacz i trwoga.


Jutro spotkanie w sprawie podwyżek. Liczę na dobrą wolę i osiągnięcie korzystnego dla pracowników porozumienia. No i oczywiście dobrą postawę naszych związków zawodowych w zakresie informowania pracowników o ustaleniach :)

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 28, 2020, 22:58:54  »
Moim zdaniem dobrze się stało, że zarząd poprosił o dalsze rozmowy, a związki się na to zgodziły. Zaczynało się robić nerwowo. Liczę, że uda się wypracować jakiś kompromis. Natomiast tym wszystkim, którzy już marzyli o proteście i strajku przypominam, że odpowiedzialność za firmę leży nie tylko w rękach zarządu i związków, ale również wszystkich pracowników.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 27, 2020, 23:00:44  »
Co to znaczy "zabraliby najlepszych pracowników"? Porwali siłą? Pracownik przechodzi raczej z własnej woli kiedy otrzymuje lepszą propozycję.

Wiesz, jak nawet podstawa będzie taka sama, to na górkę dostaną cztery premie kwartalne w wysokości 100% pensji.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 25, 2020, 22:06:24  »

Bardzo ciekawie się zrobiło. Poniżej moja subiektywna analiza sytuacji. Zakładam, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale taki urok dyskusji :) Kolejność chronologiczna.


Informacja Zarządu:
1) Dobrze, że Zarząd poinformował pracowników o swoim stanowisku. Nie pamiętam, żeby coś takiego miało wcześniej miejsce.
2) Zarzucanie ZZ, że postawiły żądanie w trybie ustawy wydaje się śmieszne.
3) Opowieści o historycznych ustaleniach w mojej opinii są zbędne i odwracają uwagę od tego co istotne - czyli faktów.
4) Najważniejszy fakt moim zdaniem jest taki, że według Zarządu spółka nie udźwignie podwyżek proponowanych przez ZZ. Obok takiego argumentu trudno przejść obojętnie. Niestety ta informacja ginie wśród informacji o tym, że negocjacje ogólnie są trudne i ciężko jest się dogadać.
5) Podniesienie na końcu kwestii politycznych działań wokół rozmów - wygląda jak próba ograniczenia aktywności przeciwników politycznych. Według mnie to nic nie da.


Informacja ZZ:
1) Już w pierwszym akapicie mamy informację o sprzecznościach w oświadczeniu zarządu - ja ich nie zauważyłem. Źle się stało, że skupiono się na tego typu sformułowaniach, które odwracają uwagę od faktów.
2) Bardzo dobrze, że opisano ze szczegółami propozycje jakie padły podczas negocjacji - to bardzo dobry ruch, szczególnie, że oświadczenie Zarządu potraktowało temat skrótowo i w sposób niepełny.
3) W oświadczeniu ZZ, w mojej ocenie niepotrzebnie, znalazły się zarzuty o brak dobrej woli, szantaż i groźby. Każdy kto czytał oświadczenie Zarządu wie, że takich rzeczy tam po prostu nie było.
4) Polityka zawsze włazi z butami w takie sytuacje - trzeba się z tym pogodzić niestety. tylko czekać, aż szeroko rozumiana opozycja zacznie zwoływać konferencje przed zakładami rzekomo w obronie pracowników, a tak na prawdę... sami wiemy po co :)
5) Oświadczenie napisane jest w sposób zaczepny (wiele określeń pejoratywnych) i niedbały (błędy).


Podsumowując: Gdyby Zarząd był bardziej powściągliwy pewnie odpowiedź ZZ nie byłaby taka nerwowa, a zrozumienie sytuacji wśród pracowników większe. Mam wrażenie, że związkowcom "puściły nerwy", a to raczej nie dobrze. Nie widzę w takiej konstrukcji informacji (tej dzisiejszej) żadnej sensownej strategii, a jedynie eskalowanie emocji. Tak jak żądanie z 20.02 miało na celu przeniesienie negocjacji w ramy ustawy, tak informacja z dzisiaj wydaje się po prostu niepotrzebna i w takim kształcie nie przynosi nic dobrego.


Zapraszam do dyskusji.


Źródła:
Oświadczenie związków: [size=78%]https://police24.pl/police-informacje/2386-czy-bedzie-strajk-w-zakladach.html[/size]
Polityka wokół negocjacji: [/size][size=78%]https://radioszczecin.pl/1,401605,szef-po-w-regionie-instruowal-dziennikarza[/size]

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Luty 18, 2020, 22:00:31  »

Co pewien czas na forum można zauważyć aktywność osób, które insynuują złe intencje próbując zdobyć poklask internautów (pod płaszczem rzekomej znajomości życia). Dezawuują wzniosłe hasła, a słabość merytoryczną ogólnie szanowanych osób pomijają milczeniem, posługiwanie się wiedzą przedstawiają jako żonglerkę, a zadawanie pytań - nawet tych kluczowych - uznają za coś niedopuszczalnego. Szczególnie pogrubioną czcionką. Dziwią się wciąż zadawanym pytaniom, lawinowo - mimo, że nie ma na nie żadnych odpowiedzi. Dociekliwość przedstawiają jako szukanie poklasku. Następnie przewidują przyszłość, choć nie mają ku temu żadnych predyspozycji i po prostu bardzo się mylą. Zawsze ten sam scenariusz. Zawsze ten sam typ człowieka. Desipere est iuris gentium ;)


Jak tam Twoje przewidywanie przyszłości lewicującyprawicowiec? Tak tylko przypominam...


Od 1 lutego będą podwyżki płac.
Nie dziękujcie za informacje.
Uznajcie ją za noworoczny prezent.


A związkom przed czwartkowym spotkaniem podpowiadam, że inflacja w styczniu wg GUS wyniosła 4,4% :)

Strony: [1] 2 3 ... 5