• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garagardo

Strony: [1] 2
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 03, 2019, 22:42:29  »

http://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1566
Zostawię żeby było wiadomo o czym mowa.

3 grudnia jest dziś, zatem efekt żądań puławskich związkowców powinien być jutro znany. Ciekawy jestem co to jest ten algorytm dr Bednarza - ktoś się orientuje? Jest tu ktoś ze związków - może da się to wykorzystać podczas rozmów z zarządem?

2
Wolelibyśmy, żeby pokończyli najpierw ścieżki rowerowe i otworzyli wiadukt na Kuźnickiej.

No właśnie! Ważne rzeczy są odkładane, a zajmują się jakimiś pierdołami.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 02, 2019, 22:04:25  »
Powodem przełożenia były inne tematy których omawianie było bardzo czasochłonne a kontynuacja była w piątek (inwestycja Woda Demi oraz umowa z Lotosem) a musiały być podjęte m.in.  z uwagi na utrzymanie harmonogramu budowy PDH oraz zabezpieczeniem Zakładów w wodę

...to umowa z Lotosem już jest?

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 26, 2019, 22:28:28  »
Jesteśmy na etapie zapisów.
Zapisy kończą się 9 grudnia, a termin rozmów to 2 grudnia - zatem chyba zapisy nie mają związku z rozmowami płacowymi. Gdyby miały rozmowy rozpoczęłyby się po 9 grudnia.

Spółki  działają w obszarze obostrzeń wynikających z kowenantów bankowych dla całej grupy dlatego zakończenie procesu emisji jest ważny z punktu widzenia dalszych kroków w celu pozyskania kapitału (pożyczki etc). 

Kowenanty jak rozumiem obowiązują już od minimum dwóch lat jeśli idzie o finansowanie COMPO, więc nie są niczym nowym. Blok w Puławach już się buduje, więc finansowanie jest zapewnione. Tam chyba nie ma spółki celowej, więc ewentualne kowenanty dotyczą wyłącznie Puław jako inwestora (czy dobrze rozumiem?). Nasze Polimery mają zostać sfinansowane w części z emisji akcji (to tylko 1,1 mld), a reszta przez inwestorów (KIND, Hyiundai i może Lotos) oraz kredyt i tutaj mamy ewentualne kowenanty dla Polic, które pojawią się wraz z umowami kredytowymi, a więc jeszcze nie teraz. Tak pobieżnie nie mają one raczej wpływu na bieżące negocjacje płacowe. No chyba, że jest inaczej. Proszę o wyjaśnienie.

W żadnej ze spółek nie ma jeszcze uzgodnień płacowych na przyszły rok. Ekspansja nawozów zza wschodniej granicy na rynek polski jest bardzo duża co stanowi dla nas bardzo poważną konkurencję przede wszystkim cenową, dlatego emisja nowych akcji na zaangażowanie udziału w PDH  jest niezwykle ważna.

Te argumenty wskazują na konieczność ograniczania kosztów - w tym kosztów osobowych. Ciekawe jakich argumentów użyją w kontrze związki zawodowe i czy znajdą się tam osoby merytoryczne, które będą potrafiły negocjować jak równy z równym.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 25, 2019, 22:42:44  »
Ja bym nie mówiła o odwlekaniu. Rok temu negocjacje zakończyły się pod koniec listopada. Teraz spotkanie zaplanowane jest na 2 grudnia (tak słyszałam).

Rozumiem. Zatem jest jakiś wpływ emisji akcji na termin spotkania czy nie?

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 25, 2019, 21:52:39  »
Termin wynika z prowadzonego procesu  emisji nowych akcji celem pozyskania kapitału własnego dla budowy PDH.

Pani Aniu, czy może Pani precyzyjnie wyjaśnić jaki jest związek między emisją a odwlekaniem terminu rozmów płacowych? Na mój prosty rozum takiego związku nie ma.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 24, 2019, 11:53:07  »
Każde 10 zł powyżej 300 to będzie spory sukces związków - każde 10 zł poniżej 300 to sukces zarządu.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 14, 2019, 20:48:03  »
No i jestem ciekawy co nasze kochane związki zawodowe na temat przychodów za trzeci kwartał? Z tego co piszą, były rekordowe w historii zakładów.  Może dla pracowników coś skapnie,  na święta na przykład.  Czy nikt nic nie odezwie się i nie będą o nas walczyć.

Wynik netto za 3 kwartał: -8,9 mln zł. Już dwa tygodnie temu były podane szacunki. Nie ma z czego kapać.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 02, 2019, 00:46:21  »
W takim razie wystarczyło poczekać z porozumieniem do kwietnia. Czy te 4 miesiące naprawdę robiły różnicę?  :-\  No nic,wyniki za 3 kwartał już są, więc każdy może sobie sam policzyć co z nich wynika.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 29, 2019, 21:16:44  »
Nie chodzi o to, żeby nie podwyższać jubileuszówek. Po prostu można było podpisać porozumienie później (skoro i tak obowiązuje od 1 stycznia), żeby nie obciążało wyniku 2019... Wtedy byłyby i jubileuszówki i szansa na nagrodę roczna w pełnej wysokości.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 27, 2019, 22:18:32  »
Garagardo naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem 2020 rok.

Rzeczywiście, nie popisałem się, wybacz.

Swoją drogą większe teraz widzę szansę na nagrodę roczną za 2020 niż za 2019 obciążony awarią i bezmyślnym porozumieniem o jubileuszówkach...

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 26, 2019, 21:08:41  »
Ej mądrale może żeby była nagroda roczna za 2020 rok to zrezygnujemy z podwyżek ?.

No to się brakiem wiedzy popisujesz... Podwyżki, które będą obowiązywać na rok 2020 nie obciążą wyniku roku 2019, zatem nie będą miały wpływu na nagrodę roczną za 2019.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 26, 2019, 17:59:54  »

Może jakieś osobistości odchodzą na emeryturkę i zrobiły sobie dobrze albo chodzi o nagrode roczna.
Dowiemy się w przyszłym roku.


Nie sądzę, żeby tak było. Popytałem tu i ówdzie i wygląda mi na to, że mądrale ze związków nie były świadome takiego skutku porozumienia (kompetentni są - nie ma dwóch zdań). Jakby dokładnie znali sprawę, to podpisaliby papiery już w kolejnym roku - wówczas rezerwa obciążyłaby wynik 2020. Teraz jak się okaże, że nagroda za 2019 będzie niższa (albo wcale jej nie będzie) przez te jubileuszówki to będą robili dobrą minę do złej gry...

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 23, 2019, 22:40:40  »
Rozumiem, że taki jest wymóg prawny, ale nie rozumiem dlaczego ZZ zdecydowały się na podpisanie porozumienia w tym roku, skoro takie obciążenie wyniku rezerwą (i tak pomniejszonego wskutek awarii!) może mieć bardzo negatywny i decydujący wpływ na nagrodę roczną.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2019, 23:36:41  »
Licząc na szybko: zysk przed opodatkowaniem ze sprawozdania spółki za pierwsze półrocze to: 72 929, możemy zatem odejmując 8,9 mln powiększone o podatek 19% chyba? czyli coś ok.10,5 mln - wyliczyć kwotę 62 429. Czyli nagroda jeszcze w wysokości maksymalnej 8,5%. Jeśli w drugim półroczu będzie strata, to porozumienie o jubieluszówkach może zaważyć na wysokości nagrody rocznej  :o  Słabo.

Strony: [1] 2