• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garagardo

Strony: [1] 2 3 4
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 26, 2020, 01:04:01  »
Geragardo_tak się zastanawiam...a jak etapowo Pan by to widział?

Nie mam dostępu do danych, ale wyobrażam sobie to tak, że porozumienie obejmuje najpierw te grupy pracowników, którym najwcześniej przysługują świadczenia - czyli tych z wymaganym stażem pracy. Trzeba byłoby to dokładnie przeanalizować.

Proszę wybaczyć, ale byłbym wdzięczny za odpowiedź: Czy na etapie podpisywania porozumienia zarząd przekazał związkom zawodowym jaki będzie wpływ porozumienia na wynik spółki za rok 2019? Czy związki zarządzały takiej informacji?

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 24, 2020, 21:38:11  »
Działanie związków w sprawie jubileuszówek jest bardzo korzystne dla pracowników długofalowo. Każde zobowiązanie długofalowe dla pracowników to wzrost kosztów i obniżenie wyniku. I jubileuszówki i podwyżki i zasilenie FŚS 125 % czyli duuuuużo więcej niż mówi prawo. Natomiast rolą związków jest dążenie do zwiększania i wynagrodzeń i składników opisanych i wynegocjowanych w ZUZP.

Pai Aniu, ma pani rację - zwiększenie jubileuszówek jest korzystne, tak jak likwidacja R i wyższe zasilenie FŚS. Ale można to było zrobić mądrze (na przykład etapowo, co rozłożyłoby zawiązanie rezerwy na kilka lat i nie obniżało wyniku tak znacznie jak teraz) albo niezbyt mądrze (czyli tak jak to zrobiono). Dociekam tylko czy związki miały świadomość podpisując porozumienie w tym zakresie, że skutkiem będzie obniżenie wyniku o 10 mln. Póki co nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 22, 2020, 22:42:08  »
Wszyscy poznamy wynik dopiero 1 kwietnia 2020... Także negocjacje można jeszcze ciągnąć :)

Swoją drogą ponawiam zadawane wcześniej pytanie: Czy rezerwa na jubileuszówki (nieroztropnie przyklepane przez związki) obniży wynik na tyle, że nie otrzymamy nagrody rocznej w pełnej wysokości? Czy może języczkiem u wagi stanie się kara nałożona na spółkę przez KNF?

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 20, 2020, 22:51:44  »
Bardzo dobry pomysł - negocjacje na kolejny rok zacząć już teraz. Wtedy można będzie zrobić nawet 30 bezowocnych spotkań  ;D

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 11, 2020, 23:09:19  »
I teraz nie wiem czy piszesz poważnie, czy z ironią ?
Nie znam wydziału na zakładach, na którym zatrudniony jest zamiatacz, ani programista.
Piszę całkiem poważnie. Celowo użyłem przykładów, które nie mają związku z zakładami, żeby nikt nie poczuł się urażony.
Tyle żeby człowiek uczciwy nie musiał kraść !!!
Życie daje więcej rozwiązań niż dwa, które zakłada to kryterium: jeden etat lub kradzież. Jeśli ktoś ma pracę, która nie pozwala na zaspokojenie potrzeb, trzeba poważnie pomyśleć o dodatkowym zajęciu lub zmianie pracy ...a nie o kradzieży.
Tyle żeby nie trzeba było kupować jedzenia na promocjach, ubrań ciucholandach, kontrolowania cen paliwa i tankowania za 100 zł, kupowania tego na co masz ochotę bez odmawiania sobie, bez brania pożyczek na remont czy zakup lodówki. I tyle żeby starczyło na wakacje za granicą raz w roku. oraz tyle żeby jeszcze 1/5 pensji odłożyć na czarną godzinę.
Naprawdę uważasz, że kupowanie na promocjach, czy w second-hend, a także kontrolowanie wydatków na paliwo i rozsądne korzystanie z pożyczek jest wyznacznikiem właściwej wysokości pensji? Nie zgadzam się z tym, co więcej nie uważam, żeby wyjazd zagraniczny się każdemu należał. Jedyne co moim zdaniem w Twoim wpisie jest rozsądne i godne  pochwały, to założenie właściwego poziomu oszczędności.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 10, 2020, 23:35:03  »
W chwili obecnej w jakiej znajdują się zakłady jakie kolwiek podwyzszki mogą się wiązać z pozwem akcjonariuszy :(

Czy możesz rozwinąć myśl? Jakie zarzuty Twoim zdaniem mogliby podnieść akcjonariusze? Czy uważasz, że w sytuacji, w której spółka odnotuje zysk niższy od spodziewanego (głównie w związku ze zdarzeniami jednorazowymi, to jest zawiązaniem rezerwy na jubileuszówki ok.10,5 mln oraz awarii - dokładnie nie wiadomo ile, ale coś o 50 mln było, a także kary nałożonej przez KNF - okrągły milion jakby ktoś nie słyszał) podwyżki na godziwym poziomie pracownikom sie nie należą?

Następny socjokomuch,  jak Ci się robota nie podoba to znajdź sobie inną. To co komuna zrobiła z ludźmi to jest k... dramat, cytując klasyka.

Komuna się nie skończyła, tylko trochę zmieniła opakowanie, więc nie ma się czemu dziwić. Jestem zwolennikiem rozsądnych i merytorycznych negocjacji, a nie wrzucania na transparenty haseł strajku (który często jest równoznaczny z położeniem firmy).

Może jemu robota się podoba, tylko mało zarabia ?
Większość tutaj pytająca o podwyżki, pewnie ma niskie zarobki i dlatego drążą temat.

Zadowolenie z pracy nie musi być równoznaczne z zadowoleniem z wynagrodzenia, ale wykonując określony rodzaj pracy otrzymujesz wynagrodzenie na określonym poziomie. Zatem wykonując proste i nieskomplikowane prace, nie wymagające szczególnych umiejętności, nie można oczekiwać wynagrodzenia na poziomie tego, które otrzymuje pracownik podejmujący pracę odpowiedzialną i skomplikowaną, wykwalifikowany/wykształcony. Dla przykładu zamiatając ulice nie otrzymasz wynagrodzenia na poziomie programisty, ale będziesz mógł powiedzieć: "Praca mi się podoba, lubię to całe machanie miotłą lecz chciałbym zarabiać tyle co programista" ;)


7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 09, 2020, 22:51:00  »
Co dalej będzie?

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 08, 2020, 23:18:17  »
No patrz Duduś odkrył Amerykę, normalnie, ale zaje....... Inteligencją. Ciekawe kto mu to napisał,  nie wieże że sam na to wpadł.

Za to Ty błysnąłeś ortografią jak prezydent... tyle, że poprzedni.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 07, 2020, 22:44:42  »
Widzę, że poprzeczka wisi coraz wyżej. Napiszę tak: pomarzyć można  ;)

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 07, 2020, 00:13:15  »
Nie było spotkania w sprawie podwyżek.

Czy wiadomo na kiedy jest planowane takie spotkanie?

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 01, 2020, 21:30:42  »
Nowy rok się zaczął i wielkimi krokami zbliżają się odłożone negocjacje płacowe. W linku zestaw argumentów dla naszych związków zawodowych 


https://subiektywnieofinansach.pl/2020-rok-w-ktorym-warto-trzymac-sie-za-portfele-rzad-przygotowal-pakiet-podwyzkowy/

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 30, 2019, 23:24:55  »
Nie dość, że bez nerki to i chyba kawałek mózgu też zniknęło :)

Przykre schorzenie, ale nie takie znowu rzadkie ;)

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 30, 2019, 22:05:27  »
Z tego co pamiętam, swego czasu, kilkanaście lat temu stażowe zostało wliczone do stawek zasadniczych. Niestety tym sposobem oszukuje się do dzisiejszego dnia pracowników, którzy przyjęci zostali później. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie 😉

Pamiętam :)
Stażowe byłoby uczciwe. Stawki zasadnicze pracowników nowych i z wieloletnim stażem nie są uczciwe.

Teraz wchodzi ustawa, która zakłada, że dodatek stażowy nie będzie uwzględniany w płacy minimalnej. Płaca wyższa niż minimalna nie jest objęta regulacją.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 23, 2019, 21:31:11  »
Okrągły milion. Niby dużo, chociaż patrząc na to z perspektywy wolnych sądów, zaledwie "kropla wody w jeziorze". A nawet 1/20 kropli  8)

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 20, 2019, 23:58:21  »
Świąteczna atmosfera się kolegom udzieliła  ;)

Strony: [1] 2 3 4