Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - karol

Strony: [1] 2
1
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Maj 23, 2016, 21:19:27  »
Tak ... wszystko można  wyjaśnić  i sprawdzić , ale najpierw trzeba powołać zupełnie nową Radę Nadzorczą.  Dlatego mieszkańcy Wróblewskiego i Siedleckiej mobilizujcie się i przyjdźcie licznie na jutrzejsze zebranie . Głosujcie na wskazanych wyżej 2 Panów .Weźcie przykład  z osiedla C .. W żadnym  wypadku  nie zgadzajcie  się  na głosowanie  tajne . To jest po prostu  niezgodne  ze statutem .Taki wniosek pewnie padnie , ale przewodniczący zebrania powinien go odrzucić .

TO JEST AGITACJA.
Nie jestem za żadną stroną ale nie wolno namawiać ludzi aby głosowali niezgodnie z własnym sumieniem.
Pan Dmochowski - Jego kandydatura jest super (tak się przynajmniej wydaje na pierwszy rzut oka). Może napisałby w jakiej firmie był dyrektorem  i na jakim stanowisku pracował na wysypisku w Leśnie Górnym. Może napisałby czy przypadkiem stanowisko w Powiecie (zca naczelnika) nie dostał z ramienia partii PIS po tym gdy utracił stanowisko w Gminie. Pan Dudek - dlaczego został zwolniony z ZCH POLICe (chyba, że to tylko plotka - to przepraszam ale jeśli prawda, to dobrze byłoby wiedzieć kto miałby decydować o losach naszej spółdzielni.

A tak poza tym dobrze by było aby wszyscy, którzy zostaną wybrani spisali oświadczenia najlepiej przed notariuszem, że poręczają całym swoim majątkiem prywatnym za ewentualne zadłużenie spółdzielni, jeśli oczywiście ich narobią bo z tego co słyszałem to obecnie spółdzielnia nie jest zadłużona.

2
Program 500 + nie jest przymusowy, więc jeśli w swym geniuszu odkryłeś, że to misterny plan rządu aby dzieci Twojego kuzyna dalej się nie kształciły to poradź mu aby do tego programu nie przystępował, zobacz ile będzie z tego korzyści:więcej zostanie pieniędzy w budżecie państwa, dzieci Twojego kuzyna podejmą dalszą edukację no i Ty będziesz miał satysfakcję, że nie dałeś się zwieść rządowi i wykazałeś czujność...

Tylko ignorant pisze takie brednie !!!!!!

3
Tematy różne / Odp: Straż Miejska-likwidacja?
« dnia: Marzec 19, 2016, 21:25:32  »
a kto o sobie będzie zle świadczył kiedyś zwróciłem się do nich(siedzieli w samochodzie)aby  zainterweniowali w sprawie czekałem na interwencję i  co i nic olali to innym razem dzwoniłem około 17-tej odezwała się automatyczna sekretarka taka to ich była interwencja spróbujcie zadzwonić w godzinach to  gatka taka przyjąłem jak patrol będzie wolny to wyślę czekasz jak przyjadą godzinę dwie aż do os... śmierci a ich nie ma

Ja kilka razy w ciągu kilku miesięcy dzwoniłem do straży miejskiej w różnych sprawach. Też mi powiedziano, że wyślą patrol i wysłali. Nie zawsze przyjechali w ciągu paru minut ale nie posiadają daru teleportacji więc ja to rozumiem, że trzeba zaczekać. Terytorialny zasięg ich działania jest zbyt duży a jest ich przecież mało. Proszę policzyć ile miejscowości w naszej gminie muszą objechać. Prawdopodobnie jest ich około 12 i z tego połowa działa na pierwszą zmianę zaś druga połowa ich zmienia. Jeśli są w Trzebieży, Karpinie a inni np. w Pilchowie czy Węgorniku to logicznym jest że nie będą w ciągu kilku minut w Policach. No, chyba, że rzeczywiście posiadają dar teleportacji i go nie wykorzystują ;-(

4
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Marzec 17, 2016, 21:48:20  »
Przecież gołym okiem widać, że tylko garstka krzykaczy atakuje władze lokalne. Większość rodziców w Policach myśli mądrze i racjonalnie. Rząd chce za pomocą dzieci 3 i 6 letnich skłócić społeczeństwo z władzami lokalnymi. Gdyby tak nie było to rząd dałby przynajmniej rok na dostosowanie się gmin do nowych przepisów. PIS wie co robi. Dzieci w tym przypadku to karta przetargowa. Część społeczeństwa dała się wciągnąć w tę grę. Jakoś w ubiegłym roku dzieci sześcioletnie poszły do szkoły i sobie poradziły. RODZICE TEŻ SOBIE PORADZILI. Tylko wtedy za rodziców władze centralne podjęły decyzję. A tak poza tym część tych krzykaczy (na szczęście to niewielka grupka) ma stosunek bardzo roszczeniowy. Wszystko im się należy. Kiedyś ludzie nie mieli samochodów, prowadzali dzieci do przedszkola na piechotę a część woziła dzieci do przedszkoli autobusami i dali radę. Teraz rozgrymaszeni niektórzy rodzice gdyby mogli to wjechaliby samochodami do szatni bo przecież niektórym pociechom pewnie świeże powietrze i spacerek zaszkodzi. NIC DZIWNEGO, ŻE JEST TYLU MAŁYCH ALERGIKÓW.

5
Trudne tematy / Odp: GRYF + TRANSNET
« dnia: Marzec 17, 2016, 21:23:48  »
Co się dalej dzieje z tą uchwałą Gminy na temat “Transnetu” i jakie były prawdziwe powody jej wycofania? Bo jakoś tak dziwnie wszystko w tej sprawie ucichło?

A czy powodem nie było to, że właśnie w tym czasie PIS zmienił zapis w ustawie????

6
Co racja to racja, całej sprawy by nie było, gdyby nasi lokalni włodarze uchwalili juz na samym początku porządny system gospodarki odpadami (Szczecin pokazał jak można zrobić to dobrze i z korzyścią dla mieszkańców) niestety u nas zdrowy rozsądek raczej nie jest w cenie, a negatywne efekty odczuwa zwykły obywatel...


Jakby Pan śledził wątek wcześniejszy z ubiegłego roku to wiedziałby Pan, że włodarze we wrześniu ubiegłego roku przygotowali uchwałę z systemem takim jak ma Szczecin. Jednak ludzie na forach internetowych go skrytykowali więc Burmistrz projekt uchwały wycofał z sesji. Ci co krytykowali ten system żądali żeby uszanowano wolę mieszkańców z 2012 roku i zostawiono system od osoby. Miesiąc później uchwalono dla domów jednorodzinnych system taki sam jak w Szczecinie a dla mieszkań w blokach ryczałt 40 zł. Dla jednoosobowych gospodarstw dano jak w Szczecinie możliwość rozliczenia od wody. 4 metry sześcienne wody na 1 osobę na miesiąc to jest bardzo dużo (chyba, że ktoś deklaruje jedną osobę a ukrywa więcej to i więcej wody zużywa).

7
Tematy różne / Odp: Weterynarz z Wróbla
« dnia: Luty 22, 2016, 21:26:56  »
Nie wiem, czy ten wątek był już omawiany, ale może ktoś wie, gdzie przeniósł się Weterynarz z Wróblewskiego p. Grzegorz Kasiborski?
Gabinet pusty i zero informacji, a gość jest naprawdę extra i wolałbym nie łazić do innego.
Słyszałem, że przeniósł się do lecznicy przy Wojska Polskiego w Szczecinie i że współpracuje ze schroniskiem w Dobrej.

Post Merge: Luty 22, 2016, 21:32:34
Nie wiem, czy ten wątek był już omawiany, ale może ktoś wie, gdzie przeniósł się Weterynarz z Wróblewskiego p. Grzegorz Kasiborski?
Gabinet pusty i zero informacji, a gość jest naprawdę extra i wolałbym nie łazić do innego.
Słyszałem, że przeniósł się do lecznicy przy Wojska Polskiego w Szczecinie i że współpracuje ze schroniskiem w Dobrej.

Był super, dodatkowo gdy poprosiło się o receptę na leki dla zwierzaka to nie robił problemów - wypisywał i za wypisanie nie brał pieniędzy. Natomiast Pani ze Starych Polic kasuje nawet za receptę na tabletki antykoncepcyjne dla zwierzaka mimo, że nie bada go bo idzie się do niej bez pupila. Pan Sadłowski zamiast wypisać receptę na leki antykoncepcyjne dla zwierzaka sprzedaje te same po jednym listku u siebie za cenę kilku listków w opakowaniu z apteki ;-(

8
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 22, 2016, 21:23:05  »
Zgadza sie, dlatego jestem zdania, ze skoro już wprowadzili ten obowiązek szkolny dla 6cio latków 2 lata temu, to powinni to kontynuować, a nie znowu zmieniać.
To rodzice najbardziej panikują, ze dzieci sobie nie poradzą. Bzdura- dzieci dają sobie radę.

To prawda, rodzice przesadzają. Najbardziej to widać jak podjeżdżają samochodami po swoje pociechy do filii sp nr 8 przy ul. Przyjaźni. Rodzice z sąsiednich ulic blokują swoimi samochodami miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców, stają na chodnikach byle jak tylko po to aby wysiąść z samochodu, pójść do filii tej szkoły, założyć butki i kurteczki swoim pociechom, zawiązać im szaliczki a następnie wsiąść do samochodów i pojechać na sąsiednią ulicę przy której mieszkają. Mieszkańcy ul. Przyjaźni wracający w tym samym czasie z pracy robią kilka rundek dookoła bloków swoimi samochodami bo nie mają gdzie zaparkować. Rodzice tych dzieci gdyby mogli to wjechaliby samochodami do szatni. A przecież już w żłobku i w przedszkolu uczy się dzieci samodzielności. Później te same dzieci idą do takiej szkoły np. przy ul. Przyjaźni i niektórzy rodzice robią z nich typowe "niedojdy życiowe", które kiedyś same się ubierały a w wieku szkolnym zapomniały po co maja ręce.

9
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 22, 2016, 19:21:48  »
Z tego co pamiętam to żłobek w Policach był jeden. a dzieci w latach 80 rodziło się znacznie znacznie więcej. kredytów nie mieli ale pracowali nikt nie siedział w domu. I nie porównuję, odpowiedziałem że ciężej było z dziećmi bo było ich więcej niż jest dziś.

W latach 80 przy dawnej ul. Rewolucji Październikowej a obecnej ul. Bankowej 29 w Policach był Żłobek Miejski " Jaskółeczka" a obok niego w głębi podwórka było Przedszkole Miejskie nr 5. Dzielił je płot. Wejście do obu placówek było zarówno od pbecnej Bankowej ale też od Piłsudskiego - obok tego budynku, w którym jest sklep meblowy a na rogu jest albo był PUB. Pod koniec lat 80 albo na początku lat 90 oba budynki przerobiono na mieszkania. Drugi żłobek, który mieści się przy ul. Robotniczej w Policach to dawny Żłobek ZCH Police o nazwie "PLASTUŚ". Sam jako dziecko uczęszczałem do Żłobka przy ul. Bankowej a moja mama była tam wychowawczynią ;-) . Oczywiście Żłobek Miejski w tamtych czasach nie podlegał pod Gminę a pod Zespół Opieki Zdrowotnej w Policach (ZOZ POLICE). Dopiero po reformach pod koniec lat 90 żłobki przejęły Gminy a w Szczecinie przy Urzędzie Miasta Szczecin utworzono "Zespół Żłobków Szczecin".

10
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 19, 2016, 22:08:10  »
W latach 80 ubiegłego stulecia w żłobkach i przedszkolach było przepełnienie bo był wyż demograficzny. Rodzice mieli problemy ze znalezieniem miejsca w przedszkolach dla swoich pociech. W początkach lat 90 ubiegłego stulecia w całej Polsce likwidowali część żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych z powodu niżu demograficznego. Placówki te okazywały się nierentowne, drogie w utrzymaniu gdyż dzieci było coraz mniej. Liczył się aspekt finansowy bo niby po co mieli utrzymywać puste placówki. Nikt w tamtych czasach nie pomyślał, że dzieci z wyżu demograficznego z lat 80 ubiegłego stulecia wydorośleją i pozakładają rodziny a co za tym idzie będą miały dzieci. tak się właśnie dzieje. Poprzednia władza wysyłając dzieci 6 cio letnie do szkół chciała uniknąć tego co się właśnie dzieje. Obecna władza stosując niezdrowe zagrywki polityczne nie liczy się ani z dziećmi ani tym bardziej z rodzicami tych dzieci. Myślę, że dzieci są jedynie kartami przetargowymi. Gdyby było inaczej to obecny rząd nie reagowałby tak restrykcyjnie. Zastosowałby okres przejściowy ale to powinno być z ich strony przemyślane przedsięwzięcie a nie na zasadzie dokopania opozycji oraz władzy samorządowej. Tak naprawdę dzisiaj zastanawiamy się nad dodatkowymi miejscami w przedszkolach a za kilka lat dzieci rodziców z wyżu pójdą do szkół a dzieci rodziców z niżu a więc z lat 90 pójdą do przedszkoli. Gminy staną zapewne przed podobnym dylematem jak w latach 90 i będą zmuszone ponownie zamykać placówki.

Post Merge: Luty 19, 2016, 22:28:27
Czy ktoś pamięta Żłobek Miejski "Jaskółeczka" w Policach, mieszczący się przy obecnej ul. Bankowej w pobliży ul. Grzybowej. Tuż obok mieściło się przedszkole nr 5 - teraz mieszkają tam ludzie. A czy ktoś pamięta Przedszkole nr 2 mieszczące się przy ul. Zamenhofa obok obecnej BIEDRONKI? Tam też teraz jest budynek mieszkalny.
Placówki te zlikwidowano właśnie w latach 90 z powodu zbyt małej ilości dzieci.
Zresztą podobnie było w Szczecinie.
W latach 90 ubiegłego stulecia z powodu niżu demograficznego zlikwidowano w Skolwinie żłobek Papierni SKOLWIN i w Stołczynie żłobek HUTY Szczecin. W dalszych zakątkach Szczecina polikwidowano w tamtych czasach wiele placówek bo było za mało dzieci. w WIOSKACH LIKWIDOWANO MAŁE SZKOŁY.
NIKT W TAMTYCH CZASACH NIE POMYŚLAŁ LOGICZNIE, ŻE PO LATACH DZIECI Z WYŻU BĘDĄ MIAŁY DZIECI i będzie za mało miejsc w pozostawionych placówkach.
NIKT TEŻ TERAZ NIE MYŚLI, że za kilka lat dzieci z niżu z lat 90 będą miały dzieci i znów może okazać się, że będzie za mało dzieci.

Temat jest trudny - nie zazdroszczę samorządom bo jakby nie postąpiły to po kilku latach może okazać się, że ich decyzje nie będą trafione ;-((((((((((((

11
Tematy różne / Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« dnia: Styczeń 17, 2016, 22:42:26  »
Moim zdaniem osoba pracująca w banku wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. Nie piszę tego z zawiścią. Pracowników banków obowiązuje ochrona danych klientów i nie jest ważne czy informację o lokacie podała komuś z rodziny czy obcemu. Zakładając lokatę klient musiał podać adres zamieszkania bądź adres do kontaktu. Wystarczyło wysłać pocztą pismo do właściciela lokaty. Ujawniając informację o lokacie osobom trzecim pracownik banku naruszył zapis ustawy Prawo bankowe  czyli zapis o tajemnicy bankowej.

 Jest ona uregulowana w art. 104–106 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (pr. bank.). Spełnia szersze funkcje niż ochrona danych osobowych, gdyż prócz realizacji obywatelskiego prawa do ochrony danych osobowych, czyli ochrony klientów banków – osób fizycznych, ma chronić także informacje dotyczące klientów banków, nie będących osobami fizycznymi, oraz ma zabezpieczyć przed zdobywaniem informacji przez grupy przestępcze lub podmioty dążące do nieuczciwej konkurencji, zapobiegać penetracji przez organy państwa, w zakresie wyłączonym przez prawo, sfery wolności osobistej obywatela oraz swobody jednostek organizacyjnych prowadzących działalność gospodarczą.
12
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Styczeń 01, 2016, 19:01:58  »
karol, Wykidajło to mężczyzna...


Też kiedyś myślałem, że wykidajło to mężczyzna.
Teraz mam pewne wątpliwości gdyż Wikidajło pisze o mnie pan/pani więc myślę, że sądzi o mnie po sobie.
Zresztą ta Osoba już na którymś z forów o niektórych niewygodnych osobach pisała podobnie przez per „pan”/”pani”
Napiszesz coś nie pomyśli tej Osoby to też zacznie Ciebie negować bądź obrażać.
Ale cóż, nudno by było na świecie gdyby wszyscy byli porządni i kulturalni. Pozdrawiam.13
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Grudzień 30, 2015, 20:51:45  »
Co prawda nie udało mi się znaleźć wcześniejszego oglądanego przeze mnie nagrania z tej części sesji RADY MIEJSKIEJ, w której jest mowa o STRAŻY MIEJSKIEJ  ale znalazłem takie samo tylko o dużo lepszej jakości nagranie niż poprzednie:

 

Pozdrawiam Panią Wikidajło :-) i życzę Pani na NOWY ROK więcej wyrozumiałości i życzliwości dla drugiego człowieka.

Wszystkim pozostałym Państwu życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

14
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Grudzień 29, 2015, 22:42:59  »
Droga koko, co i gdzie obejrzał karol, to już jej/jego słodka tajemnica. A fakty są takie, że póki co w Internecie jest "transmisja" pierwszej części sesji, kończąca się na uchwaleniu budżetu na 2016 r., czyli mniej więcej w połowie obrad. A sprawozdanie komendanta straży miejskiej było na końcu...


Pani Wykidajło, jeszcze 24 grudnia oglądałem II część. Co się z nią stało to nie mój problem.
Ja nie posiadam kablówki a ponoć poza internetem sesję można obejrzeć tylko w internecie.
Z moich obserwacji na tym i innym forum wynika, że zionie pani/pan nienawiścią do wszystkich myślących inaczej niż pani/ pan. Który urzędnik czy też przy okazji inny człowiek niewyrażający się źle o jakimkolwiek urzędniku bez jakiegokolwiek powodu tak bardzo panią/pana skrzywdził.
To przerażające jak głęboko ta nienawiść się zakorzeniła w niektórych ludziach.
Znam wielu miłych, normalnych i sympatycznych dziennikarzy którzy swoją etyczną postawą wykonują kawał dobrej roboty.
Czyż nie warto z nich brać przykład?

15
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Grudzień 26, 2015, 14:30:14  »
Trudno, żeby strażnicy byli wszędzie - jest ich 12 czy 13 - ostatnio oglądałem w internecie sesję rady miejskiej z 22 grudnia i tam jest obszerny materiał o straży.
Jeśli działają na dwie zmiany czyli połowa z nich w tym samym czasie ma do ogarnięcia wszystkie wioski oraz wszystkie osiedla w całej gminie. A ponoć mają tylko 2 pojazdy.
Trudno, żeby ich zobaczyć np. w Tatyni gdy w tym samym czasie są w Przęsocinie czy w Trzebieży.
Jeśli są na Wróblewskiego to w tym samym czasie nie ma ich na Okulickiego, w Jasienicy, w wieżowcach przy Zamenhofa, starych Policach albo w wieżowcu przy Przyjaźni - a tam się dużo dzieje.
Materiał z tej sesji pokazanej w internecie otworzył mi oczy na to co robią.
Ja też myślałem, że słabo działają ale zaczynam zmieniać zdanie.
Życzę miłego wypoczynku w tym ostatnim dniu świąt i wszystkiego najlepszego w NOWYM, 2016 ROKU.

Strony: [1] 2