Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - politycznie podejrzany

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Sprawy bieżące / Dni Polic 2020
« dnia: Luty 27, 2020, 00:45:37  »
Podobno w tym roku nie będzie, może to i lepiej....

2
Polityka lokalna / Odp: ORMO wiecznie żywe!
« dnia: Styczeń 16, 2020, 23:43:18  »
To wszystko wygląda jak jakaś farsa. To co napisali prawnicy wojewody wskazuje na wyjątkowo powierzchowne potraktowanie tematu przez komisję rewizyjną.

3
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Listopad 15, 2018, 22:12:03  »
Mądrze napisał przedmówca: Burmistrz Diakun nie potrzebował nawet jednej ulotki by wygrać. W cuglach rozniósł trójkę rywali w I rundzie. Jest tylko jeden sposób by Gryf przegrał wybory samorządowe i fotel włodarza Polic: Szczecin musi przyłączyć Police do siebie - wtedy Police będą dzielnicą Szczecina jak Skolwin.Szacunek dla butmistrza za zdeklasowanie kontrkandydatów w I rundzie. Brawo.

Nie ma co się tak pompować bo z mojej perspektywy pozycja burmistrza bardzo osłabła i o deklasacji nie może być mowy, co innego w roku 2014, wtedy tak. Teraz ledwo udało mu się obronić przed drugą turą.
1. W roku 2014 z 12941 głosów W. Diakun zdobył 8999 głosów co dało 69% i to była deklasacja.

2. W roku 2018 z 15479 glosów zdobył 8117 co dało 52,4%.
Wynika z tego jasno, że większa frekwencja nie dała burmistrzowi większej ilości głosów a wręcz ubyło mu prawie tysiąc zwolenników. Gdyby frekwencja była o 2-3% większa, druga tura byłaby faktem, a jej wynik wcale nie taki oczywisty.

Reasumując. Wygrana w pierwszej turze zawsze ma swoją wartość. Na pewno jednak w tej sytuacji nie ma co piać peanów. Dla tych co obserwują scenę polityczną w Policach aż nadto widoczne było, że była to najbardziej nerwowa kampania dla Gryfitów, a to, że w radzie miejskiej zabrakło im jednego mandatu do większości, jest najmniejszym problemem jaki ich spotkał.

Jeśli chodzi o wybory do rady, to wrażenie robi wynik Projektu Police, który działając krótko zdobył ponad 2400 głosów a ich kandydat na burmistrza 3200 wyprzedzając kandydatów PiS i PO. Warto zauważyć, że nie było jeszcze (poza Gryfem) stowarzyszenia w Policach, które w wyborach do rady miejskiej zdobyło ponad 2000 głosów.
We wcześniejszych latach nie udało się to ani Przymierzu, Policom XXI, Razem dla Polic ani Nowym Policom, żadne z tych stowarzyszeń nie przebiło sufitu 1500 głosów.

4
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Październik 28, 2018, 23:40:44  »
Jest to władza lokalna, bez dopływu świeżej krwi z zewnątrz. Oznacza to, że obraca się w zawężonych ramach personalnych, programowych i ideowych.
W takim razie szybko może się okazać, że w radzie miejskiej zobaczymy jeszcze najbardziej doświadczonego radnego Gryfa - W. Króla, który co prawda nie zdobył mandatu, ale gdyby któryś ze świeżo wybranych radnych złożył mandat (oczywiście z przyczyn "obiektywnych") to p. Król jest następny w kolejce do jego objęcia i wtedy zapewne zobaczymy go na sali sesyjnej i to pewnie jako przewodniczącego rady.

5
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Październik 25, 2018, 23:57:13  »
to ojciec chrzestny będzie miał mniejszy komfort w drodze do rekordu,czyli 79 lat na koniec dozwolonych kadencji.
Nie musi iść na rekord. Przecież nie trzeba być jasnowidzem, żeby się zorientować, że jego syn - radny, będzie kandydował na urząd burmistrza. I to czuję, że już za 5 lat, a jeśli nie będzie się to podobało Gryfowi, to i tak w efekcie go poprą. Najważniejsze, że ma nazwisko, ludzie i tak się nie połapią, wystarczy zrobić kampanię promując tylko nazwisko, zdjęcia nie będą potrzebne.
Eeeh Police....

6
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Październik 18, 2018, 23:55:15  »
Szacunek dla SLD za nie wystawienie ekipy do Gminy by nie odbierać głosów Gryfowi.


Wszystkim kandydatom powodzenia źyczę.
Ciekawe kto wygra??

Nie sądzę, żeby elektorat SLD, który pójdzie głosować na swoich do sejmiku i powiatu nie zagłosował do RM na kandydatów PO lub PP. Gdyby SLD wystawił listę do gminy to na pewno osłabił by  PO i PP ale na pewno nie Gryfa.
Wg. mnie rozkład mandatów w RM będzie następujący: PiS 9, Gryf 7, PP 5

W ramach ciekawostki - 4 lata temu, gdyby nie było okręgów jednomandatowych i obowiązywałaby powracająca metoda większościowa to Gryf miałby wówczas 11 mandatów PiS 5 PO 5 i SLD 1. Dla tego uważam, że PiS ma szanse na największą ilość mandatów (bo już 4 lata temu miał całkiem niezły wynik) w RM, choć nie będę z tego powodu szczęśliwy.

7
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Październik 14, 2018, 22:29:51  »
A ja z innej "beczki". Czy inne komitety poza Gryfem nie mogły by się zlitować i zechciałyby wykupić reklamę w naszych internetowych mediach! Wszędzie kandydaci Gryfa, niech się pokażą kandydaci z innych ugrupowań bo mdło się robi!

8
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Wrzesień 06, 2018, 00:04:20  »
Ciekawe kto czai sie na budowe tych parkingowcow? To moze byc niezly biznes.

Jak tak dalej pójdzie, to z polickich potencjalnych wykonawców (o ile taka koncepcja doszłaby do skutku) to pozostanie tylko Transnet!

9
Strefa kobiet / Odp: Protonoterapia
« dnia: Listopad 03, 2017, 23:35:54  »
Czytałem ciekawy artykuł w Angorze na ten temat, byłą to relacja pacjenta Polaka, który poddał się protonoterapii właśnie chyba w Monachium. Wydźwięk artykułu bardzo pozytywny.
Znalazłem go tutaj na str. 21
https://www.angora.com.pl/spis.php?y=2016&w=48#
Zalazłem jeszcze info tutaj:
https://www.zwrotnikraka.pl/protonoterapia-raka-terapia-protonowa/
Tutaj jest ciekawe opracowanie
https://www.ifj.edu.pl/wyd/radioterapia/brd.pdf?lang=pl

Tematu nie zgłębiałem i więcej informacji w tym zakresie nie posiadam

10
Gryf nie rządzi, Gryf odcina kupony. Ciemny lud z Polic wszystko kupi (i nawet już mi go nie żal). Burmistrzu Diakun COCO JUMBO i do przodu, reszta jest milczeniem!

11
Trudne tematy / Wstyd i żenada.
« dnia: Czerwiec 12, 2017, 23:20:05  »
Jak długo jeszcze urząd gminy będzie wykazywał się swoją indolencją przy wykonaniu placu zabaw przy SP nr 8?
Czy to dla tego tak długo się wlecze, że jest to projekt z budżetu obywatelskiego? Żenujące jest to, że dzieci z zerówek jeśli chcą wyjść na plac zabaw idą ze swoimi nauczyciekami na osiedlowy plac po drugiej stronie ulicy i nie potrafią pojąć jak to jest, że za oknami mają nowy plac z którego nie mogą korzystać! Jak to możliwe, że mijają miesiące a nie można dopilnować i zadbać o to, żeby inwestycja została zakończona.
Podobno wykonawca "dał nogę" dla tego nie dokończono placu zabaw. Ale też podobno gmina od maja ma dodatkowe 100.000 zł. na promocję a dokładnie na informacje. Więc może zamiast wystawiać sobie laurki przez internet ktoś kompetentny z urzędu oświeciłby lud pracujący i jego dziatki kiedy plac zabaw będzie gotowy?! (Bo na to, że ktoś przyzna się do błędu w nadzorze nie liczę, gdyż "oczywiście z przyczyn obiektywnych, całkowicie niezależnych od odpowiedniego wydziału oraz ze względu na rażącą niekompetencję wykonawcy winy urzędu w tym nie ma).

12
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorządowe 2018
« dnia: Luty 06, 2017, 00:17:48  »
Jeśli prawo zadziała wstecz to nastanie nowy burmistrz, zapewne z Gryfa. Mogłoby być inaczej, ale w Policach jak zwykle kandydaci zaczynają się aktywizować na rok przed wyborami. Tym samym wiadomo jakiemu ugrupowaniu można już składać gratulacje, bez względu na to, kim będzie ich kandydat.
Powoli zaczyna być widać p. Chmielewską (Polska Razem), p. Grabowskiego (Platforma) ale to może starczy w najlepszym wypadku na mandat radnego.
Według mnie na 100% zmieni się ordynacja wyborcza i już nie będziemy wybierać radnych w okręgach jednomandatowych. Wróci stare, czyli trzy okręgi wyborcze, w których będziemy wybierać po 7 radnych. Siła Gryfa w radzie miejskiej osłabnie i zdobędą ok. 9 mandatów. Jeśli PO się nie rozleci do wyborów to ma szanse na 3 mandaty, PiS 6-7 i jakaś lokalna inicjatywa 3-4. Zapowiada się koalicja Gryf - PiS, czyli nihil novi.


13
Tematy różne / Na ul. Reja ma stanąć 50m maszt telefonii komórkowej!
« dnia: Październik 08, 2016, 17:36:30  »
Dowiedziałem się wczoraj (a zobaczyłem dzisiaj gotowe elementy do skręcenia), że w środku osiedla, na terenie spółdzielni "Ogrodnik" będzie stał maszt. Czy nie ma już bardziej odosobnionych miejsc na tego typu budowle? Rozumiem, że gdzieś stać musi ale pośrodku osiedla? Spółdzielnia najpierw zarobiła na sprzedaży działek a teraz zarobi na sprzedaży/dzierżawie? terenu pod sieć telefonii. Gdyby kolejność była odwrotna to przynajmniej kupujący działki nabyli by je po niższej cenie. Bo dziwnym trafem niby tego typu maszty nie oddziałują negatywnie, ale wartości działek w najbliższej okolicy ostro lecą w dół. O planowanym przedsięwzięciu poinformował nadzór budowlany (dwanaście lub trzynaście rodzin, zapewne według wytycznych prawa budowlanego) pozostali nie wiedzieli nic. Gdyby nie to, że wczoraj organizowana była zbiórka podpisów w ramach protestu, to w zasadzie mieszkańcy osiedla nic by o tym nie wiedzieli.

14
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 23, 2016, 23:01:35  »
Zastanawiam się, czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek?
Ustawa na to pozwala. Poza tym sam chodziłem do takiej zerówki w szkole i krzywda mi się nie działa. Przedszkola nowego nikt nie zbuduje. Pytanie czy szkoły są w stanie technicznie przystosować sale zgodnie z wymogami bhp, ppoż itp.? Rodzice aż 155 dzieci na 360 sześciolatków zadeklarowało , że chcą by ich dziecko zostało w przedszkolu. To niemało i gmina musi  poważnie podejść do tematu.

15
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 08, 2016, 10:55:40  »
Tylko że jedne próbują je rozwiązać w sposób najlepszy dla mieszkańców, a inne - w sposób najlepszy dla władzy.
To jest właśnie "postawa służby", słynne hasło Gryfa z kampanii wyborczej (było też coś chyba jeszcze o "kompetencji").

Strony: [1] 2 3 ... 6