1
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Aby nie dochodziło do nieprawidłowości w trakcie przeprowadzania głosowania proponujemy, aby każdy uprawniony mieszkaniec mógł złożyć jedną kartę. Każdy mieszkaniec będzie mógł osobiście złożyć kartę w kancelarii Urzędu Miejskiego w Policach (w okresie całego głosowania) oraz w trakcie wyznaczonych dyżurów w radach osiedlowych i sołectwach. Osobiste złożenie karty poprzedzone będzie weryfikacją danych z dokumentu tożsamości. Nie zniknie możliwość głosowania przez formularz internetowy ani wysłania karty do głosowania e-mailem (zeskanowanej lub jej zdjęcia) lub pocztą tradycyjną - natomiast z jednego adresu e-mail lub w jednej kopercie, będzie się mogła znaleźć tylko jedna karta.Podany sposób głosowania jest czymś w rodzaju sposobu zaproponowanego przeze mnie, ale tylko czymś w rodzaju. Ponieważ prawie robi dużą różnicę i kancelaria w urzędzie to nie komisja wyborcza, a już na pewno nie jest nią rada osiedla czy sołectwo.
3. Tworzenie listy zadań rekomendowanych do realizacji (czy to zadań na terenie miasta czy na terenie sołectw) rozpocznie się od zadań, które wygrały w głosowaniach. Zakładamy, że kolejne zadania w rankingach będą dopełniać kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski, oczywiście, pomniejszoną o wartość projektu zwycięskiego.Ale co? Znowu jakiś projekt zgarnie np. 700 tysi a pozostałe 50 wystarczy na projekt, np. na 27 miejscu w głosowaniu, bo wszystkie przed, od 2 do 26 miejsca mają indywidualnie większe budżety? No znowu nonsens. Nawet jeśli wygrany zgarnie większość, to pozostałą kwotę należy przeznaczyć na następne w kolejności wyniku, np. na częściowe prace przygotowawcze, np. projekt. Honorujmy tych, którzy cieszyli się największą popularnością, a nie tych "co się mieszczą" w budżecie. Nie wspominając już o fakcie, że budżet z założenia powinien być elastyczny, a Burmistrz powinien mieć rezerwę finansową i tak, np. jeśliby dwa pierwsze projekty w mieście miały budżet 780 tysięcy, to powinny być obydwa zrealizowane w całości.
4. Zmianie ulega karta do głosowania. Pojawi się na niej krótkie streszczenie każdego projektu (nie przekraczające 40 wyrazów). Przy streszczeniu pojawi się informacja czy projekt umiejscowiony jest w mieście czy na terenie sołectwa. Zniknie konieczność podania nr PESEL – zamiast niego pojawi się miejsce na wpisanie wieku głosującego (głosować mogą osoby, które skończyły 16 lat).To jak chcecie weryfikować osoby głosujące i popierające bez nr PESEL? Już to widzę, jak rzetelnie przebiegać będzie weryfikacja.
5. Podanie nr PESEL zostaje usunięte także z formularza poparcia projektu. Zamiast niego, tak samo jak i na karcie do głosowanie, umieszczone zostanie miejsce na podanie wieku osoby popierającej.
z opowiadań prababci kojarzę, że w latach 20 kobiety rodziły na polu
tam moim zdaniem doskonale zostało opisana nadopiekuńczość kochanych mam i pierdołowatość ich dzieci
Zgadza sie, dlatego jestem zdania, ze skoro już wprowadzili ten obowiązek szkolny dla 6cio latków 2 lata temu, to powinni to kontynuować, a nie znowu zmieniać.To rodzice najbardziej panikują, ze dzieci sobie nie poradzą. Bzdura- dzieci dają sobie radę.
cytat z dziś jednego z czerwonych nosòw "ja panu tej listy nie podpisze bo jak ich zlikwidują to przyjedzie policja i nam pić nie pozwoli"Znaczy co? Łaziki ze straży, na wszystko, w tym na chlanie, wywalone mają?