Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - j.7

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Lutego 25, 2016, 18:43:28  »
http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=2386

ciekawe, co mądrego do powiedzenia będą mieli?

2
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Lutego 23, 2016, 21:17:19  »
Nie z własnej wygody, tylko dlatego, że uważają, że tak jest lepiej! Proszę mnie nie obrażać!!!
3 latki, a już na pewno nie 4 latki nie miały problemów z dostaniem się do przedszkola. To teraz sytuacja stała się wręcz odwrotna, bo z powodu odejścia z przedszkoli 6 latków, zaczęto przyjmować dzieci w zasadzie żłobkowe, czyli 2,5 latki. I co?
Nikt tu nie ma być poszkodowany. To samorządy mają się w końcu spiąć i zamiast wydawać pieniądze na głupoty, mają zapewniać wszystkim, odpowiednią ilość miejsc, w odpowiednich placówkach.

3
Tematy różne / Odp: Policki Budżet Obywatelski 2017 - konsultacje
« dnia: Lutego 23, 2016, 14:37:08  »
Grzegorzu, Radni i Decydenci z Urzędu.
Przecież te konsultacje, to żart. Ile one trwają za każdym razem? 3 dni z dojazdem? Przecież czasami można w ogóle nie zauważyć, że trwają. Ani czas ich trwania, ani sposób o ich komunikowaniu nie daje szans na powodzenie. Poza tym, śmiem przypuszczać, że głos ludu i tak nie obchodzi urzędu. Podaje się propozycje i chce się za wszelką cenę udowodnić ich słuszność.
Teraz kilka moich osobistych uwag:
Aby nie dochodziło do nieprawidłowości w trakcie przeprowadzania głosowania proponujemy, aby każdy uprawniony mieszkaniec mógł złożyć jedną kartę. Każdy mieszkaniec będzie mógł osobiście złożyć kartę w kancelarii Urzędu Miejskiego w Policach (w okresie całego głosowania) oraz w trakcie wyznaczonych dyżurów w radach osiedlowych i sołectwach. Osobiste złożenie karty poprzedzone będzie weryfikacją danych z dokumentu tożsamości. Nie zniknie możliwość głosowania przez formularz internetowy ani wysłania karty do głosowania e-mailem (zeskanowanej lub jej zdjęcia) lub pocztą tradycyjną - natomiast z jednego adresu e-mail lub w jednej kopercie, będzie się mogła znaleźć tylko jedna karta.
Podany sposób głosowania jest czymś w rodzaju sposobu zaproponowanego przeze mnie, ale tylko czymś w rodzaju. Ponieważ prawie robi dużą różnicę i kancelaria w urzędzie to nie komisja wyborcza, a już na pewno nie jest nią rada osiedla czy sołectwo.
Czy np. rada osiedla, wystawiająca swój projekt, nie będzie przypadkiem zbierać głosów jak popadnie, tak jak miało to miejsce w poprzedniej edycji, a potem i tak się powie, że każda z kart została wrzucona do urny wyborczej w radzie. Nie ma takiego niebezpieczeństwa? Nie ma też niebezpieczeństwa, że np. jakiś Radny wystawiający swój projekt lub popierający i agitujący za innym projektem nie przyniesie zbiorczo do kancelarii w urzędzie kilkanaście albo kilkadziesiąt kart do głosowania i zostaną one "po znajomości" wrzucone do urny. Nie możliwe? Ja niestety nie wierzę w taką uczciwość!  ;) >:(
Jedyny uczciwy sposób, to normalne komisje wyborcze, w pełnym tego słowa znaczeniu, działające np. przez 2 - 3 kolejne weekendy, np. w ośrodku sportu, gminie, gdzieś w sołectwach. Kto chce, ten przyjdzie, kto chce się zaangażować, ten zagłosuje. A Ty, każdy potencjalny pomysłodawco, zachęć aby tam pójść.
3. Tworzenie listy zadań rekomendowanych do realizacji (czy to zadań na terenie miasta czy na terenie sołectw) rozpocznie się od zadań, które wygrały w głosowaniach. Zakładamy, że kolejne zadania w rankingach będą dopełniać kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski, oczywiście, pomniejszoną o wartość projektu zwycięskiego.
Ale co? Znowu jakiś projekt zgarnie np. 700 tysi a pozostałe 50 wystarczy na projekt, np. na 27 miejscu w głosowaniu, bo wszystkie przed, od 2 do 26 miejsca mają indywidualnie większe budżety? No znowu nonsens. Nawet jeśli wygrany zgarnie większość, to pozostałą kwotę należy przeznaczyć na następne w kolejności wyniku, np. na częściowe prace przygotowawcze, np. projekt. Honorujmy tych, którzy cieszyli się największą popularnością, a nie tych "co się mieszczą" w budżecie. Nie wspominając już o fakcie, że budżet z założenia powinien być elastyczny, a Burmistrz powinien mieć rezerwę finansową i tak, np. jeśliby dwa pierwsze projekty w mieście miały budżet 780 tysięcy, to powinny być obydwa zrealizowane w całości.
4. Zmianie ulega karta do głosowania. Pojawi się na niej krótkie streszczenie każdego projektu (nie przekraczające 40 wyrazów). Przy streszczeniu pojawi się informacja czy projekt umiejscowiony jest w mieście czy na terenie sołectwa. Zniknie konieczność podania nr PESEL – zamiast niego pojawi się miejsce na wpisanie wieku głosującego (głosować mogą osoby, które skończyły 16 lat).

5. Podanie nr PESEL zostaje usunięte także z formularza poparcia projektu. Zamiast niego, tak samo jak i na karcie do głosowanie, umieszczone zostanie miejsce na podanie wieku osoby popierającej.
To jak chcecie weryfikować osoby głosujące i popierające bez nr PESEL? Już to widzę, jak rzetelnie przebiegać będzie weryfikacja.  ;)
Co do opisu projektów na karcie do głosowania. Przecież to miało być już w poprzedniej edycji budżetu? Tylko zapewne takie opisy się nie znalazły na kartach, bo urząd nie spodziewał się, że będzie tyle projektów i opisy się już nie zmieściły na jednej kartce. ;D

No i na koniec kwestia projektów leżących w zadaniach własnych / statutowych gminy.
Żadna, ale to żadna instytucja związana z gminą, w tym szkoły i przedszkola nie powinny mieć możliwości składania projektów!!!

4
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Lutego 23, 2016, 13:07:26  »
z opowiadań prababci kojarzę, że w latach 20 kobiety rodziły na polu

a w średniowieczu palono na stosach i urządzano wyprawy krzyżowe

tam moim zdaniem doskonale zostało opisana nadopiekuńczość kochanych mam i pierdołowatość ich dzieci

nadopiekuńczość i tzw. pierdołowatość nie jest i nie musi być konsekwencją rozpoczęcia szkoły w wieku 7 lat.
chyba, że twierdzisz to z pozycji psychologa lub wybitnego pedagoga z długoletnim doświadczeniem. oj chyba nie...

Zgadza sie, dlatego jestem zdania, ze skoro już wprowadzili ten obowiązek szkolny dla 6cio latków 2 lata temu, to powinni to kontynuować, a nie znowu zmieniać.To rodzice najbardziej panikują, ze dzieci sobie nie poradzą. Bzdura- dzieci dają sobie radę.

ano nie!!! to dwa lata temu zmieniono coś, co funkcjonowało bardzo dobrze latami, a teraz to jest tylko powrót do tego co było...
mało tego, teraz dopiero będzie tak jak być powinno, daje się nam (rodzicom i dzieciom) wybór.
co do panikowania, no proszę cię... chcę mieć wybór i tyle. poza tym osobiście uważam, że ten jeden rok, to naprawdę stracony rok, takiego "prawdziwego" dzieciństwa, bo przedszkole, to przede wszystkim zajefajna zabawa.
moje starsze dziecko poszło do szkoły jako 7 letnie, a teraz jest przodującym i wyróżniającym się uczniem, a do tego nie jest żadnym pierdołą, tylko normalnym, rozbrykanym 9 latkiem.

a tak w ogóle to chyba gadane było o tym, że urzędasy z gminy, chcą pogonić nasze dzieci do szkół (zerówek). więc gadajmy o tym i o rozwiązaniu tego problemu, bo może zamiast kolejnego trawnika albo uroczystości nadania imienia rondu albo innej głupoty, należałoby pomyśleć o budowie przedszkola lub rozbudowie któregoś.

mam też nadzieję, że w tym wątku, "wymądrzają się" tylko szczęśliwi posiadacze dzieci.

5
Tematy różne / Odp: Weterynarz z Wróbla
« dnia: Lutego 21, 2016, 19:17:06  »
ok. Dzięki. Podobno jest też spoko babka na starych Policach.

6
Tematy różne / Odp: Weterynarz z Wróbla
« dnia: Lutego 21, 2016, 18:25:44  »
No to wielka szkoda, bo gość fajny jest.
Kogo polecasz teraz?

7
Tematy różne / Odp: Weterynarz z Wróbla
« dnia: Lutego 21, 2016, 17:48:04  »
Ale tak na stałe?
U nas tylko, czy może otworzył gabinet w innym miejscu?

8
Tematy różne / Weterynarz z Wróbla
« dnia: Lutego 21, 2016, 17:22:55  »
Nie wiem, czy ten wątek był już omawiany, ale może ktoś wie, gdzie przeniósł się Weterynarz z Wróblewskiego p. Grzegorz Kasiborski?
Gabinet pusty i zero informacji, a gość jest naprawdę extra i wolałbym nie łazić do innego.

9
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Lutego 21, 2016, 17:12:28  »
Zastanawiam się, czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek? Mimo, że to zerówka, to jednak już w szkole, a obowiązku szkolnego dla 6-latków nie ma. A poza tym, skoro brak jest miejsc w przedszkolach, to niech coś z tym zrobią i np. wybudują nowe przedszkole. Wielu, bardzo wielu chce, aby ich 6-letnie dzieci pozostały w przedszkolach.

10
Trudne tematy / Odp: GRYF + TRANSNET
« dnia: Lutego 21, 2016, 16:54:33  »
Przecież to kpina jest.
Jeśli podejmą taką uchwałę, zapewne konieczne będzie zainteresowanie się sprawą przez odpowiednie służby, w celu sprawdzenia zgodności z prawem.
Jest prokuratura, urząd marszałkowski, UOKiK i coś się jeszcze znajdzie...
Zielone ludziki z Gryfa chcą nas wykończyć. Ciągle coś: jak nie skandal z pijaną radną, to śmieci, jak nie śmieci, to 6-latki, a teraz to!
Kiedy w końcu się ich przegoni z naszego podwórka?!

11
Ale macie tematy  :o
Chcecie krytykować Prezydenta, to sobie krytykujcie, ale od Jego rodziny się od stosunkujcie.
Aha, dla jasności: do PiS nie należę, tylko do SLD.12
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 25, 2015, 13:36:37  »
Ok. Życzę powodzenia.

13
Kulinaria / Odp: Gdzie zjeść kebaba?
« dnia: Listopada 25, 2015, 13:34:23  »
Prawda, ja miałem przygodę z budką przy Kindze. 4 dni na L4 >:(

14
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 25, 2015, 13:31:09  »
Jakieś szczegóły?

15
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Listopada 25, 2015, 13:26:38  »
cytat z dziś jednego z czerwonych nosòw "ja panu tej listy nie podpisze bo jak ich zlikwidują to przyjedzie policja i nam pić nie pozwoli"
Znaczy co? Łaziki ze straży, na wszystko, w tym na chlanie, wywalone mają?

Strony: [1] 2 3 ... 9