Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - j.7

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9
31
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 07, 2015, 10:08:08  »
A nie mówiłem, że wygra 25, czyli SP8. Trudno się dziwić, jeśli chyba każde dziecko, dostało po dwie karty, do wypełnienia w domu z zaznaczonymi iksikami. No i jeszcze ten festyn... Wygrali zatem, najbardziej zorganizowani (także bardzo dobry wynik świetlicy na Wróbla - też zrobili festyn). Szkoda tylko, że wygrywa pomysł, kierowany do wąskiego grona!
Takie projekty, to Gmina powinna realizować, w ramach normalnego budżetu.

32
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 23:28:05  »
Zamykane w godzinach nocnych a nie wieczornych i na pewno nie już o 19. A zamykane i monitorowane po to, aby jak niektórzy zarzucają, po roku nie zostały z tego zgliszcza. Pozdrawiam.

33
Motoryzacja / Odp: Łosie parkingowe
« dnia: Lipiec 02, 2015, 22:34:04  »
No faktycznie, mistrzostwo świata :D W tym przypadku, setnie się uśmiałem.

34
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 18:46:35  »
RACJA!!!

35
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 18:34:24  »
Racja, racja. Mogłem się odezwać podczas konsultacji, ale ani wtedy, ani teraz, nie przyszłoby mi do głowy to, że można jakieś numery z głosowaniem robić. A tej wiedzy nabyłem i to w ostatni dzień głosowania!!! I ręce mi opadły.
Możliwa jest taka sytuacja? Jest! Więc...
Coś trzeba z tym chyba zrobić?
Co do transparentności, to niestety protokół z wynikami głosowania, to nie wszystko. Bo zakładając, ze komisja zadziała prawidłowo i uczciwie policzy głosy, to wcale nie oznacza, że głosy te, oddane zostały uczciwie!?
Proszę zastanówcie się dokładnie nad tym.

36
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 18:04:42  »
Tutaj nie chodzi nawet o to, czy ktoś kogoś, za rękę złapał. Wybór mieszkańców ma być transparentny. Więc sama formuła głosowania ma uniemożliwić jakiekolwiek manipulacje. O czym tu dyskutować?!!! Skoro wspomina Pan o przepisach prawa, to powinno być to chyba jasne?
Cytat: radoslaw_mik
Budżet Partycypacyjny to nie głosowanie, a cały mechanizm zmierzający do zrealizowania projektów istotnych dla mieszkańców gminy czy miasta. Nie można porównywać do tego wyborów powszechnych. Odpowiadając na pana pytanie, tak BO to wybory troski specjalnej.
Cały mechanizm zmierzający... no jasne, że tak, przecież to napisałem: zaangażowanie, wniosek, agitacja. A głosowanie jest głosowaniem. I niby czemu ma się tego nie porównywać do wyborów powszechnych. Ma być jasno i uczciwie. A obecny system, jest tego zaprzeczeniem. Nad czy tu dyskutować?!!!

37
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 16:49:57  »
To trochę szukanie dziury w całym
Przeczytałeś dobrze?
Chodzi o to, że nad tym głosowaniem, nie ma tak naprawdę do końca kontroli. Bo kontrola tylko poprzez pesel, to żadna kontrola. Mogą bowiem pojawić się głosy tych, którzy nawet o tym nie wiedzą, że "głosowali". To mało?!!!
środowisko które bardziej się zmobilizuje (napiszę wniosek, zbierze odpowiednią ilość głosów)
zmobilizuję się - tak; napiszę wniosek - tak; agituje - tak, ale zbierze ilość głosów - nie!. Zebrać podpisy, to można było jak się wniosek składało a nie podczas głosowania. Jak są wybory parlamentarne, to też, np. Pan Czesiek chodzi ulicą, albo robi festyn i zbiera głosy na partię X?
No nie!
Co do głosowania w dwóch komisjach wyborczych, i to w przez jeden-dwa dni, gmina Police to nie tylko miasto Police. Pamiętajmy że jest jeszcze Tanowo, Trzebież, Przęsocin oraz inne miejscowości i wsie.
Te dwie komisje, to na razie tylko propozycja. Mogą być przecież, jeszcze, np. ze dwie. Może być przecież podział na część miejską i wiejską, bo takie tu propozycje też padały. A co do ilości dni głosowania? Jeden dzień w zupełności wystarczy. W innych wyborach, tak przecież jest. A co to? BO to głosowanie specjalnej troski? Kto chętny, ten na spacer pójdzie i zagłosuje! I jednego dnia mu wystarczy. Wtedy będzie widać naprawdę, który projekt jest warty uwagi!!!

38
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 13:48:07  »
Próbowałem zagłosować z dwóch różnych komputerów. Za każdym razem system nie pozwolił na oddanie głosu podając komunikat, że mój pesel już został zarejestrowany w systemie.
Ale nie o tym mówię. Mówię, że jest podejrzenie i o tym słyszałem, że z jednego komputera "głosowało" wiele osób.
"głosowało", tzn. zbierano dane osób: świadomych, tych którym było wszystko jedno, a i być może często takich, które nawet o tym nie wiedziały i je wklepywano. Kto wie, może i głosowały także "dusze"?
I jak to zweryfikować? A jeśli nie można, to co z zasadami uczciwości i demokracji? Może to wyglądać tak sobie, może ktoś tam machnie ręką, bo to tylko "budżet obywatelski", ale to bardzo poważna sprawa, która poddaje w wątpliwość, całą procedurę głosowania!!!
To że ktoś świadomie nie mógł jako sam (tym samym peselem) zagłosować więcej niż raz, to wiadomo.

39
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Lipiec 02, 2015, 12:52:23  »
Odnośnie maili i głosowania: u mnie działa
Może i działa technicznie, ale... ten sposób głosowania, niestety jest bardzo "podatny". Czy ktoś sprawdzi i czy jest to w ogóle możliwe, po ile głosów oddano z danego komputera (danego ip, mac adresu)? Bo jeśli, np. 3 lub 4, bo oddała je rodzina, to ok., ale jeśli tych głosów z jednego kompa było np. 30, albo nawet 60??? A usłyszałem o czymś takim?
To o czym to świadczy? "Daj dane a my już zagłosujemy..." Możliwe? Ano możliwe!!!
W ogóle cały system głosowania jest bardzo niedoskonały, niesprawiedliwy i podatny na manipulacje. Także ten "papierowy". Liczyła się siła i zorganizowanie a nie rzeczywista wartość projektów.
Najlepszym byłoby i taki stawiam pomysł, aby głosowanie odbywało się, tak jak podczas normalnych wyborów, np. samorządowych, tyle, że na mniejszą skalę. Mianowicie, po ogłoszeniu listy projektów, tak jak teraz było, pozostawiamy czas na zapoznanie się z nimi i "agitację", a następnie odbywa się głosowanie, np. w dwóch komisjach wyborczych, jednej w Urzędzie Gminy, jednej w MOSiR na Piaskowej. Głosowanie trwa jeden dzień, np. niedziela lub sobota i tyle. Wtedy byłoby naprawdę sprawiedliwie i pokazałoby to prawdę, jakie jest faktyczne zainteresowanie i który projekt przekonał mieszkańców.
A tak... uważam, że wyniki głosowania nie oddadzą rzeczywistości i są "zmanipulowane".

40
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Czerwiec 29, 2015, 07:48:31  »
z rodzicami dzieci uczącymi się sp8, których dzieci z chęcią dojeżdżałyby do szkoły rowerem
Chcieliby również, aby dzieci bezpiecznie do szkoły przez ulicę przechodziły - projekt 28 (to jest realny wzrost bezpieczeństwa) i chcieliby zagospodarowania terenu przyległego do szkoły - projekt 25. Ile projektów, tyle chciejstwa.
I proszę, nie podniecaj się, bo nie ma nad czym. Karty zresztą prawdopodobnie zostały rozdane, bo patrząc na skalę zaangażowania w zbieraniu podpisów i ilu uczniów do ósemki uczęszcza, to wygra prawdopodobnie 25 albo 4, bo za tym projektem, również bardzo mocno agitowano. Wygrają Ci z większą siłą przebicia. Ciekawy jestem tylko, jakie ogólnie będzie zaangażowanie i ile łącznie głosów oddanych będzie, przez neta?

41
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Czerwiec 28, 2015, 21:20:44  »
Ręce opadają... Bezpieczeństwo to: monitoring, światła przy szkole, albo dodatkowy patrol a nie... kolejna ścieżka rowerowa, których i tak jest wiele i... których gmina i tak dużo buduje i... na które teraz ma być jeszcze dodatka kasa. To co powinno się realizować z pomysłów mieszkańców, to takie projekty, których "normalnie" gmina nie robi i które są kierowane do wszystkich, lub przynajmniej do sporej części mieszkańców a nie wąskiego grona. PIKNIKOWE POLE!!!

42
Trudne tematy / Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« dnia: Czerwiec 28, 2015, 21:01:03  »
No...

43
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Czerwiec 28, 2015, 13:23:26  »
Grzegorz, to nie fair. Tym filmikiem, przyciągnąłeś niezdecydowanych i znokautowałeś konkurencję  ;D
Ale ja mam fajniejszy:PIKNIKOWE POLE - PROJEKT 27.

44
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Czerwiec 26, 2015, 14:36:13  »
Niech tak będzie, że zagłosujecie na projekt Grzegorza, ale rodzina, znajomi i krewni niech głosują na PIKNIKOWE POLE!!!
 ;)
FAJNA MIEJSCÓWKA!!!
ps. Piotrek i wszyscy, którzy głosowali - WIELKIE DZIĘKI!!!

ps. nie chce mi wkleić z fotosika zdjęcia?  :'(

45
Trudne tematy / Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« dnia: Czerwiec 26, 2015, 14:26:54  »
W budżecie obywatelskim jest projekt modernizacji i sukcesywnej rozbudowy monitoringu. Kto zainteresowany, zapraszam do głosowania. PROJEKT NUMER 26.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9