Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Chcieliście PO, to macie  (Przeczytany 137385 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« dnia: Lutego 18, 2012, 11:18:40 »
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 18, 2012, 11:58:02 »
Cytat: "speedbax"
Myślę, że Kilofownikowni i mnie bardzo zależy na tym, by Polsce i Polakom wiodło się jak najlepiej.

Nie mam najmniejszych podstaw aby podejrzewać Was o nieszczerość, zatem taka postawa może jedynie cieszyć. Ja też uważam, że nie jest ważne jaką część globu wybrał sobie ktoś, aby tam zrealizować własne marzenia, ale ważne jest to, aby jak najwięcej tych marzeń udało mu się urzeczywistnić. Tego ostatniego bardzo Wam życzę!

Cytat: "speedbax"
Trudno się jednak dziwić młodym, od kogo mają się uczyć? I czego?

W tym przypadku mam jednak odmienne zdanie. W tym kraju, mimo pozorów, jest od kogo i czego się uczyć. Rzecz w tym, że wymaga to czasu, pracy i poświęcenia – nie mówiąc już o innych zaletach. Przykro mi to mówić, ale wśród młodych ciężko jest dziś znaleźć takie osoby. Tak już się przyjęło w tym kraju, że zazwyczaj każdy oczekuje tu jak najszybszej kariery i to jak najmniejszym kosztem. Twórcza praca od podstaw interesuje jedynie niewielki ułamek tych ludzi. A to rodzi właśnie takie wypatrzenia, jakich w polskiej polityce jest pełno.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
to co proponuje PO z emeryturami nie jest do końca dobre ale wydaje mi się, że słuszne.

A mnie się wydaje Grzegorzu, że to co robi PO z emeryturami jest w małym stopniu dobre i w małym stopniu słuszne. Mówiąc prościej, PO próbuje wdrożyć coś, co jest wygodne dla polityków ale krzywdzące dla całej masy ludzi ciężko pracujących. Reforma w wydaniu PO ma więcej wad niż zalet ale to już ocena, która w dużym stopniu zależy od punktu siedzenia. Moim skromnym zdaniem jest wiele innych i bardziej sensownych rozwiązań w sprawach zabezpieczenia emerytalnego, o których nawet się nie wspomina. I jak to w „demokracji” bywa, każdy rząd ma obowiązek wdrażać takie rozwiązania, które akceptowane są przynajmniej przez większość obywateli a reforma emerytalna w wydaniu PO ma niestety niewielu zwolenników.

Cytat: "TomaszTokarczyk"
P.S. A jak oceniacie wypowiedź wicepremiera Pawlaka, że on nie liczy na emeryturę, tylko na swoje oszczędności?  .

Pierwszy raz usłyszałem szczerą prawdę z ust polityka tego szczebla. I w pełni się z tą opinią zgadzam. Istniejący system emerytalny nie zapewnia emerytom dochodów, pozwalających godnie żyć na starość i to jest niestety żałosne.

Cytat: "TomaszTokarczyk"
Lista afer w wykonaniu PO jest nieporównywalnie długa..

Tomku! Takie listy można wystawić każdemu ugrupowaniu, które było u władzy. Długość tych list jest zawsze proporcjonalna do długości sprawowanej władzy. Jest jednak jedna lista hańby, która łączy wszystkie partie i wszystkich polityków. Jest to lista beznadziejnych i rujnujących kraj i ludzi przepisów prawa, tworzonych przez tych polityków niezależnie od ich barw klubowych. I póki ta lista będzie istniała, to będą też istniały: afery, korupcja, nadużywanie władzy i stanowisk, marnotrawienie środków publicznych, czerpanie nieuzasadnionych korzyści itd., itp…. I nie zmieni tego barwa polityczna flagi powiewającej nad pałacem prezydenckim, sejmem czy kancelarią premiera!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 18, 2012, 12:03:28 »
Cytuj (zaznaczone)
Grzesiek, jak dla mnie to jest plus, że coś się już o tym mówi i zaczyna działać. Natomiast plany są moim zdaniem średnie. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu. A przy okazji to jak sam wiesz ja jestem taka pół emigracja


Jako przyszły(mam nadzieję) "beneficjent" kokosów z ZUS(za 31 lat :() jestem zainteresowany tym, by zrobiono reformę i usprawniono przypływ i odpływ kasy emerytalnej.
Wkurza mnie jedynie, że władza mówi do mnie "musisz zacisnąć pasa i ponieśc ciężar reformy bo to jest konieczne" sama jednocześnie nie włącza się do tego zaciskania pasa. Bizantyjska oprawa kosztowaa ZUSu nie znika, cyfryzacja obsługi obywateli od 15 lat jest tylko na papierze choć już na nią wydano setki milionów(ciekawe w czyje kieszenie trafiły???). Kontakt obywatela z ZUS, to koszmar i męka. Obywatel jest traktowany przez ZUS jako potencjalnmy złodziej i wyłudzacz. Mechanizmy widnykacji należności wobec ZUS realizowane sa błyskawicznie, podczas gdy obywatel czy przedsiębiorca latami czeka na odzyskanie swoich pieniędzy.
Z pompą otwiera się nowe siedziby(tak jak w Szczecinie), na które zaprasza się tylko media i przedstawicieli władzy, serwuje wyszukane potrawy, których przecietny obywatel na oczy nie widziałw życiu i nie zna ich nazw.

Kłuje mnie w oczy ten kontrast. A do szału doprowadza to, że władza i ZUS nic sobie z tego nie robią.

Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których jest tak mała akceptacja społeczna dla proponowanych reform. Choć sam uważam, że róznica pomiędzy 65 lat, a 67,5 jest niewielka, a bez gruntownych zmian system sie rypnie i bedzie tak, jak to mówi W. Pawlak.

Pozdrawiam

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 18, 2012, 12:12:13 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Ja też uważam, że nie jest ważne jaką część globu wybrał sobie ktoś, aby tam zrealizować własne marzenia, ale ważne jest to, aby jak najwięcej tych marzeń udało mu się urzeczywistnić. Tego ostatniego bardzo Wam życzę!


Panie Wojtku, bardzo mi miło, jak widzę, że są również Rodacy, których życzliwość jest naturalna i szczera, bardzo mnie to cieszy i buduje. Spełnienie moich marzeń w Polsce byłoby niemożliwe, tutaj zawsze podkreślam skąd pochodzę, jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i postaram się, by Ojczyźnie nie przynieść wstydu. Bardzo dziękuję za życzenia i pozdrawiam.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Przykro mi to mówić, ale wśród młodych ciężko jest dziś znaleźć takie osoby. Tak już się przyjęło w tym kraju, że zazwyczaj każdy oczekuje tu jak najszybszej kariery i to jak najmniejszym kosztem. Twórcza praca od podstaw interesuje jedynie niewielki ułamek tych ludzi. A to rodzi właśnie takie wypatrzenia, jakich w polskiej polityce jest pełno.


Ma Pan rację, o tej stronie medalu zapomniałem wspomnieć. Nic dodać, nic ująć.

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 18, 2012, 16:18:29 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"


Jako przyszły(mam nadzieję) "beneficjent" kokosów z ZUS(za 31 lat :() jestem zainteresowany tym, by zrobiono reformę i usprawniono przypływ i odpływ kasy emerytalnej.
Wkurza mnie jedynie, że władza mówi do mnie "musisz zacisnąć pasa i ponieśc ciężar reformy bo to jest konieczne" sama jednocześnie nie włącza się do tego zaciskania pasa. Bizantyjska oprawa kosztowaa ZUSu nie znika, cyfryzacja obsługi obywateli od 15 lat jest tylko na papierze choć już na nią wydano setki milionów(ciekawe w czyje kieszenie trafiły???). Kontakt obywatela z ZUS, to koszmar i męka. Obywatel jest traktowany przez ZUS jako potencjalnmy złodziej i wyłudzacz. Mechanizmy widnykacji należności wobec ZUS realizowane sa błyskawicznie, podczas gdy obywatel czy przedsiębiorca latami czeka na odzyskanie swoich pieniędzy.
Z pompą otwiera się nowe siedziby(tak jak w Szczecinie), na które zaprasza się tylko media i przedstawicieli władzy, serwuje wyszukane potrawy, których przecietny obywatel na oczy nie widziałw życiu i nie zna ich nazw.

Kłuje mnie w oczy ten kontrast. A do szału doprowadza to, że władza i ZUS nic sobie z tego nie robią.

Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których jest tak mała akceptacja społeczna dla proponowanych reform. Choć sam uważam, że róznica pomiędzy 65 lat, a 67,5 jest niewielka, a bez gruntownych zmian system sie rypnie i bedzie tak, jak to mówi W. Pawlak.

Pozdrawiam

Jedna drobna uwaga;państwo polskie nikogo nie zmusza do trwania w pracy aż do osiągnięcia wieku emerytalnego.Możesz wogóle nie podejmować pracy,bo nie ma jej przymusu.I w każdej chwili możesz z pracy zrezygnować,czekając w hamaku na plażach Egiptu na osiągnięcie ustawowego wieku emerytalnego.Zgromadzoną składkę ZUS podzieli na ,jeśli się nie mylę,208 miesięcy i od tego momentu będziesz mógł rozpocząć zwiedzanie świata.
Pozdrawiam.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 18, 2012, 18:59:13 »
jezat zgoda
co prawda Egipt nie przypadl mi do gustu ale reszta się zgadza ;)

Jednak chcialbym mieć pewność, ze ta 1/3 moich zarobków, wędrująca na emerytalno-zdrowotną kupkę da mi za kilkadziesiąt lat bezpieczeństwo godziwej emerytury i odpowiedniej opieki medycznej. Myślę, że każdy dąży do takiego zabezpieczenia. Oczekuje jasnych reguł i gwarancji, ze to co dzis obowiązuje, spotka mnie na starość. Dlatego zgadzam się żeby państwo ustawowo okresliło mi granicę starości na 67 lat i oczekuję, ze to co dziś z państwem ustaliłem, za te kilkadziesiąt lat bedzie obowiązywało.
Niestety, jak narazie, państwo zbyt często mnie oszukuje(niezaleznie od tego kto sprawuje władzę) lub nie dotrzymuje słowa.

Premier Tusk broni swoich pomysłów reformatorskich mówiąc, że dostał mandat od narodu na zmiany bo wygrał wybory. Szkoda tylko, że w kampanii nie zdradził swojemu narodowi jakie ma pomysły i co planuje zrobić.
Nieprzewidywalność i brak stabilności staje się w tym kraju coraz bardziej powszechna. Mnie się to nie podoba.

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 18, 2012, 19:56:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jezat zgoda
co prawda Egipt nie przypadl mi do gustu ale reszta się zgadza ;)

Jednak chcialbym mieć pewność, ze ta 1/3 moich zarobków, wędrująca na emerytalno-zdrowotną kupkę da mi za kilkadziesiąt lat bezpieczeństwo godziwej emerytury i odpowiedniej opieki medycznej. Myślę, że każdy dąży do takiego zabezpieczenia. Oczekuje jasnych reguł i gwarancji, ze to co dzis obowiązuje, spotka mnie na starość.

Takiej pewności nie da ci żaden rząd.Zakwestionował to w ramach politycznej zabawy sam vice premier W.Pawlak,prawdopodobnie upojony zapachem wiejskiej gnojowicy.System repartycyjny o czym doskonale wiesz, jest oparty na solidaryzmie.To jedyna pewność.Cała reszta zależy od tylu zmiennych,że nikt odpowiedzialny gwarancji ci nie da.Musisz liczyć na siebie,czyli mówiąc krótko "odkładać sobie gdzieś na boku"; bank,giełda,nieruchomości,dzieła sztuki itp.


Cytat: "Grzegorz Ufniarz"
Premier Tusk broni swoich pomysłów reformatorskich mówiąc, że dostał mandat od narodu na zmiany bo wygrał wybory. Szkoda tylko, że w kampanii nie zdradził swojemu narodowi jakie ma pomysły i co planuje zrobić.
Nieprzewidywalność i brak stabilności staje się w tym kraju coraz bardziej powszechna. Mnie się to nie podoba.

Jeśli jesteś w stanie określić cene ropy i złotego w perspektywie np 30 najbliższych lat to wtedy będziesz mógł domagac się gwarancji.A to tylko dwie zmienne w gospodarce.

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 18, 2012, 20:04:32 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Różnimy się w ocenach. Bo ja uważam, że jest odwrotnie.

A na czym opierasz to przekonanie? Podasz jakieś przykłady tych rzekomych afer w wykonaniu ludzi PiSu, tych jakoby liczniejszych od serwowanych nam dziś przez PO? Jeśli podasz, gwarantuję Ci, że lista wyczynów PO będzie kilkakrotnie dłuższa. I gatunkowo cięższa.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 18, 2012, 20:18:12 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
liczniejszych od serwowanych nam dziś przez PO?


Przestańcie w końcu traktować ludzi jak debili. Mogę podać liczne przykłady zachłannej i niekompetentnej polityki PiS-u, przez którą podjąłem decyzję o emigracji z kraju... Daliście ciała na całej linii dbając wtedy o układy i swoje prywatne/partyjniane, płytkie i krótkowzroczne interesy, a teraz zaczynacie na czyimś niepowodzeniu, jak sępy, żebrać o ponowne poparcie społeczeństwa... Żenada, żenada, i jeszcze raz żenada! Ludzie nie dajcie się ponownie nabrać na tą  manufaktukę torcików!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 18, 2012, 20:56:39 »
TomaszTokarczyk, co byś nie wymyślił, nie przekonasz mnie do swojej partii. Ten niezbyt długi czas przez jaki rządzili wystarczył im żeby się dostatecznie skompromitować w moich oczach i tyle. I wybacz, ale nie będę się teraz z tobą przerzucał tym kto ma więcej afer na koncie. W moim odczuciu (co jak wiadomo nie musi mieć przełożenia na rzeczywistość) PiS miał więcej afer w przeliczeniu na rok bycia u władzy. Zresztą afery pewnie mógłbym im wybaczyć ale niestety światopogląd i podejście do różnych istotnych dla mnie spraw mają taki, że musiałbym być mocno pijany żeby na nich zagłosować. Już szybciej na SLD zagłosuje mimo, że z ich programem też mi niezbyt po drodze.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 18, 2012, 22:23:52 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Niestety, jak narazie, państwo zbyt często mnie oszukuje(niezaleznie od tego kto sprawuje władzę) lub nie dotrzymuje słowa.


Ciebie też? Patrz link w moim opisie.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jednak chcialbym mieć pewność, ze ta 1/3 moich zarobków, wędrująca na emerytalno-zdrowotną kupkę da mi za kilkadziesiąt lat bezpieczeństwo godziwej emerytury i odpowiedniej opieki medycznej


Nie ma żadnej kupki. Już otwarcie mówią w telewizorni, że pieniądze rozkradli. Teraz nazywają to systemem solidarności pokoleniowej. Jeszcze kilka lat temu to ukrywali.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 18, 2012, 22:34:50 »
Zenon
Wiem, że nie ma kupki ale jest moje indywidualne konto w ZUSie, na którym jest zapisane ile mam odłozonej kasy. Kupki nie ma bo idzie na bieżączkę ale kasa co miesiąc jest zapisywana na moim koncie i kiedyś się o nia będę upominał. Kłopot w tym, że pewnie z marnym skutkiem :(

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 18, 2012, 23:21:30 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
kasa co miesiąc jest zapisywana na moim koncie


Nie kasa, tylko fikcyjne numerki. W rzeczywistości co roku ZUS ma coraz większy deficyt, czyli na tych kontach jest tylko dług.

To jest tak jakby nam menel z ulicy obiecał darować milion złotych za kilkanaście lat. Ja bym raczej z takiej obietnicy się nie cieszył.

Polecam obejrzeć krótkie wideo jak "działa" system emerytalny w Polsce:
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 19, 2012, 10:06:01 »
Cytat: "speedbax"
Mogę podać liczne przykłady zachłannej i niekompetentnej polityki PiS-u, przez którą podjąłem decyzję o emigracji z kraju


Podaj w takim razie te decyzje rządu PiS, które zmusiły Cię do emigracji z Polski. Jestem ich niezmiernie ciekaw.

Co do kwestii emerytur, ja optuję za modelem kanadyjskim. Każdy dostaje równą emeryturę państwową  : ca 700-1000 zł. Jakie plusy:
-likwidacja ZUS i KRUS a wraz z nimi likwidacja całej armii urzędników, biurowców,skomplikowanych systemów naliczania emerytur
-prosty sposób pobierania składki (ok 150 zł miesięcznie od każdego)
-likwidacja obciążeń składkami pracowników i pracodawców-miniejsze bezrobocie, szybszy wzrost gospodarczy
-sprawiedliwy system bez tzw. emerytów uprzywilejowanych, którzy pomimo że nie zapracowali na swoje emerytury, żerują na reszcie społeczeństwa
-likwidacja pseudoopiekuńczego systemu państwa, chcesz mieć więcej na emeryturze - mądrze inwestuj sam pieniądze które zaoszczędzisz na zmniejszeniu składki do ZUS, pracuj, oszczędzaj, nie zadłużaj się ponad miarę etc
-likwidacja OFE i przekazanie zgromadzonych środków ubezpieczonym

A najważniejszy argument jest taki, że obecny system i tak upadnie prędzej czy później, ponieważ jest niewydolny z uwagi na uwarunkowania demograficzne. Stworzony został w czasach kiedy średnia życia wynosiła 50 lat i absolutnie nie przystaje do obecnej rzeczywistości.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 19, 2012, 10:42:13 »
Cytat: "sekator"
Podaj w takim razie te decyzje rządu PiS, które zmusiły Cię do emigracji z Polski. Jestem ich niezmiernie ciekaw.


Raczej brak decyzji, zamiast rządzenia ciągłe awantury z "koalicjantami" i opozycją, konająca służba zdrowia (miałem nieprzyjemność wylądować w szpitalu po wypadku), amba w składkach na ZUS, gdzieś im wcięło moje 2 składki i bezczelnie przysłali pismo, bym to ja wyjaśniał panujący u nich burdel (sprawdziłem tylko u pracodawcy - wysłał). Teraz mi to lotto, bo należę już do niemieckiego systemu emerytalnego, moich polskich pieniędzy i tak już nigdy nie zobaczę.  Zbyt wiele luk prawnych w prawie pracy, notoryczne cwaniactwo pracodawców. I najważniejszy powód: jak się dowiedziałem jaką bym otrzymał pomoc w przypadku, gdy nie daj Boże, po wypadku straciłbym zdrowie do pracy, to powiedziałem dość. Nadmienię, że odprowadzałem wysokie składki. Wszystko jest niby dobrze do momentu kiedy się nic nie dzieje. Patrząc teraz na kolejne rządy Platformy jest mi podwójnie przykro, bo wiele lat czekałem na to, by wyszli z opozycji. Zmienili się, odeszło wielu wartościowych ludzi, dziś pozostała tylko nazwa, której przynoszą wstyd.