Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Chcieliście PO, to macie  (Przeczytany 137433 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 19, 2012, 11:59:13 »
sekator, sekator: skoro Wprost i Wyborcza to złe źródła wg ciebie to podaj jakieś dobre.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 19, 2012, 13:57:19 »
Cytat: "sekator"
Co do kwestii emerytur, ja optuję za modelem kanadyjskim. Każdy dostaje równą emeryturę państwową : ca 700-1000 zł. Jakie plusy:
-likwidacja ZUS i KRUS a wraz z nimi likwidacja całej armii urzędników, biurowców,skomplikowanych systemów naliczania emerytur
-prosty sposób pobierania składki (ok 150 zł miesięcznie od każdego)
-likwidacja obciążeń składkami pracowników i pracodawców-miniejsze bezrobocie, szybszy wzrost gospodarczy
-sprawiedliwy system bez tzw. emerytów uprzywilejowanych, którzy pomimo że nie zapracowali na swoje emerytury, żerują na reszcie społeczeństwa
-likwidacja pseudoopiekuńczego systemu państwa, chcesz mieć więcej na emeryturze - mądrze inwestuj sam pieniądze które zaoszczędzisz na zmniejszeniu składki do ZUS, pracuj, oszczędzaj, nie zadłużaj się ponad miarę etc
-likwidacja OFE i przekazanie zgromadzonych środków ubezpieczonym



Sławek:
Przy tym założeniu możemy dokonać kalkulacji:
Pracujemy od 25 roku do 65 roku,czyli 40 lat:
40 lat* 12 miesięcy* 150 zł = 72.000 zł
Przy załażeniu emerytury na poziomie 700 zł miesięcznie nasz fundusz emerytelny skończyłby się już po 8,5 roku a przy założeniu 1000 - zł miesięcznie:
72 000/(1000*12) = 6 lat
A co dalej?

Ampułka z arszenikiem dla emerytów przekraczających wiek 71 lat?


Druga sprawa- PiS miał szanse na zajęcie się tym problemem...

Cytuj (zaznaczone)
co dalej z KSI?

 System mimo wydania na niego setek milionów złotych jest nadal niedokończony. KSI obejmuje tylko tzw. nowe emerytury.

Stare są obsługiwane przez systemy informatyczne: Emir i Rentier autorstwa tzw. konsorcjum ZETO, czyli kilkunastu Zakładów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej (najstarsze przedsiębiorstwa informatyczne w kraju powstałe za czasów socjalizmu, później sprywatyzowane).

Konsorcjum obsługuje wypłatę starych emerytur i rent dla ośmiu milionów osób. Zakład płaci za to z naszych podatków ponad 200 mln zł rocznie (obsługa KSI 100 mln)! W interesie podatników jest więc jak najszybsze zintegrowanie systemów. Czemu to się jeszcze nie stało?

Taką decyzję podjął świadomie ZUS na przełomie lat 2005-07 - usłyszeliśmy w Asseco. Wtedy było już jasne, że politycy nie śpieszą się z dokończeniem reformy emerytalnej (chodzi m.in. o reformę rent, wypłat emerytur z OFE itp.).

Źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7513780,Skazani_na_Asseco__Koniec_umowy_z_ZUS__co_dalej_.html?as=3

Pozdrawiam

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 19, 2012, 14:00:04 »
Cytat: "sekator"
To nie PiS wymyślił ZUS, KRUS i wcześniejsze emerytury, więc większość Twoich zarzutów nie powinna być kierowana do tej partii.


To jest dość odważna teza, jako, że PiS lubi się odwoływać do tradycji II RP, tej sprzed komuny. To właśnie wtedy powstał ZUS.

Czy jest na tym forum jakiś historyk, który mógłby ocenić tą śmiałą tezę?

Moim zdaniem, to tak jakby powiedzieć, że PRL to nie wina SLD ;)
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 19, 2012, 14:05:49 »
Cytat: "MrW"
Ampułka z arszenikiem dla emerytów przekraczających wiek 71 lat?


Najlepiej od razu, życie ze świadomością, że całe życie tyrałeś na to, by na emeryturze latać po śmietnikach nie jest budujące. Bo jak inaczej nazwać życie za 700-1000 zł na miesiąc? To kpina z ludzi pracy.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 19, 2012, 14:29:51 »
Cytat: "Mr.W"
Cytat:
PRZEGLĄD PRASY. - Joanna Hofman, żona posła PiS Adama Hofmana, może mieć problemy. KGHM, spółka, w której jest zatrudniona, chce, by ZUS skontrolował jej zwolnienia lekarskie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Wszystko dlatego, że Hofman nie pojawiła się w pracy od... 2 lat.
Z dokumentu, do którego dotarł "DGP", wynika, że z wnioskiem o taką kontrolę KGHM zwrócił się na początku października.

Joanna Hofman jest zatrudniona w KGHM. W pracy nie pojawiła się od dwóch lat - w tym czasie była już na zwolnieniu chorobowym, świadczeniu rehabilitacyjnym, urlopie macierzyńskim, urlopie wypoczynkowym oraz urlopie wychowawczym, z którego wróciła 4 września tego roku, by dzień później przedstawić zwolnienie lekarskie, na którym jest do dziś.

Z informacji "DGP" wynika, że Joanna Hofman została zatrudniona w KGHM w kwietniu 2007 roku w czasie, gdy rządziło PiS. Wtedy prezesem tej jednej z największych spółek Skarbu Państwa był Krzysztof Skóra, członek Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii w wyborach parlamentarnych w 2005 r. Hofman została głównym specjalistą w wydziale komunikacji korporacyjnej z pensją około 6 tysięcy złotych.

Czym się zajmowała? - Obsługiwała bieżącą działalność spółki w Warszawie, tzn. to czym spółka zajmuje się na co dzień, ale szczegółów jej codziennych zajęć nie znam - powiedział Hofman

źródło: http://wiadomosci.gazeta....To_szykany.html za Dziennik Gazeta prawna.


Osoby wyżej postawione i ich rodziny często czują się zwolnione od oceny moralnej i prawnej. Ta nierówność to znak czasów i patologia pomijana milczeniem. To fakt, który każdemu, tak uważam, wołem powinien się w oczy rzucać.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 19, 2012, 15:07:59 »
Cytat: "sekator"
Podaj w takim razie te decyzje rządu,...

Cytat: "speedbax"
Ale nie zrobili nic,...

I te dwie wypowiedzi są kwintesencją Waszego sporu. U jego podstaw leży nie to kto rządził, lecz to, czy komuś chciało się tak zmienić rzeczywistość, aby zminimalizować lub wyeliminować patologie rozkładające ten kraj pod wieloma względami. Niestety! Ja żyję w tym kraju wystarczająco długo aby stwierdzić, że żadna partia nie przyłożyła się właściwie do rządzenia! Dlatego każdej mogę zarzucić jakieś nieprawidłowości, które odbiły się negatywnymi skutkami społecznymi. W tym również i PiS-owi. I nie dlatego, że mam jakieś uprzedzenia, lecz dlatego, że staram się analizować ich dokonania.
Myślę, że społeczeństwo polskie ciągle popełnia ten sam błąd. Prowadzimy nieskończone spory o szyldy, nazwy, barwy, symbole a nie o konkretne zapisy ustawowe i ich późniejsze skutki, co byłoby bardziej wskazane i niewątpliwie prowadziłoby do rzeczywistego uzdrowienia tego kraju. A potrafimy – na co wskazuje reakcja w sprawie ACTA!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 19, 2012, 15:20:51 »
Panie Wojtku, ja nie stoję po stronie żadnego ugrupowania, wcześniej kibicowałem PO, ale to jeszcze jak byli w opozycji, dziś widzimy co jest. Właśnie o to mi chodzi, że PiS nie był w niczym lepszy od PO, akurat tak się złożyło, że po cyrkach na scenie politycznej, jakie ufundował nam PiS, Samoobrona i LPR coś we mnie pękło, zobaczyłem, że tym ludziom nie chodzi o kompromis, dogadania się, tylko o czystą władzę. Nadzieje prysły i pożegnałem się z Ojczyzną. PiS nie zrobił nic, co można by było uznać za przełomowe, dlatego hipokryzją jest dla mnie to, że dziś zwolennicy Jarosława i jego świty, krytykują Tuska. Żeby zdobyć autorytet trzeba pokazać co się potrafi, a PiS i jego zwolennicy mają z tym poważny problem.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 19, 2012, 15:40:55 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "sekator"
Podaj w takim razie te decyzje rządu,...

Cytat: "speedbax"
Ale nie zrobili nic,...

I te dwie wypowiedzi są kwintesencją Waszego sporu. U jego podstaw leży nie to kto rządził, lecz to, czy komuś chciało się tak zmienić rzeczywistość, aby zminimalizować lub wyeliminować patologie rozkładające ten kraj pod wieloma względami. Niestety! Ja żyję w tym kraju wystarczająco długo aby stwierdzić, że żadna partia nie przyłożyła się właściwie do rządzenia!


Otóż to. Źródła synekur dla polityków, związkowców, menedżerów tryskają od dawna. Upolitycznienie, uzwiązkowienie to nie wymysł obecnie rządzących. Rozdęte do granic absurdu koszty rozwalają gospodarkę. Koszty utrzymania rad nadzorczych, zarządów są często bliskie zyskom. A uniemożliwić zdymisjonowanym zajmowanie kolejnych lukratywnych foteli, pociągać do odpowiedzialności nie tylko politycznej ale i cywilnej...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 19, 2012, 15:50:00 »
Cytat: "Daria"
A uniemożliwić zdymisjonowanym zajmowanie kolejnych lukratywnych foteli, pociągać do odpowiedzialności nie tylko politycznej ale i cywilnej...


Daria, no coś Ty, przecież oni nie będą sobie strzelać w kolano. Środowisko polityczne to państwo w państwie, koryto jest dla wszystkich z układów, awantury biorą się stąd, bo każdy chciałby samodzielnie rządzić i rwać jak najwięcej. Dobro zwykłego obywatela mają w dalekim poważaniu. Czasem coś zrobią, pewnie, ale jak dla mnie jest to tylko na pokaz, żeby nikt nie zarzucił, że się obijają.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 19, 2012, 16:46:44 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Daria"
A uniemożliwić zdymisjonowanym zajmowanie kolejnych lukratywnych foteli, pociągać do odpowiedzialności nie tylko politycznej ale i cywilnej...


Daria, no coś Ty, przecież oni nie będą sobie strzelać w kolano..


Nie będą. Pewne jak dwa razy dwa. Ale niech, ci silni, bogaci, niezależni, mający wszystko, często nadmiar, niech nie wmawiają biedakom, że samo zaspokojenie głodu to powód do radości. Czy w kuluarach politycy rozmawiają o potrzebach obywateli? Myślę, że nie. Ważne dla nich interesy partyjne i osobiste. Dlaczego nie chwalą się swoimi inicjatywami, projektami...Dlaczego sobie tablety, a cicho sza o wyrównywaniu szans edukacyjnych...komputery dzieciakom...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 19, 2012, 17:18:52 »
Cytat: MrW
Sławek:
Przy tym założeniu możemy dokonać kalkulacji:
Pracujemy od 25 roku do 65 roku,czyli 40 lat:
40 lat* 12 miesięcy* 150 zł = 72.000 zł
Przy załażeniu emerytury na poziomie 700 zł miesięcznie nasz fundusz emerytelny skończyłby się już po 8,5 roku a przy założeniu 1000 - zł miesięcznie:
72 000/(1000*12) = 6 lat


Witaj Mariuszu odpowiadam na Twoje pytanie. Tak jak napisałem jest to emerytura minimalna, tzw. państwowa. W przypadku który opisałeś to państwo, czyli wszyscy podatnicy biorą na siebie dalsze utrzymywanie osób które dożyją np do setki. Ale państwo, ,,zyskuje"także na tych wszystkich którzy nie dożyją 65 roku życia. Ponadto te wyliczone przez Ciebie 72000 zł można inwestować bez żadnych ograniczeń w najbezpieczniejsze instrumenty finansowe  - inwestorem jest przecież państwo.
Przede wszystkim jednak państwo zaoszczędza kilka miliardów rocznie na niewydolnym systemie, który obecnie finansuje z naszych składek i kosztem dalszego zadłużania przyszłych pokoleń.
Państwo zyskuje także większe wpływy do budżetu, dzięki zmniejszeniu do minimum kosztów pracy, które niszczą w Polsce jakąkolwiek przedsiębiorczość i aktywność.
Niestety musi się znaleźć ktoś odważny kto powie dzisiejszy 30 i 40 latkom (tu pełna zgoda z wypowiedzią Pawlaka), że ich emerytury będą wynosiły niewiele więcej niż 1000 - 1500 zł, o ile w ogóle je otrzymają.
Ponadto przy tych kosztach pracy które są obecnie, nikt nie będzie  zatrudniał nowych pracowników, a z pewnością nie zatrudni 60 latka. I to będzie prawdziwy dramat jak bez pracy dotrwać do tego 67 roku życia. Rządzący wiedzą doskonale, że tych ludzi zabije bieda i stres powodowany wykluczeniem, a więc problem ich emerytur upadnie.
Po co utrzymywać niewydolny, kosztowny system , który i tak nie da nam żadnego zabezpieczenia na przyszłość ?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 19, 2012, 18:02:33 »
Cytat: "sekator"
...Po co utrzymywać niewydolny, kosztowny system , który i tak nie da nam żadnego zabezpieczenia na przyszłość ?


Cytat: "MrW"
Cytat:
co dalej z KSI?

System mimo wydania na niego setek milionów złotych jest nadal niedokończony. KSI obejmuje tylko tzw. nowe emerytury.

Stare są obsługiwane przez systemy informatyczne: Emir i Rentier autorstwa tzw. konsorcjum ZETO, czyli kilkunastu Zakładów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej (najstarsze przedsiębiorstwa informatyczne w kraju powstałe za czasów socjalizmu, później sprywatyzowane).

Konsorcjum obsługuje wypłatę starych emerytur i rent dla ośmiu milionów osób. Zakład płaci za to z naszych podatków ponad 200 mln zł rocznie (obsługa KSI 100 mln)! W interesie podatników jest więc jak najszybsze zintegrowanie systemów. Czemu to się jeszcze nie stało?

Taką decyzję podjął świadomie ZUS na przełomie lat 2005-07 - usłyszeliśmy w Asseco. Wtedy było już jasne, że politycy nie śpieszą się z dokończeniem reformy emerytalnej (chodzi m.in. o reformę rent, wypłat emerytur z OFE itp.).

Źródło: http://wyborcza.biz/bizne...alej_.html?as=3


Sekator wkleiłam tekst Mr.W bo tam jest odpowiedź. Tak myślę. Systemów jest wiele i ich likwidacja to tak ogromne min. pieniądze, że nikt się nie odważy.

MrW ale ciekawostki zapodałeś. Awaria systemu trwająca 10 lat, koszt 13 mld. i jego porównanie z kosztem wystrzelenia satelity na Marsa...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 19, 2012, 18:16:36 »
Dlaczego nikt nie mówi o naszych składkach do ZUS to na co płacimy?Tylko nam każą pracować zabierają kasę ,a potem do piachu a kase zabiera państwo taka prawda a nikt nie mówi o pałacach  zusowskich .Tusk obiecał reformę zusu a nam dobiera sie do kasy .Ten rząd to patologia ,PO to patologia.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 19, 2012, 18:31:39 »
Cytat: "gigus 36"
Dlaczego nikt nie mówi o naszych składkach do ZUS to na co płacimy?


Oni nie mówią, piszą. Trzeba trochę się wysilić, dużo czasu...jeszcze więcej nerwów i ...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 19, 2012, 19:23:18 »
Droga Dario to mi napisz gdzie co miesiąc idzie moja kasa? Na samoloty pana premiera ,urodziny Bartoszewskiego,premie dla urzędników,pomoc dla patologi ?A gdzie moja emerytura mam pracować aż do śmierci do tego dąży platforma?