Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783073 razy)

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14130 dnia: Września 22, 2022, 10:23:15 »
Jak wam nie pasuje to się zwolnijcie a nie narzekacie jak stare baby.
Nadal niektórzy widzę nie rozumieją podstaw funkcjonowania tego Zakładu. Zrozum człowieku, że jeżeli ludzie z GAPSu odejdą, to GAP może równie dobrze gasić światło. Inwestycje i remonty możesz wykonywać firmami obcymi bez problemu. Żadna firma zewnętrzna nie poprowadzi ci UR na takich warunkach jakie panują teraz na Zakładach (braki w dokumentacji, technologia z lat 70',80', opłakany stan instalacji i urządzeń, itp.) Tu nie chodzi tylko o to żeby się zwolnić jak coś komuś nie pasuje. No ale to trzeba mieć coś w głowie żeby takie rzeczy rozumieć.


Część ludzi nie chce tego zrozumieć i takimi wpisami dąży do dalszej degradacji tego zakładu. Prawda jest taka, że proces masowych odejść już trwa, jest kwestia czasu kiedy stan osobowy będzie tak niski, że zakład po prostu stanie i jedyne co pozostanie to aby ostatni zgasił światło.

Część ludzi nie chce zrozumieć systemu zależności jaki występuje między GAPS a ZCH. Jest to tak silne, że zastąpienie tego jest już praktycznie nie możliwe. Widać, że takie osoby dają się rozgrywać zarządowi i wierzą w ich usilne próby skłócenia kadr wszystkich spółek.

Ponadto, takie rady to można by przyrównać do słów jednego z byłych prezydentów: "Zmień pracę, weź kredyt".

Pozostaje tylko gratulować poczucia humoru.

Offline Kamul90

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14131 dnia: Września 22, 2022, 10:40:39 »
Kiedyś jak część z was poprzechodzilo na rano, część porozrzucano, zaczęło się czekać na automatyka pół zmiany też żeście gadali ze zakład padnie. Jakoś nie padł. Wszyscy się nie zwolnicie, myślę, że jak już to odejdzie jakąś garstka nierobów. Mądrzejsi zostaną, przeczekają i przejdą pod skrzydła matki.

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14132 dnia: Września 22, 2022, 10:41:31 »
Co do działania skłócenie kadry, to przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja.


W trakcie spotkań zarządu Polic, zarządu GAPS, central ZZ i ZZ z gapsu, padły słowa prezesa do central, jak damy gapsowi to wy nie dostaniecie. A ile osób w gapsie pracuje, mniej niż 700, a w zakładach powyżej 2500.


Matematykę zostawiam Wam, szanowni koledzy. Podpowiem tylko, że centrale zrezygnowały z dalszych negocjacji i zostawiły filie spółki same.

Post Merge: [time]Wrzesień 22, 2022, 10:43:06 [/time]

Kiedyś jak część z was poprzechodzilo na rano, część porozrzucano, zaczęło się czekać na automatyka pół zmiany też żeście gadali ze zakład padnie. Jakoś nie padł. Wszyscy się nie zwolnicie, myślę, że jak już to odejdzie jakąś garstka nierobów. Mądrzejsi zostaną, przeczekają i przejdą pod skrzydła matki.


Zasmucę Cię, odchodzą Ci, którzy właśnie coś potrafią i mają chęci do pracy. Zostają, jak sam to określiłeś, nieroby. I to nie moja diagnoza, a diagnoza mojego dyrektora.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2022, 10:44:29 wysłana przez Gapsownik_ »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14133 dnia: Września 22, 2022, 10:57:11 »
Co do działania skłócenie kadry, to przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja.


W trakcie spotkań zarządu Polic, zarządu GAPS, central ZZ i ZZ z gapsu, padły słowa prezesa do central, jak damy gapsowi to wy nie dostaniecie. A ile osób w gapsie pracuje, mniej niż 700, a w zakładach powyżej 2500.


Matematykę zostawiam Wam, szanowni koledzy. Podpowiem tylko, że centrale zrezygnowały z dalszych negocjacji i zostawiły filie spółki same.

Post Merge: [time]Wrzesień 22, 2022, 10:43:06 [/time]

Kiedyś jak część z was poprzechodzilo na rano, część porozrzucano, zaczęło się czekać na automatyka pół zmiany też żeście gadali ze zakład padnie. Jakoś nie padł. Wszyscy się nie zwolnicie, myślę, że jak już to odejdzie jakąś garstka nierobów. Mądrzejsi zostaną, przeczekają i przejdą pod skrzydła matki.


Zasmucę Cię, odchodzą Ci, którzy właśnie coś potrafią i mają chęci do pracy. Zostają, jak sam to określiłeś, nieroby. I to nie moja diagnoza, a diagnoza mojego dyrektora.
Z koncowka sie zgodze jak najbardziej. Ludzie ktorzy maja jakies ambicje i umiejetnosci po prostu sie stad ewakuuja do lepszej pracy (ja akurat mowie o ZCH, bo tu mam wiedze, ale wydaje mi sie ze w GAPS to dziala tak samo), bo tam ich przyjma i dadza lepsze warunki. Zostana nieogarnieci ludzie ktorym pasuje to ze "czy sie stoi czy sie lezy" i nie beda sie uczyc ani angazowac i prawie-emeryci ktorzy nie maja innego wyjscia bo nikt ich nie przyjmie kilka lat przed emerytura. Juz to widac, wiekszosc ludzi ktorzy maja jakies konkretne umiejetnosci i ambicje po prostu idzie do innej pracy. Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich, czesc osob ktore sa ogarniete ale pracuja "dla dobra firmy" zostanie i takich ludzi mi najbardziej szkoda, bo zostana wydymani na kazdy mozliwy sposob. Ale nie oszukujmy sie - zarzad, dyrektorzy i kadry na pewno maja statystyki zatrudnienia. Widza ile osob przychodzi do pracy, ile osob odchodzi, jakie sa braki w obsadach i z jakiegos powodu nie reaguja.

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14134 dnia: Września 22, 2022, 11:13:54 »
W GAPS jest dokładnie tak samo.


Ludzie z wiedzą, ambicja, umiejętnościami momentalnie znajdują nową pracę. Jako przykład mogę podać jednego chłopaka z wody. Kończyła mu się w sierpniu umowa, 2 tygodnie przed zero informacji o przedłużeniu. W 3 dni znalazł nową pracę, gdzie dostał 1,5k więcej. Miał podpisaną lojalkę na 3 lata za szkolenia, co zrobił? Odszedł i opłacił lojalkę, bo bardziej mu się opłacało ją spłacić niż tkwić w tej matni.

Post Merge: Września 22, 2022, 11:17:26
A jeszcze taka sytuacja z kadr, kiedy załatwiał obiegówkę.


Zbiera podpisy, potrzebował odebrać pokwitowanie za lojalkę, na co Pani z kadr do niego, zaraz tylko sprawdzimy czy jest wogole z czego Panu potrącić.


Kurtyna.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2022, 11:17:26 wysłana przez Gapsownik_ »

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14135 dnia: Września 22, 2022, 11:30:40 »
No i dobrze ma ktoś jakieś ambicje to szuka lepszej pracy. Pracuje na zakładach przychodzą nowi i nie narzekają. Zarobią te 3,5 tysiąca na rękę, do tego dorobią sobie z 3 tys mają zusy opłacone i inne bonusy.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14136 dnia: Września 22, 2022, 11:40:34 »
No i dobrze ma ktoś jakieś ambicje to szuka lepszej pracy. Pracuje na zakładach przychodzą nowi i nie narzekają. Zarobią te 3,5 tysiąca na rękę, do tego dorobią sobie z 3 tys mają zusy opłacone i inne bonusy.
"Dorobią" xD Ale dzban.
A te bonusy to w byle Biedronce czy Lidlu dają.

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14137 dnia: Września 22, 2022, 12:20:54 »
No i dobrze ma ktoś jakieś ambicje to szuka lepszej pracy.

Czyli sam mówisz, że na zakładzie pracują ludzie bez ambicji, przynajmniej ci którzy nie planują zmienić pracy. Wybornie, fantastyczne mniemanie macie wszyscy o sobie.

Boże, widzisz i nie grzmisz.

Co do tych fantastycznych bonusów, którymi ludzie żyją, powiem Ci tak, teraz byle prywaciarz to daje, a często nawet więcej.

Kolega który odszedł z zakładów, poszedł do innej firmy, mówi, że on miesięcznie ma większą premię niż w zakładzie kwartalna.

Skoro mówisz też, że możesz sobie dorobić, to po co ta wieczna walka o pieniądze, o podwyżki, po co tutaj skamlanie wszystkich pracowników zakładów o te nędzne 200, 300 zł. Przecież sobie dorobisz.

Cóż za pokrętna logika.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14138 dnia: Września 22, 2022, 13:15:48 »
No właśnie, nie chodzi o to żeby robić na dwa etaty żeby wyżyć (co i tak robi z dobre 50% zmianowcow), bo tak to i zbierając złom po 16 godzin dziennie człowiek pewnie wyżyje. Zresztą o czym my mówimy, o jakich ambicjach xD ten zakład zabije ambicje w każdym. Człowiek klepie kursy i uprawnienia hurtowo, w wolnym czasie się rozwija za swoje pieniądze robiąc szkoły czy inne kursy i w nagrodę dostaje dodatkowe obowiązki "idź zrób bo ty masz papier", a nawet dobrego słowa nie dostanie nie mówiąc o jakichś pieniądzach xD a najlepszy tekst przełożonych "te uprawnienia dostałeś od firmy i one ci się przydadzą", no zajebiscie mi potrzebne uprawnienia np na taśmociągi albo wózki widłowe które owszem, są prawie wszędzie potrzebne, ale kosztują chyba z 1500 i mogę sobie je zrobić sam jak będę chciał iść do innej firmy

Offline Temerczyk

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14139 dnia: Września 22, 2022, 15:01:51 »
Hej
Wiem ze przerywam tym wpisem obiektywna krytyke polityke GA Police ludzi z Gapsu, ktorzy krotko mówiąc zostali na lodzie i zostali zmuszeni do realizacji zasady - umiesz liczyc licz na siebie.
Szacunkowe wyniki - 205 mln za pol roku gdzie za caly rok bylo 113. Krotko i konkretnie. Na inflacyjne wyrownanie i podwyzki dla gapsu ich stac. Dlaczego? Marża na poziomie prawie 20%... Zacna wręcz porównując poprzednie okresy obrachunkowe
 https://www.bankier.pl/wiadomosc/POLICE-Szacunkowe-wybrane-skonsolidowane-wyniki-finansowe-Grupy-Kapitalowej-Grupa-Azoty-Zaklady-Chemiczne-Police-S-A-za-II-kwartal-2022-roku-oraz-za-I-polrocze-2022-roku-8409866.html#hyxq68qa41

Post Merge: Września 22, 2022, 16:46:17
113 mln za caly rok 2021. - male sprostowanie
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2022, 16:46:17 wysłana przez Temerczyk »

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14140 dnia: Września 22, 2022, 16:57:17 »
Będzie na stażowe 😁

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14141 dnia: Września 22, 2022, 18:03:22 »
Ja jestem ciekaw co takie państwowe spółki jak Grupa Azoty Police zrobią w sytuacji zwiększenia minimalnej krajowej o 400, a potem o 500 zł w przyszłym roku? Czy pozostali pracownicy, zarabiający więcej, dostaną takie same podwyżki? Bo jeżeli nie, to chyba trochę niesprawiedliwe, prawda Pani Aniu???


A swoją drogą, jestem trochę w szoku, czytając te wpisy pracowników o stanie instalacji, stanie osobowym i o zmuszaniu pracowników do wykraczania poza swoje obowiązki względem pracodawcy. Mam na myśli o pracowników umysłowych zmuszanych do pracy fizycznej. Ciekaw jestem wynikównjakiejś kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2022, 18:11:00 wysłana przez Jan z nerką »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14142 dnia: Września 22, 2022, 18:10:48 »
Ja jestem ciekaw co takie państwowe spółki jak Grupa Azoty Police zrobią w sytuacji zwiększenia minimalnej krajowej o 400, a potem o 500 zł w przyszłym roku? Czy pozostali pracownicy, zarabiający więcej, dostaną takie same podwyżki? Bo jeżeli nie, to chyba trochę niesprawiedliwe, prawda Pani Aniu???
Janek nie swiruj XD swiezaki dostaną więcej bo takie prawo i zrównają się z ludźmi którzy pracują kilka lat, przeciez cały czas tak jest dlatego ludzie którzy mają po 5-10 lat stażu odchodzą z ZCH

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14143 dnia: Września 22, 2022, 18:12:48 »
Ja jestem ciekaw co takie państwowe spółki jak Grupa Azoty Police zrobią w sytuacji zwiększenia minimalnej krajowej o 400, a potem o 500 zł w przyszłym roku? Czy pozostali pracownicy, zarabiający więcej, dostaną takie same podwyżki? Bo jeżeli nie, to chyba trochę niesprawiedliwe, prawda Pani Aniu???
Janek nie swiruj XD swiezaki dostaną więcej bo takie prawo i zrównają się z ludźmi którzy pracują kilka lat, przeciez cały czas tak jest dlatego ludzie którzy mają po 5-10 lat stażu odchodzą z ZCH
A czy te prawo nie jest ustalane przez ludzi, którzy również kontrolują spółki państwowe?

Offline Martin

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14144 dnia: Września 22, 2022, 18:48:00 »
Hej
Wiem ze przerywam tym wpisem obiektywna krytyke polityke GA Police ludzi z Gapsu, ktorzy krotko mówiąc zostali na lodzie i zostali zmuszeni do realizacji zasady - umiesz liczyc licz na siebie.
Szacunkowe wyniki - 205 mln za pol roku gdzie za caly rok bylo 113. Krotko i konkretnie. Na inflacyjne wyrownanie i podwyzki dla gapsu ich stac. Dlaczego? Marża na poziomie prawie 20%... Zacna wręcz porównując poprzednie okresy obrachunkowe
 https://www.bankier.pl/wiadomosc/POLICE-Szacunkowe-wybrane-skonsolidowane-wyniki-finansowe-Grupy-Kapitalowej-Grupa-Azoty-Zaklady-Chemiczne-Police-S-A-za-II-kwartal-2022-roku-oraz-za-I-polrocze-2022-roku-8409866.html#hyxq68qa41

Post Merge: [time]Wrzesień 22, 2022, 16:46:17 [/time]
113 mln za caly rok 2021. - male sprostowanie
na koniec to ładnie polecieli xD "Jednocześnie Emitent pragnie zwrócić uwagę, że wyniki przyszłych okresów mogą zostać obciążone w związku z nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego."
teraz zyski są ale w grudniu [ciach!] będziemy na zero i na podwyżki braknie