Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6870181 razy)

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14115 dnia: Września 21, 2022, 16:58:47 »
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz..."


Coś przycichło, a Harnold się chłodzi... Dawać Panowie!


I PANI.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14116 dnia: Września 21, 2022, 18:35:00 »
Ile czasu Zarząd GA ma na zakceptowanie programu naprawczego? I co to zmieni?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14117 dnia: Września 21, 2022, 18:36:24 »
Nie ma określonego czasu. Zgodnie z Zasadami nadzoru właścicielskiego Zarząd GA nie akceptuje tylko opiniuje.

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14118 dnia: Września 21, 2022, 18:48:01 »
Czyli zarząd może nas rozgrywać w nieskończoność. Znając życie to "zaopiniować" będzie też musiał BAŚŃ, właściciel Polic, czyli Tarnów. Słodka chwilo trwaj...

Spokojnie, w przyszłym roku wybory to na pewno coś sypną wszystkim. Przecież głosy trzeba kupić.

Przecież takie informacje to nic innego jak plucie na pracowników. Jak pisałem wcześniej, pracownicy oczekują konkretów, brak konkretów ten pożar tylko podsyca.

Rozmawiając z kolegami z pracy widzę, że sytuacja jest bardziej napięta niż może to się wydawać. Morale są poniżej 0, a nie jak pisał Tom ek, równe 0.

Az chce się przypomnieć pisma byłego juz prezesa i zarzucaniu ZZ destabilizacji pokoju społecznego. Dokładnie to samo teraz robi zarząd, swoim zachowaniem oraz ustami swoich członków.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2022, 18:49:56 wysłana przez Gapsownik_ »

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14119 dnia: Września 21, 2022, 18:54:05 »
I tak dalej was dymają. xD Szkoda, że to nie czasy ludzi z zasadami i honorem. Poszliby na raz pod biurowiec i byłoby głośno w mediach. Człowiek by popatrzył na fikołki w TVP, a i pracownicy coś by wywalczyli. A tak to tylko beka na forum.

Offline GAPSior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14120 dnia: Września 21, 2022, 20:07:49 »
Po co się gotować tak 😁
To jest troszkę o tej całej sytuacji "Polic" i GAPSu

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 836
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14121 dnia: Września 21, 2022, 22:33:11 »
Podczas sporu z Wardackim (tfu na niego) związki mówiły że nie ma prostestu pod biurowcem tylko dlatego że covid i zakaz zgromadzeń. Teraz, chwilowo, zakazu nie ma...;) (ale pewnie wkrótce będzie, bo rosną zakażenia).

Offline Tom ek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14122 dnia: Września 21, 2022, 22:46:13 »
Super ! Efekt samo-zwolnień rozpoczął się szybciej niż się spodziewałem. 15 września straciłem pierwszego pracownika, a dziś wieczorem napisał do mnie kolejny, że robi porzutkę, bo znalazł lepiej płatną pracę. Gratulacje dla całego zarządu ZCH Police,. Program naprawczy już działa😂🤣 (Chyba będzie trzeba zlecić podwykonawcy demontaż naszych rusztowań na ścianie wytwórni NPK-2 (PN3) , bo nie mam już prawie monterów

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14123 dnia: Września 21, 2022, 23:18:42 »
Tomek, nie tylko u Ciebie takie sytuacje. Pisałem wcześniej o hurtowych odejściach z GAPS, to już trwa.


Jeszcze niedawno mój zespół liczył 4 osoby i sobie radziliśmy, całkiem nie najgorzej. Dziś zostałem sam na cały zakład, jak wyjdę koło 8 z biura to przy najlepszych możliwościach wracam o 14, a dyrekcja się jeszcze zapyta kiedy papiery i mrp obrobię. Jestem na urlopie/zwolnieniu/nieobecny, to nie ma dnia abym nie dostał telefonu z roboty, bo awaria, ratuj, przyjedź na dyspozytorkę.


Ale czego my się spodziewamy? Pracodawca warunkami pracy nikogo nie zatrzyma. Kto za te pieniądze chce robić w tym syfie?


Nowych też jak na lekarstwo, jak już ktoś się zgłosi i usłyszy stawkę to się uśmiecha i wychodzi. Uśmiecha to łagodnie powiedziane, on się śmieje w twarz osobą rekrutującym, bo co można zrobić z pieniędzmi z widełek 3500-4000 brutto, bez dodatków, bo na jednozmianowych dodatków praktycznie nie ma, no poza szkodliwym, 80gr brutto bodajże i lunch pass w okresie zimowym (nie, nie mamy całorocznego lunch pass).


Młodzi pracownicy przychodzą, może nie w zawrotnych ilościach lecz są. Natomiast popracują pół roku, może rok i odchodzą, bo nie widzą przyszłości w tym zakładzie. zdobędzie jakieś doświadczenie do wpisania w CV i się żegna. GAPS próbuje ich zatrzymywać lojalkami za szkolenia, ale młodzi mają to w poważaniu, jak nowy pracodawca oferuje im o 50% większą wypłatę, co też w dzisiejszych czasach nie jest szalem. Więcej niż GAPS to Biedronka czy Lidl proponuje. Jakiś czas temu jechałem z kolegą z pracy przez Police. Kolega ma stanowisko kontroler techniczny, spojrzał na bilbord i stwierdził, że na kasie dostanie więcej niż w GAPS ma po X latach pracy.


Nie tak dawno odszedł też pracownik z dwudziestokilkuletnim doświadczeniem, dlaczego? Bo u nowego pracodawcy dostał wypłatę o 1/3 wyższa niz na zakładzie po tylu latach. Ponad 30% więcej.


Ale zakład wrzuci fantastyczny filmik do internetu, jaki to zakład jest wspaniałym pracodawcą. Poniżej film dla zainteresowanych. Uprzedzam, tylko dla ludzi o mocnych nerwach i proponuje nic nie jeść i nie pić w trakcie, bo ze śmiechu można się udławić.


https://www.tiktok.com/@wtiich.zut/video/7112052967297125637?_t=8VsUzy5GI4s&_r=1

Post Merge: [time]Wrzesień 21, 2022, 23:26:33 [/time]

Jeszcze przypomniała mi się jedna sytuacja. W komórce miałem praktykantów, nie moich. Zabierałem czasami chłopaków na robotę aby coś zobaczyli, poza mina która ewidentnie zdradzała przerażenie, od jednego usłyszałem:


"Wie Pan Co? Jedyne co się nauczyłem na tych praktykach, to to żeby tu nie przychodzić do pracy, to jest muzeum. W życiu nie będę chciał tu pracować."


Dziękuję, kurtyna. Ot nasz obraz jaki mają młodzi ludzie o tym zakładzie.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2022, 23:34:39 wysłana przez Gapsownik_ »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14124 dnia: Września 22, 2022, 00:13:18 »
Ale zakład wrzuci fantastyczny filmik do internetu, jaki to zakład jest wspaniałym pracodawcą.
O tototo. Śliczny filmik, śliczne zdjęcia jak to wszystko ślicznie wygląda... A w środku 😬
Zz nie informują nic, Pani Anna cały czas nie może nic mówić, w sumie gdyby nie zz z Puław to nawet nie mieli byśmy pojęcia o planach wygaszania do 2027 (może o to w tym wszystkim chodzi) 🤔
Ps. Ostatnio kumpel po 29latach pracy stąd spier.....ił.
Robi się ciekawie...
Może to Gaps zacznie mobilizację w pracownikach i Polic i Gapsu, bo nas dalej będą dymać. Nas wszystkich razem.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14125 dnia: Września 22, 2022, 05:53:47 »
Uśmiecha to łagodnie powiedziane, on się śmieje w twarz osobą rekrutującym, bo co można zrobić z pieniędzmi z widełek 3500-4000 brutto, bez dodatków, bo na jednozmianowych dodatków praktycznie nie ma, no poza szkodliwym, 80gr brutto bodajże i lunch pass w okresie zimowym (nie, nie mamy całorocznego lunch pass).
xD A zaraz minimalna ma być 3600 zł. xD
Nie spodziewałem się, że ta spółka to faktycznie aż taki żart.  xD
Ciekawe ile mają Prezesi i Dyrektorzy...
Śmiechy, hity, ale faktycznie fajnie by było,  jakby tematem zajęły się jakieś media, choćby lokalne na początku. Chociaż Telewizja Szczecin chyba tez pisowska, tak jak zarząd Polic i GAPS? I tak to się tutaj żyje xD

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14126 dnia: Września 22, 2022, 08:28:30 »
Kolega ma stanowisko kontroler techniczny, spojrzał na bilbord i stwierdził, że na kasie dostanie więcej niż w GAPS ma po X latach pracy.

:)

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14127 dnia: Września 22, 2022, 08:38:04 »
Jak wam nie pasuje to się zwolnijcie a nie narzekacie jak stare baby.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14128 dnia: Września 22, 2022, 09:12:07 »
Jak wam nie pasuje to się zwolnijcie a nie narzekacie jak stare baby.
Nadal niektórzy widzę nie rozumieją podstaw funkcjonowania tego Zakładu. Zrozum człowieku, że jeżeli ludzie z GAPSu odejdą, to GAP może równie dobrze gasić światło. Inwestycje i remonty możesz wykonywać firmami obcymi bez problemu. Żadna firma zewnętrzna nie poprowadzi ci UR na takich warunkach jakie panują teraz na Zakładach (braki w dokumentacji, technologia z lat 70',80', opłakany stan instalacji i urządzeń, itp.) Tu nie chodzi tylko o to żeby się zwolnić jak coś komuś nie pasuje. No ale to trzeba mieć coś w głowie żeby takie rzeczy rozumieć.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 836
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14129 dnia: Września 22, 2022, 09:17:23 »
Jak wam nie pasuje to się zwolnijcie a nie narzekacie jak stare baby.
Spokojna twoja, zwolnić się z dnia na dzień mając rodziny na utrzymaniu, kredyty itd to też nie jest prosta sprawa. Czasami trzeba dostać odpowiedniego kopa żeby się zwolnić (czyli jak cie firma doprowadzi do takeigo stanu że to rzucisz bez względu na konsekwencje, u każdego ta bariera jest w innym miejscu), a czasami trzeba się do tego przygotować (zdobyć nowe uprawnienia, skończyć szkole, przejść przez kilka rekrutacji w innych firmach itd) co trwa. Ale ten proces się już zaczął i u wielu ludzi trwa. Część już odeszła, część odejdzie niedługo, zostaną ludzie którzy mają 5-10 lat do emerytury bo im już ciężko znaleźć inna pracę. I dotyczy to zarówno GAPSu jak i ZCH.