Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783382 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7785 dnia: Marca 07, 2018, 19:35:29 »
Nie czuję się rzecznikiem organizacji związkowych i mi nawet nie wolno. Natomiast mogę napisać od siebie jako od osoby biorącej udział w negocjacjach. Nie zz nie zapomniały i była na ten temat rozmowa.Pracowników na zakładach jest ok 2550. W 2017 r odeszło z pracy ok 150 a nawet ok 170 na emerytury. Były to osoby ze stawkami przynajmniej dwa razy wyższymi niż osoby, które weszły na ich miejsca a pula na premie pozostała na tym samym poziomie. Na marginesie  należy mieć w tyle głowy trwające  prace nad Kodeksem Pracy,  ktory zakłada odchodzenie od ruchomych składników wynagrodzenia czyli przykładowo premii w miejsce skupienia się nad wynagrodzeniem zasadniczym. Dla przedsiębiorców ścieżka drogi w premię jest bardzo bezpieczna, jest wynik jest premia, nie ma wyniku nie ma premii dlatego sama jestem jak najbardziej za wzrostem stawek zaszeregowania. Analizowałam przykładowo poprzedni system premiowy, który w zdecydowanej części był korzystny natomiast na 84 miesiące kiedy obowiązywał w ZUZP był zapłacony tylko 29 razy. Jednym słowem uważam, że droga w kierunku stawek osobistego zaszeregowania jest korzystniejsza dla pracownika. Chciałabym wspomnieć jeszcze o tym, że po publikacji wyników za czerwiec jeśli wyniki będą korzystne to zz z zarządem usiądą do stołu aby porozmawiać nad wzrostem wynagrodzeń.

Co do kwestii odszkodowań: jest proponowana ugoda a za nią powstaje obowiązek podatku dochodowego. Nie jest to wymysł firmy tylko wynika z Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Można go „uniknąć” jeśli w celu naprawienia szkody zostały poniesione koszty jej naprawy (malowanie, wyniana itd).
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2018, 19:46:51 wysłana przez An_na »

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7786 dnia: Marca 10, 2018, 10:11:17 »
kiedy mają doładować sodexo ?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7787 dnia: Marca 10, 2018, 10:18:33 »
Do 16 marca


Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7788 dnia: Marca 10, 2018, 10:29:51 »

Offline Pracuś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7789 dnia: Marca 11, 2018, 20:31:20 »
Witam p.Aniu i forumowicze związani z naszą firmą.
Chciałem poruszyć jeden wątek który często zaczął pojawiać się u nas na wydziale(siarkowy).Zaczyna dochodzić do sytuacji gdzie nie mamy obsad na zmianach czyli brak MBO.Ktoś wpadł na wspaniały pomysł i zaczęto wpisywać nazwiska mistrzów zmianowych w celu uzupełnienia list obecności:)Jasne jest to że oni są wirtualnie tylko bo i tak siedzą na mistrzówce a o obsłudzę urządzeń nie mają pojęcia bo robili to 20 lat temu.Czyli jak to mówią "sztuka jest sztuka":)Ale kwity i lista się musi zgadzać.
Do grudnia 2017 było kilku skoczków którzy rozwiązywali ten temat.Teraz przełożeni stwierdzili że są nie potrzebni..I mam pytanie ?
Gdzie jest logika o dbanie dobra firmy??Gdy się nic nie dzieje jest OK.Ale w razie grubej awarii jest problem..
Może zacznijmy też p.sprzątaczkę wpisywać na liste obecności aby się zgadzało?
Uważam że jest to poważny problem który trzeba rozwiązać..
Albo może otwórzmy nowy wątek forum odnośnie absurdów..

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7790 dnia: Marca 12, 2018, 09:24:33 »
Wyjaśniam sprawę. Na temat MBO na siarkowym rozmawiałam z dyrektorem nawozów pod koniec zeszłego roku gdy dowiedziałam się, o wypowiadaniu umów na skoczków. Wg informacji wtedy wypowiedziano umowy „na skoczków” po to, aby uporządkować sprawy związane z kwestiami MBO oraz ze zmianą (rozszerzeniem) etatyzacji. Napisałam przed chwilą do dyrekcji o wyjaśnienie tego tematu.

Offline miś

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7791 dnia: Marca 12, 2018, 18:17:18 »
Witam p.Aniu i forumowicze związani z naszą firmą.
Chciałem poruszyć jeden wątek który często zaczął pojawiać się u nas na wydziale(siarkowy).Zaczyna dochodzić do sytuacji gdzie nie mamy obsad na zmianach czyli brak MBO.Ktoś wpadł na wspaniały pomysł i zaczęto wpisywać nazwiska mistrzów zmianowych w celu uzupełnienia list obecności:)Jasne jest to że oni są wirtualnie tylko bo i tak siedzą na mistrzówce a o obsłudzę urządzeń nie mają pojęcia bo robili to 20 lat temu.Czyli jak to mówią "sztuka jest sztuka":)Ale kwity i lista się musi zgadzać.
Do grudnia 2017 było kilku skoczków którzy rozwiązywali ten temat.Teraz przełożeni stwierdzili że są nie potrzebni..I mam pytanie ?
Gdzie jest logika o dbanie dobra firmy??Gdy się nic nie dzieje jest OK.Ale w razie grubej awarii jest problem..
Może zacznijmy też p.sprzątaczkę wpisywać na liste obecności aby się zgadzało?
Uważam że jest to poważny problem który trzeba rozwiązać..
Albo może otwórzmy nowy wątek forum odnośnie absurdów..
Czy mistrzowie przychodzą za wolne czy w nadgodziny?

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7792 dnia: Marca 13, 2018, 08:26:36 »
Mam pytanko, czy w tym roku również będą organizowane dni chemika ?


Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7793 dnia: Marca 13, 2018, 16:19:45 »
Tak, 26 maja.

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7794 dnia: Marca 13, 2018, 16:32:53 »
Dziękuję p.Aniu

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7795 dnia: Marca 13, 2018, 19:56:10 »
Tak, 26 maja.
A wiadomo już gdzie ?
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7796 dnia: Marca 13, 2018, 20:37:40 »
W Tanowie

:)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7797 dnia: Marca 14, 2018, 07:12:52 »

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7798 dnia: Marca 14, 2018, 15:21:40 »
W czerwcu wiadomo Dni Polic , no i juz wiadomo kto wystąpi :


 http://www.police24.pl/police-informacje-regionalne/2704-dni-polic-2018-zobacz-kto-zagra-i-zaspiewa-na-scenie.html


a czy już wiadomo kto wystąpi na dzień chemika, czy będzie tak samo "atrakcyjny" program artystyczny jak w zeszłym roku ?
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7799 dnia: Marca 14, 2018, 17:07:10 »

Wystąpią Kojko i Kokosz wraz ze Żwirkiem i Muchomorkiem :)
A tak na serio to kto by nie wystąpił to i tak wszystkim nie dogodzisz.