Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6782992 razy)

Online Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7620 dnia: Stycznia 25, 2018, 17:22:43 »
Pani Aniu czy jest jakaś szansa na zlikwidowanie tych chorych "r"-ek?
Czemu i w jakim sensie "Rki" są "chore"? :o

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7621 dnia: Stycznia 25, 2018, 19:48:51 »
Może wystarczy "wyjść z wnioskiem" dotyczącym zniesienia erek, skoro wniosek aby zmienić godziny pracy przeszedł to czemu taki miałby nie przejść, zabrano kiedyś urlopy profilaktyczne to można teraz usunąć R-ki :)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7622 dnia: Stycznia 25, 2018, 20:06:29 »
Sikora_przesuwając na wniosek pracownika godzinę przyjścia nadal praca jest 8h. Dni do dopracowania tzw.R są powiązane z czasem pracy 5BOP.

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7623 dnia: Stycznia 25, 2018, 21:51:06 »
Pani  Aniu, dlaczego zostały zabrane urlopy profilaktyczne? Większość  zawodów, czy zakładów  mają a pracując  w ,,ciężkiej chemia " zostało to zniesione!?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7624 dnia: Stycznia 25, 2018, 22:05:54 »
Tak. Zostały. Chociaż nie pamiętam kiedy. Gdy zaczynałam pracę na zakładach praca na zmiany była 4ranki, dzień wolnego, cztery popołudniówki, dzień wolnego, cztery nocki, dwa dni wolnego. Były dodatkowe dni wolne wynikające z ilości godzin. Kodeks Pracy i nasz ZUZP się zmienia. Kiedyś zostały zlikwidowane bony na posiłki i każdy otrzymał ok 100 zł do pensji. Genezy urlopów profilaktycznych nie znam. Wiele się zmienia, na korzyść, na niekorzyść, gdy była restrukturyzacja zabrano rannej zmianie 7dni wolnych które wynikały (10) z rekompensaty że na 5bop pracuje się krócej godzinowo /35 h wobec 40/. Zabrano dodatek szkodliwy za pracę przy monitorach. Uważam, że w tych różnych tematach utworzenie 5bop a wcześniej zryczałtwowanis wynagrodzeń jest akurat tą dobrą sprawą wśród tych różnych w ZUZP.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7625 dnia: Stycznia 26, 2018, 12:35:45 »
Gdy zaczynałam pracę na zakładach praca na zmiany była 4ranki, dzień wolnego, cztery popołudniówki, dzień wolnego, cztery nocki, dwa dni wolnego.
Źle, zawsze po każdej zmianie było wolne 48h, obojętnie czy to były ranki, czy popołudniówki czy nocki. 
Genezy urlopów profilaktycznych nie znam.
Urlop był dla pracowników którzy przepracowali w warunkach szkodliwych (wytwórnia) odpowiednią ilość godzin. Urlop został zabrany za zadów Żyndula, podczas restrukturyzacji firmy.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7626 dnia: Stycznia 26, 2018, 13:21:32 »
Źle, zawsze po każdej zmianie było wolne 48h, obojętnie czy to były ranki, czy popołudniówki czy nocki. 

W 4BOP tak nie było i nie jest.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7627 dnia: Stycznia 26, 2018, 13:22:53 »
Witam  :)
Nie rozumiem za bardzo o co ten szum z remontem wiaduktu ???  chyba nasza narodowa cecha się odzywa i jak ktoś może sobie polepszyć to trzeba mu to utrudnić, żenujące ! Przecież wyraźnie napisano, że ci pracownicy swoje 8 godzin w pracy będą musieli spędzić, swoją pracę wykonać, a jeszcze do tego może to zmniejszyć korki w mieście, więc o co chodzi ?
Druga sprawa "R-ki", przecież taki jest harmonogram pracy i nikt nie będzie nam płacił za nie wypracowane dni :-\ 
Pytanie o urlop profilaktyczny powinno brzmieć nie dlaczego go nie ma, tylko co można zrobić aby go przywrócili ? Wiele zakładów ma takie urlopy za pracę w warunkach szkodliwych, a u nas w pewnym czasie ktoś z tego co się orientuję zaniedbał to i teraz będzie to trudno odkręcić, choć na pewno jest to do zrobienia  :)
Irytuje mnie jeszcze jedna sprawa. otóż chodzi o to że nie wszyscy pracownicy są traktowani równo. Wiem że zaraz znajdą się tacy którzy powiedzą, ale po co to komu, przecież nikt tego nie będzie jadł, strata pieniędzy. Moje zdanie jest takie, że jeśli się należy to ma być, na pewno się nie zmarnuje. A chodzi mi o ciepłe posiłki. Wiem, że jest umowa z firmą dostarczającą posiłki profilaktyczne, że w okresie zimowym na wniosek kierownika mogą być do tz. żyndulówek dołączane ciepłe posiłki. Nie jest to obwarowane jakimiś warunkami, po prostu jeżeli kierownik uważa że jego pracownikom się należą to składają pismo i po sprawie. Niestety wszystko w gestii kierownika i na niektórych wydziałach gdzie powinny takie posiłki być ich nie ma, a na takich na których mogłoby się wydawać wykonywana praca jest mniej narażona na warunki zewnętrzne takie posiłki są. Uważam, że jest to wielce niesprawiedliwe !!!

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7628 dnia: Stycznia 26, 2018, 14:37:27 »
"R-ki" - Człowiek i organizm przyzwyczaja się do systemu prac, niestety r-ki to zaburzają. Pracownicy nie pracujący w sys 5BOP mają dodatkowo 3 dni wolne tak? Zmianowi praktycznie miesiąc w miesiąc dodatkowy dzień do odpracowania fizycznie! Przy takich szkodliwych warunkach ludzie powinni właśnie dodatkowo dostawać UD a nie jeszcze jakieś R-ki. Czy w np. w Puławach są jakieś R-ki??? odpowiedź w linku!!!
http://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1401&c_start=0

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7629 dnia: Stycznia 26, 2018, 15:19:27 »
System 5bop jest dobrym systemem to z pewnością lecz niektórzy mówią że pracujesz 6 dni a 4 masz wolnego, nie do końca ponieważ w pierwszym dniu wolnego tak naprawdę pracujesz jeszcze do 6 rano później odsypiasz do 14. Więc trochę dnia ucieka, później masz 2,5 dnia całego wolne czyli tyle ile rankowcy w weekend gdzie weekend jest atrakcyjniejszy do spędzenia czasu wolnego no i 4 dzień wolnego nagle wyskakuje ci Erka. Gdzie pracujesz wtedy 7 dni pod rząd do następnego wolnego. System dobry nie neguję, lecz napewno byłby idealny gdyby tych Erek jednak nie było :) . Ciekaw jestem jak jest to rozwiązane w innych firmach gdzie system 5bop również funkcjonuje np Lotos ? Również mają Erki ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2018, 15:22:26 wysłana przez Sikora »

Offline DMC

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7630 dnia: Stycznia 26, 2018, 16:19:48 »
Źle, zawsze po każdej zmianie było wolne 48h, obojętnie czy to były ranki, czy popołudniówki czy nocki. 

W 4BOP tak nie było i nie jest.


Z tego co pamiętam po każdym 4 dniowym cyklu było wolne 48 godzin...

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7631 dnia: Stycznia 26, 2018, 20:01:06 »
Źle, zawsze po każdej zmianie było wolne 48h, obojętnie czy to były ranki, czy popołudniówki czy nocki. 



Niestety.  Było tak, jak napisała Pani Ania. Po rance i popołudniówkach ( po 4 dni) był tylko jeden dzień wolnego, po czterech nockach-  dwa dni wolnego. Wiem, bo tak pracowałem.
[/quote]

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2018, 20:02:38 wysłana przez motyl »

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7632 dnia: Stycznia 26, 2018, 20:24:51 »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7633 dnia: Stycznia 26, 2018, 22:11:29 »
Tylko że w Puławach czegoś takiego jak nasze R-ki nie ma. System również 5BOP!!!

Offline DMC

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7634 dnia: Stycznia 26, 2018, 23:31:53 »
Źle, zawsze po każdej zmianie było wolne 48h, obojętnie czy to były ranki, czy popołudniówki czy nocki. 



Niestety.  Było tak, jak napisała Pani Ania. Po rance i popołudniówkach ( po 4 dni) był tylko jeden dzień wolnego, po czterech nockach-  dwa dni wolnego. Wiem, bo tak pracowałem.



Możesz to sobie nazywać jak chcesz, dzień wolnego, czy inaczej... Po każdej 4 rance, 4 popołudniówce, 4 nocce było równe 48 godzin wolnego...

Wiem, bo tak pracowałem heheheee
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2018, 23:36:34 wysłana przez DMC »