Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783118 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5505 dnia: Listopada 28, 2016, 20:54:40 »
Zatrudnij sie to będziesz narzekał wraz ze mną :D ja Ci znajdę kilka powodów do narzekania
zamiast marudzić, nie lepiej zmienić pracodawcę, jak obecny taki zły i niedobry?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Online Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5506 dnia: Listopada 28, 2016, 21:07:18 »
Zatrudnij sie to będziesz narzekał wraz ze mną :D ja Ci znajdę kilka powodów do narzekania
zamiast marudzić, nie lepiej zmienić pracodawcę, jak obecny taki zły i niedobry?
Dobra myśl...w Puławach ponoć fajne podwyżki dają :D

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5507 dnia: Listopada 28, 2016, 21:13:16 »
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5508 dnia: Listopada 29, 2016, 03:52:36 »
A co z systemem oceniania i premiami kwartalnymi?
Od nowego roku coś sie zmieni?
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2016, 03:56:23 wysłana przez Laszlo.Bodi »
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5509 dnia: Listopada 29, 2016, 07:08:59 »
Teraz na święta po ile będzie doładowanie kart i kiedy to nastąpi.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5510 dnia: Listopada 29, 2016, 07:54:40 »
Obudził sie 800 i okolo 9 powinno byc doładowanie
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5511 dnia: Listopada 29, 2016, 08:05:09 »
a właśnie jak się ma sprawa premiowania i oceny pracowników ? ktoś ma jakieś wieści ?

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5512 dnia: Listopada 29, 2016, 09:04:34 »
Pewnie nic się nie zmieni ponieważ taki system oceniania jest dobry dla pracodawcy dlatego że nikt nie jest w stanie wytłumaczyć jak ona jest naliczana a znając życie to ten kto wymyślił ten system premiowania sam nie wie jak to zrobił i sam nie kuma o co chodzi hehe.
'

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5513 dnia: Listopada 29, 2016, 10:01:58 »
Pytac trza baranów związkowych
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5514 dnia: Listopada 29, 2016, 12:09:49 »
Bronowie  związków jakie by normy nie były zrealizowane to zawsze mają 100% premi i gówno wytłumaczą najważniejsze żeby oni mieli .
'

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5515 dnia: Listopada 29, 2016, 18:57:07 »
Temat premii: do końca listopada pracuje zespół ds."zmiany premiowania", a raczej jej dostosowania do realnych celów.
PS. Wszyscy wiemy i twierdzimy, że premia jest mało czytelna. Cele są oderwane od rzeczywistego ich przełożenia na pracownika. Ale mam pytanie w sumie retoryczne. Kto z Was czytał regulaminy: Regulamin premiowania i Regulamin systemu okresowej oceny pracownika oraz załącznik do SOOP czyli opis 12 pytań?
Konkret zna temat (chociaż sorry Konkret ale nikt z tworzących u nas temat "premii" nie potwierdził tego o czym pisałeś)- ale biorę poprawkę, że mogło być kilka zespołów. Ja wiem co mi się w systemie oceniania nie podoba a Wy? Pytam, ponieważ czasami jak rozmawiam z klleżankami, kolegami słyszę: a bo jest głupia i nikt nie wie o co chodzi. Dlatego pytam Was o konkrety. Chętnie podyskutowałabym o tym, ponieważ będzie to przedmiotem rozmów z Zarządem w niedługim czasie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2016, 19:14:37 wysłana przez An_na »

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5516 dnia: Listopada 29, 2016, 20:29:34 »
Proszę bardzo:
 OPERACYJNE KOSZTY STAŁE - dlaczego na wysokość mojej premi mają wpływ te koszty - czyli koszty, które ponosi pracodawca nawet gdy wytwórnia nie produkuje - np OKS to suma naszych wynagrodzeń i podatki.
 Np GOTOWOŚĆ DO ZMIAN - co to za parametr mnie opisujący? Jest to poniżający nas wszystkich element systemu oceniania, mogący być dowolnie punktowany, nie oceniający wogóle efektów pracy.
Premia powinna być adekwatna do liczby wyprodukowanych ton nawozu czy  innego towaru. Działy nieprodukcyjne - od 100 procentowej gotowości do pracy
Dlaczego AKTYWNI HANDLOWCY mają premie kwartalną mnożoną razy 4, a liniowi razy 1?
Co z tego źe handlowcy sprzedadzą z zyskiem towar, skoro liniowi na rzęsach stojąc wyprodukują te nawozy, i załadują, biegiem wyciskając z instalacji 120 %.
Co liniowego obchodzi EBIT spółki, czyli zysk przed odsetkami i opodatkowaniem.??? Ebit niech ma wpływ na premie ekonomistów zakładowych.

Zasady premiowania mają być czytelne, proste, realnie oceniające przyładanie się robotnika do pracy.
Na wysokość premi powinnien mieć wpływ wewentualnych spóźnień do pracy i wczesniejszych wyjść.
Oceniana powinna być kultura,osobista i "szanowanie" miejsca pracy. Wykonywanie poleceń przełoźonych i przestrzeganie bhp i ppoź.
I premia powinna byc co miesięczna. ZCh to POLSKI ZAKLAD PRACY, a nie zachodni.
Co to jest DBANIE O WŁASNY ROZWÓJ - trzeba cały czas do szkoły średniej chodzić pracując, a potem na język obcy? A co potem? Jak ma dbać o własny rozwój pracownik - na 2 lata przed emeryturą
A ZAANGAŹOWANIE W ZMIANY?
A jak mistrz moze obiektywie DOBRE MÓWIENIE O GRUPIE AZOTY ocenić?
Odnosi się teź wraźenie, źe oceniający (nie wszyscy) nie znają zasad oceniania i nie wiedzą co to OPE instalacji czy EBID. A to jest niedopuszczalne.

BEHAVIO - czyli zachowanie się - A NIE PRACOWANIE BĄDŹ NIE - to mający bardzo pejoratywne skojarzenia (behawior - zachowane się zwierząt w naturalnym środowisku - czyli idąc dalej ZACHOWANIE SIĘ DZIKICH ZWIERZĄT) relikt rządów PO w zakładzie.
Takie jest moje zdanie.


« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2016, 20:45:37 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5517 dnia: Listopada 29, 2016, 21:23:43 »
Według mnie i wielu którzy czytali te punkty (czytałem jak wchodziła premia kwartalna) osoby które ja opracowywali byli oderwani od  rzeczywistości jakie panują na zakładzie i nie znają specyfiki produkcji. Osoby które oceniają pracowników (mistrzowie)według tych punktów mówiły ze oni sami nie rozumieją tego i ni jak one nie pasują do naszych realiów. Nie będę opisywał tu każdego z punktów bo kolega wyżej dobrze już tu co niektóre opisał zajmie się co niektórymi i tak

GOTOWOŚĆ DO ZMIAN =  jakich zmian ? w produkcji ? ktoś chyba zapomniał ze aparatowy nie może wprowadzać jakichkolwiek modyfikacji i zmian w procesie produkcyjnym i musi się trzymać ściśle procedur.

ZANAGAŻOWANIE I ZMIANY = to tez trochę dzienne i nie zrozumiałe dla oceniających, jak wiadomo każdy z nas ma do wykonania codziennie pewne zadania z których wywiązuje się najlepiej jak może, co do zmian jak wyżej produkcja rządzi się własnymi prawami a do zmian są w produkcji są wyznaczone osoby czyli technolodzy a nie aparatowi.

Jak kolega wyżej uważam ze premia powinna oceniać pracownika za jego  prace a nie jakieś wskaźniki, części stałe i inne i ze premia powinna być miesięczna nie kwartalna.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5518 dnia: Listopada 29, 2016, 22:29:43 »
"Uprzejmość w relacjach z klientami"
"Dostosowanie do potrzeb klientów"

Ktoś bardzo mądry musiał to pisać. Czy on wiedział czym zajmuje się ta firma?


Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka

Offline Kasztan

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5519 dnia: Listopada 29, 2016, 23:11:21 »
a bo jest głupia i nikt nie wie o co chodzi.

Dlatego nikt nie wie o co chodzi bo jest głupia!

Dlaczego zmianie są odejmowane punkty za to, że pracownik jest na zwolnieniu lekarskim?? Chyba właśnie powinny być dodawane skoro bez pełnej obsady potrafią ciągnąć cały czas produkcję!!! Teraz to wygląda tak, że komuś się zachoruje na miesiąc i koniec, nie ma szans na wygranie!