Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783071 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5475 dnia: Listopada 28, 2016, 11:53:30 »
to może dajmy coś więcej tym którzy też na to pracują ,a nie rok w rok te same kwoty...

Mały hint: podwyżki nie są obligatoryjne, nie musi być ich wcale, to dobra wola pracodawcy. Mało tego! Doładowania kart i pakiety socjalne też nie są obowiązkowe.

Zauważ, że ja nie oceniam wysokości podwyżki, nie chcę tego robić. Ale gdy widzę, że ktoś niemal rokroczne podwyżki 200-300zł + cały socjal nazywa "ochłapami" to nóż mi się w kieszeni otwiera. Niektórzy tutaj stali się chyba zbyt roszczeniowi twierdząc, że im się należy. Nie, nie należy się.

Szczerze? Gdybym był pracodawcą i zaproponował taką podwyżkę, a w odpowiedzi usłyszał to co tutaj wypisujecie to nic byście nie dostali.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5476 dnia: Listopada 28, 2016, 12:01:30 »
to może dajmy coś więcej tym którzy też na to pracują ,a nie rok w rok te same kwoty...

Mały hint: podwyżki nie są obligatoryjne, nie musi być ich wcale, to dobra wola pracodawcy. Mało tego! Doładowania kart i pakiety socjalne też nie są obowiązkowe.

Zauważ, że ja nie oceniam wysokości podwyżki, nie chcę tego robić. Ale gdy widzę, że ktoś niemal rokroczne podwyżki 200-300zł + cały socjal nazywa "ochłapami" to nóż mi się w kieszeni otwiera. Niektórzy tutaj stali się chyba zbyt roszczeniowi twierdząc, że im się należy. Nie, nie należy się.

Szczerze? Gdybym był pracodawcą i zaproponował taką podwyżkę, a w odpowiedzi usłyszał to co tutaj wypisujecie to nic byście nie dostali.
Nóż ci się otwiera powiadasz...to na te 1.2mln tego Asa który wydał z karty to pewnie piła motorowa Ci się odpala...jakoś tu pracodawcę zbytnio nie boli że tam taki szmal szedł...zwykły robol wywala swoje żale a ty mi piszesz o tym że ci sie niż otwiera...tamci złodzieje i kretacze nie to że pensję mieli nie małe to inne przywileje...1.2mln jeden człowiek z karty przez 3Lata to jest 30tys miesięcznie do tego pensja...żyć nie umierać

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5477 dnia: Listopada 28, 2016, 12:10:47 »
Porównanie trochę z dupy nie uważasz? Jeśli wydawał pieniądze na cele niezwiązane z pracą to jego ryzyko. Nakryli go, odda, miejmy nadzieję, że dostanie jakąś tam karę i koniec sprawy.

Wy natomiast marudzie rok w rok. Rok w rok wam podwyżki nie pasują, co rok ten sam lament, ta sama śpiewka. Może zamiast wywalać swoje żale zacznij doceniać to co masz? To, że w ogóle dostaniesz tę podwyżkę bo przypomnę - nie masz obowiązku jej dostać. A jeśli ci źle i uważasz się za wykwalifikowanego pracownika, który powinien zarabiać więcej to myślę, że bez problemu znajdziesz pracę w innej firmie, w której wynegocjujesz sobie lepsze warunki, prawda? Po co się męczyć z ochłapami? :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5478 dnia: Listopada 28, 2016, 12:20:56 »
Porównanie trochę z dupy nie uważasz? Jeśli wydawał pieniądze na cele niezwiązane z pracą to jego ryzyko. Nakryli go, odda, miejmy nadzieję, że dostanie jakąś tam karę i koniec sprawy.

Wy natomiast marudzie rok w rok. Rok w rok wam podwyżki nie pasują, co rok ten sam lament, ta sama śpiewka. Może zamiast wywalać swoje żale zacznij doceniać to co masz? To, że w ogóle dostaniesz tę podwyżkę bo przypomnę - nie masz obowiązku jej dostać. A jeśli ci źle i uważasz się za wykwalifikowanego pracownika, który powinien zarabiać więcej to myślę, że bez problemu znajdziesz pracę w innej firmie, w której wynegocjujesz sobie lepsze warunki, prawda? Po co się męczyć z ochłapami? :)
A no marudzimy bo jak widać innym można dac więcej i inni mogą sobie pozwalać na więcej ,a dla nas tak jak powiedziałem same ochlapy...I właśnie tak jest rok w rok...Chyba nie uważasz że ludzie by marudzili gdyby dostali 400zł albo nawet 350...wszyscy by byli zdumieni tym że w końcu przyszedł tu jakiś prezes który potrafi docenić pracownika i mało tego ci powiem...wszyscy by byli zachwyceni właśnie tym że tak ich potraktował...A tu co?kolejne 200zł
Ps.ja nie mówię że to nas nie cieszy mój drogi kolego bo zapewniam cię że każda podwyżka cieszy.

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5479 dnia: Listopada 28, 2016, 12:25:25 »
KrP a tobie żal d..e ściska że dostajemy .Tak na marginesie może się zorientuje ile zarabiają w chemii zagranicą.
Wszystkie ceny mamy jak w Europie ale zarobki nie .Nie powiem żeby było źle na zakładach i nie narzekam ale jak ktoś pier..li jak ty to żal czytać to co piszesz .Jak mamy tak dobrze to może przyjdź na zaklady i pracuj będziesz miał wspaniałe jak my .
'

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5480 dnia: Listopada 28, 2016, 12:34:29 »
Chyba nie uważasz że ludzie by marudzili gdyby dostali 400zł albo nawet 350
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. I tak byłby ból dupy o to, że Puławy dostał 600 zł a wy tylko ochłapy i że to poniżej godności.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5481 dnia: Listopada 28, 2016, 12:41:07 »
Chyba nie uważasz że ludzie by marudzili gdyby dostali 400zł albo nawet 350
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. I tak byłby ból dupy o to, że Puławy dostał 600 zł a wy tylko ochłapy i że to poniżej godności.
Już nie rób z nas takich pazernych...myślę że ludzie po prostu liczyli na coś więcej niż ostatnio

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5482 dnia: Listopada 28, 2016, 12:45:12 »
A ja tam jestem zadowolony z tego że mam pracę z zarobkami na przyzwoitym poziomie w porównaniu powiedzmy do zarobków na lokalnym rynku pracy. Cieszę się że nie zabierają siana a do tego co roku coś tam dokładają, że fundusz socjalny jest co najmniej przyzwoity, że mój pracodawca daje mi możliwość skorzystania z opieki medycznej na wysokim poziomie za nie duże pieniądze. Oczywiście natura człowieka jest taka że chciało by się więcej, ale to wszystko składa się na to, że nie muszę sobie dorabiać po godzinach na kredyt mieszkaniowy czy na wakacje tylko spokojnie wracam do domu do rodziny i zasiadam w fotelu oglądając ten cyrk o 19.00 w TVN... i nie uważam żeby 200 zł to były ochłapy bo będę miał chociażby co miesiąc na paliwo do samochodu a to już jest dużo...
Aha i żeby nie było... moja żona też pracuje co prawda nie w GA ale tragedii nie ma...
I nie jestem jedynym szczęśliwym człowiekiem na zakładach... jest ich wielu.... a tych kilku internetowych wiecznie nie zadowolonych pieniaczy można policzyć na palcach jednej ręki więc szkoda strzępić klawiatury.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5483 dnia: Listopada 28, 2016, 13:08:11 »
Chyba nie uważasz że ludzie by marudzili gdyby dostali 400zł albo nawet 350...wszyscy by byli zdumieni tym że w końcu przyszedł tu jakiś prezes który potrafi docenić pracownika i mało tego ci powiem...wszyscy by byli zachwyceni właśnie tym że tak ich potraktował..

Szczególnie ci, którzy krzyczeli, że im się należy 500zł co rok.

Ps.ja nie mówię że to nas nie cieszy mój drogi kolego bo zapewniam cię że każda podwyżka cieszy.

Dlatego nazywasz ją ochłapami.

I nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

KrP a tobie żal d..e ściska że dostajemy

Tak, spać nie mogę po nocach.

Tak na marginesie może się zorientuje ile zarabiają w chemii zagranicą.

Zorientuj. I przytocz dane z Ukrainy, Litwy, Czech, Słowacji. Porównamy i zobaczymy kto ma lepiej. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5484 dnia: Listopada 28, 2016, 13:08:46 »


A ja tam jestem zadowolony z tego że mam pracę z zarobkami na przyzwoitym poziomie w porównaniu powiedzmy do zarobków na lokalnym rynku pracy. Cieszę się że nie zabierają siana a do tego co roku coś tam dokładają, że fundusz socjalny jest co najmniej przyzwoity, że mój pracodawca daje mi możliwość skorzystania z opieki medycznej na wysokim poziomie za nie duże pieniądze. Oczywiście natura człowieka jest taka że chciało by się więcej, ale to wszystko składa się na to, że nie muszę sobie dorabiać po godzinach na kredyt mieszkaniowy czy na wakacje tylko spokojnie wracam do domu do rodziny i zasiadam w fotelu oglądając ten cyrk o 19.00 w TVN... i nie uważam żeby 200 zł to były ochłapy bo będę miał chociażby co miesiąc na paliwo do samochodu a to już jest dużo...
Aha i żeby nie było... moja żona też pracuje co prawda nie w GA ale tragedii nie ma...
I nie jestem jedynym szczęśliwym człowiekiem na zakładach... jest ich wielu.... a tych kilku internetowych wiecznie nie zadowolonych pieniaczy można policzyć na palcach jednej ręki więc szkoda strzępić klawiatury.

Siwy...nie wszyscy mają taką kochaną żonę jak Ty ;) i tak wspaniałe życie jak Ty ;)
A i nikt nie mówi że nie jest szczęśliwy i nikt nie gardzi pracą w GA tylko jest na odwrót mój drogi szczęsliwcu...Tak samo jak Ty tak i pewnie każdy pracownik jest szczęśliwy z tego powodu,że może tu pracować...
ps.przeczytaj dokładnie o co chodzi i dlaczego co niektórzy marudza to może zrozumiesz...200zl dużo...to gdybyś dostał 600 to pewnie byś na zawał zszedł i zona by dostała 100tysięcy z Pzu ;)

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5485 dnia: Listopada 28, 2016, 13:09:02 »
Poprostu ludzi drażnią podwyżki (mówię o takich co dostali tylko oni) dla ZZ bo osobiście nie wiem za co?! I 4,5 bani co niektóre osoby sobie przywłaszczyły bezprawnie. Myślę, że przez te rzeczy wszystkim nerwy puszczają. A każdy i tak podejrzewam, że cieszy się z podwyżek. Więc nie bij piany.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5486 dnia: Listopada 28, 2016, 13:16:08 »
mój pracodawca daje mi możliwość skorzystania z opieki medycznej na wysokim poziomie za nie duże pieniądze.

O, o tym zapomniałem, trafna uwaga. Za grosze jest dostęp do lekarza specjalisty praktycznie od ręki. Chirurg na drugi dzień? Proszę bardzo. Okulista na pojutrze? Nie ma sprawy.

Ile trzeba czekać na specjalistę z NFZ?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5487 dnia: Listopada 28, 2016, 13:22:15 »


Mały hint: podwyżki nie są obligatoryjne, nie musi być ich wcale, to dobra wola pracodawcy. Mało tego! Doładowania kart i pakiety socjalne też nie są obowiązkowe.



Po pierwsze: zgodnie z kodeksem pracy i ukladem zbiorowym PRACODAWCA MOŹE W MIARE MOŹLIWOŚCI SPEŁNIAĆ POTRZEBY SOCJALNE PRACOWNIKÓW (cytat z pamięci) czyli jeśli NIE BĘDZIE MOŹLIWOŚCI bo straty finansowe związane np z niezgodnym z prawem uźywaniem "złotych" kart - to nie będzie doładowania na karty w Wielkanoc, Boźe Narodzenie i Dzień Chemika - szczególnie dzień chemika - de facto świeto z poprzedniej epoki.

Tak samo podwyźki. Zauwazmy ze bardzo wysoki jest dodatek za prace na 3 zmiany, - 950 zł, gdzie kodeks,pracy mówi o 200 zl.

Po trzecie,- podwyźki powinny być tylko obligatoryjne identyczne dla wszystkich, poniewa te uznaniowe dostają w większości tylko swoi .

4) po czwarte: ktoś tu płakał ze Solidarność wystawi kandydata do zarządu; JEŚLI KTOŚ TAKIEGO NIE CHCE W ZARZĄDZIE - to niech robi kampanie innej osobie, np kandydatowi OPZZ, niech chodzi po wydziałach i namawia kazdego na glosowanie nie na Solidarność.

Ja się wcale nie ździwie - jeśli wcale podwyzek nie bedzie i nie bedzie "13"
Właśnie - mamy wspaniałą opieke w LuxMedzie. To tez waźne. Jeszcze tylko zlikwidować paczki z posilkami i zastąpic kartami i bedzie ok. Cieszmy sie gdy podwyzka 200 zl brutto bedzie - naprawde.
Ja licze na 100 zł

« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2016, 13:27:32 wysłana przez Laszlo.Bodi »
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5488 dnia: Listopada 28, 2016, 13:28:11 »
Co do KrP no to widać ze nakręca was i nabija się, a właściwie nie powinien się wypowiadać bo sprawa go nie dotyczy tylko nas. W kwestii otwierania się noga w kieszeni to no to radził bym go wyjąć bo może przypadkiem ci jaj uciąć i zostaniesz ci…. Chociaż dużo ci nie brakuje. Co do podwyżek są żenująco niskie i świadczą tylko o tym ze związki zawodowe nie zrobiły nic a wyliczenia pani Ani co dostajemy w ciągu roku są nie stosowne bo baronowie tez dostają to samo plus dodatkowe podwyżki ( zeszły rok). Pani Aniu wylicza pani ile kosztuje zakład  wydatki na kilka tysięcy pracowników według pani jest to około 20 mln. No to ja powiem inaczej a ile kosztowało zakład 90 pracowników posiadających karty kredytowe według prezesa i oficjalnych informacji 4,3 mln, i co pani tu ma do powiedzenia i proszę się dziwić ze ludzie się wku…..  i mają do was pretensje no bo jak jeden wydaje 1,3mln a 90  około 4,3  mln to chyba każdemu się ciśnienie podnosi jak słyszy ze  dostanie 200 zł. Pani wyliczyła ze każdy pracownik rocznie oprócz pensji otrzymuje ponad 2300 zł (tu zawarta premia która raz jest raz nie ma ) no to powiem pani ze tych 90 oprócz tych 2300 kosztowało zakład około jeszcze 43 tyś i tu znajdują się tez baronowie związkowi. Mam pytanie po co było az tyle spotkań skoro wszystko jest takie samo jak w zeszłych latach, mogliście to załatwić na pierwszym spotkaniu wystarczyło tylko stwierdzić ze wszystkie sprawy płacowe jak w zeszłych latach.  Stwierdza pani ze Puławy to nie police tylko z tego co się orientuje to jesteśmy w jednej grupie no to chyba wszystkie zasady powinne być jednakowe. Podaje pani tez ze mamy koszty na nową wytwórnie  PDH, czyli  jak rozumie jest to inwestycja nasz zakładowa nie grupy azoty, i tu zaraz się nasuwa pytanie co będzie zyskami jakie będą po uruchomieniu  zostaną u nas w zakładzie czy będą podzielone na całą grupę azoty bo jak zostaną podzielone no to sorry ale zostaniemy wydymani i to bez mydła bo jak wydatki to my a jak zyski to wszyscy. Reasumując nasze związki nie popisały się i do związków w Puławach wam dużo chyba brakuje i powinniście się od nich co niektórych rzeczy nauczyć , w pierwszej kolejności dla kogo jesteście i w czyim interesie powinniście działać, czy pracowników czy elity, bo jak na razie macie nie te priorytety  jakie powinniście mieć. 
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5489 dnia: Listopada 28, 2016, 13:28:47 »


Mały hint: podwyżki nie są obligatoryjne, nie musi być ich wcale, to dobra wola pracodawcy. Mało tego! Doładowania kart i pakiety socjalne też nie są obowiązkowe.



Po pierwsze: zgodnie z kodeksem pracy i ukladem zbiorowym PRACODAWCA MOŹE W MIARE MOŹLIWOŚCI SPEŁNIAĆ POTRZEBY SOCJALNE PRACOWNIKÓW (cytat z pamięci) czyli jeśli NIE BĘDZIE MOŹLIWOŚCI bo straty finansowe związane np z niezgodnym z prawem uźywaniem "złotych" kart - to nie będzie doładowania na karty w Wielkanoc, Boźe Narodzenie i Dzień Chemika - szczególnie dzień chemika - de facto świeto z poprzedniej epoki.
Tak samo podwyźki. Zauwazmy ze bardzo wysoki jest dodatek za prace na 3 zmiany, - 950 zł, gdzie kodeks,pracy mówi o 200 zl.
Po trzecie,- podwyźki powinny być tylko obligatoryjne identyczne dla wszystkich, poniewa te uznaniowe dostają w większości tylko swoi .
4) po czwarte: ktoś tu płakał ze Solidarność wystawi kandydata do zarządu; JEŚLI KTOŚ TAKIEGO NIE CHCE W ZARZĄDZIE - to niech robi kampanie innej osobie, np kandydatowi OPZZ, niech chodzi po wydziałach i namawia kazdego na glosowanie nie na Solidarność.

Ja się wcale nie ździwie - jeśli wcale podwyzek nie bedzie i nie bedzie "13"
Właśnie - mamy wspaniałą opieke w LuxMedzie. To tez waźne. Jeszcze tylko zlikwidować paczki z posilkami i zastąpic kartami i bedzie ok. Cieszmy sie gdy podwyzka 200 zl brutto bedzie naprawde.
Najlepiej to skaczmy z radości jak jej wcale nie będzie :) a szlachta niech sie bawi do upadłego a i niech nam zabiorą wszystko jak kilka lat temu i dajmy sobie obciąć pensję bo i chyba kiedyś takie pomysły chodziły po zakładzie jak tonelismy