Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6888747 razy)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4800 dnia: Września 13, 2016, 18:26:54 »
Tylko pozazdrościć takich ZZ
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4801 dnia: Września 13, 2016, 18:41:20 »
Jak miały, mają Prezesa , który się zgodził na podwyżkę.
A u nas dopiero się zaczną negocjacje. ciekawe co ze spółką córką, moim zdaniem tam nic się nie dzieje a wynajmowanie pracowników z Ukrainy nie wniesie nic dobrego.

Offline misia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4802 dnia: Września 14, 2016, 08:05:30 »
Co związki na to jak wynagrodzono pracowników za 50-cio lecie w Puławach a w Policach ? No chyba że dostaniemy tyle lub więcej w 2019 roku - wtedy też jest 50-cio lecie uruchomienia zakładów. Czy też możemy liczyć na co miesięczny dodatek i taką podwyżkę jak w Puławach czy może jesteśmy gorsi i dostaniemy tylko cząstkę tego..... Niby ta sama grupa a inaczej traktowana.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4803 dnia: Września 14, 2016, 08:32:34 »
Spółek w grupie jest około 50 ciu. Każda z tych spółek ma inne przychody i inne marże na produktach, ale też i różne nakłady inwestycyjne. Jak w Puławach przez dwa lata nie było podwyżek to nikt tutaj nie płakał.

Offline misia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4804 dnia: Września 14, 2016, 10:46:07 »
Więc teraz by im wynagrodzić tą stratę daje się dodatek700 kilka złotych i podwyżkę powyżej 600 zł a my dostajemy 200zł lub mniej i premię kwartalną mniejszą niż kiedyś miesięczna. W Puławach to i bez podwyżek mają większe stawki od nas. Może tam związki mniej się boją walczyć o pracowników. Te różnice są aż rażące. Już nie wspomnę o 50-cio leciu - impreza + dwie nagrody pieniężne. Może jest tak bo tam Prezesem Puław jest Prezes całej Grupy Azoty.... Police nie są aż tak biedne.

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4805 dnia: Września 14, 2016, 11:24:34 »
Skąd mamy wiedzieć, że przez 2 lata pracownicy w Puławach nie mieli podwyżki.
Czytamy to co piszą, a nie pisali że mają  mniej od Polic.
Teraz wychodzi na to , że potrafią walczyć i tyle w temacie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4806 dnia: Września 14, 2016, 11:59:49 »
Nie widzę związku. Inna firma, inna jej kondycja, inne finanse na koncie.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2016, 12:01:41 wysłana przez An_na »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4807 dnia: Września 14, 2016, 12:11:21 »
A ja widzę związek. Jak by nie było jesteśmy jedną grupą i powinniśmy być traktowani jednakowo. Co do podwyżek w Puławach to nie wiemy czy były czy nie były, ale wiemy ze mają większe wypłaty od nas, a każde tłumaczenie jest dobre. W kwestii naszych podwyżek no to sorry ale mamy zyski od kilku lat, tylko podwózki  mizerne, no i nagroda na 50 lecie porażka ZZ na całej linii. Na koniec co w temacie posiłków, ankieta była i ???? a jak ptaszki ćwierkają zarząd podpisał umowę z sialem na następne lata  :D .
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4808 dnia: Września 14, 2016, 12:46:58 »
Jedna grupa to nie ta sama firma. Na samych zakładach u nas masz ileś spółek gdzie każdy zarabia inaczej na podobnych stanowiskach przy 100% udziałach ZCH Police a co dopiero zrównać to z Puławami, Tarnowem czy innymi. Nierealne. Niech porządek zrobią na początek wew Polic.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4809 dnia: Września 14, 2016, 13:26:47 »
Polak no nie jesteśmy i nigdy nie będziemy traktowani jednakowo. Grupa to powiązania właścicielskie, ale każda z firm jest odrębnym przedsiębiorstwem zarządzanym przez odrębne zarządy. My mamy karty sodexo na 1800 zł - inni tego nie mają, my mieliśmy 1000 zł za wejscie na giełdę- inni tego nie mieli, my mieliśmy kolejny rok z rzędu nagrodę roczną pełną pensję- inni tego nie mieli. Pracownicy naszych spółek Transtech czy Police Serwis mogą pomarzyć o takich gratyfikacjach... Ale jak już ktoś jest nastawiony na wieczne marudzenie to już będzie marudził. Jeszcze anonimowo- rewelacja.
 Od kilku lat każdemu pracownikowi obligatoryjnie wzrosła pensja o blisko tysiąc zł. Jak zliczysz to co pracownicy Polic ogrzymali w przeciągu dwóch, trzech lat a co z Puław to wyjdziesz na podobne kwoty ( czyli jakby u nas nie było podwyżek przez trzy lata i nagle w 2017 pracownicy dostali 600 bedzie to prawie identyczna kwota- ale tego już nie widzisz). Dodam, że w Puławach jeszcze nie tak dawno było kilkuset "pracowników" z agencji pracy tymczasowej- u nas na to zgody nie było a to bardzo duża oszczędność dla pracodawcy.
 Naprawdę nie wiem gdzie Ci ptaszki ćwierkają ale poszukaj innego gniazda, bo te głupoty Ci podpowiada odnośnie podpisania umowy z Sial. Umowa nadal trwa, bo była zawarta na kilka lat. Co do 50 lecia to jako związki wnioskowaliśmy i to kilka razy. Po tym jak skrytykowaliśmy organizację jubileuszu były prezes Jałosinski wraz z wiceprezesem  Kuźmiczonkiem i Lange wyszli ze spotkania. Dla mnie to, jak pracownicy zostali potraktowani z okazji 50 lecia jest karygodne. Ale niestety siłą z gardła nikomu nie da się wyciągnąć. Opisaliśmy to w biuletynie. Co do posiłków- została przeprowadzona ankieta, został złożony wniosek o odejście od posiłków. Na komisji bhp wiceprezes Kuźmiczonek przekazał w imieniu Zarządu, że związki mają ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie. Jeśli wszystkie organizacje zgodzą się na zaproponowane przez nas rozwiązanie to zarząd przychyli się do tego.
To chyba na tyle tej licytacji ...wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4810 dnia: Września 14, 2016, 13:39:34 »
I tu się zgadzam. Związki chciały nagrody pieniężnej za 50lecie ale zarząd postanowił nam dać książkę nie raz wyżej pępka się nie podskoczy. Ja mam tylko jedno pytanie do Pani Anny. Jaka jest różnica w stawce pracowników, którzy pracują na zmiany a tymi co pracują na jedną zmianę. Oczywiście chodzi o pracowników nowo przyjętych.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4811 dnia: Września 14, 2016, 14:04:23 »
Zanim odpowiem to dopowiem jeszcze, że w piątek jest Rada Nadzorcza. Dużo punków dotyczy tzw" bilansu otwarcia" i kontroli przeprowadzonych po kwietniu 2016. Materiały przykładowo odnośnie korzystania z kart służbowych, które na nią dostałam są w treści wręcz bulwersujące. Bo jak inaczej można nazwać to, że ktoś gdzieś jedzie, wydaje mnóstwo pieniędzy na fundowanie komuś wystawnej kolacji i nie pamięta komu ani dlaczego to fundował i nie ma tego w dokumentacji rozliczenia kosztów. ...  Skandal.Niestety nie mogę nic na ten temat więcej napisać ponieważ mają pieczątkę "poufne do użytku wewnętrznego". 
Odpowiadając natomiast na pytanie jakie są stawki. Obecnie praktycznie nie ma przyjęć na jedną zmianę. Przyjęcia są na stanowiska robotnicze. Wg mojej wiedzy na stawce 2tys.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2016, 14:07:23 wysłana przez An_na »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4812 dnia: Września 14, 2016, 14:55:00 »
Dziękujemy Pani bardzo za konkretną i rzeczową odpowiedź, widzę, że powoli przekonuje się Pani do nowego Zarządu :D .



Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4813 dnia: Września 15, 2016, 10:24:14 »
Jeżeli teraz nie są przyjmowani. To jaka różnica w stawkach była rok czy dwa lata temu?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4814 dnia: Września 15, 2016, 10:31:42 »
Nie mam takiej wiedzy. Ochrona danych osobowych - nie można sobie wejść i sprawdzać na jakich stawkach są zatrudniani pracownicy. Zatrudniani byli dyrektorzy i osoby na wysokie stanowiska menagerskie. Porównanie wynagrodzeń nie byłoby miarodajne.