Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785097 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #465 dnia: Marca 29, 2012, 15:38:05 »
Nil, mam na myśli pracę gdziekolwiek. Bo skoro jest tak źle i nie mam pracy to szukam czegokolwiek (uczciwego) co da mi pieniądze. Może to zabrzmi niesamowicie ale pracowałem na umowę zlecenie za najniższą krajową. Wiem, że lepiej było wtedy siedzieć w domu i marudzić jak to jest źle i jak to mnie chcą wyzyskiwać podli krwiopijcy. Niemniej jednak za dobre chęci piwa sobie nie kupie więc trzeba było pracować. A obecnie (i tu zaskoczenie!) pracuję na 2 (dwóch) umowach zleceniach. Jedna umowa w Polsce a druga na Cyprze :) Oczywiście mogę siedzieć w domu i nadal marudzić, że mnie chcą wyzyskiwać ale jak już wyżej pisałem: piwo się za dobre chęci nie kupi. Oczywiście, że to co mam to nie jest praca marzeń (chociaż byłoby nieuczciwe gdybym powiedział, że mało zarabiam) bo wolałbym jakiś ciepły etat w państwowej firmie za 4k na rękę, ale się nie da. Więc mam co mam i emeryturę opłacam sobie własnoręcznie (i coś czuje, że wyjdę na tym lepiej niż na OFE i ZUS-ie). Podsumowując: nie trafiają do mnie teksty typu nie ma pracy, chcą nas wyzyskiwać, "złodziejska/oszukańcza/niewolnicza" praca na umowę zlecenie. W czasach kiedy zdobywałem kwalifikacje potrzebne mi do obecnej pracy (a przypominam, że jestem kierowcą) nie był to jakiś straszny koszt. Zresztą było to dość chętnie finansowane przez PUP. Wystarczyło tylko pójść i się zapytać zamiast siedzieć w domu i marudzić, że żadnej pracy mi nie mogą znaleźć. Po odejściu z "państwowego" (w sumie to gminnego) etatu w SPPK pracy szukałem 2 (dwa) tygodnie. A miałem zerowe doświadczenie w transporcie drogowym rzeczy.

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #466 dnia: Marca 29, 2012, 20:59:39 »
Cytat: "Konrad"
którzy w mniejszym lub większym stopniu dostali pracę po znajomości, a ich kompetencje w mniejszym lub większym stopniu są do podważenia.


Cytat: "Konrad"
bardzo proszę


idąc dalej  Twoim tekstem:

Cytat: "Konrad"
BEZ NADUŻYĆ



 :sad:
garde

Kamila

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #467 dnia: Marca 29, 2012, 21:05:44 »
Cytat: "Konrad"
Cytat: "Kamila"
Cytat: "Konrad"
Cytat: "solar"
to szeregowym pracownikom zostanie tylko marna satysakcja że wypracowali zysk.

A ja myślałem że zaszczyt posiadania pracy, która w tych czasach jest przywilejem.


 za chwilę ktoś napisze, że Życie jest przywilejem.. :crazy:

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym br. wyniosła 18,8% i była wyższa w porównaniu ze styczniem br., ale niższa niż przed rokiem. (dla woj. zachodniopomorskiego).
Co piąty w wieku produkcyjnym jest bezrobotny. Nie co dwudziesty czy czterdziesty. Teraz pracodawcy dyktują warunki gry i tak będzie jeszcze długo.



nie tylko pracodawcy, warunki gry są różne, np. u Nas :
w ZCh pracuje 2,5 tys pracowników
związkowców na etatach jest 11 plus emeryt na umowę zlecenie (ciekawe co mu zlecono do roboty..?)
z ustawy o Związkach Zawodowych wynika, że jeden etat jest na 500 członków,
czyli Związki mają w Zakładach 6 tys członków (i nawet jak dodać spółki zależne - międzyzakładowe organizację) to i tak mamy fenomen !!

warto zrobić wewnętrznie porządki i zacząć je od zasiedziałych przewodniczących i ich świty.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #468 dnia: Marca 29, 2012, 21:15:52 »
Cytat: "Kamila"
Cytat: "Konrad"
Cytat: "Kamila"
Cytat: "Konrad"
Cytat: "solar"
to szeregowym pracownikom zostanie tylko marna satysakcja że wypracowali zysk.

A ja myślałem że zaszczyt posiadania pracy, która w tych czasach jest przywilejem.


 za chwilę ktoś napisze, że Życie jest przywilejem.. :crazy:

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym br. wyniosła 18,8% i była wyższa w porównaniu ze styczniem br., ale niższa niż przed rokiem. (dla woj. zachodniopomorskiego).
Co piąty w wieku produkcyjnym jest bezrobotny. Nie co dwudziesty czy czterdziesty. Teraz pracodawcy dyktują warunki gry i tak będzie jeszcze długo.



nie tylko pracodawcy, warunki gry są różne, np. u Nas :
w ZCh pracuje 2,5 tys pracowników
związkowców na etatach jest 11 plus emeryt na umowę zlecenie (ciekawe co mu zlecono do roboty..?)
z ustawy o Związkach Zawodowych wynika, że jeden etat jest na 500 członków,
czyli Związki mają w Zakładach 6 tys członków (i nawet jak dodać spółki zależne - międzyzakładowe organizację) to i tak mamy fenomen !!

warto zrobić wewnętrznie porządki i zacząć je od zasiedziałych przewodniczących i ich świty.



Poczytaj najpierw ustawę o związkach zawodowych zanim coś napiszesz. Poniżej artykuł 31 tej ustawy, który mówi o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy:

Art. 31. [Prawo do zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy] 1. Prawo do zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej przysługuje:

1) częściowo jednemu pracownikowi w miesięcznym wymiarze godzin równym liczbie członków zatrudnionych w zakładzie pracy, gdy ich liczba jest mniejsza od 150,

2) jednemu pracownikowi, gdy związek liczy od 150 do 500 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,

3) dwom pracownikom, gdy związek liczy od 501 do 1000 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,

4) trzem pracownikom, gdy związek liczy od 1001 do 2000 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,

5) kolejnemu pracownikowi za każdy rozpoczęty nowy tysiąc, gdy zakładowa organizacja związkowa liczy ponad 2000 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,

6) w niepełnym wymiarze godzin i wtedy może ono być udzielane większej liczbie pracowników, zgodnie z zasadami zawartymi w punktach poprzedzających.


I teraz sobie policz:
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #469 dnia: Marca 30, 2012, 12:53:33 »
Wiadomo już coś na temat zleceniowców ?

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #470 dnia: Marca 30, 2012, 22:47:43 »
Orientuje się może ktoś, ile płacą za 20 lat pracy na zakładach?

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #471 dnia: Marca 30, 2012, 23:16:15 »
Cytat: "tamula82"
Orientuje się może ktoś, ile płacą za 20 lat pracy na zakładach?


120 % podstawy wymiaru  -  po 20 latach pracy

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #472 dnia: Marca 30, 2012, 23:20:37 »
Cytat: "swiezak"
Cytat: "tamula82"
Orientuje się może ktoś, ile płacą za 20 lat pracy na zakładach?


120 % podstawy wymiaru  -  po 20 latach pracy

to już po nowemu-według nowego układu zbiorowego z 2011?

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #473 dnia: Marca 31, 2012, 11:30:28 »
Cytat: "tamula82"
Cytat: "swiezak"
Cytat: "tamula82"
Orientuje się może ktoś, ile płacą za 20 lat pracy na zakładach?


120 % podstawy wymiaru  -  po 20 latach pracy

to już po nowemu-według nowego układu zbiorowego z 2011?


TAK. Co prawda po dwóch latach od wejścia w życie nowego Układu Zbiorowego procenty nieco się różnią ale za przepracowanie 20 lat jest taki sam - czyli 120 % podstawy.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #474 dnia: Marca 31, 2012, 13:05:45 »
Tak z ciekawości  :devil: , wypłacają 20x 120% podstawy, czy po prostu jedna dodatkowa wypłata, coś ala "13" ?

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #475 dnia: Marca 31, 2012, 14:03:52 »
Cytat: "rbk"
Tak z ciekawości  :devil: , wypłacają 20x 120% podstawy, czy po prostu jedna dodatkowa wypłata, coś ala "13" ?

 8% z przychodu pracownika za 2011r. Czyli jedna pensja.

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #476 dnia: Kwietnia 01, 2012, 09:54:16 »
_garde_  - kluczowe było w mniejszym lub większym.
pozdrowienia

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #477 dnia: Kwietnia 01, 2012, 10:28:23 »
Chodzą słuchy, że Zakłady mają 0,5mld długu, a wszelkie udostępniane od dłuższego czasu informacje były wynikiem kreatywnej księgowości. Ktoś coś wie na ten temat?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

palindrom

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #478 dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:09:24 »
Zakłady mają więcej niż 0,5 mld długu i wcale nie jest to tajemnica.

Kreatywną księgowością da się maskować stratę, ciężko wykazywać zysk, którego nie było.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #479 dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:14:31 »
Dziś jest 1 kwietnia, więc nie wszystkie informacje trzeba brać na poważnie. :)