Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783107 razy)

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #180 dnia: Lutego 10, 2012, 16:48:16 »
Cytat: "KrP"
Więc skoro mają się dobrze finansowo to po jakiego grzyba wyrzucili z końcem roku jakieś 100 osób twierdząc, że to w ramach oszczędności?!

A po co zatrudniać darmozjadów, którzy biorą tylko kasę a nie wykonują żadnej pracy dla firmy?
Moim zdaniem jeszcze w niektórych komórkach są zbędni ludzie a w innych jest ich deficyt.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #181 dnia: Lutego 10, 2012, 17:29:37 »
Więc skoro mają się dobrze finansowo to po jakiego grzyba wyrzucili z końcem roku jakieś 100 osób twierdząc, że to w ramach oszczędności?![/quote]
Był to etap realizacji Planu restrukturyzacji, który posłużył aby otrzymac pomoc publiczną. Bez tej pomocy Police byłyby juz fragmentem zielonych płuc dla Berlina. Dodam, iż wg komunikatu Plan restrukturyzacji jest nadal realizowany.

Offline uzytek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #182 dnia: Lutego 10, 2012, 18:43:18 »
Cytat: KrP
Cytuj (zaznaczone)


Naprawdę nikt nie zauważył, że po zmianie premiowania wypłata netto nie będzie się znacząco różniła od tej przed podwyżką? :}


Zauważyli, tylko do wielu to nie dociera. Brak matmy na maturze  :devil:
Powiem nawet, że jeżeli weźmiemy 3-miesieczny okres rozliczenia to może być mniej niż do tej pory. Jeżeli w ogóle.
uzytek

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #183 dnia: Lutego 10, 2012, 20:28:56 »
Cytat: "KRET"
Cytat: "KrP"
Więc skoro mają się dobrze finansowo to po jakiego grzyba wyrzucili z końcem roku jakieś 100 osób twierdząc, że to w ramach oszczędności?!

A po co zatrudniać darmozjadów, którzy biorą tylko kasę a nie wykonują żadnej pracy dla firmy?
Moim zdaniem jeszcze w niektórych komórkach są zbędni ludzie a w innych jest ich deficyt.


Możesz powiedzieć ilu w tych 100 osobach było darmozjadów? Tylko konkretnie, ok?

Cytuj (zaznaczone)
Był to etap realizacji Planu restrukturyzacji, który posłużył aby otrzymac pomoc publiczną. Bez tej pomocy Police byłyby juz fragmentem zielonych płuc dla Berlina. Dodam, iż wg komunikatu Plan restrukturyzacji jest nadal realizowany.


Ja to doskonale wiem. Tylko wierzyć mi się nie chce, że przy poprawionej koniunkturze oraz znaczących zyskach firmy zwolnienia te nadal były koniecznością. Bo teraz, przynajmniej z perspektywy mojego wydziału, obsada na zmianach jest totalnie minimalna, wystarczy, że jedna osoba pójdzie na zwolnienie to już żadna inna nie może wziąć urlopu. Więc jak zachoruje się dwóm osobom to trzeba szukać kogoś w zastępstwo.

To typowa polityka korporacyjna i ja doskonale o tym wiem, ale trochę boli, że dzieje się to w firmie, o której do niedawna wiele osób miało pozytywne zdanie i bardzo ją szanowało.

I tak, wiem, że zakład będzie pracował nawet jeśli odejmą po jeszcze jednym człowieku (w myśl zasady "mówią, że nie da się przeżyć za 800zł... a przeżywają!"), ale chyba nie tędy droga.

A może to ja jestem jakiś dziwny bo uważam, że sytuacje, w których człowiek zostaje sam na sterowni, a czasem nawet na całym obiekcie są niedopuszczalne?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #184 dnia: Lutego 11, 2012, 10:33:05 »
Cytat: "manam"
Cytat: "EVPolice"
manam, Fajne macie te nowe Audi a6 - świetny wybór, porządny zakład porządna flota samochodowa ;D

chyba chciałeś napisać mamy bo może chciałbym kiedyś awansować, ale póki co to jestem szeregowym pracownikiem jak każdy... a to, że zakłady zainwestowały w auta to dla mnie nie jest nic szczególnego, przecież na zachodzie w każdym (prywatnym i państwowym) przedsiębiorstwie prezesi jeżdżą porządnymi autami... ciekawe co ludzie by myśleli o sytuacji firmy, gdyby prezesi jeździli lanosami, albo polonezami? a poza tym to dowód, że zakłady mają się finansowo bardzo dobrze

Nie musisz mi tłumaczyć, że to dobre auta, ja jestem wielkim fanem koncernu VW szkoda tylko, że nie produkowane na terenie Polski.
A wydaje mi się, że nie Jesteś szeregowym pracownikiem chyba, że do zadań PR na forach internetowych.
Ja osobiście proponuję samochody marki Tesla.

pracuś

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #185 dnia: Lutego 11, 2012, 12:18:48 »
Cytat: "Policzanin_2"
Smile :) Z tego co dobrze kojarzę po nicku,jesteś starszym mistrzem pakowni.Kasę masz wiadomo jaką,.

Policzanin_2 a jak myślisz ile zarabia st.mistrz na pakowni? pracowałem na tym stanowisku jakiś czas temu wtedy nie mieliśmy jeszcze portu pod sobą i powiem Ci ile się tam zarabia, 3240 brutto + dodatek zmianowy i premia( kiedyś bo słyszałem że jesteście już bez) i myślisz że to takie ,,kokosy" na kogoś kto koordynuje pracą tak dużego teraz wydziału jak GLL ? to jeszce ci dodam że niektórzy aparatowi mają ponad 4 i wszystko w nosie. Tak że czasy gdzie kierownik zarabiał to przeszły do lamusa.

Marku nie daj się!!!!!
pozdro ks

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #186 dnia: Lutego 11, 2012, 12:33:54 »
No to staję do raportu:
Aparatowy na fosforowym 1770 zł + dodatki, po podwyżce (pozornej 1920zł) + dodatki ale już bez premii czyli mniej

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #187 dnia: Lutego 11, 2012, 13:21:43 »
Cytat: "pracuś"
Policzanin_2 a jak myślisz ile zarabia st.mistrz na pakowni?

Cytat: "pracuś"
3240 brutto + dodatek zmianowy i premia( kiedyś bo słyszałem że jesteście już bez)

W sumie to żadna tajemnica, że akurat ci mistrzowie mają taką stawkę. jest to najniższa gwarantowana przez układ zbiorowy pracy stawka na tego typu stanowisku. A z tego co się orientuję oni mają właśnie tą najniższą. Inni mistrzowie na zakładzie zapewne mają grubiej, chociażby na nawozach... ale rozmowa zdaje się była o jakichś audicach, czyż nie? A tak na marginesie nie wiecie może co się stanie z tymi "przestarzałymi" passatami którymi do tej pory jeździli krawaciarze? Z chęcią bym kupił takiego wyeksploatowanego staruszka  ;D

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #188 dnia: Lutego 11, 2012, 13:47:06 »
Pewnie trafią jak poprzednie Passaty do Transtechu,gdzie co lepiej połapani dostali jaki służbówki albo odkupili za psie pieniądze....
Na razie nie ma podpisu......

Offline smile

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #189 dnia: Lutego 12, 2012, 16:31:08 »
Cytat: "pracuś"
Cytat: "Policzanin_2"
Smile :) Z tego co dobrze kojarzę po nicku,jesteś starszym mistrzem pakowni.Kasę masz wiadomo jaką,.

Policzanin_2 a jak myślisz ile zarabia st.mistrz na pakowni? pracowałem na tym stanowisku jakiś czas temu wtedy nie mieliśmy jeszcze portu pod sobą i powiem Ci ile się tam zarabia, 3240 brutto + dodatek zmianowy i premia( kiedyś bo słyszałem że jesteście już bez) i myślisz że to takie ,,kokosy" na kogoś kto koordynuje pracą tak dużego teraz wydziału jak GLL ? to jeszce ci dodam że niektórzy aparatowi mają ponad 4 i wszystko w nosie. Tak że czasy gdzie kierownik zarabiał to przeszły do lamusa.

Marku nie daj się!!!!!
pozdro ks


ekhm, chyba mylicie osoby ;]
Mistrzem chciałby być nie poweim... Póki co operator urządzenia do zbierania materiałów sypkich... Łopata ;p
Apropos Policznina nie porównuję zleceniowców tylko ogół całość... Ja przy stawce 2tyś nie zchciałbym zmieniać pracodawcy bo tak jak pisano wcześniej... gdzie taką stawkę dostaniesz?! Nie umieją tu co niektórzy doceniać pewnych rzeczy!!

toksyczny

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #190 dnia: Lutego 12, 2012, 19:46:46 »
Jak na Mistrza to zarobki na poziomie średnim. Mnie nie powaliło. Mistrz to jest taki gość co ogarnia całość i to powinno być wycenione. Podwładny mistrza to jest pracownik który umie i che pracować. Jeden i drugi powinni zarobić tyle żeby starczyło na życie. Współczuję zleceniobiorcom  bo za takie marne stawki też muszą żyć. Podwyżki dostaliśmy, ale druga ręka zabrała premie, bo nie zanosi się żeby kwartalne były do wzięcia. Trzeba się więc cieszyć z tego co jest ...

Offline R1cz4rdz00n3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Przeprowadzki Szczecin R1 Trans
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #191 dnia: Lutego 13, 2012, 01:39:22 »
3240 podstawy 850 zmianowego i do tego powiedzmy około 250-300 premii to daje nam 4340 - 4390 brutto od tego odejmiemy około 28% (bo tyle wychodzi na składki)
to wyjdzie nam około 3125 zł przelewu. Za koordynowanie spraw pakowni czyli załatwienie fadromy lub dłużycy. (obsługa papierów, pstrykanie fotek, sraty pierdaty, a jak coś pójdzie nie tak to mistrz prowadzący zmianę jest w dupie bo musi pisać listy maile oswiadczenia. Ewentualnie wysłanie człowieka z portu który nie może wejść na pryzmę bo niby nie ma badań wysokościowych a bierze prawie 3k podstawy. I tym podobne sprawy. No dobra nie będę się czepiał jakby nie patrzył chłopaki są potrzebni bo mogą tupnąć nogą i ściągnąć z innego wydziału potrzebną siłę. Ale żeby 3100 zł nie powalało zarobkowo kogoś to naprawdę musi być chowany w bogatej rodzinie...I moim zdaniem mieć wypaczoną naturę ekonomiczną. Już nie chcę mówić o "Aparatowych" którzy za PRL-u otrzymali konkretne stawki i teraz płaczą jak trzeba im się nauczyć obsługi wszystkich urządzeń na wydziale, a najzwyklejszy pracownik obsługuje je bez najmniejszego "ale" Ale to tylko taka Nasza wspólna mała rodzinna firma ;] I nie doszukujcie się działań na poziomie działu, wydziału, grupy biznesowej.... Bo taki sam schemat działania ma każdy wydział w tym szczęścia przytułku....
Z Pozdrowieniami

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #192 dnia: Lutego 13, 2012, 08:05:03 »
Cytat: "Ciekawy"
Pewnie trafią jak poprzednie Passaty do Transtechu,gdzie co lepiej połapani dostali jaki służbówki
Taaa,prezes i wiceprezes.

Offline majk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #193 dnia: Lutego 13, 2012, 09:16:01 »
Cytat: "R1cz4rdz00n3"
Ewentualnie wysłanie człowieka z portu który nie może wejść na pryzmę bo niby nie ma badań wysokościowych a bierze prawie 3k podstawy.

Kolego myślisz że  to działa tylko w jedną stronę . Twoi koledzy z pakownia mocznika ostatnio też odmówili zejścia do ładowni statku tłumacząc się tym samym , tak że daj se spokój z pisaniem takich paszkwili .

lukas2

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #194 dnia: Lutego 13, 2012, 10:44:02 »
Cytat: "Policzanin_2"
Cytat: "Ciekawy"
Pewnie trafią jak poprzednie Passaty do Transtechu,gdzie co lepiej połapani dostali jaki służbówki
Taaa,prezes i wiceprezes.

Wiceprezes jeździ hondą a prezes renówką. Mogliście sobie kupić te zielone były na sprzedaż, całkiem niedawno na allegro jeden stał coś koło 12 tyś. A jak nie wiecie co pisac to nie piszcie wcale. Te zielone były własnością Transtechu i były wraz z kierowcami wynajmowane Zch.  B6 są własnością ZCH. Nie piszcie więc pierdół na ten temat