Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6877830 razy)

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5220 dnia: Listopada 18, 2016, 11:25:08 »
Prawdopodobnie- Pismo widzę zostało napisane. O piśmie dowiedziałam się wczoraj pod koniec dnia gdy zostało rozłożone w biurowcu.. Nikt nie był z tym pismem u nas w biurze o jego podpisanie, nikt też o nim nie mówił przed wysłaniem. Nagłówek pisma- organizacje związkowe. Koledzy podpisali się w pięć organizacji. Może to przypadek i ktoś przeoczył nasz związek przy zbieraniu podpisów. A może tak chcieli koledzy...Nie wiem, nie rozumiem. W radzie nadzorczej załoga ma dwóch reprezentantów i pan Andrzej był na radzie oraz doskonale zna jej przebieg, moje wnioski i przebieg dyskusji.
A gdyby nikt nie przeoczył to jakie byłoby stanowisko związków zmianowych? 
Co do przedstawicieli załogi w RN to może ktoś mnie oświeci,  jaki jest sens wprowadzania do rady takich przedstawicieli skoro muszą patrzeć z innej perspektywy , jak pisze Konkret z perspektywy właściciela czyli muszą brać pod uwagę przede wszystkim jego interes a nie pracowników i nie mogą przekazać też żadnych wiadomości z uwagi na klauzule "poufne". Do tej pory, przed każdymi wyborami do RN słyszeliśmy, że wybieramy przedstawicieli załogi żeby pozyskać informacje . Tymczasem po wyborach mamy sytuację "wiem ale  ie powiem" ..."głosowałem ale to było tajne"...
Zamieszanie wokół wiceprezesa po raz kolejny pokazuje że związki są skłócone a rozłam tylko się pogłębia. Dla zarządu to idealna sytuacja, dla pracowników niestety fatalna ale kto by sie tam przejmował zwykłymi "zasobami" .

Post Merge: Listopada 18, 2016, 11:45:08
To zadziwiające, że pomimo tego, że od ponad 2 dekad mamy kapitalizm, ludzie nadal bywają zaszokowani gdy okazuje się, że z punktu widzenia przedsiębiorstwa są niewiele więcej niż tylko zasobem i tak jak każdy zasób mają oni pracować dla dobra przedsiębiorstwa generując przy tym jak najmniejsze koszty. Posiłki są kosztem, a istnieją tylko dlatego, że przepisy prawa ich wymagają.

Przypominam dodatkowo, że rada nadzorcza z założenia ma reprezentować interesy właściciela (akcjonariuszy), a nie pracowników, a Pani Anna głosując za odwołaniem (zgaduję, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa) Rafała głosowała nie jako związkowiec, ale jako członek RN, a więc patrzyła na całą sprawę z zupełnie innego punktu widzenia niż większość z nas.

Swoja drogą zastanawiam się co będzie z biuletynem (on w ogóle jeszcze wychodzi, dawno go nie widziałem, a robię w biurowcu...), skoro zdjęcia Rafała stanowiły w nim zdecydowaną większość "treści".


PS. Tak, wiem, że dawno nie pisałem, te nowe inwestycje (jakkolwiek niesamowicie ciekawe z analitycznego punktu widzenia) są paskudnie czasochłonne. Na szczęście wszystko na kolejny rok jest już ogarnięte, plany porobione, rok prawie zamknięty, mogę odetchnąć i znów rzucać perły mądrości przed moich ukochanych forumowiczów  8)


Zdjęć p.Rafała w biuletynie nie ma już od dwóch może trzech numerów ;) , biorąc pod uwagę częstotliwość wydawania biuletynu to dobre ponad pół roku a gazetka nie schudła więc i treści jakoś nie zabrakło.... 
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 11:45:08 wysłana przez jorka »

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5221 dnia: Listopada 18, 2016, 12:17:00 »
Jorka dobrze zauważyłaś że zdjęć nie ma. Nie wpadlem na pomysł przegladania w ich poszukowaniu ostatnich numerow. Pytanko...sprawdzałas ostatnie biuletyny czy poprostu posiadasz wiedzę dlaczego one się nie pojawiają? Co do zamieszania wokół prezesa to dobrze zauważyłaś że jest spore :) Ciekawe czy to się jakoś wiąże ..brak tych zdjęć o ktorych wspomniałaś z calym zamieszaniem. Swoją drogą nie wprowadzamy do RN swojego przedstawiciela dla pozyskiwania informacji. Rada Nadzorcza - NADZORUJE. Poczytaj w statusie spółki co mogą. Ale nie znaczy to że osoba w RN będzie to punktem informacyjnym dla pracowników. A już napewno nie na publicznym forum gdzie nie wiadomo kto jest kierowcą kto w firmie nie pracuje od lat a kto jest może sekretarką.

Post Merge: Listopada 18, 2016, 12:25:51
A z innej beczki to mam pytanie. Czy ktos wie czy i gdzie można pobrać harmonogram 5bop na windowsa/lumia ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 12:25:51 wysłana przez Miszand »

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5222 dnia: Listopada 18, 2016, 12:38:45 »
Jorka dobrze zauważyłaś że zdjęć nie ma. Nie wpadlem na pomysł przegladania w ich poszukowaniu ostatnich numerow. Pytanko...sprawdzałas ostatnie biuletyny czy poprostu posiadasz wiedzę dlaczego one się nie pojawiają? Co do zamieszania wokół prezesa to dobrze zauważyłaś że jest spore :) Ciekawe czy to się jakoś wiąże ..brak tych zdjęć o ktorych wspomniałaś z calym zamieszaniem. Swoją drogą nie wprowadzamy do RN swojego przedstawiciela dla pozyskiwania informacji. Rada Nadzorcza - NADZORUJE. Poczytaj w statusie spółki co mogą. Ale nie znaczy to że osoba w RN będzie to punktem informacyjnym dla pracowników. A już napewno nie na publicznym forum gdzie nie wiadomo kto jest kierowcą kto w firmie nie pracuje od lat a kto jest może sekretarką.

Post Merge: [time]Listopad 18, 2016, 12:25:51 [/time]
A z innej beczki to mam pytanie. Czy ktos wie czy i gdzie można pobrać harmonogram 5bop na windowsa/lumia ?
Wiem czym zajmuje się RN , pytanie było inne - jaki jest sens wprowadzania przedstawicieli pracowników skoro nie mogą reprezentować ich interesów i nie mogą udzielać informacji. Gdzie tu korzyść dla nas robotnikow?
Biuletyny czytam/przeglądam na bieżąco i mam na wydziale komentatora , który brak tych zdjęć zauważył już od pierwszego numeru gdy ich zabrakło ;)
 

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5223 dnia: Listopada 18, 2016, 13:11:48 »
Dzień dobry.
A propos cyt. autorstwa jorka : "Zamieszanie wokół wiceprezesa po raz kolejny pokazuje że związki są skłócone a rozłam tylko się pogłębia."
Jorka masz całkowitą rację, że związki broniące Kuźmiczonka nie chcą zgody. Z oczywistych przyczyn.
Czy poważne organizacje związkowe piszą pismo do Ministerstwa w imieniu wszystkich zz, a następnie nie idą do najwiekszej  organizacji związkowej po poparcie pisma? To pokazuje, że ich działania są nastawione na dyskredytację MZZPRC. Jorka masz calkowitą rację, bo związki, które piszą pismo pokazują rozłam i działają celowo. Dlaczego w takim razie nie podpisali pisma, jak to mają w zwyczaju: pięć organizacji związkowych? Dlaczego powołali się na wszystkie organizacje związkowe, a później obwieszczają, że jednak nie byli po prośbie w MZZPRC?
Oj widzę tu ostre cięcie i oderwanie od przysłowiowego cycka, skoro tak silnie atakują i miotają się, niczym ryba na piasku.

Trzeba wreszcie zacząć mówić prawdę. Głównymi prowodyrami niesnasek są ludzie, którzy na skutek zmian w firmie tracą grunt pod nogami, tracą wpływy i pozycję.
Tracą także ustawionego opiekuna.

« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 13:51:55 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5224 dnia: Listopada 18, 2016, 14:02:35 »
Bo to fafnie brzmi "pismo organizacji zwiazkowych". Na szczescie nie najwiekszych..zwykla gra slów na ktorą się nabierają naiwni ludzie. Albo słowa "większosć organizacji zwiazkowych". Dlaczego nie napisali "niestety Panie Ministrze, najwiekszy zwiazwk zawodowy reprezentujący najwiekszą grupę pracownikow z ktorymi trzeba się liczyć nie podpisał się pod tym naszym dziwnym pismem ktore swiadczy o niewiedzy naszej w temacie statutu Rady w naszej firmie".

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5225 dnia: Listopada 18, 2016, 14:11:07 »
Bo to fafnie brzmi "pismo organizacji zwiazkowych". Na szczescie nie najwiekszych..zwykla gra slów na ktorą się nabierają naiwni ludzie. Albo słowa "większosć organizacji zwiazkowych". Dlaczego nie napisali "niestety Panie Ministrze, najwiekszy zwiazwk zawodowy reprezentujący najwiekszą grupę pracownikow z ktorymi trzeba się liczyć nie podpisał się pod tym naszym dziwnym pismem ktore swiadczy o niewiedzy naszej w temacie statutu Rady w naszej firmie".
Morze i dobrze piszesz, lecz pięć ZZ to chyba więcej jak jeden i mniemam, że łącznie pięć ZZ ma więcej członków, jak ZZPRC.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5226 dnia: Listopada 18, 2016, 14:25:10 »
Fajny przykład podał mi kolega z GAPS, w spółce córce w praktyce o ludzi walczą tylko Związki Zmianowe, inne niestety nie...podał konkretny przykład człowieka z S, tragedia.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5227 dnia: Listopada 18, 2016, 14:26:50 »
Power no własnie z tego co mi wiadomo 5 zwiazkow nie ma lącznie tylu czlonkow co mzzprc ale z ciekawosci jeszcze się upewnię :) Dlatego smieszna jest własnue ta gra słów dla nie wiedzacych.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5228 dnia: Listopada 18, 2016, 14:35:16 »
Tak piszecie o tych zdjęciach to powiedzcie fachowcy na ilu najwięcej zdjęciach był w jednym wydaniu biuletynu i w którym  numerze z tego roku?
Dla ułatwienia dodam, że każdy numer ma po 20 stron.



Dobra nie męczcie się. W tym roku najwięcej był na 19 zdjęciach w numerze 2/2016

Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka


Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5229 dnia: Listopada 18, 2016, 14:44:27 »
19 ? Grubo.. obstawiałem 10...hmy...chyba nie bralem pod uwage krzyżowki jesli była i rebusów.

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5230 dnia: Listopada 18, 2016, 14:48:50 »
Ciekawy jestem jakiego haka mają jedyne prawdziwe zz na pozostałe 4 organizacje skoro podpisują się pod każdą bzdurą.
A tak a propos czy drugim radnym z ramienia załogi do rady nie jest pan Malicki członek solidarności.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 394
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5231 dnia: Listopada 18, 2016, 14:49:46 »
Dobra już dajmy spokój z Panem Rafałem bo pewnie na ustach całej załogi jest...weźmy się za "związki";) Temat Posiłków juz maglowalismy,Pana Rafała Maglujemy to może teraz o podwyżkach? :D

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5232 dnia: Listopada 18, 2016, 14:59:45 »
Taaaaaa jedyne podwyzki jakie są to za ogrzewanie w społdzielni :)

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5233 dnia: Listopada 18, 2016, 15:10:41 »
Myślę że powód jest prozaiczne ; zmianowi nie popierał Kuzmiczonka i jest im na rękę jego dymisja.

ZZ wydały kolejny komunikat ; ze zdziwieniem przyjmują uwagę p. Tarocinskiej ponieważ niedawno Zmianowi wystosowali pismo do pracodawcy nie informując pozostałych.

Czyzby temat posiłków ?
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5234 dnia: Listopada 18, 2016, 15:15:09 »
Tak, chodzi o pismo w sprawie posiłków ~podsumowanie naszej ankiety oraz wniosek o odejście od paczek z bułkami :)
Tak drugim radnym w radzie nadz. jest Pan Andrzej Malicki.
A spotkanie negocjacyjne w sprawie podwyżek - środa 23.11.16 g.14.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 15:19:18 wysłana przez An_na »