Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6854570 razy)

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5190 dnia: Listopada 15, 2016, 10:51:51 »
Jorka według statutu spółki pargaraf 22 pnkt 2. Każdy z członków Zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach przez Radę Nadzorczą lub Walne Zgromadzenie.
W rzeczywistosci to jest tak że faktycznie pracownicy mogą odwołać czlonka zarządu iloscią 15%głosów ale tylko czlonka ich reprezentującego. Natomiast kompetencje rady nadzorczej dają jej dzięki statutowi możliwość odwołania KAŻDEGO czlonka zarządu i to z tego co wyczytalem nawet bez podania przyczyny. Polecam poczytać statut firmy i kodeks spółek handlowych. Chyba że się mylę ale czarno na białym jest napisane i ja to tak rozumiem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2016, 10:56:32 wysłana przez Miszand »

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5191 dnia: Listopada 15, 2016, 11:15:22 »
bardzo dobrze ze odwołali tego przydupasa byłego prezesa ;)

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5192 dnia: Listopada 15, 2016, 11:52:30 »
bardzo dobrze ze odwołali tego przydupasa byłego prezesa ;)
Idąc tym tokiem rozumowania , może chodzi o to żeby powołać "p........a" nowego prezesa ....
Jeśli RN ma takie kompetencje , że może bez podania przyczyny odwołać przedstawiciela załogi w zarządze to sens wyborów na takiego przedstawiciela jest żaden , bo w każdej chwili  można załodze pokazać środkowy palec....ale doczytam rzecz jasna jak to jest.
Nie wypowiadam się na temat wiceprezesa i zastrzeżeń co do niego ale w końcu wygrał wybory , nie wybrali go marsjanie ale pracownicy (przynajmniej wieksza część glosujacych) i choćby z szacunku do tych co go wybrali należą się chyba jakieś wyjaśnienia.
Jaka wobec tego jest gwarancja, że taki czy inny przedstawiciel załogi utrzyma się w zarządzie jeśli tylko przestanie pasować w nowym układzie sił.
Tak na marginesie to szkoda , że firmę dominuje cały czas polityka a sprawy bieżące .....cóż, "koń jaki jest każdy widzi" . ...

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5193 dnia: Listopada 15, 2016, 12:16:37 »
Jak to żaden ? Osoba wybrana reprezentuje interesy pracowników... w każdym razie powinna. A pracownicy jak coś to mogą zawsze delikwenta odwołać. Ale RN musi takie kompetencje posiadać żeby nie doszło do sytuacji w ktorej ktoś z zarządu działa np : w zlym interesie firmy a pracownicy o tym nie wiedzą (klauzule ńpofnosci, paragrafy lojalnościowe itd). Nie wiem jak w tym przypadku ale w życiu tak bywa że ktoś zawsze kontroluje kontrolujacych. To chyba dobrze ?

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5194 dnia: Listopada 15, 2016, 12:40:03 »
... RN musi takie kompetencje posiadać żeby nie doszło do sytuacji w ktorej ktoś z zarządu działa np : w zlym interesie firmy a pracownicy o tym nie wiedzą (klauzule ńpofnosci, paragrafy lojalnościowe itd). Nie wiem jak w tym przypadku ale w życiu tak bywa że ktoś zawsze kontroluje kontrolujacych. To chyba dobrze ?
Jeśli są zarzuty o, których piszesz to chyba powinno się sprawę skierować do odpowiednich organów ścigania. Zobaczymy czy to nastąpi... Moje obawy wiążą się z tym że tworzy się niebezpieczny precedens. Przyjdzie inna ekipa rządząca i będzie w każdej chwili mogła odwołać niewygodnego przedstawiciela zalogi a powód zawsze się znajdzie.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5195 dnia: Listopada 15, 2016, 12:53:08 »
No cóż. Nic nie zarzucam. Podałem przykład ktory w moim rozumieniu był by powodem do takich działań RN.
Polecam przeczytać post na facebooku który okolo poludnia zostal zamieszczony na profilu GA ZCh "Police" S.A
https://m.facebook.com/zchpolice/

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5196 dnia: Listopada 15, 2016, 14:06:20 »
Tak więc z tego rozumiem, że weszli z p. Rafałem na drogę sądową, więc ostro.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5197 dnia: Listopada 15, 2016, 15:24:52 »
Nie jestem prawnikiem ale po lekturze wskazanych w komunikacie paragrafów nie mogę oprzeć się wrażeniu nadinterpretacji tych podstaw prawnych . Ciekawe jakie rozstrzygnięcie przyniesie sąd ....

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5198 dnia: Listopada 15, 2016, 19:38:32 »
A skąd wiadomo, że w tej sprawie będzie sąd?

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5199 dnia: Listopada 15, 2016, 19:41:58 »
Hmm bo ja wiem... może ze strony "fejzbookowej" GA Police?
Chociaż jest to tak przejrzystym językiem napisane, że może być odwrotnie (Pan Kuźmiczonek założył sprawę Spółce?)
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2016, 19:46:04 wysłana przez Qba99 »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5200 dnia: Listopada 15, 2016, 20:03:10 »
Chodzi mi o to co napisała yorka. To co jest w komunikacie na temat spraw sądowych tyczy się tego co już jest faktem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2016, 20:11:31 wysłana przez An_na »

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5201 dnia: Listopada 15, 2016, 23:01:19 »
A skąd wiadomo, że w tej sprawie będzie sąd?
" Merytoryczną podstawą o odwołaniu pana Kuźmiczonka  było ujawnienienie nieprawidłowości dotyczacych sprawowania przez niego funkcji członka Zarzadu, jak i powstanie konkretnych roszczeń i sporów między spółką a Panem Kuźmiczonekiem , skierowanych już na drogę sądową "  stąd ....

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5202 dnia: Listopada 15, 2016, 23:24:07 »
Wiadomo na kiedy jest przewidziany kolejny termin negocjacji placowych ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5203 dnia: Listopada 16, 2016, 06:12:51 »
Przyszły tydzień.

Post Merge: Listopada 16, 2016, 08:47:26
Na naszej stronie zamieściliśmy harmonogramy na najbliższy rok. Informuję, ponieważ ktoś z Was pytał: https://www.facebook.com/policemzzprc/posts/612161085657913
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 08:47:27 wysłana przez An_na »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5204 dnia: Listopada 16, 2016, 09:44:58 »
Dziękuje An_na ,przyznam, że czekałem, mam wersje na androida, ale nie ma jak ten klasyczny :)