Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784484 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5160 dnia: Listopada 11, 2016, 09:38:09 »
wejście do UE nic nie zmieniło, pensje urosły, ale produkty zdrożały, jesteśmy w tej samej dziurze co byliśmy, a nawet gorzej...

Ktoś, kto na poważnie tak twierdzi jest albo ślepcem, albo ignorantem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5161 dnia: Listopada 11, 2016, 12:03:35 »
jest jakiś układ między Z.Ch. a Sialem o których się aparatowym nawet nie śniło.
Nie miedzy zakładem i sialem tylko  ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI a SIALEM. Jeśli nie uda sie zmienic na gotówkowe  i dalej będzie tak jak jest to będzie dowód na to ze ZZ są umoczone
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2016, 12:05:08 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5162 dnia: Listopada 11, 2016, 12:46:25 »
Popytaj na ZCH który związek był 'umoczony' i dlaczego bardzo chciał utrzymania tych tragicznych paczek (wtedy jeszcze z Brzozek).
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5163 dnia: Listopada 11, 2016, 12:50:43 »
Ale my nie dyskutujemy teraz o tym co było kiedyś, nam chodzi o teraz zobaczymy które związki będą za zmianami dla dobra pracowników a nie swoich partykularnych interesów
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5164 dnia: Listopada 12, 2016, 08:47:28 »
Nie ma co  bezsensownie dyskutować,musimy grzecznie poczekać na opinnie pozostalych ZZ

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5165 dnia: Listopada 13, 2016, 11:48:31 »
The_Bill: wiesz coś to pisz otwartym tekstem. Czy wg Ciebie ktoś był umoczony i co to wogólne znaczy "umoczony"? W momencie kiedy zabrano bony i dorzucono wszystkim pracowniom niecałe 100 zł do pensji za ich zabranie mojaj mama - pracownik Zakładów, kierownik ośrodka dostała polecenie służbowe o tym, że ma przygotowywać paczki z bułkami. Wciąż były skargi: bo bułki bez woreczków, bo wędlina niesmaczna, bo nie ten jogurt, bo hurtownia dała przeterminowany itd. Nie było wtedy bonów ani kart, które prawnie pozwolilyby odejść od posiłków jak teraz. Dodam, że moja mama była członkiem związku zawodowego Solidarność 80. Ja pracowałam wtedy w biurze nadzoru właścicielskiego poźniej w audycie wewnętrzynym i byłam członkiem Związku Zawodowego Inżynierów i Techników. 
Więc zdradź rąbka tajemnicy bez powielania plotek zasłyszanych.
 A wiesz dlaczego pytam? Bo widzę rozmydlanie tematu byleby tylko przeciągnąć go jak najdalej. A najdalej w przyszłym roku kończy się umowa z firmą Sial. Już teraz na spotkaniu dot. posiłków kolejny raz jako związek MZZPRC ponowiliśmy to co mówimy od zliczenia ankiety: wnioskujemy o odejście od paczek z bułkami i przejście na karty przedpłacone, bony lub inne rozwiązanie dopuszcone prawem. My sobie tutaj gadu gadu a czas na negocjacje dostawcy posiłków profilaktycznych cichutko biegnie.
Po ataku na nas, że tylko nieliczna grupa pracowników i to tylko naszych członków oraz kilku hejterów tego forum nakręca temat posiłków powiedzieliśmy że "nie zamierzamy kopać się z koniem" i dobrze, aby to pracownicy wypowiedzieli się jaka forma posiłków im najbardziej pasuje. Dlatego jako MZZPRC zawnioskowaliśmy o przeprowadzenie referendum w tej sprawie wśród pracowników.
Co do firmy SIAL to też nie interesują mnie plotki- każdym ma prawo współpracować z kim chce, ośredek w Brzózkach jest bardzo ładnym miejscem dlatego nie łączmy tego miejsca z tematem paczek z bułkami. Nasza organizacja skupia się na samych paczkach- czyli realizacji posiłków profilaktycznych poprzez obecną formę czyli cztery bułki, dwa masełka, wędlina , ewentualnie serek, ser,jogurt, sałatka czu musli na sucho plus keczup i musztarda.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2016, 11:59:05 wysłana przez An_na »

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5166 dnia: Listopada 13, 2016, 11:57:23 »
The_Bill: wiesz coś to pisz otwartym tekstem. Czy wg Ciebie ktoś był umoczony i co to wogólne znaczy "umoczony"? W momencie kiedy zabrano bony i dorzucono wszystkim pracowniom niecałe 100 zł do pensji za ich zabranie mojaj mama - pracownik Zakładów, kierownik ośrodka dostała polecenie służbowe o tym, że ma przygotowywać paczki z bułkami. Wciąż były skargi: bo bułki bez woreczków, bo wędlina niesmaczna, bo nie ten jogurt, bo hurtownia dała przeterminowany itd. Nie było wtedy bonów ani kart, które prawnie pozwolilyby odejść od posiłków jak teraz. Dodam, że moja mama była członkiem związku zawodowego Solidarność 80. Ja pracowałam wtedy w biurze nadzoru właścicielskiego poźniej w audycie wewnętrzynym i byłam członkiem Związku Zawodowego Inżynierów i Techników. 
Więc zdradź rąbka tajemnicy bez powielania plotek zasłyszanych.
 A wiesz dlaczego pytam? Bo widzę rozmydlanie tematu byleby tylko przeciągnąć go jak najdalej. A najdalej w przyszłym roku kończy się umowa z firmą Sial. Już teraz na spotkaniu dot. posiłków kolejny raz jako związek MZZPRC ponowiliśmy to co mówimy od zliczenia ankiety: wnioskujemy o odejście od paczek z bułkami i przejście na karty przedpłacone, bony lub inne rozwiązanie dopuszcone prawem. My sobie tutaj gadu gadu a czas na negocjacje dostawcy posiłków profilaktycznych cichutko biegnie.
Po ataku na nas, że tylko nieliczna grupa pracowników i to tylko naszych członków oraz kilku hejterów tego forum nakręca temat posiłków powiedzieliśmy że "nie zamierzamy kopać się z koniem" i dobrze, aby to pracownicy wypowiedzieli się jaka forma posiłków im najbardziej pasuje. Dlatego jako MZZPRC zawnioskowaliśmy o przeprowadzenie referendum w tej sprawie wśród pracowników.
Ja mam nadzieję,że to sie uda...mając na myśli to mam na myśli definitywny koniec z tymi paczkami...bokiem mi wychodzi codzienne wcinanie wędliny...dzień w dzień wędlina,na serek wiejski patrzeć już nie mogę,oni w tym Sialu to chyba nie wiedzą że jest jeszcze cos takiego jak ser żółty,ser topiony,sałatki warzywne...dobrze że dali sobie spokój z tym salami bo tez serdecznie mam juz go dość...ogółem to mam dość tych paczek i tyle w temacie

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5167 dnia: Listopada 13, 2016, 12:15:11 »
co to wogólne znaczy "umoczony"
cyt; "nie załatwić czegoś pomyślnie, zrobić coś źle, nieumiejętnie"
Czy wg Ciebie ktoś był umoczony
Jak posiłki nie zostano załatwione tak jak wyszło w ankiecie no to według ludzi wyjdzie ze ZZ, i pretensje mogą mieć tylko do siebie.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5168 dnia: Listopada 13, 2016, 13:13:50 »
Ja znowu zapytam co sądzą w temacie posiłków inne związki? ZZPRC wiemy - proponuje karty lub bony. Jest jeszcze kilka związków w naszej firmie i na spotkaniach z zarządem chyba wyrażają swoją opinie. Co proponują?



Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2016, 13:16:12 wysłana przez pol »

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5169 dnia: Listopada 14, 2016, 01:32:30 »
Dzień dobry.
Jakiś czas temu napisałem krótki tekst, który w ostatnim momencie postanowiłem nie zamieszczać na forum, ze względu na termin najbliższego spotkania z pracodawcą w kwestii posiłków profilaktycznych (2 listopada).
Powiedziałem sobie: dajmy jeszcze jedną szansę związkowemu establishmentowi na udowodnienie, że w swojej działalności kieruje się przede wszystkim dobrem pracowników. Miałem nadzieję (jakże płonną i infantylną), że sprawa ujrzy szybki i szczęśliwy finał. Niestety, biorąc pod uwagę efekty tego spotkania, wszystko wskazuje na to, że znowu miałem rację.

Poniżej ów niezamieszczony wcześniej tekst:
Dzień dobry.
Stwierdzenie An_na (cyt.)" Początek kilku spotkań" brzmi niezwykle enigmatycznie. Niosę się z nadzieją, że temat nie zostanie w trakcie owych spotkań, spotkań, które przecież mogą trwać w nieskończoność, odsunięty od rzeczywistości i zapomniany.
Zdaję sobie sprawę, że kluczem do wypracowania porozumienia z pracodawcą jest osiągnięcie konsensusu związkowego. Konsensusu, a nie kompromisu!
Dlatego, proszę dopilnować, aby poszczególne organizacje związkowe (jawnie i bezprzykładnie występujące przeciw woli pracowników) nie próbowały, przy okazji i być może, obarczyć porozumienie dodatkowymi warunkami, np. półrocznym okresem przejściowym, terminem dostosowawczym, organizacją imprez dla elity związkowej, itp.
Chciałbym mylić się w stwierdzeniu, że granie na zwłokę jest po myśli niektórych związków. Jednak oświadczenie pięciu organizacji związkowych,  chwalących się niewiedzą o wynikach ankiety pokazało, że organizacje te muszą wreszcie wrócić z dalekiej podróży i zaraz po powrocie kupić kalendarz oraz zaopatrzyć się w budzik.
Głośny budzik, dzwoniący protestem i głosem pracowników. I słuchać jego dźwięków. Słuchać zawsze i nadwyraz uważnie. A nie tylko wtedy, gdy ma się kaprys i wielkopański gest.
Pamiętajmy jeszcze o jednym: za kilka miesięcy kończy się umowa z firmą dostarczającą posiłki. I być może niektórym osobom bardzo zależy, aby znowu ją podpisać...

Na zakończenie proszę o ujawnienie nazwy związków, które tylko w 2016r. korzystały z usług firmy Sial, organizując imprezy w Brzózkach. Gdy poznamy nazwy tych związków zawodowych to sprawa oporów ich przewodniczących przed likwidacją posiłków będzie łatwiejsza do zrozumienia.


Dosyć zabawy w ciuciubabkę. Dosyć udawania, że wolą niektórych związków jest dobro pracowników. Najwyższa pora, aby oddzielić ziarno od plew i ujawnić rzeczywiste intencje baronów związkowych.

Kwestia posiłków profilaktycznych jest testem na otwartość w postrzeganiu problemów załogi przez związki zawodowe. Na razie ten test zdał tylko MZZPRC. Inne związki, w opinii pracowników, robią z siebie pośmiewisko...


 
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 02:18:56 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5170 dnia: Listopada 14, 2016, 07:20:57 »
Na zakończenie proszę o ujawnienie nazwy związków, które tylko w 2016r. korzystały z usług firmy Sial, organizując imprezy w Brzózkach.
Na pewno "KONTRA" jak dobrze kojarzę w sierpniu albo w czerwcu organizowali. Szefowie tego związku  nie są zbytnio za zmianą w temacie posiłków, postulują aby zobowiązać sial do poprawy jakości  posiłków. ale już to było przerabiane z jakim efektem wszyscy wiedzą
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 07:22:47 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline miś

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5171 dnia: Listopada 14, 2016, 16:48:25 »
Solidarność również organizuje imprezy w Sialu

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5172 dnia: Listopada 14, 2016, 17:13:02 »
Swego czasu to chyba większość tam robiła imprezy

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5173 dnia: Listopada 14, 2016, 18:33:25 »
infostrefa.com/espi/pl/reports/view/4,33686
Wiceprezes Rafał Kuźmiczonek wybierany z ramienia załogi   w dniu dzisiejszym został odwołany ze stanowiska. Ktoś zna powody ?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5174 dnia: Listopada 14, 2016, 18:51:51 »
Może już są jakieś dokładniejsze wyniki audytu dotyczącego "pracy" POprzedniego zarządu.

Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 18:55:01 wysłana przez pol »