Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Biedronka łamie prawo  (Przeczytany 43509 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« dnia: Lipca 17, 2011, 14:55:42 »
Gdzieś tu na forum pisałem o nocnym sprzątaniu w Biedronce, ale to nic na co stać tą firmę - otóż od początku lipca pracują całą noc - jeżdżą elektrycznymi paleciakami, rzucają towarem, w sumie masa huku.
Prawo ciszy nocnej i regulamin wspólnoty mają gdzieś, budzą ludzi i dzieci, a jak stukamy do drzwi to chowają się jak szczury łącznie z kierowniczką.
Nie do wiary myślałem że żyjemy w Europie, natomiast Biedronka kosztem lokatorów czerpie zyski, - taki nowoczesny nierząd.
Do kierowniczki napiszę tyle - Jak niską trzeba mieć moralność, jak małym być człowiekiem aby wprowadzić nocną zmianę w budynku wielorodzinnym, uporczywie naruszając ciszę nocną".
No tak pobłażaliśmy im, przymykaliśmy oczy gdy po 22 jeszcze stukali to się rozbrykali.
Może kogoś jeszcze denerwują dostawy polegające na rzucaniu skrzynek na rampę i kolejki tirów blokujące ulicę?, mam na myśli okoliczne "leningrady" - potrzebujemy wsparcia w zmuszeniu Biedronki do przestrzegania regulaminu porządkowego i zasad współżycia społecznego.

I jeszcze mój apel:
Pracowniku Biedronki!

Czy wiesz, że pracując w nocy łamiesz prawo?
Pracujesz w budynku wielorodzinnym gdzie obowiązuje cisza nocna.

Regulamin Wspólnoty „Przyjazny Dom”:
...Cisza nocna obowiązuje od godziny 22:00 wieczorem do godziny 6:00 rano dnia następnego. W tym czasie zabrania się:
...wszelkich czynności zakłócających ciszę nocną

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 17, 2011, 16:35:54 »
Cytat: "splinter"
Czy TY trochę nie przesadzasz!

Wydaje mnie sie, ze nie przesadza. Jezeli sa ogolne zasady wspolzycia w spoleczenstwie, a spoldzielnia jasno okresla zasady dotyczace ciszy nocnej, to dzierzawca lokalu uzytkjowego powinien-zreszta jak wszyscy mieszkancy, sie do tego ustosunkowac. Wcale nie dziwi mnie to, ze EVPolice, przeszkadzaja halasy nocnej pracy. Sa ludzie, ktorzy wstaja rano do pracy i powinni byc wypoczeci, a nie zestresowani nocnymi halasami. Uwazam, ze zarzadca nieruchomosci powinien zrobic z tym porzdek. Ja w kazdym razie prosilabym o interwencje Policji, za kazdym razem.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2011, 17:25:32 »
Cytat: "splinter"
Czy TY trochę nie przesadzasz!

1.Zauważ że od 03 lipca Biedronka na Głowackiego (osiedle Zygmunta Wróblewskiego) jest w remoncie!
2.Dostarczanego towaru jest dwa lub trzy razy więcej niż było przed remontem.
3.Po zamknięciu NETTO i wróblowej BIEDRONKI ilość kupujących RADYKALNIE się zwiększyła.MOŻE TEŻ CI TO PRZESZKADZA!
Więcej kupujących większy po nich ...niestety BURDEL!.
4.Kupując lokal od Kardziejonków wiedziałeś że na parterze będzie ogólno dostępny lokal!
BERII jakoś CI nie przeszkadzało!
Przynajmniej nikt tutaj się nie wyżałał!
Ciesz się że na parterze masz Biedronkę która przynosi zysk właścicielowi zarządcy tego budynku!Bo kolego byś dopiero płakał że w czynszu masz za dużo za fundusz remontowy!
Co byś mówił gdyby nie było Biedronki tylko wielki salon gier.Taki był zamysł właściciela budynku.
5.Doskonale wiesz że w Twojej głośnej Biedronce pracuje podwójna załoga.I wierz mi że jest co robić.
6.Dziwne że parkowanie pod schodami Biedronki Ci nie przeszkadza.
7.Do 15 września niestety tak będzie.

Oczywiście nie przesadzam od godz. 22 do 6 musi być cisza nocna, w dzień można zrzucać towar nawet z dachu tych ciężarówek, podwójna obsada proszę bardzo w dzień, a co do lokalu nad sklepem to oczywiście są pewne niedogodności ale nie po to jest regulamin aby sklep go łamał.
Trochę pokręcony Twój post przede wszystkim mir domowy, dopiero potem jest biznes.
W dzień kierowniczka odwraca się tyłem i też głupoty o Kardziejonkach  opowiada.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2011, 21:56:31 »
Faktycznie obroty Lidla i Biedronki pewnie znacznie podskoczyły.

A tak przy okazji - co to za nowy zwyczaj, że w Biedronkach nie można kartą płacić? Ja wiem, że pewien polityk nie posiada(ł) konta, ale on akurat do Biedronki nie hasa...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 17, 2011, 22:04:18 »
Denver, tłumaczą to tym, że nie ponoszą dodatkowych kosztów za płatność kartą i klient dzięki temu ma mniejsze ceny. Mi to pasuje ;-)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 17, 2011, 22:32:11 »
Cytat: "rbk"
Denver, tłumaczą to tym, że nie ponoszą dodatkowych kosztów za płatność kartą i klient dzięki temu ma mniejsze ceny. Mi to pasuje ;-)


Aha - mnie niekoniecznie [: Chociaż w sumie ciekawe podejście - ciekawe czy żeby zniwelować inflację obniżając koszta będą wykręcać co drugą żarówkę w sklepie, a do drzwi automatycznych zamontują klamki, żeby przeciwdziałać podwyżko cen wynikających z podwyżki Vat-u.

Dla mnie niekoniecznie, bo owszem mają mniejsze koszta, ale tracą też trochę na liczbie klientów - słyszałem trochę od znajomych, że chcieli zrobić zakupy, ale mieli przy sobie tylko kartę. Cóż pewnie wyliczyli, że ich główna grupa docelowa (unikam słowa target i innych angielszczyzn obecnych w marketingu) płaci głównie gotówką.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 17, 2011, 22:42:07 »
W promieniu kilkuset metrów masz ze 3-4 bankomaty :]
Ja rozumiem wygoda ponad wszystko, ale już nie bądźmy takimi marudami :]
Jeden sklep na te inne sto niech nie ma płatności kartą :P

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2011, 00:57:04 »
Tak się zastanawiam gdzie w tej biedronce jeżdżą te wózki,przecież tam jest ledwo miejsce na przejechanie zakupowym wózkiem na kółkach. Mam kolege który mieszka nad biedronką na Przyjaźni-nigdy nie skarżył się na jakieś hałasy.Jak ktoś jest przewrażliwiony to i mucha w nocy go obudzi...Pozdrawiam wszystkich śpiących jak zając pod miedzą.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 18, 2011, 09:52:10 »
problem rozwiązało by wytłumienie lokalu (warstwa wytłumiająca na suficie), można wymóc na właścicielu lokalu taką czynność. Wiadomo, że najłatwiej przy podpisywaniu umowy najmu, ale później też można to uczynić. Zresztą szanujące się firmy tak czynią. Z tego co wiem to w policach bodajże SP3 wytłumia systematycznie pomieszczenia tą metodą (pomimo tego, że nie są w bloku - ale cenią ciszę)
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 18, 2011, 11:22:07 »
Cytat: "Samson"
Tak się zastanawiam gdzie w tej biedronce jeżdżą te wózki,przecież tam jest ledwo miejsce na przejechanie zakupowym wózkiem na kółkach. Mam kolege który mieszka nad biedronką na Przyjaźni-nigdy nie skarżył się na jakieś hałasy.Jak ktoś jest przewrażliwiony to i mucha w nocy go obudzi...Pozdrawiam wszystkich śpiących jak zając pod miedzą.


Samson obsługa sklepu rozwwozi towar na tzw. pieskach czyli małych, mechanicznych wózkach paletowych. Taki hałas może się nieść po konstrukcji budynku i szczerze współczuję mieszkającym nad Biedronką (nie tylko tym który śpią jak zając pod miedzą).

Ja mieszkam nad pubem Sport (na drugim piętrze czyli nie bezpośrednio) i uwierz mi u mnie w mieszkaniu słychać rozmowy (a raczej nazwałbym to darciem ryja) i szuranie taboretami po podłodze. Jak dodamy do tego jeszcze pracującą całą noc klimatyzację, naprutych gości wychodzących na fajkę i opowiadających swoje życiowe historie przerywane przecinkami: ku***a, hu* itd oraz obsługę lokalu traktującą podwórko od strony zaplecza jak swój prywatny folwark to nóż się w kieszeni otwiera.

Pozdrawiam

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 18, 2011, 12:01:15 »
Bzyku,Tobie współczuję,bo mieszkać nad pubem to nic fajnego ale powtarzam-nigdy nie słyszałem ani słowa skargi od kolegi który mieszka nad biedronką.Już raczej narzeka na szczekające,pozostawione przed sklepem psy.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 18, 2011, 14:12:51 »
Co do hałasu to strop jest wytłumiony ale elektryczne paleciaki na fugach kafelków robią,  hałas który niesie się po konstrukcji budynku,
co do rozmowy z kierowniczką to delegacja mieszkańców odwiedziła Kierowniczkę sklepu gdzie dowiedziała się, że nocna działalność będzie kontynuowana.

Offline zuzanna

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 18, 2011, 14:20:29 »
Ja mieszkam w leningradzie naprzeciw biedronki i mam dosyć już tych hałasujących silników tirów, które podjeżdżają, teraz ciepło i nawet okna nie można otworzyć, bo taki hałas jest, który nie trwa 5 minut i to wcale nie dlatego, że biedronka na Wróbla jest remontowana, bo tak było wcześniej. W dzień to rzadko podjeżdżają ale 5, 6 rano to już przegięcie, nawet w niedzielę nie można pospać, bo 6 czy 7 to już norma.

MłodyS53

  • Gość
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 18, 2011, 14:48:54 »
6:00 koniec ciszy nocnej :)

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Biedronka łamie prawo
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 18, 2011, 14:49:49 »
Widzę, że niektórych tu zaczyna ostro ponosić ułańska fantazja. Niedługo się dowiemy, że drzwi samoprzesuwane wydają bardzo drażniący szur-dźwięk co może powodować obumieranie tkanek na skórzanych obuwiach.

Ludzie! Mieszkacie w mieście. O ile jeszcze problem z nocnym sprzątaniem jestem w stanie zrozumieć to te szalejące złowieszcze ciężarówki to już lekka przesada. Takie niestety prawo miasta. Mi też hałasuje latem pies sąsiada ale w niego nie strzelam.