Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Interwencje TOZ  (Przeczytany 32906 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Interwencje TOZ
« dnia: Kwietnia 05, 2011, 14:03:36 »
Dwie godziny temu dostałam telefon od naszej pani prezes z prośbą o szybki przyjazd na interwencję z aparatem.Była bardzo zdenerwowana,wezwana została policja,straż miejska,nawet kablówka.To co zobaczyłam przyprawiło mnie o łzy w oczach.Sami zobaczcie:











Niestety spóźniłyśmy się,choć zgłoszenie anonimowe do straży miejskiej było dopiero wczoraj.Psiak konał z głodu Bóg jeden wie ile czasu,drzwi obdrapane,chciał się wydostać,miski puste,a w nich prawdopodobnie resztki trutki na szczury.Choć brak nam funduszy ponieważ jeszcze nie dostałyśmy dotacji z gminy na działalność mamy zamiar zrobić sekcję zwłok szczeniaka(koszt 250zł) aby dowiedzieć się ile czasu pies był głodzony i jaki powód był jego śmierci.Jeżeli ktoś byłby chętny w pomocy nam w tej sprawie lub pomóc pokryć choć część wydatków w tej sprawie-proszę przesyłać pieniądze na konto TOZ:

LUKAS Bank S.A.
26 1940 1076 3025 4299 0000 0000


Nie pozwólmy,by ten szczeniaczek odszedł na darmo!!!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2011, 14:14:30 »
Psiak musiał tam spędzić całe swoje życie,smród po wejściu był okropny:



W pomarańczowej miseczce widać różowe granulki-prawdopodobnie trutka na szczury:




 
Tu ten psiak konał-20 metrów od innych domów i innych ludzi:

Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2011, 14:14:34 »
Nie żebym się czepiał, ale takie zdjęcia powinny być wstawiane albo w linkach, albo tak, żeby nie były od razu widoczne z oznaczeniem, że widok może nie należeć do najprzyjemniejszych.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 05, 2011, 14:22:55 »
Poobdzierane łapki:



Śliczna martwa mordka:





Ciałko,które nigdy nie zaznało ciepła,głaskania,jedzenia:



CZY TAK POWINNO WYGLĄDAĆ JEGO ŻYCIE TYLKO DLATEGO,ŻE JEST ZWIERZĘCIEM???
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2011, 14:25:02 »
Cytat: "secha"
Nie żebym się czepiał, ale takie zdjęcia powinny być wstawiane albo w linkach, albo tak, żeby nie były od razu widoczne z oznaczeniem, że widok może nie należeć do najprzyjemniejszych.

Dzięki wpisałam opis pod tematem.Nie wiem jak się wstawia inaczej :(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2011, 14:58:38 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ogólnie nic drastycznego tu nie widzę... Szkoda tylko psiaka - a co z właścicielem?


Zaufaj mi, że są ludzie, którzy widząc martwe zwierzę (psa, kota, konia w szczególności) od razu dostają doła i łzy w oczach i nie jest to dla nich najprzyjemniejsze przeżycie. Lepiej unikać takich sytuacji jeśli się da.

Na kilku forach (zwłaszcza takich i programach telewizyjnych i serialach) istnieje taki tag jak [ spoiler ], który ujawnia swoją zawartość dopiero po kliknięciu. Nie dało by się tutaj czegoś takiego wprowadzić?

Janek

  • Gość
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2011, 15:55:42 »
podajcie może imię i nazwisko właściciela a co niech się wstydzi!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 05, 2011, 17:14:43 »
Na razie jest prowadzona sprawa,nasza pani prezes 2 godziny spędziła na policji,będzie sekcja ,ja szczegółów nie znam,podjechałam zrobić zdjęcia i może dobrze,bo nie wiem co bym zrobiła :gib:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Janek

  • Gość
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 05, 2011, 19:36:53 »
jeśli jest nie wypłacalny to niech popracuje na rzecz schroniska przez pewien czas to moze zrozumie...ja bym mu takiego wstydu narobił...pokazywali w programie Uwaga jak cały dom okleili zdjęciami martwego psa.....

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 05, 2011, 19:50:57 »
Jak to ? zdjęcia sa za mało drastyczne.?
Dr. Kafar naprawde nie widzisz na tych zdjęciach ze ten pies jest masakrycznie wychudzony? przeciez widac na zdjęciach korpus psa, jego żebra. dobrze sie przypatrz. poza tym co? brakuje krwi na zdjeciach, bo wtedy były by bardziej drastyczne, prawda?
Nie rozumiem. czeo brakuje w tej interwencji by można uznac ze własciciel powinien byc ukarany za ten czyn? bo my na pewno zrobimy wszystko zeby własciciel zapłacił za to co zrobił. a najgorsze jest to ze sasiedzi znali tego psa i wiedzieli w jakich warunkach jest trzymany. i nikt nie zareagował. po prostu szok.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 05, 2011, 20:29:34 »
Cytat: "sylwia637"
a najgorsze jest to ze sasiedzi znali tego psa i wiedzieli w jakich warunkach jest trzymany. i nikt nie zareagował. po prostu szok.
Skąd wiesz, że sąsiedzi o tym wiedzieli? Mieszkam w okolicy i tego psa w życiu na oczy nie widziałem, a był dość charakterystyczny. Skoro straż miejska dostała zgłoszenie, to jednak ktoś zareagował, prawda?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 05, 2011, 20:54:32 »
wiem ze sasiedzi wiedzieli, bo był przeprowadzany wywiad z sasiadami. jezeli mieszkasz w okolicy to mogłes go nie widziec bo przeciez był calymi dniami zamknięty w komórce. a sasiedzi o tym fakcie wiedzieli. co najwyzej mógłbys go usłyszec bo pewnie wył.
Poza tym zawsze czytam z dokładnością o tym co inni pisza. Nie potrzebne jest mi dodatkowy poziom adrenaliny zeby patrzec na bardziej drastyczne zdjecia. Dla mnie te zdjecia sa drastyczne. Nie codziennie spotyka sie widok zagłodzonego psa. A w swoim zyciu sporo widziałam, ale z tego tłumaczyc Ci sie nie bede.

agacia13

  • Gość
;(
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 05, 2011, 22:06:12 »
Biedny psiak, strasznie mi go szkoda. Właściciela powinna spotkać surowa kara, bo to co przewiduje polskie prawo dla takich sadystów to znacznie za mało.

Offline Lilly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 05, 2011, 22:49:07 »
Ten maly,bezbronny piesek odchodzil powoli i w cierpieniach smiercia glodowa. Sasiedzi mowili, ze piszczal i wyl, czy tak trudno bylo go wypuscic zeby poszedl sobie tam gdzie mu bedzie lepiej ?? Pies probowal sie wydostac, przy dzwiach w betonie sa slady od pazurow, mial pozdzierane poduszeczki przy lapach. Nikt mu nie pomogl !!! A pies to najlepszy przyjaciel czlowieka, a czlowiek zgotowal mu taka smierc. Zrobimy wszystko, zeby wlasciciele zostali ukarani.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Interwencje TOZ
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 06, 2011, 01:32:56 »
A ja myślę, że zwyrodnialec, który doprowadził do śmierci tego psa doczeka się zrozumienie w sadzie... o ile dojdzie do rozprawy..., bo "szczególnego okrucieństwa wobec zwierząt", trzeba przed sądem dowieść. A to nie jest takie proste... wystarczy wytłumaczenie, że nie było środków na utrzymanie, lub niewiedza o stanie psa...lub inne absurdalne wytłumaczenie.
Jedno jest pewne... jakiekolwiek wytłumaczenie przekona sad, że właściciel psa nie działał w złej wierze...., a rezultat jest taki, że pies nie żyje i już.
To jest bardzo przykre ale niestety prawdziwe.