Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Uwięzieni w sklepie  (Przeczytany 33442 razy)

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:09:43 »
Cytat: "piotr0822"
przykład: za zabójstwo nie ważne czy w obronie własnej czy z premedytacją, pójdzisz siedzieć

Ogólnie masz rację, ale przykład dałeś kiepski - w bardziej cywilizowanych krajach za zabójstwo w obronie własnej nie idzie się siedzieć, to taka polska przypadłość.
Przykład z dziś, lokalna wiadomość:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110114/SZCZECIN/585763180
Napadli starszego pana, a tematem sprawy jest, czy miał on pozwolenie na broń, czy nie miał - śmieszne.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:11:30 »
Cytat: "piotr0822"
ale niestety prawo jest prawo, (przykład: za zabójstwo nie ważne czy w obronie własnej czy z premedytacją, pójdzisz siedzieć)


No nie... Nie dogadamy się. Jak można chwilowe zamknięcie w klepie przyrównywać do utraty życia przez człowieka? Na szczęście sądy nie podchodzą tak schematycznie.

Cytat: "piotr0822"
jak bym Cię zamknął u siebie w pokoju i powiedział Ci że Cię wypuszczę za pare dni bo mi smutno samem :) Czy wtedy było by ok? Wiesz przecież dlaczego Cię przetrzymuje i że Cię wypuszczę.


Przecież pisałem, że zamknięty na chwilę, a Ty z uporem maniaka znów piszesz o kilku dniach. Oczywiste jest to, że ludzie zamknięci w tym nieszczęsnym sklepie doskonale wiedzieli dlaczego nie mogą wyjść. Mówimy o pełnej świadomości, a nie jakichś psychopatycznych fantazjach. Uważam, że obsługa sklepu zachowała się niewłaściwie, ale czy faktycznie warto robić z tego takie wielkie halo? Ludzie mają chyba za mało innych problemów.

pac

  • Gość
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:13:11 »
Cytat: piotr0822
ale niestety prawo jest prawo, (przykład: za zabójstwo nie ważne czy w obronie własnej czy z premedytacją, pójdzisz siedzieć)quote]

moze sie zdarzyć ,że nie pójdziesz  :devil:

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:13:26 »
Cytat: "gumastic"
Ogólnie masz rację, ale przykład dałeś kiepski - w bardziej cywilizowanych krajach za zabójstwo w obronie własnej nie idzie się siedzieć, to taka polska przypadłość.
Przykład z dziś, lokalna wiadomość:


wiem właśnie o tym, nasze prawo jest chore. Ale w tym przypadku zatrzymanie tylu osób krótko mówiąc było głupotą i konsekwencje powinny być wyciągnięte

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:24:44 »
Cytat: "speedbax"
piotr0822 napisał/a:
ale niestety prawo jest prawo, (przykład: za zabójstwo nie ważne czy w obronie własnej czy z premedytacją, pójdzisz siedzieć)



No nie... Nie dogadamy się. Jak można chwilowe zamknięcie w klepie przyrównywać do utraty życia przez człowieka? Na szczęście sądy nie podchodzą tak schematycznie.


podałem tylko przykład funkcjonowania naszego prawa

Cytat: "speedbax"
Przecież pisałem, że zamknięty na chwilę, a Ty z uporem maniaka znów piszesz o kilku dniach. Oczywiste jest to, że ludzie zamknięci w tym nieszczęsnym sklepie doskonale wiedzieli dlaczego nie mogą wyjść. Mówimy o pełnej świadomości, a nie jakichś psychopatycznych fantazjach. Uważam, że obsługa sklepu zachowała się niewłaściwie, ale czy faktycznie warto robić z tego takie wielkie halo? Ludzie mają chyba za mało innych problemów.


chwila jest pojęciem względnym (która i tak w danym przypadku nie ma znaczenia bo liczy sie fakt dokonania czynu a nie jego okres trwania). To nie są żadne fantazje w tym przypadku jak i przypadku podanym przeze mnie wiadomy jest cel przetrzymywania jak i występuje swiadomość uwolnienia. Więc nie widze tu żadnych fantazji.

ps. przepraszam za post pod postem. prosze o sklejenie. mój błąd

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:13:34 »
Cytat: "Wykidajło"
że mógłbym nawet kogoś uszkodzić, gdyby próbował mnie zatrzymać siłą.


Czyli ty próbując wydostać się ze sklepu mógłbyś użyć siły bo masz prawo do wolności,a złodziej takiego prawa nie ma?Też go siłą nie można zatrzymać,takie same ma prawa-więc odpowiedzcie mi-co zrobić?Po prostu pozwolić mu wyjść i zapłacić za to ,co ukradł-tak miała zrobić ta ekspedientka waszym zdaniem?

Cytat: "speedbax"
W takim sklepie wiem o co chodzi i dlaczego chwilowo jestem zamknięty. Jeżeli natomiast jestem zamykany w mieszkaniu, gdzie nie jestem pewien co do intencji człowieka, który mnie zamknął, to oczywiście poczucie utraty wolności będzie bardzo mocne.


No i właśnie o to mi chodzi,że jeżeli nic nie zrobiłeś,to nie powinieneś się czuć urażony,tylko zrozumieć sytuację ekspedientki.

Ludzie dobrze wiedzieli,że za chwilę przyjedzie policja,ma ona prawo do zatrzymania złodzieja,a reszta będzie mogła sobie pójść do domków czy dalej na zakupy,co pewnie większość zrobiła,mogę się założyć,że dla większości było to ciekawe urozmaicenie dnia z dreszczykiem emocji.O wiele głupsze rzeczy robią różni na co dzień i nikt ich za to nie skazuje na więzienie.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:24:37 »
Cytat: "tatankas"
No i właśnie o to mi chodzi,że jeżeli nic nie zrobiłeś,to nie powinieneś się czuć urażony

no własnie skoro nic nie zrobiłem to i nie powinienem być "więziony" :) nie każdy musi być wyrozumiały i mieć czas na czyjeś fanaberie. Pozdrawiam

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:27:13 »
Tatankas nie czytasz dokładnie.Nie zgłoszono tego na policję!!!Było o tej akcji w faktach na tvn o 19.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:44:14 »
Cytat: "piotr0822"
no własnie skoro nic nie zrobiłem to i nie powinienem być "więziony" :) nie każdy musi być wyrozumiały i mieć czas na czyjeś fanaberie.


I właśnie dlatego ekspedientka za nielegalne pozbawienie wolności tylu osób powinna dostać karę śmierci -  powieszenie przez rozstrzelanie.  :razz:

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:53:34 »
W ameryce to klienci dostali by gigantyczne odszkodowanie, a jak by jeszcze sie tam murzyn znalazl to juz wogole:P Powinna za to ponies kare i tyle, czas to pieniadz. Zreszta nie mial bym ochoty przed swietami tracic czas na jakas glupota. Jeszcze raz pisze, do takich rzeczy jest ochrona sklepowa ktora ma prawo zatrzymac zlodzaja.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 15, 2011, 00:21:57 »
Znam przypadek z niemieckiego sklepu , młody człowiek wsadził produkt do plecaka ( ochrona to zauważyła), gdy młodzian chciał wyjść ze sklepu omijając kasę( bo przecież nic nie kupił), ochroniarze zatrzymali go i zaprowadzili na zaplecze. Następnie wezwali policję i policja dokonała rewizji plecaka. Młodziak trafił na komendę i do aresztu. Niestety to był Polak....
Ale fakt jest jeden... żaden z klientów robiących w tym czasie zakupy w sklepie nawet nie zauważył incydentu... nie mówiąc już o uwięzieniu .
Można ?.... można...

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 15, 2011, 08:31:22 »
Cytat: "tatankas"
Czyli ty próbując wydostać się ze sklepu mógłbyś użyć siły bo masz prawo do wolności,a złodziej takiego prawa nie ma?Też go siłą nie można zatrzymać,takie same ma prawa-więc odpowiedzcie mi-co zrobić?Po prostu pozwolić mu wyjść i zapłacić za to ,co ukradł-tak miała zrobić ta ekspedientka waszym zdaniem?

Nie przesadzaj. Złodzieja w momencie kradzieży od przeciętnego obywatela rozróżnia jeden ważny przepis, mówiący o zatrzymaniu obywatelskim:
Cytat: "Kodeks postępowania karnego"
Art. 234
§ 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

Krótko mówiąc złodzieja na gorącym uczynku można zatrzymać, ale nie można zatrzymywać ludzi, wobec których nie ma jakiekokolwiek podejrzenia. A wiadomo - przecież wszyscy obecni w sklepie raczej nie uczestniczyli w kradzieży jednego ciuszka.

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 15, 2011, 11:58:34 »
Cytat: "gumastic"
Cytat: "tatankas"
Czyli ty próbując wydostać się ze sklepu mógłbyś użyć siły bo masz prawo do wolności,a złodziej takiego prawa nie ma?Też go siłą nie można zatrzymać,takie same ma prawa-więc odpowiedzcie mi-co zrobić?Po prostu pozwolić mu wyjść i zapłacić za to ,co ukradł-tak miała zrobić ta ekspedientka waszym zdaniem?

Nie przesadzaj. Złodzieja w momencie kradzieży od przeciętnego obywatela rozróżnia jeden ważny przepis, mówiący o zatrzymaniu obywatelskim:
Cytat: "Kodeks postępowania karnego"
Art. 234
§ 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

Krótko mówiąc złodzieja na gorącym uczynku można zatrzymać, ale nie można zatrzymywać ludzi, wobec których nie ma jakiekokolwiek podejrzenia. A wiadomo - przecież wszyscy obecni w sklepie raczej nie uczestniczyli w kradzieży jednego ciuszka.


Widzisz i można polemizować bo kradzież poniżej 250 zł jest wykroczeniem i co wtedy ? Kodeks pozwala tylko na ujęcie osoby która popełniła przestępstwo. A więc złodzieja który ukradł towar za kwotę poniżej 250 zł ten przepis nie obowiązuje. Oczywiście nie bronię złodzieja tylko pokazuję jakie mamy prawo :P

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:45:47 »
Cytat: "speedbax"
Dobra, przekonałeś mnie. Jak kiedyś zostanę zamknięty w sklepie, gdzie złapią złodzieja, to zrobię "wejście smoka".  :wink: Yyy.... Sory miało być "wyjście smoka". :)

Ja bym jednak najpierw grzecznie poprosił o wypuszczenie mnie :)
Oczywiście nie wypowiadam się tu na temat warunków niemieckich, bo o ich prawie nie mam pojęcia. Zwróć też uwagę na drobną zmianę w mojej sygnaturce ;)

Cytat: "Sikora"
kradzież poniżej 250 zł jest wykroczeniem i co wtedy ?

A potrafisz wskazać przepis, w którym jest określona ta granica, czy tylko powtarzasz obiegowe opinie?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 15, 2011, 13:04:23 »
Cytat: "Wykidajło"
Oczywiście nie wypowiadam się tu na temat warunków niemieckich, bo o ich prawie nie mam pojęcia.


Cytat: "jasia"
Znam przypadek z niemieckiego sklepu , młody człowiek wsadził produkt do plecaka ( ochrona to zauważyła), gdy młodzian chciał wyjść ze sklepu omijając kasę( bo przecież nic nie kupił), ochroniarze zatrzymali go i zaprowadzili na zaplecze. Następnie wezwali policję i policja dokonała rewizji plecaka. Młodziak trafił na komendę i do aresztu. Niestety to był Polak....
Ale fakt jest jeden... żaden z klientów robiących w tym czasie zakupy w sklepie nawet nie zauważył incydentu... nie mówiąc już o uwięzieniu .
Można ?.... można...


Jest dokładnie tak, jak napisała Jasia, tyle, że nie zawsze łapie się Polaków. :)

Cytat: "Wykidajło"
Zwróć też uwagę na drobną zmianę w mojej sygnaturce ;)


Wezmę to pod uwagę, a tak poważniej, to myślę, że takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko (zamykanie sklepu z klientami wewnątrz oczywiście) i mam nadzieję, że postawiony przed podobnymi faktami, nie będę musiał testować swojej cierpliwości.