Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Uwięzieni w sklepie  (Przeczytany 33364 razy)

Offline lightdevil

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 14, 2011, 10:34:32 »
Interesujący filmik.
Ciekawi mnie jak to się stało, że na początku "operator" filmował z zewnątrz mówiąc, że sklep zamknięty a później z wewnątrz?
I oczywiście działanie tej "kierowniczki" było bezprawne ale wydaje mi się, że konsultowała to z przełożonymi bo ciągle była na telefonie .... Takie mam wrażenie;

Amstafizna

  • Gość
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 14, 2011, 10:37:09 »
Cytat: "lightdevil"
Ciekawi mnie jak to się stało, że na początku "operator" filmował z zewnątrz mówiąc, że sklep zamknięty a później z wewnątrz?
dokladnie mnie tez to bardzo zastanawia :D

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 14, 2011, 10:48:14 »
Drodzy Panie i Panowie , ostatnio taką akcje przezyłem w naszym Polickim lidlu  :devil: . Tylko ze ja byłem na zewnątrz , i obserwowałem tych biednych klientów :D . Z tym że policja przyjechala po paru minutach , ale ... ;)

Offline Słońce

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 14, 2011, 11:02:55 »
Sklep zamknięty a na początku filmu ktoś sobie wychodzi z niego :P

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:02:31 »
Cytat: "tatankas"
A jak byłaby awaria np.przesuwanych drzwi,albo windy w jakimś hipermarkecie to też byście oskarżyli o pozbawienie wolności?

Jakby była awaria jednych drzwi, to można wypuścić ludzi innymi, chociażby przez zaplecze, przecież takie każdy sklep ma. Natomiast windy są małe i wtedy pecha miałyby jedynie te osoby, które akurat się w tym momencie w niej znalazły, a nie wszyscy w całym sklepie. To duża różnica.

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:18:26 »
Pozbawila wolnosci ludzi i nie wazne ze na 20 min, powinna zaplacic jak najwieksze odszkodowanie. A jak myslicie, co by sie stalo jak ktos jednak wybil szybe?? Mial by problemy czy nie??

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:36:36 »
Cytat: "samtron8787"
A jak myslicie, co by sie stalo jak ktos jednak wybil szybe?? Mial by problemy czy nie??


Jasne, ze tak. Jest to niszczenie cudzego mienia i na takie zachowanie tez sa paragrafy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:18:00 »
Cytat: "gumastic"
Cytat: "tatankas"
A jak byłaby awaria np.przesuwanych drzwi,albo windy w jakimś hipermarkecie to też byście oskarżyli o pozbawienie wolności?

Jakby była awaria jednych drzwi, to można wypuścić ludzi innymi, chociażby przez zaplecze, przecież takie każdy sklep ma. Natomiast windy są małe i wtedy pecha miałyby jedynie te osoby, które akurat się w tym momencie w niej znalazły, a nie wszyscy w całym sklepie. To duża różnica.

Różnica - ta istotna - jest zupełnie gdzie indziej. Awaria to przypadek, zamknięcie ludzi w sklepie to celowe działanie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:45:06 »
Cytat: "speedbax"
Jasne, ze tak. Jest to niszczenie cudzego mienia i na takie zachowanie tez sa paragrafy.

Zgadza się, ale tylko w przypadku działania umyślnego. A jest jeszcze tzw działanie w warunkach wyższej konieczności.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:01:09 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A jest jeszcze tzw działanie w warunkach wyższej konieczności.


Naturalnie, ze gdyby ktos zaslabl i trzeba by bylo wybic szybe w tym sklepie, bo obsluga nie chciala otworzyc, to za takie czyny nie podlega sie karze. Jednak tutaj, na szczescie, takiej sytuacji nie bylo.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:22:31 »
Kradzieże zdarzają się na całym świecie. Ta sytuacja nie jest niczym szczególnym. Myślę o zamknięciu drzwi sklepu. Tylko zachowania inne. Tylko u nas ludzie przestępują z nogi na nogę gdy za długa kolejka itp. Byłam kiedyś świadkiem takiej sytuacji i nawet do głowy nie przyszło tam obecnym by tak psioczyć. Do dzisiaj pamiętam łzy szczęścia kobietki , która odzyskała dokumenty i pieniądze. A gdyby kogoś z Was okradziono właśnie w sklepie?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Amstafizna

  • Gość
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:37:24 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
No to moja noga więcej nie stanie w tym "dbającym" o klienta sklepie.
dziś z ciekawości pierwszy raz pojechałam na komuny do sklepu PEPKO, i zaskoczyłam sie pozytywnie maja duzy asortyment a rzeczy bardzo tanie. Weszłam tylko by  pooglądać a wyszłam z torbą ciuchów i duperelków do domu:):) Pozdrawiam Serdecznie

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:49:37 »
Cytat: "lightdevil"
Ciekawi mnie jak to się stało, że na początku "operator" filmował z zewnątrz mówiąc, że sklep zamknięty a później z wewnątrz?

Zwróć uwagę, że "operator" po wyjściu ze sklepu nakręcił sklep z zewnątrz. Na samym początku filmu w sklepie znajduje się dwóch panów z ochrony, potem jest cięcie i akcja zostaje pokazana już w sklepie. Czyli początek filmu powstał już po wypuszczeniu ludzi ze sklepu. I ot, cała zagadka ;D
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline lightdevil

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:03:41 »
hehe, jak się ogląda na malutkim ekraniku to... :) . ważne,że zagadka rozwiązana ;)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:18:45 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wojtek Dudek"
A jest jeszcze tzw działanie w warunkach wyższej konieczności.


Naturalnie, ze gdyby ktos zaslabl i trzeba by bylo wybic szybe w tym sklepie, bo obsluga nie chciala otworzyc, to za takie czyny nie podlega sie karze. Jednak tutaj, na szczescie, takiej sytuacji nie bylo.

Myślę, że nie należy tu mieszać wyższej konieczności, lecz obronę konieczną. Mamy bezprawne pozbawienie wolności - w tej sytuacji wyjście z szybą po odmowie otwarcia drzwi według mnie jest działaniem jak najbardziej uprawnionym i adekwatnym do sytuacji, które nie podlega karze.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.