Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Uwięzieni w sklepie  (Przeczytany 33085 razy)

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 14, 2011, 16:38:16 »
Amstafizna co twoja mama tam pracuje czy co?? Nikogo nie interesuje co oni tam maja lecz to jak postapili.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:09:28 »
Cytat: "xP"
tatankas napisał/a:   
A jak byłaby awaria np.przesuwanych drzwi,albo windy w jakimś hipermarkecie to też byście oskarżyli o pozbawienie wolności?   

oczywiście że tak. a jakby ktoś Ciebie w sklepie zamknął w sklepie bo ktoś coś ukradł?

To bym spokojnie czekała aż się wszystko wyjaśni,od spóźnienia się gdzieś nic nie tracę,a ta kobitka mogła sporą część pensji stracić.

Cytat: "Daria"
Kradzieże zdarzają się na całym świecie. Ta sytuacja nie jest niczym szczególnym. Myślę o zamknięciu drzwi sklepu. Tylko zachowania inne. Tylko u nas ludzie przestępują z nogi na nogę gdy za długa kolejka itp. Byłam kiedyś świadkiem takiej sytuacji i nawet do głowy nie przyszło tam obecnym by tak psioczyć. Do dzisiaj pamiętam łzy szczęścia kobietki , która odzyskała dokumenty i pieniądze. A gdyby kogoś z Was okradziono właśnie w sklepie?


O właśnie,to by już tak nie psioczyli,gdyby to ich ktoś okradł.
Nie mają prawa cię zrewidować,nie mają uprawnień do zatrzymania cię siłą to co mogą zrobić?
Spytajcie się kogoś,kto pracuje w handlu co by zrobił w takiej sytuacji.Czy rodzinę też byście za to gnębili,czy mielibyście pretensje,gdyby to wasza matka została okradziona w tym sklepie i żeby odzyskać jej ciężko zarobione pieniądze i dokumenty,które mogłyby być wykorzystane do kolejnego przestępstwa,za które wasza matka miałaby problemy z prawem.Czy wtedy też byście tak tą kobietę potępiali,czy byście jej dziękowali w imieniu matki????
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:31:03 »
Cytat: "tatankas"
To bym spokojnie czekała aż się wszystko wyjaśni,od spóźnienia się gdzieś nic nie tracę,a ta kobitka mogła sporą część pensji stracić.


mylisz się, nieraz można bardzo wiele stracić. Nic nie tłumaczy takiego zachowania. Mogła tylko złodzieja zatrzymać a nie wszystkich.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 14, 2011, 17:52:47 »
Cytat: "Wykidajło"
Myślę, że nie należy tu mieszać wyższej konieczności, lecz obronę konieczną. Mamy bezprawne pozbawienie wolności - w tej sytuacji wyjście z szybą po odmowie otwarcia drzwi według mnie jest działaniem jak najbardziej uprawnionym i adekwatnym do sytuacji, które nie podlega karze.


Teoretycznie oczywiście masz rację, jednak jeżeli ktoś wyszedłby z futryną, dlatego, że nie chciał czekać na przyjazd policji, to nie sądzę by taka argumentacja przed sądem była w 100% przekonywująca.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:08:23 »
Cytat: "speedbax"
Teoretycznie oczywiście masz rację, jednak jeżeli ktoś wyszedłby z futryną, dlatego, że nie chciał czekać na przyjazd policji, to nie sądzę by taka argumentacja przed sądem była w 100% przekonywująca.


a gdybym ja Ciebie zamknął u siebie w domu i wybił byś mi szybę by uciec, to nie był by wystarczający argument przed sądem? mógłbym Cię oskarżyc o zniszczenie mojego mienia?!

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:16:20 »
Tatankas tam nikt nie okradł klienta tylko jakiś idiota połasił się o kawałek materiału.Skoro miały pewnośc kto, to się wypuszcza innych i wzywa policję!Gdybanie twoje przypomina mi milicjanta z misia :rotfl: A co gdyby twoja matka siedziała z tyłu ;D
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:18:19 »
Cytat: "piotr0822"
a gdybym ja Ciebie zamknął u siebie w domu


Nie dałbyś rady, za cieńki Bolek jesteś. :) Żartuję. Sytuacja, którą przedstawiasz jest niewspółmiernie inna od tej omawianej, sklep jest miejscem użyteczności publicznej i poczucie izolacji w takich okolicznościach jest zupełnie inne.

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:59:43 »
I tak nie miala prawa zatrzymywac ludzi na sile, po to sklepy maja ochrone. A jesli nie chca miec ochroniarza na miejscu to juz ich sprawa. Ja bym tym zrobil straszna jazda, a ta babe zjechal z blotem.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:20:39 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Myślę, że nie należy tu mieszać wyższej konieczności, lecz obronę konieczną. Mamy bezprawne pozbawienie wolności - w tej sytuacji wyjście z szybą po odmowie otwarcia drzwi według mnie jest działaniem jak najbardziej uprawnionym i adekwatnym do sytuacji, które nie podlega karze.


Teoretycznie oczywiście masz rację, jednak jeżeli ktoś wyszedłby z futryną, dlatego, że nie chciał czekać na przyjazd policji, to nie sądzę by taka argumentacja przed sądem była w 100% przekonywująca.

A ja sądzę, że byłaby. Wolność człowieka jest dobrem chronionym. To oznacza, że mam prawo się bronić, jeśli ktoś próbuje mnie jej pozbawić. Śmiem twierdzić, że mógłbym nawet kogoś uszkodzić, gdyby próbował mnie zatrzymać siłą. A co dopiero wybić szybę.
Ochrona też nie może uwięzić ludzi tylko dlatego, że ktoś miał wizję. Mogą zatrzymać kogoś, wobec kogo mają uzasadnione podejrzenia - a nie wszystkich w promieniu 15 metrów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:23:00 »
jest oswiadczenie pepco poland- wszyscy przetrzymywani dostana bony towarowe na 250 pln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:25:25 »
Cytat: "Wykidajło"
A ja sądzę, że byłaby. Wolność człowieka jest dobrem chronionym. To oznacza, że mam prawo się bronić, jeśli ktoś próbuje mnie jej pozbawić. Śmiem twierdzić, że mógłbym nawet kogoś uszkodzić, gdyby próbował mnie zatrzymać siłą. A co dopiero wybić szybę.


Dobra, przekonałeś mnie. Jak kiedyś zostanę zamknięty w sklepie, gdzie złapią złodzieja, to zrobię "wejście smoka".  :wink: Yyy.... Sory miało być "wyjście smoka". :)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:25:46 »
I nie poszło żadne zgłoszenie o kradzieży na policje.Takie bony to sobie mogą wsadzić...Nie popuściłbym!
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:31:48 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie dałbyś rady, za cieńki Bolek jesteś.  Żartuję. Sytuacja, którą przedstawiasz jest niewspółmiernie inna od tej omawianej, sklep jest miejscem użyteczności publicznej i poczucie izolacji w takich okolicznościach jest zupełnie inne.


poczucie izolacji w każdym miejscu jest takie same jeżeli zostałeś zamknięty w brew swojej woli, niezależnie czy jest to sklep, czyjś dom, kościół itp, itd. Jest to przetrzymywanie kogoś wbrew jego woli, a art. 189 KK jasno to określa, i nie ma tam żadnych ustępst i wyjątków dotyczących miejsc użyteczności publicznej.
Pozdrawiam :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:44:22 »
Cytat: "piotr0822"
poczucie izolacji w każdym miejscu jest takie same jeżeli zostałeś zamknięty w brew swojej woli, niezależnie czy jest to sklep, czyjś dom, kościół itp


No właśnie, że nie. W takim sklepie wiem o co chodzi i dlaczego chwilowo jestem zamknięty. Jeżeli natomiast jestem zamykany w mieszkaniu, gdzie nie jestem pewien co do intencji człowieka, który mnie zamknął, to oczywiście poczucie utraty wolności będzie bardzo mocne. Myślę, że nie można zróżnicowanych wydarzeń sztywno podciągać pod jeden paragraf. Jeżeli sąd miałby orzekać w obydwu podanych przypadkach, to zapewniam, że decyzje mogłyby się różnić od siebie nawet o 180 stopni.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Szczecin] Uwięzieni w sklepie
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:55:54 »
ale niestety prawo jest prawo, (przykład: za zabójstwo nie ważne czy w obronie własnej czy z premedytacją, pójdzisz siedzieć) tak jak tutaj, nie ważne jakie były intencje. Mogą być jakieś warunki łagodzące ale kara za pozbawienie kogoś wolności powinna być. Co z tego że oni wiedzieli dlaczego są zamknieci, mimo to pozostali pozbawieni wolności wbrew swojej woli, to tak jak bym Cię zamknął u siebie w pokoju i powiedział Ci że Cię wypuszczę za pare dni bo mi smutno samem :) Czy wtedy było by ok? Wiesz przecież dlaczego Cię przetrzymuje i że Cię wypuszczę.