Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Psie kupy na chodnikach.  (Przeczytany 18887 razy)

v26

  • Gość
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« dnia: Stycznia 10, 2011, 20:53:24 »
W sobotę i niedzielę miałem okazję przejść się po polickich chodnikach. O zgrozo, w miejscach gdzie stopniał śnieg pojawiły się psie kupy. Rozmazane i rozmyte.
Spod śniegu, również przebijały się nieprzyjemne widoki.
Zrobiło się ciepło, kupy zaczęły się również topić, a jest to siedlisko wirusów, bakterii i innych miłych stworzonek.
I tu mam pytanie do władz miasta, radnych jak również do straży miejskiej.
Zgodnie z jakąś tam uchwałą, oficjalne sranie na chodniku, trawniku psa nie jest karalne, karalne jest za to nieposprzątanie po swoim pupilu, dlaczego nikt tego nie egzekwuje??
Jakby ukarać kilka starszych Pań, które napawają się widokiem swojego wydalającego pupilka i odchodzą z uśmieszkiem, to nasze chodniki były by czystsze, place zabaw dla dzieci nie śmierdziały by psimi odchodami, a trawniki nie straszyły by wypalonymi placami od psich kup.
Zamiast siedzieć i gdybać nad wysokością krawężników, może zmienić komendanta straży, by egzekwował prawo ?
Trzeba uczyć czystości, bo utoniemy w gównie.
Mam pytanie również do szanownych forumowiczów, posiadaczy czworonogów.
Kto z was sprząta po swoim psie ?

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:03:43 »
nikt nie sprzata bo właściciele to takie same świnie jak pieski srające....Pozdrawiam i czekam na lawinę złości  :devil:

wtrych

  • Gość
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:05:46 »
no co ty przecież wszyscy sprzątają po psie, nie widzisz tego? Straż Miejska twierdzi że wszyscy sprzątają  :rotfl:  wystarczyło by przez jakiś czas "sumiennie walić mandaty" właścicielom czworonogów to i miasto czystsze by było i limit mandatów bez problemu by wyrobili... :jupi:

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:06:38 »
No i się zaczęło, a gdzie ten temat, który miał już ze 120 stron? :D ten pewnie skończy się tak samo. tzn wszyscy zaczną wszystkich wyzywać i nic z tego nie będzie :D

Odpowiedź na pytanie "Dlaczego straż miejska cośtam cośtam" jest bardzo prosta. Bo takie kupkanie trwa około 30sek. Co oznacza, że niesamowicie trudno jest kogoś takiego namierzyć. Spójrz na siebie, idziesz sobie chodnikiem i widzisz +- 100 kup. Ile razy na tej trasie byłeś świadkiem takiego zdarzenia? Pewnie odpowiesz, że kilka. No i pewnie taki Pan Policjant też widzi takich akcji tylko kilka.

Rozwiązanie zagadki jest proste i niektórym znane,
za mało jest policjantów, a za często jest srane.

Jeśli chodzi o sprzątających to w ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła i to widać na osiedlach. Natomiast ciekawostką jest fakt srania na chodnikach. ZAWSZE, ale to naprawdę i bez przesady powiem ZAWSZE kiedy widziałem psa srającego na chodniku (chodniku w sensie beton, nie w sensie śnieg) pies ten był na smyczy, a do smyczy była przypięta pańca w wieku 40-70 w ładnym futerku i kozaczkach.

Pozdrowienia, życzę więcej radości, bo jak będziecie pisać takie nerwowe posty to padniecie przed 30 :D

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:09:01 »
Dziś ktoś na bucie zaniósł i wytarł na wycieraczce w holu spółdzielni mieszkaniowej.Smród był doskonały.
Jan

Aischa

  • Gość
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:09:51 »
A ja sprzątam. Woreczek w kieszeń i na spacer. Mam tylko nadzieję, że doczekam się na pojemniki na psie kupki, bo jak narazie wrzucam pozbierane "skarby" do ogólnie dostępnych koszy na śmieci :-(. A może ustawione pojemniki byłyby przypominajką dla właścicieli czworonogów by posprzątać po swoim pupilu?

v26

  • Gość
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:12:16 »
mam propozycję, napiszę stronę, będzie tam można wrzucać zdjęcia ludzi, którzy czekają aż piesek zrobi swoje, będzie można wrzucać również filmiki.
Problem może pojawić się wówczas, jak bez zgody opublikuje się twarz, ale to można rozmazać, a ujawnić tylko dla władz.
www.twój-pies-sra-na-chodnik.pl  zawsze coś można zrobić więcej niż tylko gadać.
Szlag mnie trafił jak lawirowałem między gównami.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:18:26 »
Publikacja zdjęć bez zgody osoby na niej umieszczonej jest zabronione to RAZ.
DWA to problem z udowodnieniem, że obywatel nie posprzątał (na filmikach to widac, ale na zdjęciach nie).

Skończyłoby się na tym, że ludzie wrzucali by fotki sąsiadów, których nie lubią :) Taki to już kraj :D

Lepiej byś zrobił, jakbyś zrobił stronę promującą dlaczego sprzątanie jest dobre, jakaś petycja nad pojemnikami. Pamietaj, że polak to wredny i zawsze robi na odwrót jak mu czegoś zabraniają :D

A mnie też wkurzają brudasy i śmierdziele, którzy wywalają pety na chodnik. Powinni je połykać, albo wrzucać swoim dzieciom do zupy, skoro uważają, że to takie smaczne :D

Wujek Sknerus

  • Gość
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2011, 22:22:19 »
Cytuj (zaznaczone)
Publikacja zdjęć bez zgody osoby na niej umieszczonej jest zabronione to RAZ.


Zawsze można fotografować jakiś krajobraz, a człowiek na nim znajdzie się zupełnie przypadkowo. ;>

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 10, 2011, 23:26:29 »
Cytat: "secha"
Lepiej byś zrobił, jakbyś zrobił stronę promującą dlaczego sprzątanie jest dobre
Secha człowieku widze ,że Twoi rodzice przespali pewien okres Twego życia, skoro wielce zdziwiony, że komuś psie sraki przeszkadzają.Ta wyższa kultura.DOBRE WYCHOWANIE wynosi się z domu...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 11, 2011, 00:03:35 »
I po co mnie obrażasz? Podnieca Cie to?

Wyciąłeś moje zdanie z kontekstu i się popisujesz.

Powiem jeszcze raz wyraźnie, żebyś zrozumiał.
Polacy to naród przekorny! Jeżeli zrobisz stronę,  ze zdjęciami ludzi, którzy nie sprzątają po psach, to jutro wszyscy posprzątają i zaniosą te kupy na Twoją wycieraczkę. Jeśli chcesz dotrzeć do ludzi musisz zrobić kampanię ZA, a nie PRZECIW. Zaprezentować jakieś jasne i klarowne postulaty.

Tak jak mówiłem, jezcze jedna strona się nie zapełniła, a już się zaczęło obrażanie. Czy w dzisiejszych czasach ludzie już nie potrafią normalnie pogadać? Powymieniać poglądów?

Może jako PS napiszę jeszcze, że jestem ZA sprzątaniem bo zaraz znowu ktoś mi wytnie zdanie z kontekstu i zacznie wyzywać.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 11, 2011, 00:47:39 »
Ja jestem właścicielem czworonoga i też przeszkadzają mi te placki na chodnikach(może niektórzy się zdziwią,szczególnie Marshall).Ja chodzę ze swoją do lasu i tam załatwia swoje potrzeby(zaraz ktoś powie,że w lesie mam sprzątać,ale dla mnie to już jakaś paranoja)choć czasami było ciężko,zamiast pchać wózek z dzieckiem łatwiej było mi go ciągnąć,albo wziąć sanki.Zdarzyło mi się dwa razy,że pies zrobił na trawniku,pięknie w woreczek zapakowałam i co-ze śmietników się wywalało,musiałam woreczek położyć obok,no i co to za polityka.teraz placek dalej na chodniku,tyle tylko,że w woreczku.O tym,że z woreczkiem musiałam iść 500 metrów do śmietnika to nie wspomnę.Czy ktoś był ostatnio w Szczecinie,ja akurat byłam w parku za PIZZA HUT,wiecie,że placka tam nie zobaczysz,a dlaczego,może dlatego,że jak stanęłam w środku parku,to w odległości 20 metrów ode mnie naliczyłam około 15 śmietników.Były też pojemniki z woreczkami bez woreczków,ale to szczegół.Rozejrzyjcie się po mieście jak będziecie iść,to się zorientujecie ile faktycznie jest tych śmietników nawet normalnych.Tak samo się tyczy papierosów,butelek i innych rzeczy rzucanych na ulicę,gdyby śmietników było więcej,to gwarantuję,że czystość w mieście znacznie by się poprawiła,bo po co rzucić na ziemię,jak się ma śmietnik pod ręką.Pozdrawiam wszystkich anty psiarzy :devil:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 11, 2011, 09:29:57 »
Tatankas BRAWO za odwagę :) Posiadam 2 kundle, kupa mała ale jak mam z nią  iść do pierwszego śmietnika ok 500 - 700m to krew człowieka zalewa . Proponuję złożyć prośbę do władz miasta o rozpatrzenie wniosku na montaż śmietników tylko i wyłącznie do odpadów organicznych, bo sorry ale nie widzę wrzucania psiej kupy do normalnego śmietnika...Widzicie minę pana w Leśnie Górnym który segregując ręcznie( !!) śmieci trafia dłonią w miazgę ( kupę)? Podejrzewam, że widok jego miny jest bezcenny ale to na bank mało przyjemne doznanie organoleptyczne.
Skoro władze tak dbają o zieleń ( koszenie latem co 2 dni tego samego trawnika) to niech zainwestują w takie pojemniki a miasto będzie czystsze.
A co do tej wymyślonej stronki... czy można będzie umieszczać foty faceta który beszczelnie srał koło mojego garażu? :D Jego mina po zwróceniu uwagi, bezcenna :D

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Re: Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 11, 2011, 09:49:20 »
Cytat: "v26"

Zgodnie z jakąś tam uchwałą, oficjalne sranie na chodniku, trawniku psa nie jest karalne, karalne jest za to nieposprzątanie po swoim pupilu, dlaczego nikt tego nie egzekwuje??

Dlatego, że nigdy nie ma świadków, a tak jak napisał ktoś przede mną, straż miejska czy policja nie są w stanie wyłapać większości takich sytuacji. Chcesz żeby winny psiej kupy został ukarany? Zadzwoń do SM, przedstaw się i powiedz, że taki i taka nie sprzątają po swoim psie. Pozostaje zapytać czy będziesz na tyle odważny, żeby świadczyć przeciwko sąsiadowi.
Cytat: "tatankas"
O tym,że z woreczkiem musiałam iść 500 metrów do śmietnika to nie wspomnę.

Cytat: "stokrotka84"
Posiadam 2 kundle, kupa mała ale jak mam z nią  iść do pierwszego śmietnika ok 500 - 700m to krew człowieka zalewa

Pokażcie mi drogie panie miejsce w Policach, gdzie nie ma śmietnika w promieniu 500 m. Chodzi mi oczywiście o zwykły śmietnik, a nie na odpady organiczne, bo takich rzeczywiście nie uświadczysz.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Psie kupy na chodnikach.
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 11, 2011, 16:26:51 »
Cytat: "parian"
Pokażcie mi drogie panie miejsce w Policach, gdzie nie ma śmietnika w promieniu 500 m. Chodzi mi oczywiście o zwykły śmietnik, a nie na odpady organiczne, bo takich rzeczywiście nie uświadczysz.

W centrum może i są,ale na obrzeżach miasta nie zobaczysz,nie chcę się sprzeczać,czy to jest 300-400-500 czy więcej metrów,bo nie mierzyłam.A w lesie to z lupą szukać,chyba,że chodzi ci o te porozwalane.No i porównanie do Szczecina 20m a 300m to różnica jednak jest.Drugi problem,o którym wspomniałam,to taki,że ze śmietników się wysypywało,dopiero kilka dni temu,jak śnieg stopniał to je opróżnili,a tak to jedna wielka góra śmieci w śmietniku przysypana śniegiem na dokładkę.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!