Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie.  (Przeczytany 80121 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 30, 2010, 19:26:19 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Ja skromny technik jestem,zaspokajając Twoją ciekawość.


Trzebież, nie jeden technik bije wielu "inrzynierkóf" na głowę. Nie bądź taki skromny.  :wink:

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 30, 2010, 20:22:38 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Ja skromny technik jestem,zaspokajając Twoją ciekawość.Nie trzeba być profesorem,zeby bie wiedzieć,jakie konsekwencje poniosą zwykli ludzie.

[ Dodano: 2010-07-30, 19:24 ]
Ja już kiedyś mówiłem,że ten kraj będzie normalny,ale za 50 lat...

To co wg ciebie rząd powinien zrobić?-obniżyć jeszcze bardziej podatki i zwiększyć wydatki, tak jak to zrobił PiS.Ekonomiści twierdzą,że prezenty PiSu spowodowały obniżenie dochodów państwa o 40 mld zł.A teraz pisiory i inni mądrale krzyczą,że Tusk zadłuża państwo polskie.A co ma robić poza obcinaniem wydatków,kiedy ich katalog do ruszenia się kurczy.Jak pisiory mieli dobrą koniunkturę gospodarczą rozdawali kasę na prawo i lewo zamiast obniżać deficyt i dług publiczny.PO popełnia oczywiście błąd nie przywracając  stawek podatku z 2008 roku i składki rentowej,ale podniesienie VATu jest rzeczywiście zabiegiem mało bolesnym.No ale Polacy jak zwykle niezadowoleni bo dziś muszą zacisnąć pasa,żeby za rok lub dwa nie zaciskać pętli na szyi jak w Grecji.Czy Polacy ,czyli jak to ładnie ująłeś "zwykli ludzie"chcą obniżenia rent i emerytur o 20%,zamrożenia płac,obniżenia płac urzędników jak w Grecji???

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 30, 2010, 20:30:25 »
Cytat: "jezat"
Ekonomiści twierdzą,że prezenty PiSu spowodowały obniżenie dochodów państwa o 40 mld zł.A teraz pisiory i inni mądrale krzyczą,że Tusk zadłuża państwo polskie.A co ma robić poza obcinaniem wydatków,kiedy ich katalog do ruszenia się kurczy.


Jezat przestań z tą propagandą. Można teraz na wszystkich psy wieszać, myślę, że to co nadchodzi było nieuniknione, pytanie tylko, jak rządzący uchronią społeczeństwo przed ubóstwem.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 30, 2010, 21:54:02 »
Jezat to nie ja jestem ekonomistą.Mnie interesuje tylko i wyłącznie to,aby nie było gorzej a lepiej dla mnie.A to już w gestii tych mądrych głów z Warszawy.Po nowym roku więcej zapłacę w zwykłym spożywczaku i to nie jest dla mnie radość.To jest istotne a nie mądrości z Warszawy.Jak zwykły Kowalski odczuję podwyżkę podatków.Ciekawe jakie pomysły na uzdrowienie mają nasi rządzący.Jestem pracownikiem prywatnej firmy i osobiście dla mnie kryzys już minął.Kryzys był przez ostatnie półrocze,a obecnie mój pracodawca ma multum zleceń i nie nadążamy z robotą.To mnie interesuje i to,żeby nikt mu się nie wpierdzielał w interes i nie podnosił podatków.Bo na kim sobie odbije?No chyba nie na sobie.Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-07-30, 22:04 ]
Jezat powiedz
Ty,jak odczuwasz obecną sytuację?Jako pracownik,właściciel firmy itp.Nie wiem czym się zajmujesz dlatego ogólnie pytam.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 30, 2010, 23:13:42 »
Powinni podnieś KRUS bo obojętnie czy rolnik ma 2 ha czy 500 ha płacą taką samą składkę ubezpieczeniową dostają dotacje unijne a państw dopłaca do nich .Tusk się boi nie wiedzieć czemu ,może chodzić o elektorat za rok wybory.A podniesienie Vatu to tylko wyciąganie pieniędzy od ludzi .Aż strach pomyśleć co to będzie w styczniu wszystko do góry a nie wiadomo co jeszcze wymyślą .

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 31, 2010, 09:14:15 »
No ja dziękuje bardzo  :shock: ZUS sobie podnieście  :rotfl:  KRUS zostawcie :D

Offline zuzanna

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 31, 2010, 09:42:20 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Najwięcej do powiedzenia mają oczywiście księża i zdewociałe baby..Żenada...

I tu się mylisz w kwestii in vitro, ja jestem młoda i znam wiele takich osób, które są przeciwnikami in vitro, może warto zainteresować się tym co leczy niepłodność (dot. to zarówno kobiet i mężczyzn):
http://www.napromedica.pl/index.html
Dr Wasilewski zaprzestał pracy w programie in vitro u szczytu swojej kariery na rzecz naprotechnologii.
http://www.tvp.pl/religia/programy-katolickie/my-wy-oni/wideo/co-to-jest-naprotechnologia/1045583?id=&start_rec=0

Ale temat chyba był inny, dostaniemy jak zwykle po kieszeni :<

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 31, 2010, 09:44:51 »
Nie lubię się wypowiadać w tym dziale bo jest tu kilka osób, które zamiast dyskutować potrafią tylko obrażać innych, ale tym razem zrobię inaczej:

Moim zdaniem wszelkiego rodzaju zasiłki pogrzebowe, becikowe, "srecikowe" to robienie z naszego społeczeństwa inwalidów i cwaniaków. Spora część naszego społeczeństwa jest już przyzwyczajona do darmochy do tego stopnia, że gdyby zabrali te wszystkie "wspomagacze" to okazało by się, że są społecznymi kalekami i nie potrafią sobie poradzić w dzisiejszej rzeczywistości. Rząd daje rybę a powinien dać wędkę - tak jest w biznesie i tak powinno być w finansach Państwa, żeby wszystko miało ręce i nogi.

Niestety naleciałości z czasów "komuny" jeszcze ciążą nad sporą częścią społeczeństwa i ich potomkami wychowanymi w myśl - "Państwo powinno nam pomagać", "Państwo nam da". I tak chowa się darmozjady, którzy idą do pracy żeby odbębnić swoje 8h przy piwie, gg, albo zbijaniu bąków a potem chodzą po urzędach i patrzą tylko jaka zapomoga im się należy. Tak chowa się kraj cwaniaków, którzy biorą dopłaty do ziem, hodowli - a nic na tych ziemiach nie robią tylko budują domy i kupują Mercedesy. Kraj cwaniaków w którym spora część patrzy tylko: "o becikowe, to dla mnie!", "o, renta, to dla mnie", "o a ta zapomoga też mi się należy przecież!". Mogę się założyć, że połowa rencistów to cwaniaki, zaświadczenie na lewo od lekarza i jazda - no bo skoro dają to czemu nie brać?

Polska to taki kraj, gdzie jak by wymyślono zapomogę na krzywe koła w aucie to by polacy do "pracy" jeździli przez las 120km/h żeby się tylko załapać na dodatkowe darmowe pieniądze.

Podsumowując: moim zdaniem, powinny zostać tylko naprawdę niezbędne składki i zapomogi a ich przydzielenie powinno być wielokrotnie weryfikowane (szczególnie w wypadku renty). Cała reszta to robienie z naszego społeczeństwa "niepełnosprawnych za pieniądze". Polak musi się kiedyś nauczyć pracować, nie ma nic za darmo, praca = pieniądze, ale dla niektórych to równanie wciąż jest niepojęte.

PS. Jak ktoś chce się ustosunkować do tego co napisałem to proszę bez obrażania, jeśli nie umiesz się wypowiedzieć bez obrażania drugiej osoby to daruj sobie.

PS2. Nie czytałem całego tematu tylko artykuł podany przez sekatora.
I love the night.
1101110100101111

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 31, 2010, 09:53:24 »
Cytat: "dd2f"
Polak musi się kiedyś nauczyć pracować, nie ma nic za darmo, praca = pieniądze, ale dla niektórych to równanie wciąż jest niepojęte.


Jeżeli pozwolisz, to się krótko odniosę do tego, co napisałeś. Ogólnie myślę podobnie jak Ty, jednak z tym zarabianiem i stosunkiem praca=pieniądze jest różnie. Raczej powiedziałbym, że to w budżetówce hoduje się pasożytów. Uważam również, że pomoc finansowa państwa powinna być zależna od dochodów obywateli. Bogaci nie powinni otrzymywać żadnej pomocy i płacić wysokie podatki (jak w Niemczech np.). Polakom należy się możliwość uczciwej pracy za godziwe pieniądze, lecz w sektorze czysto prywatnym jest z tym bardzo różnie.

Offline macieksoad

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 31, 2010, 09:53:57 »
Przecież nie trzeba być POsłem i durniem jak premier aby nie wiedzieć tego ,że jeśli podrożeje energia i paliwo to automatycznie ceny wszystkich produktów idą w górę, a najwięcej spożywczych.No bo rolnik czy sadownik nie leje do baku wody.
No chyba że chomonto z plugiem założymy na tuska i komorowskiego.
A pierwsza dama [ciach!] Komorowska ,robic bedzie za tragarza.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 31, 2010, 10:38:28 »
Cytat: "dd2f"
Mogę się założyć, że połowa rencistów to cwaniaki, zaświadczenie na lewo od lekarza i jazda - no bo skoro dają to czemu nie brać?


Właśnie... A najgorsze jest to, że ludzie naprawdę chorzy nie dostają renty. Przykład mojej cioci, która od dziecka zmaga się z licznymi chorboami i rentę wywalczyła dopiero w sądzie. A ile razy słyszało się o przypadkach takich jak np. to, że mężczyzna bez nogi dostał rentę tymczasową... Bo może odrośnie ?

kinia

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 31, 2010, 11:56:10 »
A co powiecie na dopłaty do czynszu z opieki społecznej dane tym którym nie chce się pracować,albo pracują na czarno jeżdżą mercedesem  biorą i śmieją Ci się prosto w twarz,bo na pytanie dlaczego bierzesz odpowiadają jak umiesz kręcić i kombinować to masz, a jak nie to płać.Zapłacić 400zł a zapłacić 200zł to spora różnica.A mnie krew i nóż mi się w kieszeni otwiera.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 31, 2010, 14:56:36 »
Tu artykuł jak jełopy z POwskiego MSZ przyczyniłay się do katastrofy smoleńskiej :

http://www.sfora.pl/Rosjanie-nic-nie-wiedzieli-o-ladowaniu-Tu-154-a22732

A tutaj jak ich przygłupi koledzy z MON rozwalają polską armię.

http://wiadomosci.onet.pl/2204740,11,ostre_slowa_generala_najwiekszy_kryzys_w_polskiej_armii_od_20_lat,item.html

Trzebież, na Twoim miejscu nie przyznawałbym się publicznie , że głosowałem na PO i Komorowskiego, bo zaręczam Ci że jak wyciągnę ten link za 2 lata to spalisz się ze wstydu.
Pozdrawiam sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 31, 2010, 15:19:28 »
Cytat: "sekator"
ak ich przygłupi koledzy z MON rozwalają polską armię.


Dla mnie Bodzio Klich to karierowicz do sześcianu, jak by miał choć trochę honoru, to już dawno by zrezygnował. Przykleił się stołka jak mało kto. Dla mnie ten facet to marionetka bez kompetencji. Najbardziej rozwalił mnie kiedyś jego tekst, jak opowiadał o kryteriach doboru swoich współpracowników, którzy byli prześwietlani do 5-go pokolenia wstecz. Idiota. Wcale się nie dziwię, że najbardziej wartościowi ludzie odchodzą teraz z armii. Podobny efekt w PO można obserwować już od wielu lat. Szkoda gadać...