Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: "Pychota"  (Przeczytany 41557 razy)

Offline caarola

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 26, 2010, 18:57:14 »
Ja z powodu Waszych opinii pojechałam i spróbowałam. Pierogi ruskie i z mięsem. Mnie osobiście do gustu nie przypadły, ale na pewno były świeżutkie i odsmażane na miejscu z cebulką, żadnej mikrofali !!!
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
"Pychota"
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 26, 2010, 19:16:39 »
Cytat: "jasia"
Proszę nie zapominajcie, że ta miła pani ciągle jedzie na deficycie...bo chce zachęcić klientów... mam nadzieję, że jeżeli podwyższy ceny o np 1 zł, to i tak będziecie tam zachodzili, bo ja tak.

Twoja sprawa. Ja pozwolę sobie tylko zauważyć, że pomysł "przyciągnę niskimi cenami, jak się przyzwyczają to podwyższę i zacznę wychodzić na swoje" jest mocno ryzykowny. Odzwyczają się (w dużej części) jeszcze szybciej niż się przyzwyczaili. A jeżeli pani ciągnie na deficycie z powodu cen, a nie z powodu tego, że niedawno zaczęła i jeszcze nie osiągnęła zakładanych obrotów, to czarno to widzę.
Cytat: "rbk"
Cytat: "grubcia1982"
a co do deficytu to chyba nie jest tak źle bo pierożki i placki nie są jakoś super tanie. jak dobrze pamiętam placki ziemiaczane za 8 sztuk 6 zł to chyba nie jest aż taka obniżka- nie wiem, ile kosztują gdzie indziej. ale zrobienie 8 placków na pewno kosztuje dużo mniej.

Jasne, że mniej, ale lokal - wynajęcie kosztuje 1500zł, pomyśl teraz ile musisz sprzedać takich "drogich" placków.

Ale to nie jest mój problem. Ja nie mam obowiązku utrzymywać gastronomików. A jeżeli porcja placków rzeczywiście już kosztuje 6 zł (na początku wątku była po 4), to ja sobie je sam usmażę, jak będę miał na nie ochotę. To oczywiście moje prywatne kryterium cenowe, a nie ogólna prawidłowość.
Cytat: "cooker"
Cytat: "Przybysz"
to, że na chwilę obecną oferuje Pychotka tak wiele różnych potraw jest zrozumiałe, bada zapotrzebowanie

To jest akurat najmniej zrozumiałe. Zapotrzebowanie bada się przed otwarciem lokalu, coby nie inwestować w potrawy, które się nie przyjmą i nie marnować składników. Jeśli przypadkiem okaże się, że klienci będą jedli wszystko, ale w małych ilościach, to impreza się skończy razem z kasą na składniki.

Chłopie, zejdź na ziemię. To punkt małej gastronomii, a nie sieć barów polskokuchennych. Tu się robi rozeznanie metodą spaceru po okolicy i ewentualnie podpytywania sąsiadów oraz na lokalnym forum internetowym, a potem robi jakieś założenia i ewentualnie je później modyfikuje.
Jakie marnowanie składników? Jak klienci jedzą wszystko, ale w małych ilościach, to się przygotowuje małe ilości wszystkiego i już, z niewielkim marginesem na wzrost liczby klientów. A jak się dobrze pomyśli, to nic się nie marnuje - np. ugotowane ziemniaki, które nie poszły dziś, jutro będą składnikiem farszu do ruskich pierogów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 26, 2010, 22:06:28 »
To już wina gminy, że nie sprzedaje lokali, tylko je wynajmuję po masakrycznych cenach. Nie wypowiadam się często o polityce, ale akurat obecny burmistrz tego nikomu nie ułatwia, a powinien pomóc, a raczej sprzedawać lokale, a nie je wynajmować itp.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
"Pychota"
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 27, 2010, 08:12:32 »
Cytat: "rbk"
To już wina gminy, że nie sprzedaje lokali, tylko je wynajmuję po masakrycznych cenach. Nie wypowiadam się często o polityce, ale akurat obecny burmistrz tego nikomu nie ułatwia, a powinien pomóc, a raczej sprzedawać lokale, a nie je wynajmować itp.

Może jeszcze z 95-procentową bonifikatą?
Bardzo dobrze, że wynajmuje. Dzięki temu miasto nie wygląda jak piętro "Kingi".
Co do cen, to są rynkowe. W lepszych punktach jest drożej, w gorszych taniej. Za te wspomniane przez Ciebie 1500 zł miesięcznie to można (było) mieć 50-metrowy lokal w nowym bloku przy Bankowej/PCK. Porównaj to sobie z ratą kredytu, który byłoby trzeba zaciągnąć, żeby sobie taki lokal zbudować.
Burmistrz powinien pomóc i oddawać za pół darmo? Ok, pod warunkiem, że najpierw mi. Bo ja też chcę się załapać, a dla wszystkich nie starczy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 27, 2010, 08:29:54 »
Właśnie takim sposobem w Policach mało co się może utrzymać, jak nie ciuchbuda, to bank, jak nie to, to operator komórkowy. Fakt, dobre podejście przez te 2 kadencje :-)

No ale nic, wolę już o tym nie dyskutować, bo to inny temat. Jeżeli komuś się nie chce, to i za te 6zł przy okazji zje - bo dobre.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 27, 2010, 10:14:10 »
Cytat: "rbk"
To już wina gminy, że nie sprzedaje lokali

Wynajem ma to do siebie, że jeśli ktoś otworzy jakiś nieprzyjemny biznes (nawet wczoraj był materiał o sklepie z dopalaczami założonym przez męża radnej jakiegoś miasta) lub stanie się uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, to można mu umowę wypowiedzieć i po kłopocie. A jeśli taki ktoś miałby lokal na własność to życzę powodzenia w zwalczaniu go. Poza tym wszyscy dokoła płaczą, że Rząd wyprzedaje majątek Skarbu Państwa, a Ty chciałbyś, żeby wyprzedać majątek gminy. Po co? Żeby zmniejszyć dochody własne, dzięki którym możliwe są m.in. inwestycje?

Zafrina

  • Gość
"Pychota"
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 27, 2010, 12:44:57 »
Dokładnie. Jeżeli gmina wyprzeda wszystkie nieruchomości dzisiaj - jutro nie będzie miała wpływów zasilających jej budżet. Opłaty za wieczyste użytkowanie i dzierżawę to spory zastrzyk gotówki, którą można później przeznaczyć np. na poprawę warunków dróg, budowę i remonty placów zabaw itp. itd.

Co do Pychoty, to jeszcze nie byłam - jakoś mi nie po drodze  ;D

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 27, 2010, 13:36:49 »
Od samego czytania tych postów już mnie z głodu w brzuchu ściska....

Mam nadzieję że i ja będę zadowolony jedząc w tym lokalu.

Również uważam że brakowało takiego typu jedzonka w Policach

Tylko szkoda że gdyby nie ten wątek to prawdopodobnie nigdy nie dowiedziałbym się o istnieniu tego lokalu. Właścicielce proponuję podesłać trochę uloteczek do naszych skrzyneczk:)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 27, 2010, 15:25:46 »
Cytat: "JedynyTomek"
Tylko szkoda że gdyby nie ten wątek to prawdopodobnie nigdy nie dowiedziałbym się o istnieniu tego lokalu. Właścicielce proponuję podesłać trochę uloteczek do naszych skrzyneczk:)
właśnie! gdyby nie forum, mało kto by wiedział, że taka Pychotka istnieje. a tym bardziej, że nawet przechodząc obok trudno ją dostrzec w tym tłumie budek. jakas drobna reklama na pewno by tej Pani pomogła. bo przecież nie wszyscy czytają nasze wypociny na tym forum ;D
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 27, 2010, 15:50:25 »
Problem w tym, że reklama kosztuje. Dlaczego robić komuś reklamę na forum za darmo? Zaraz się potworzy gro użytkowników, którzy o niczym innym nie będą pisać, jak tylko gdzie się najeść. Już i tak tu śmiga police100 reklamując imprezy w c83 i pisząc różne ciekawe info, o którym osoba niezwiązana z klubem/właścicielami raczej nie ma pojęcia. żałosne są takie kryptoreklamy pseudo-użytkowników, którzy raz na jakiś czas się zalogują żeby napisać byle co, żeby nikt nie powiedział, że tylko spamują reklamami.

A co do samej Pychoty, czy jak to się tam zwie, to szczyt głupoty nie wrzucić do sieci żadnych informacji, nawet lokalizacji. Nawet gdybym tam chciał zajść, to nie wiem gdzie szukać - ale to nie mój portfel kasa niedoinformowanego klienta omija...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
"Pychota"
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpnia 27, 2010, 16:00:04 »
Każdy się już napisał, a niektórzy nawet i się najedli - zamykam.