Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Komorowski prezydentem...?  (Przeczytany 83304 razy)

Offline gacek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 05, 2010, 18:14:07 »
no to po zakładach rudy będzie robił co będzie chciał
gacek

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 05, 2010, 18:30:02 »
O właśnie buractwo się odezwało...Zero szacunku tylko plucie...Pewnie wróżki...W przeciwieństwie do was czubki,inni zwolennicy PIS potrafią mówić jak ludzie kulturalni...Wszystko pokaże czas...Duża odpowiedzialność spoczywa teraz na rządzących..Albo z tarczą albo na tarczy i za rok po PO będzie wspomnienie...Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-07-05, 18:31 ]
Normalnie sekatora brakuje,a pojechałby ostrzej po bandzie.Człowiek na poziomie z którym rozmowa to przyjemność mimo różnic poglądowych..Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 05, 2010, 20:18:45 »
Ludzie dajcie im szanse a nie od razu wyrok skazujący ;D

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 05, 2010, 20:28:46 »
Panie Tokarczyk niech pan się może pochwali jakie osiągnięcia ma PIS w gminie Police ,każdemu trza dać szansę
Mariusz

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 05, 2010, 20:49:04 »
Wiele w naszym kraju mowi sie o reformach, tylko mam kilka uwag. O reformach mowi kazda partia, mowi slowo "reformy" nie tlumaczac co to znaczy, w Polskich realiach oznacza to tylko jedno, oszczednosci, najprosciej jak mozna:
- likwidacja KRUS
- reforma ZUS
- reforma emerytur mundurowych
- podwyzszenie wieku emerytalne w tym zrownanie wieku kobiet i mezczyzn
- zlikwidowanie jakichkolwiek przywilejow emerytalnych
- prywatyzacja

I teraz decyzja rzadzacych, czy zapisujemy sie na kartach historii jak to zrobil Pan Balcerowicz czy najwazniejsza jest wladza i niestety jest tak ze wyborcy myslac o reformach nie biora pod uwage tego ze reformy te beda dzialac negatywnie na ich samopoczucie tylko ze one sa niezbedne, szkoda ze nasi lokalni politycy nie tlumacza tego spoleczenstwu i nikt obywateli nie przygotowuje na diametralne kroki, nie wiem czy u nas sie czeka na sytuacje w ktorej ciecia beda drastyczne obejmowaly wszystkich bo beda wymuszone zapascia panstwa.

Dlatego zycze sobie aby zadna z tych populistycznych obietnic skladanych przez jednego czy drugiego kandydata nie zostala spelniona.

Chcialbym jeszcze zapytac osoby ktore sa (najczesciej) pracownikami ZCHP i opluwaja Platforme Obywatelsko, nie chcieliscie prywatyzacji, nie podoba sie Wam obecny stan rzeczy, to czego Wy w ogole chcecie??

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 05, 2010, 20:56:08 »
Witam! Ja, w odróżnieniu od kolegów, nie będę wygranemu składał gratulacji, ponieważ i tak gratulacji tych nie odbierze. Nie sądzę, aby Komorowski bywał na polickim forum. Nie będę również sztucznie, pokładał nadziei, że może jednak, co nie co, ze złożonych obietnic wyborczych nowy prezydent spełni. Przed głosowaniem wypowiadałem swoją opinię nt. Komorowskiego i zdania nie zmieniam. Było by to fałszywe i sztuczne z mojej strony.
Nie będę również powielał wypowiedzi kolegów, którzy mają podobne preferencje polityczne do moich, czyli wypowiedzi typu, że Kaczyński przegrał, ale przegrał wzmocniony, co będzie miało przełożenie w kolejnych wyborach – samorządowych, a parlamentarnych, to już na pewno. No i, że monopol władzy Platformy tylko wzmocni PiS. Owszem! Możemy się tak pocieszać, ale nikt w 100% nie zagwarantuje, że taki scenariusz się sprawdzi. Dlaczego, to napiszę na końcu.

Dla mnie, nie będę ukrywał, przegrana Kaczyńskiego to tragedia. Ale nie dlatego, że przez jego przegraną, nie doświadczyłem osobistej satysfakcji, czy coś w tym rodzaju.
Wybory prezydenckie, to nie tylko wygrana Komorowskiego, to jest mało istotne, kim jest osoba wystawiona do wyborów na prezydenta przez PO, ponieważ i tak każda z nich będzie tylko figurantem, a takim właśnie będzie teraz nim Komorowski.
Wg mnie, obecne wybory prezydenckie, to przede wszystkim wygrana pewnej  i d e o l o g i i,
przed którą skóra na grzbiecie marszczy mi się ze strachu, jak pomyślę do czego ta ideologia prowadzi i do czego zdolni są ludzie, którzy tę ideologię wciskają na świecie, w pięknie błyszczącym opakowaniu. Nie jest tajemnicą, że ludzie PO (od dziś z prezydentem Komorowskim na czele) propagują i dążą do zainstalowania systemu wartości, jaki panuje dziś w Europie, czy w USA. I to naprawdę nie jest istotne, czy to akurat Komorowski czy inny. Cała Platforma jest tylko narzędziem, za pomocą, którego ta ideologia, ten system wartości od teraz będzie o wiele szybciej realizowany.  W ramach tego systemu wartości mieści bardzo wiele. To czego się obawiam, zajęło by kilka stron opisu, jednak aby dać obraz tego co mam na myśli wymienię choćby kilka. Są to kwestie kontrowersyjne, ale coraz bardziej o zaostrzonym wymiarze – aborcja, w kilku już krajach dostępna prawie, że bez ograniczeń (w Hiszpanii do 14 tyg. ciąży! USA do 9 miesiąca w niektórych przypadkach), eutanazja (pod przykrywką skracania cierpienia kochanym rodzicom czy dziadkom) związki partnerskie (potem będzie adopcja dzieci przezeń i możecie sobie być za związkami, a jednocześnie przeciw takiej adopcji, tylko kto Was będzie słuchał. Zalegalizują i już!), ograniczenie wolności w wyznawaniu chrześcijańskiej nauki (wszystkie swoje cele realizują w imię wolności poglądów, obyczajów i tolerancji, odbierając równocześnie wolność głoszenia poglądów sprzecznych z ich ideologią, dla kogoś takiego jak ja nie będzie tolerancji, będę prawnie karany za ksenofobię i t.p.) obniżenie poziomu kształcenia dzieci i młodzieży (już dziś w Europie uczy się tylko podstawowych rzeczy, ale nie kształtuje się w młodym pokoleniu zdolności do samodzielnego analizowania  otaczających go spraw, korzystania z logiki, za to uczy się ułatwiać sobie wszystko. Żeby liczyć w zakresie 1-10 dziecko potrzebuje pomocy kalkulatora)

Rozpisałem się, ale kończąc chciałbym jeszcze wrócić do kwestii politycznych. Wygrał Komorowski niesiony w kampanii na haśle „Zgoda buduje”. Zapewniam Was, że zgody nie będzie! Wygrała PO, która sięgnie po każde środki, które nie pozwolą PiSowi wygrać kolejnych wyborów tegorocznych, czy przyszłorocznych. Środki, które zastosuje Komorowski i PO, będą środkami dobijającymi przeciwnika. A PiS niech nie liczy na to, że teraz ma rok z nakładem, by opinia publiczna dostrzegła, że kolejne obietnice PO nie są realizowane. Zresztą Tusk, będzie miał czyste sumienie, ponieważ obietnice składał w tej kampanii Komorowski i to on powinien się z obietnic rozliczyć. Jednak sprawy, których obietnice dotyczyły, leżą w gestii rządu, a nie prezydenta! PiS więc czeka WIELKA ROBOTA, tym bardziej, że trudno im będzie wykazać społeczeństwu brak realizacji obietnic przez monopolistów z Platformy, skoro to właśnie PO będzie miała pełny dostęp do wszystkich mediów, począwszy od przyjaciół z tvn (cyt. za Wajdą) aż do telewizji publicznej, w której to szykują się ogromne zmiany na korzyść PO.
Rozpisałem się jeszcze bardziej, ale biorę te sprawy na poważnie. Jak gdzieś już pisałem, te wybory to nie  mistrzostwa w piłce nożnej. Mam dzieci, a tu idzie o ich przyszłość. Chcę aby żyły w wolnym kraju, w kraju silnie zakorzenionym w swoich wartościach, w kraju gdzie funkcjonuje prawdziwa demokracja, a nie w kraju, który jest tylko częścią składową jakiegoś większego eksperymentu, któremu na imię Unia Europejska, a która narzuca innym wolę NIEDEMOKRATYCZNIE wybranych komisarzy europejskich. To miała być unia państw Europy w zakresie współpracy gospodarczej (czego byłbym ogromnym zwolennikiem, gdyby tylko na tym jej sens istnienia się kończył). Ale żeby tak było, potrzeba na forum UE silnego głosu, a taki gwarantowałby J. Kaczyński.

A teraz sobie po mnie pojeździcie ;) Pozdrawiam!
hubalczyk

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 05, 2010, 21:10:36 »
Cytat: "hubalczyk"
Mam dzieci, a tu idzie o ich przyszłość. Chcę aby żyły w wolnym kraju, w kraju silnie zakorzenionym w swoich wartościach, w kraju gdzie funkcjonuje prawdziwa demokracja, a nie w kraju, który jest tylko częścią składową jakiegoś większego eksperymentu, któremu na imię Unia Europejska, a która narzuca innym wolę NIEDEMOKRATYCZNIE wybranych komisarzy europejskich. To miała być unia państw Europy w zakresie współpracy gospodarczej (czego byłbym ogromnym zwolennikiem, gdyby tylko na tym jej sens istnienia się kończył). Ale żeby tak było, potrzeba na forum UE silnego głosu, a taki gwarantowałby J. Kaczyński.

A teraz sobie po mnie pojeździcie ;) Pozdrawiam!


No to ja się przejadę pierwszy. Demokracja to wielki eksperyment. A temu eksperymentowi trzeba dać szansę rozwoju. Piszesz że masz dzieci. Więc nie pozwól aby Twoje dzieci, bez znaczenia na wiek, wysłuchiwały w "piaskownicy" wulgaryzmów od których mi się też robi słabo. Reaguj tak jak przystało na obywatela który chce żyć w normalnym kraju ! To jako przykład. Nie oceniaj tego w kategoriach złośliwości.
Twój post, w miarę wyważony jest dobrym przykładem na drodze do normalizacji
życia w Polsce. Nikt tegp za nas nie uczyni. Dobry przykład możemy dac sami, swoim postępowaniem.  Szacunek dla drugiego i jego opinii. To początek na drodze do normalizacji.
Pozdrawiam

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 05, 2010, 21:24:21 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Demokracja to wielki eksperyment. A temu eksperymentowi trzeba dać szansę rozwoju.


Zgadzam się, trzeba dać szansę rozwoju demokracji.

Jednak jestem przeciwnikiem rozwoju demokracji w wydaniu demokracji Unii Europejskiej. Społeczność europejska ma wpływ na to kto zasiada w Europarlamencie i na tym koniec. A czy wiedziałeś o tym, że rzeczywistą władzę w UE pełnią jej komisarze, na których wybór nie masz najmniejszego wpływu? Czy wiedziałeś o tym, że eurodeputowani wybierani przez nas, mogą sobie - co najwyżej - podyskutować, ale nie uchwalają żadnych ustaw, które miały by wpływ na kształt UE? Czy wiesz, że jeśli nawet, naród polski, czy inny w unii, będzie chciał utrzymać w swoim prawie jakiś przepis, który będzie niezgodny z tym co zatwierdzą komisarze, to wówczas prawo unijne jest nadrzędne nad prawem kraju i ten kraj będzie "demokratycznie" zmuszony się podporządkować? Czy taki stan rzeczy, czy również brak naszego wpływu na to kto będzie komisarzem od rolnictwa, przemysłu, gospodarki czy czegokolwiek ma coś wspólnego z demokracją? A temu wszystkiemu prezydent Komorowski pobłogosławi i nie ma mowy, żeby czemukolwiek, co by miało przyjść stamtąd się przeciwstawił.
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 05, 2010, 21:46:16 »
Ja się przejadę drugi... Albo trzeci, w zależności od tego, czy w trakcie pisania tego postu ktoś zrobi to jako drugi :)

Owszem... Są obawy, ale myślę, że takie gadanie o pełni władzy jest zdecydowanie na wyrost, bo bez PSL, które ślepe i głuche nie jest PO nie ma większości w rządzie.
Nikt nie uczy nas w szkołach tego jak wygląda polityka, jak głosować, co jest najważniejsze w poglądach i priorytetach wyborczych. Na to oczywiście miejsca w programie nie ma. I wielu młodych ludzi musi uczyć się samemu podejmować istotnych wyborczych decyzji. Jednak często na podjęcie takiego czy innego wyboru mają wpływ bliscy, otoczenie a nie własne obserwacje. W Przęsocinie wygrał Kaczyński nieznacznie, bo 4 głosami. Jednak podczas rozmowy z sąsiadami żaden nie potrafił uargumentować tego, dlaczego na niego głosował. Inaczej z wyborcami Komorowskiego, czego sam jestem przykładem. Poprostu odnoszę nieodparte wrażenie, że ludzie nie idą w większości głosować na poglądy, na program wyborczy... tylko na nazwisko, na stereotypy i pogłoski o danym kandydacie... Więc nie odniosą większego skutku argumenty o tym co zrobi dany kandydat, straszenie o reformach szkodliwych dla Państw, bo oni tego albo nie chcą albo nie potrafią zrozumieć.
Jednak Polska jest krajem demokratycznym. Bez wątpienia ma na to wpływ to co dzieje się czy to bez Unii czy to za jej sprawą.
Mówisz, że mamy wpływ na to kto jest w Europarlamencie i koniec... A dlaczego ? Dlatego, że między innymi tacy politycy jak pan poseł Kurski nie przywiązują do tego większej wagi. Kursi był najczęściej nieobecnym na posiedzeniach Europarlamentu posłem. Więc jak do jasnej cholery pod ich nie obecność mamy o czymkolwiek decydować, skoro nie ma kto nas reprezentować.
Nie możesz mówić, że Komorowski zgody nie zbuduje... Zbuduje, jeśli Kaczyński wyrazi na to chęć... A że kapryśnym politykiem jest to wiemy od dawna i ciężko stwierdzić jaka będzie jego wola. Nie da się budować zgody po jednej stronie. Wszystko zależy od PiSu.
O pełnym dostępie do mediów też bym zachował wstrzemięźliwość... Wielokrotnie to PiS udowadniał jak mocno ma po swojej stronie TVP.
Nie ma strachu... Nie siej propagandy... Mówisz z jednej strony, że zobaczymy ale z drugiej już kreślisz czarny scenariusz. Przy takim nastawieniu Polska nie zyska.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 05, 2010, 21:55:58 »
Ehhh PISowcy to same wróżki jak widzę są...Ciekawe i to bardzo..
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 05, 2010, 22:00:44 »
A ja nie będę jeździł, bo to tylko zaogni atmosferę. Powiem, że przedmówcy mają rację, wybór już zapadł. Zdecydowała większość obywateli, która wzięła udział w wyborach. Jestem przeciwny politycznemu monopolowi, teraz nikt nie będzie miał większego wpływu na państwo POza rządzącymi (także opozycją). Trzeba mieć nadzieję, że w sumieniach tych ludzi będzie pragnienie walki o interesy Polski i Polaków, a nie o własne - prywatne i partyjne.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 05, 2010, 22:02:17 »
Cytat: "Mariusz1989"
Ja się przejadę drugi... Albo trzeci


No i się przejechałeś, tyle że jakby na inny temat. Ja Ci o gruszce, Ty mi o pietruszce.

Cytat: "Mariusz1989"
myślę, że takie gadanie o pełni władzy jest zdecydowanie na wyrost


Jak PiS rządził z łobuzerią z Samoobory i z innymi Giertychami, a prezydentem był L.Kaczyński, to takie wydanie było dla Was pełnią władzy PiSu. A teraz jakiś mały PSL, powoduje, że można gadać, że PO nie ma monopolu. Dzisiejszy wkład w koalicje PSLu ma się nijak do ówczesnego wkładu w koalicję Samoobrony LPRu, mówię tu o proporcjach. Jak to dobrze, że jest ten malutki peeselek, przynajmniej macie argument, że PO nie ma pełni władzy.

Cytat: "Mariusz1989"
Dlatego, że między innymi tacy politycy jak pan poseł Kurski nie przywiązują do tego większej wagi. Kursi był najczęściej nieobecnym na posiedzeniach Europarlamentu posłem. Więc jak do jasnej cholery pod ich nie obecność mamy o czymkolwiek decydować, skoro nie ma kto nas reprezentować.


Czyli wg Ciebie to nieobecność Kurskiego powoduje, że cały europarlament ma tak na prawdę gowno do powiedzenia w UE? Tak jak piszę: ja Ci o gruszce, Ty o pietruszce!

Cytat: "Mariusz1989"
O pełnym dostępie do mediów też bym zachował wstrzemięźliwość... Wielokrotnie to PiS udowadniał jak mocno ma po swojej stronie TVP.


To Ty chyba nie jesteś na bieżąco z poczynaniami PO w parlamencie.

Cytat: "Mariusz1989"
Mówisz z jednej strony, że zobaczymy ale z drugiej już kreślisz czarny scenariusz


Mówię, że co zobaczymy? Tutaj akurat nie wiem o co Ci kaman :>

Ale i tak zjechałeś na zupełnie inne tory, niż to co ja poruszyłem.
Ja tu na poważnie, a Ty mi z jakimś mało waznym Kurskim wyjeżdżasz. Mało ważnym w zakresie spraw jakie poruszyłem.
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 05, 2010, 22:08:37 »
Cytat: "hubalczyk"

Jak PiS rządził z łobuzerią z Samoobory i z innymi Giertychami, a prezydentem był L.Kaczyński, to takie wydanie było dla Was pełnią władzy PiSu. A teraz jakiś mały PSL, powoduje, że można gadać, że PO nie ma monopolu. Dzisiejszy wkład w koalicje PSLu ma się nijak do ówczesnego wkładu w koalicję Samoobrony LPRu, mówię tu o proporcjach. Jak to dobrze, że jest ten malutki peeselek, przynajmniej macie argument, że PO nie ma pełni władzy.


PSL jest zdecydowanie niezależną partią. W przeciwieństwie do LPRu i Samoobrony, które bez PiSu by nie istniały.

A o Kurskim to nie chodziło mi tylko o niego, tylko wogóle o aktywność naszych Europosłów. Może trochę na inny temat ale jednak częściowo odpowiedź na twój post.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 05, 2010, 22:12:18 »
Z dzisiejszej Gazety Wyborczej :

W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów - podał Centralny Zarząd Służby Więziennej

Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd taka popularność marszałka wśród kryminalistów ? Nie żebym się czepiał, ale naprawdę mnie to nurtuje.

[ Dodano: 2010-07-05, 22:14 ]
Cytat: "mariusz88887"
Panie Tokarczyk niech pan się może pochwali jakie osiągnięcia ma PIS w gminie Police ,każdemu trza dać szansę
_________________


Najpierw ,,trza" szkoły pokończyć. Później należy zagłosować na przedstawicieli polickiego PiSu w wyborach samorządowych, a jeszcze później rozliczać ich z ewentualnych porażek lub pochwalić za osiągnięcia.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 05, 2010, 22:18:50 »
To już byś musiał spytać głosujących... Ale sądząc po ich poparciu dla Kaczyńskiego, nie byłbyś ciepło przez nich przyjęty raczej  :rotfl:

A tak poważnie... Można by się w takim razie przyczepić tego, że Komorowskiego w jednej z gmin zyskał ponad 90% a Kaczyński w innej. Ci ludzie to też kryminaliści ? Nie wiem jakie wytłumaczenie by Ciebie usatysfakcjonowało, ale pewnie jest to najprostsze. Nie ma pewnie żadnego podejrzanego powodu...

[ Dodano: 2010-07-05, 22:20 ]
Sądząc po nicku Mariusz88887 jest starszy odemnie o 2 lata ? Do mnie też czujesz Sekator pogardę jeżeli chodzi o wiek ? Wydaje mi się, że to jest forum i potoczny język jest tu jak najbardziej wskazany. A 23 letni mężczyzna szkołę już chyba dawno ma za sobą...