Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Komorowski prezydentem...?  (Przeczytany 82974 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 04, 2010, 23:55:03 »
Cytat: "michu"
Mam nadzieję, że rano jak się obudzę, Prezydentem RP będzię już P. Jarosław Kaczyński!!!


No to bym nie liczył, ktoś logicznie wyżej napisał, że, są to wyniki z małych okręgów, gdzie liczenie głosów nie zajęło wiele czasu i jako pierwsze dotarły do PKW. Jedno jest pewne, Polacy już wybrali. Należy mieć nadzieję, że z korzyścią dla Polski. Wola większości, chcieliśmy demokracji - to ją mamy.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 05, 2010, 00:04:09 »
Myślę, że faktycznie spora część elektoratu PO w tych wyborach zagłosowała nie dlatego, że Komorowski był ich kandydatem tylko dlatego, że głosowali przeciwko Kaczyńskiemu. Ale tak jest w każdych wyborach ! Ponad 20% wyborców to ludzie, którzy w pierwszej turze głosowali na Napieralskiego, Korwina-Mikke, Pawlaka itd. Nie można ich zmuszać do opowiedzenia się za którymś z kandydatów z kilku powodów. Najważniejszy to chyba taki, że poglądy wszystkich kandydatów różniły się w zależności od podejmowanej pod dyskusję sprawy. I to jest normalne w Polsce i w każdym innym demokratycznym kraju.
Tym bardziej cieszy mnie frekwencja. Pokazała, że jednak spora część Polaków, którzy glosowali w I turze na innych kandydatów zdecydowała się poprzeć któregoś z uczestników II tury.

I tu należy się zastanowić. Czy jest sens dzielić ich na tych, którzy poparli z czystym sumieniem Komorowskiego za poglądy i prezencję lub na tych, którzy głosowali nie za Komorowskim a przeciwko Kaczyńskiemu. Można dorabiać sobie różne ideologie.
Najbardziej odpowiednią chyba było by to, że pomimo słodzenia lewicy, deklaracji o wyklęciu ze słownika pojęcia "postkomuniści" i gwałtownej przemiany Jarosława Kaczyńskiego w łagodnego polityka szukającego dialogu zapamiętali go z czasów IV RP jako zupełne przeciwieństwo Lecha Kaczyńskiego. Jako polityka uprawiającego ostrą w argumentach i agresywną politykę, nie dającą gwarancji poczucia stabilności i zgody. Komorowski chyba w tej kwestii prezentuje się o wiele spokojniej.

Obaj kandydaci mają również bogatą politycznie przeszłość i obaj reasumując uprawiali ta politykę w słusznej sprawie. Tym większym błędem jest zarzucanie wyborcom nie patrzenia na historię i dorobek polityczny kandydatów. Ciężko tu ich zróżnicować i poddać ich działania hierarchizacji, bo wiele faktów jest przekłamanych w mediach.

Nie udała się moim zdaniem próba otrzymania współczucia od społeczeństwa po katastrofie w Smoleńsku z 10 kwietnia w postaci głosów w wyborach prezydenckich. Odnoszę też nieodparte wrażenie, że nie udała się w ostatecznym rezultacie próba wdania się w spokojniejszą osobowość Jarosława, tą zbliżoną zachowaniami do byłego prezydenta. Nie udała się w perspektywie końcowego rezultatu, ale umocniła PiS w sondażach i pokazała jak poprawiły się sondaże dla PiSu przed wyborami parlamentarnymi. I to teraz półtoraroczne rządy PO będą wpływały na wzrost lub spadek poparcia dla PiSu. Od nich w większości zależy to z jakiej pozycji wystartuje do następnych wyborów PiS.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 05, 2010, 00:05:42 »
Panowie nikt tu nikogo nie będzie obrażał,ze względu na poglądy...Teraz tak jak mówicie nie będzie wymówek,że prezydent blokuje itp.Polacy albo docenią albo pogonią rządzących...Michu daj szansę nowemu prezydentowi...Wpadki wpadkami,jak to zwykły człowiek...Pozdrawiam.Frekwencja też duża jak na okres wakacyjny.A do Tomasza Tokarczyka.Nie jest Pan wróżką i nie wie Pan jak teraz będzie...Zwycięzcy należy pogratulować,co z wielką klasą zrobił Pan Kaczyński.Opozycja niech wytyka każdy błąd,ale niech da szansę...Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

michu

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 05, 2010, 00:15:22 »
Każdy na forum ma prawo wyrazić swoją opinię i ja swoją wyraziłem, poza tym przed chwilą usłyszałem, że jednak wynik się odwrócił  i teraz prowadzi J.Kaczyński!!!

Yes, yes, yes!!! :*

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 05, 2010, 00:15:40 »
sekator napisał/a:
Zwycięzcy pogratuluję, szanuję prawa demokracji....skoro taki był wybór większości, oby Polska na tym zyskała.
I tak właśnie powinny brzmieć słowa ludzi, którzy głosowali na Kaczyńskiego, jeśli na prawdę zależy im na Polsce   Tak powinny brzmieć słowa kulturalnych i mądrych ludzi,a nie talibów politycznych...Pozdrawiam...Gdyby Kaczyński wygrał,jemu też należałyby się gratulacje.To oczywiste jak słońce...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 05, 2010, 00:19:02 »
Cytat: "michu"
że jednak wynik się odwrócił i teraz prowadzi J.Kaczyński!!!


A jednak. To się zaczyna robić ciekawie.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 05, 2010, 00:19:40 »
A no zmieniły się. 51% obwodów wyborczych zliczonych i 50,41 dla Kaczyńskiego. Coś czuję, że chyba jeszcze wiele razy prowadzenie się zmieni. Faktycznie poczekajmy na popołudnie i ostateczne, oficjalne wyniki. Już w 1995roku zasypialiśmy z Wałęsą jako prezydentem a budziliśmy się z Kwaśniewskim :)

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 05, 2010, 00:29:16 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
A do Tomasza Tokarczyka.Nie jest Pan wróżką i nie wie Pan jak teraz będzie...

Spokojnie, nigdzie nie twierdziłem, że wiem jak będzie. Pisałem czego się spodziewam.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 05, 2010, 00:50:53 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Pytanie, dlaczego. Czy większość Polaków rzeczywiście mimo tylu wpadek uznała go za człowieka na tyle kompetentnego, żeby sprawować najwyższy urząd w państwie? Myślę, że nie. To raczej nie kompetencje były tu brane pod uwagę. Myślę, że bardzo wielu ludzi po prostu zagłosowało przeciwko Kaczyńskiemu. Niestety, na obecnym etapie polskiej demokracji, wybór ludzi nie wynikiem analizy osiągnięć i kompetencji kandydatów czy ich formacji, ale raczej wciąż - wyrazem ludzkich antypatii i uprzedzeń.


Z tym twierdzeniem mogę się podpisać własnymi rękami :)  W 100% panie radny. A problem Komorowskiego to może nie brak kompetencji lecz doświadczenie i obycia. Jak każdy z nas, ma skłonności do popełniania gaf, przy braku koncentacji.
Dla mnie osobiście jest teraz ważne kogo dobierze sobie do współpracy? Doradcy ! To klucz do sukcesu.
Pozdrawiam

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 05, 2010, 07:15:00 »
No i chyba wszystko wróciło do sytuacji z pierwszych wyników PKW, z tym że przewaga się powiększyła nieznacznie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 05, 2010, 09:19:39 »
A ja sobie patrzę na kursy walut - i wszędzie czerwono :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

kinia

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 05, 2010, 11:53:31 »
A ja gdy to dziś zobaczyłam to nieźle się uśmiałam skąd się on wziął  :rotfl:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,8100159,Klotnia_wyborcow_pod_Palacem_Prezydenckim.html

sekator

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 05, 2010, 12:19:37 »
Witam wszystkich forumowiczów. Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją gratuluję zwycięzcy wyborów prezydenckich. Chciałbym aby teraz, kiedy całość władzy znajduje się w rękach jednaj partii, nareszcie w Polsce zaczęło dziać się lepiej. Ja swoich preferencji politycznych nie zmieniam, ale z uwagą będę przyglądał się poczynaniom partii rządzącej.
Donald Tusk ma wreszcie pełnię władzy w Polsce, posiada wszystkie instrumenty aby zmienić nasz kraj na lepsze. Jeżeli tak się stanie, docenię to, możecie mi wierzyć. Ma na to rok. Jeżeli stanie się inaczej, wyborcy w wyborach parlamentarnych wystawią ocenę ekipie PO. Dzisiaj już nikt PO przeszkadzał nie będzie, nikt nie będzie wetował ustaw rządu Tuska. Jeżeli PO zawiedzie swoich wyborców, wybory parlamentarne będą należały do PiSu, SLD i Korwina.......PO wkroczy w okres schyłkowy i skończy jak Unia Wolności, która zawiodła oczekiwania milionów Polaków....ale to niech rozstrzygnie przyszłość. Pozdrawiam sekator

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 05, 2010, 12:20:06 »
Nie no patologia...

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 05, 2010, 12:50:10 »
Mariusz sekator dobrze napisał. Jeśli się nie sprawdzą,jeśli ich obietnice to tylko puste słowa to jestem przekonany że wyborcy odwrócą się od nich. Dopiero teraz PO będzie pod ogromną presją bo nie będą mieli już żadnych usprawiedliwień że Prezydent i takie tam. Oddałem głos a teraz uważnie przyglądam się. I liczę na widoczne efekty. Pozdrawiam wszystkich.