Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wybory  (Przeczytany 64557 razy)

Offline gwiazzda86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« dnia: Czerwca 16, 2010, 08:31:07 »
Znów mamy okazje głosowac:) Szkoda tylko ze nie wszyscy maja taka mozliwosc.Kandydaci pieknie sie reklamuja i pokazuja swoje idee.Tylko szkoda ze nie pomysleli o osobach ktore sa starsze,siedza w domach i nie moga wyjsc same.Nikt takimi sie nie przejmuje.I niech nikt nie pisze ze moga przyjsc do domu bo nigdy nie widzialam zeby tak bylo.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2010, 12:04:31 »
Powiedz mi tylko co mają z tym wspólnego kandydaci na prezydenta?Zapewnienie możliwości głosowania należy do urzędników.Głosowanie przez internet i dowóz osób niepełnosprawnych do punktów wyborczych powinno byc normalnością..Nie jest niestety.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Wybory
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2010, 12:27:41 »
Cytat: "gwiazzda86"
Znów mamy okazje głosowac:) Szkoda tylko ze nie wszyscy maja taka mozliwosc.Kandydaci pieknie sie reklamuja i pokazuja swoje idee.Tylko szkoda ze nie pomysleli o osobach ktore sa starsze,siedza w domach i nie moga wyjsc same.Nikt takimi sie nie przejmuje.I niech nikt nie pisze ze moga przyjsc do domu bo nigdy nie widzialam zeby tak bylo.


Nie dokładnie rozumiem o co chodzi. Jednak o tego roku dla osób starszych (pow. 75 roku życia) i niepełnosprawnych istnieje możliwość głosowania przez pośredników. Niestety termin zgłoszeń minął 10 czerwca.
Wcześniej chyba kursował bus przystosowany dla osób niepełnosprawnych, który dowoził zainteresowanych do lokali wyborczych.

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Re: Wybory
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2010, 17:33:41 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "gwiazzda86"
Znów mamy okazje głosowac:) Szkoda tylko ze nie wszyscy maja taka mozliwosc.Kandydaci pieknie sie reklamuja i pokazuja swoje idee.Tylko szkoda ze nie pomysleli o osobach ktore sa starsze,siedza w domach i nie moga wyjsc same.Nikt takimi sie nie przejmuje.I niech nikt nie pisze ze moga przyjsc do domu bo nigdy nie widzialam zeby tak bylo.


Nie dokładnie rozumiem o co chodzi. Jednak o tego roku dla osób starszych (pow. 75 roku życia) i niepełnosprawnych istnieje możliwość głosowania przez pośredników. Niestety termin zgłoszeń minął 10 czerwca.
Wcześniej chyba kursował bus przystosowany dla osób niepełnosprawnych, który dowoził zainteresowanych do lokali wyborczych.

dokładnie, każdy ma możliwość głosowania, wystarczyło tylko do 10 czerwca złożyć odpowiednie pismo w urzędzie gminy i wskazac pełnomocnika, który odda za taką osobe głos. Każdy kto chciał, zrobił to i tak nikt nie jest pominięty.
Kandydaci nie mają nic do organizowania wyborów, tym zajmuje się komitet wyborczy, więc nie wiem po co tutaj mowa o nich

Offline gwiazzda86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 16, 2010, 21:29:49 »
Ja to wszystko wiem...uwazasz ze staruszek lub babunia ktora ledwo idzie o lasce do sklepu lub co gorsza nie moze wyjsc z domu bo nie jest zdolna bo np.nie widzi dobrze a o pisaniu nie ma mowy pojdzie do urzedu i wskaze pelnomocnika to jestes w bledzie.Znam takich osob z 15 na moim osiedlu ktorzy sa samotni i starzy.A tych osiedli jest duzo.... zapomnialam usiadzie przy kompie i przez internet zalatwi sprawe...Kandydaci nie maja nic do organizowania wyborow??????? To o nich tutaj chodzi wiec powinno ich to interesowac a komitet odwali swoje i tyle.

[ Dodano: 2010-06-16, 21:57 ]
Kandydatow powinno to interesowac bo to tutaj o nich chodzi i głosy dla nich.Powinni wziasc po lupe komitety i sprawdzac ich rzetelnosc.Ja wiem ze trudno wszystko sprawdzic bo maja naprawde wiele na głowie ale maja pelnomocnikow itp. wiec czemu nie.Kazdy glos sie liczy....zapomnialam stawia sie teraz na mlodych a nie na starych.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2010, 22:13:09 »
Ale co mają do tego komitety wyborcze? Za organizację wyborów odpowiada Państwowa Komisja Wyborcza. Zmiany w ordynacji może dokonać rząd. Komitety nie mają takiej władzy.

Jak dla mnie olbrzymim postępem było umożliwienie głosownie przez pełnomocnika. Można by jeszcze wprowadzić głosowanie przez cały weekend, wzorem krajów Skandynawskich głosowanie przez pocztę, w przyszłości przez internet, a jak już to wszystko się dokona to nawet wzorem Belgii wprowadzić (niskie) grzywny za niegłosowanie.

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2010, 00:12:51 »
Denver,  chodziło mi o komisje, sorki "przejęzyczyłam się "  :batman:

gwiazzda86,  pełnomocnictwo to jest duży postęp, osoba samotna, schorowana nie musi wyznaczyć na pełnomocnika osoby z rodziny, może to być sądziad, opiekunka lub ktokolwiek kto zajmuje się nim. Gdyby komisja miała jeździć dodatkowo, byłoby to ciężkie do zorganizowania, po pierwsze eskorta policji, komisja kilkuosobowa, a również tak jak w przypadku pełnomocnictwa najpierw ktoś musiałby udać się do gminy zgłosić o takiej potrzebie.


Nadal uważam, że nie ma tutaj do rzeczy żaden z kandydatów oni startują w wyborach, a do organizacji nie mają nic do gadania. To tak jakbyś startował w jakiś konkursie, a w międzyczasie pouczał jury, że coś źle robi
( wiem słaby przykład, ale każdy wie o co mi chodzi- bynajmniej taką mam nadzieję  :faja: )

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 17, 2010, 14:30:53 »
A mnie bardzo interesuje jak zostanie rozwiązana sprawa na terenach (po)powodziowych. Jeszcze nie tak dawno była mowa o transporterach wojskowych, kontenerach, namiotach zamiast lokali wyborczych. Czy wszyscy potencjalni wyborcy będą mieli możliwość dotrzeć tam gdzie trzeba. Są ludzie, którzy niezwykle poważnie traktują to swoje prawo. A i dla kandydatów na prezydenta każdy głos powinien być ważny.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline gwiazzda86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 17, 2010, 15:08:04 »
Chociaz jedna osoba ktora mnie w jakis sposob rozumie (Daria).Chodzi o caloksztalt wyborów...

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2010, 11:04:28 »
czy ktoś wie gdzie znajdę adres mojej komisji wyborczej?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 20, 2010, 11:59:10 »
Na stronie: http://pkw.gov.pl
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

moni2010

  • Gość
wybory
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 20, 2010, 12:00:37 »
Strona www.police.pl (wybory 2010)
Pozdrawiam:)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 20, 2010, 12:03:41 »
Z mojego punktu widzenia to właśnie wybory i kampanie wyborcze to coś na co nigdy nie brakuje pieniążków i z czym nie ma problemów. Gdyby nasi politycy tak świetnie realizowali pozostałe plany jak swoje kampanie to Polska była by złotym krajem ;-)
I love the night.
1101110100101111

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Wybory
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 20, 2010, 17:49:34 »
Los Angeles.
Do adminow:
Mam pewne pytanie i prosze tego nie traktowac, jako zart, czy uszczypliwosc.
Po prostu porownuje zwyczaje, prawa i przepisy miedzy dwoma krajami.
Dzial Polityka zostal objety "cisza wyborcza" z uwagi na odnosne prawa ,
obowiazujace w czasie wyborow.
Czy link reklamowy, jaki umieszcza DrKafar jako swoje motto, nie powinien
takze byc  na te dwa dni "zamkniety" ?
Ja np. kliknalem dzisiaj na oba linki i ten drugi mogl mnie sklonic do oddania
glosu na JKM.
A przy okazji (tym razem pol-zartem)_ - Jak nalezy odczytywac ten skrot ?
Inicjal nazwiska, czy dyskretne przeslanie idei "Jego Krolewska Mosc ?"
Pozdrawiam - Bill

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:38:55 »
Dział został zamknięty prewencyjnie. Jako, że decyzja o tym została podjęta w piątek - nie było czasu na wydanie prośby o usunięcie wszystkich podejrzanych stopek z profilów. Poza tym ostatnio jestem mocno zabiegany i nie miałbym fizycznej możliwości przejrzenia profilów użytkowników.

Co do podpisu Dr.Kafara to są jedynie buttony konkretnej partii - prawa RP to nie łamie, bo zabroniona jest jedynie agitacja wyborcza.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy