Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Caritas  (Przeczytany 39331 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 16, 2010, 18:28:12 »
Cytat: "martaz"
spoko za tydzień rodzę przypilnujesz mi dzidzi a ja pójdę do pracy a do 31 mam się wyprowadzić więc mnie przygarniesz. pozdro


Od tego dziecko ma również ojca, nie mam w zwyczaju przygarniać pasożytów. Żegnam.

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 16, 2010, 21:46:08 »
Cytat: "speedbax"
Cytat:
dz pod caritas i obserwuj kobiety pracujące tam ja już znam je z widzenia i kilka razy widziałam je wychodzące z tobołami a na pewno z nimi nie wchodziły


A może są osoby, których stan zdrowia nie pozwala na to, by osobiście odebrać żywność i Caritas, na który tak plujesz, rozwozi ją do domu. Widać, że nadmiar wolnego czasu od pracy nie sprzyja w rozwoju osobowości.


to że osoby pracujące w caritasie biorą dla siebie to co lepsze to mnie nie dziwi jakos specjalnie, chociaż to łajdactwo .

martaz, większośc Twoich postów to cos w stylu "jestem biedna należy mi sie pomoc"

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 16, 2010, 22:15:19 »
A ja powiem  jedno, syty głodnego nigdy nie zrozumie...
Większość ludzi na święta ma szynkę (zresztą i na codzień), a biedny nawet kielbasy nie ma.
Ot co....

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 16, 2010, 22:24:24 »
Powiedzcie mi wy, którzy tak krytykujecie martaz, czy chcielibyście otrzymać kiedykolwiek taka pomoc, jaką ona otrzymała. Zakładam oczywicie, ze wszyscy jesteście dobrze sytuowani i nie zrozumiecie głodnego człowieka, jak to napisała Jasia. Ale tak tylko teoretycznie... Ryż, mąka i olej-jak policzyłam, to ta pomoc nie przekroczyła nawet dziesięciu złotych. By ją otrzymać martaz zapewne musiała wypełnić jakieś warunki, formularze etc. Taka pomoc to poniżej godności człowieka.
I nie pisz xP, że posty martaz są w stylu: Jestem biedna i należy mi się pomoc.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 17, 2010, 08:01:59 »
Jeszcze wtrącę swoje trzy grosze ,na święta sponsorzy t.z handlowcy ,hurtownicy otwierają swoje serca i kieszenie i przywożą bardzo dużo darów ,które nie trafiają do biednych.Śmiechu warte a gdzie te szynki ,kiełbasy i wiele innych dóbr skoro nie trafiają do biednych.Dlatego nie dla Caritasu .A po za tym nie wszyscy są zaradni  i nie każdy potrafi się rozpychać  łokciami, dlatego dziwią mnie chamskie posty w sprawie prośby o pomoc. Syty  głodnego nie zrozumie.

Heidi

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 17, 2010, 08:34:17 »
A ja speedbaxa trochę rozumiem i po części o dziwo przyznam mu rację. Na prawdę współczuję tej dziewczynie, że znalazła się w takiej sytuacji a nie innej, ale podejście, że nikomu nie życzę takiej takiej wigilii, bo dostałam tylko mąkę, olej i ryż chyba trochę ją poniosło. Nie zapominajmy, że to jest Caritas i tam delicji, ani karpia w galarecie nie dają. I wiem, że pewnie chciałaby, żeby dali jej tam jak najwięcej, jednak ludzi potrzebujących jest mnóstwo, a to, że w wieku niespełna 20 lat nie ma się warunków do normalnej egzystencji, to sorry. Ja wiem, że wypadki chodzą po ludziach, wiem, że los bywa brutalny. Ale nikt za nas żyć nie będzie i jeżeli człowiek sam się nie ogarnie, ba, sam nie wykaże chęci na ogarnięcie się, to raczej dobrze nie skończy. Caritas to instytucja, w której bardziej widziałabym emerytów i rencistów, niż nastolatkę. Ciesz się, że masz skąd dostać cokolwiek. Masz chłopaka, to zagoń go do roboty, niech zarabia na cukier i mleko. A może po prostu już czas dorosnąć ...

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 17, 2010, 10:30:04 »
Cytat: "koko"
I nie pisz xP, że posty martaz są w stylu: Jestem biedna i należy mi się pomoc.

 od tego jest forum żebym mógł wyrazić swoje zdanie na dany temat i jak byś czytał/a uważnie to byś zauważył/a że napisałem że WIĘKSZOŚĆ jej postów jest takich

wtrych

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 17, 2010, 13:42:49 »
martaz, ale do kogo masz pretensje o swoją sytuację? Brak szacunku ze strony petetntów instytucji pomocowych to również żadna nowość. Tak to jest jak się daje coś za darmo i nie kntroluje tych co otrzymują takową pomoc.

proboszcz

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 17, 2010, 17:22:21 »
Z tego co mi wiadomo na temat caritas wykazuje się u nich dochody nie mogą przekraczać ok 700 zł i wypełnia masę dokumentów .

[ Dodano: 2010-08-17, 17:37 ]
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=4835

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 17, 2010, 18:16:09 »
Cytat: "proboszcz"
nie mogą przekraczać ok 700 zł

 ale na rodzine czy na osobe?

proboszcz

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 17, 2010, 18:35:41 »
Cytat: "xP"
Cytat: "proboszcz"
nie mogą przekraczać ok 700 zł

 ale na rodzine czy na osobe?
na osobę w rodzinie a na osobą samotną ok 500

wtrych

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 17, 2010, 19:26:53 »
chyba coś mieszasz zawsze jest odwrotnie wyższa stawka obejmuje samotne a niższa rodziny. Proponuje zasięgnąć informacji u źródła. Po za tym przy takich stawkach to co 2 rodzina w Policach kwalifikuje się do pomocy.

zły caritas

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 17, 2010, 20:17:22 »
Przeczytałam  opinie, o tych wrednych  nieuczciwych   babach, wynoszących, dla siebie pełne siaty, serdecznie zapraszam,  do wspólpracy z Caritas,  bo odnoszę , wrażenie, że piszą osoby, które z określonych, powodów pomocy,  nie otrzymały\stan  nietrzeźwości, fałszywe zaświadczenia o dochodach\ tak moi  mili teraz żałuje że  nic  z tym  nie zrobiliśmy. Niech osoba która dostała  na święta tylko ryż, mąkę  i olej  ma cywilną odwagę i się przedstawi,   bo  Bóg m i świadkiem \jestem  osobą wierzącą\ od kiedy dzaiałam  w Caritas nigdy taka sytuacja  nie  miała   miejsca.  Nie interesuje  nas po co komuś  np.5 par  butów w tym samym rozmiarze. Ludzie przynoszą różne artykuły a  my je rozdajemy. Żywność z unijnego projektu wydawana jest  na podobnych do OPS warunkach,   nie wnikamy  nawet w to że Police  mają   chyba jako jedyne w diecezji  najwięcej kobiet, wiatropylnych są już matkami samotnymi  nie posiadają partnerów a  mimo to są w zaawansowanych ciążach i też pomoc otrzymują. Zapraszam  gdy trzeba dowieźć 2 tony żywności, a  następnie ją rozładować.Chętnie skorzystamy z  pomocy.Może  Ci  niezadowoleni,  zamiast  narzekać po prostu przyjdą pomóc

zły caritas

  • Gość
[Police] Caritas
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 17, 2010, 20:32:00 »
Dzięki za radę,  mam trochę zjechaną klawiaturę więcej nie popełnię takich  błędów

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Caritas
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 17, 2010, 20:39:21 »
Nie wiem na jakiej zasadzie Caritas w Policach wydaje żywność, ale dzisiaj koło nowego Kościoła widziałem ludzi z tobołami, mieli całe zgrzewki mleka oraz inne produkty.
Te osoby nie wyglądały na wolontariuszy Caritasu, a raczej na osoby potrzebujące.
To dowód na to, że pomoc materialna nie jest zła.