Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czym karmisz swojego psa/kota?

Chappi, Pedigree
9 (20.5%)
Eukanbuba
1 (2.3%)
Bosch
2 (4.5%)
Acana, Orijen
3 (6.8%)
Bewi Dog
0 (0%)
Nutra Nuggets, Nutra Gold
0 (0%)
Royal Canin
6 (13.6%)
Purina Dog Chow, ProPlan
2 (4.5%)
Bento Kronen
1 (2.3%)
1st Choice
0 (0%)
Profilum
0 (0%)
Hill's
0 (0%)
Josera
0 (0%)
żadną z powyższych
11 (25%)
samodzielnie przyrządzam (gotowane, BARF itp.)
9 (20.5%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: Marca 02, 2010, 18:10:16

Autor Wątek: [Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?  (Przeczytany 29969 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 16, 2010, 18:57:38 »
Ze wszystkim super sobie poradzisz jak Cię znam :)

Cytat: "MrW"
Dotychczas był w kojcu


Tu widzę największy problem - luki w socjalizacji. Gdybyś chciał podpowiedzi co robić i jak robić, odezwij się na pw.
Cytat: "MrW"
eśli chodzi o to, że za dużo je, to nie wiem. Wcześniej jadł BEST CHOICE (jeszcze u hodowcy) i zalecenie było- ok. 400 gr na posiłek. Hodowca miał przygotowaną wyprawkę równiez z ta karmą. Nieszczęsliwy wypadek spowodował, iż tej wyprawki nie dostałem i na moment zmieniłem karme na PURINĘ, którą również zjadał. A teraz ma BOSCHA i problem dotyczy tylko porannego wyżywienia, albowiem wieczorem zjada wszystko. Może to dlatego, iż BOSCH jest drobniej granulowany, niż PURINA i BCH?

Nie skupiaj się na rodzaju karmy za mocno. Są psy, którym szkodzi Royal Canin i Nutra Gold, a są psy, które doskonale wyglądają na Purinie i Boschu. Nie ma reguły. Obserwuj psa - sierść, kondycję i najszybciej - kupy. Jeśli wszystkie 3 elementy są bez zarzutu to oznacza, że karma psu odpowiada.
Co do ilości - jeśli pies nie jest łasy na smaczki i zakopuje żarcie oraz czasem nie zjada całego posiłku, to jest ewidentnie przekarmiony. To nic złego. To tylko sygnał, że można pomyśleć o zmniejszeniu porcji i wykorzystaniu naturalnej potrzeby jedzenia do intensyfikacji nauki.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 29, 2010, 13:20:56 »
A ja znalazłam doskonałą przegryzkę dla mojego boksia,wcześniej jadła skrzydełka z kurczaka,ale już je obrabia w 20 sekund,no i co to za przegryzka dla już ponad 22kg psa.Teraz dostaje ode mnie szyje indycze(300-500gram)ma zajęcie na trochę czasu no i jeden posiłek z głowy,dużo mięska i kostki do pogryzienia.Polecam bo widać jak je,że jej smakuje.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!