Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czym karmisz swojego psa/kota?

Chappi, Pedigree
9 (20.5%)
Eukanbuba
1 (2.3%)
Bosch
2 (4.5%)
Acana, Orijen
3 (6.8%)
Bewi Dog
0 (0%)
Nutra Nuggets, Nutra Gold
0 (0%)
Royal Canin
6 (13.6%)
Purina Dog Chow, ProPlan
2 (4.5%)
Bento Kronen
1 (2.3%)
1st Choice
0 (0%)
Profilum
0 (0%)
Hill's
0 (0%)
Josera
0 (0%)
żadną z powyższych
11 (25%)
samodzielnie przyrządzam (gotowane, BARF itp.)
9 (20.5%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: Marca 02, 2010, 18:10:16

Autor Wątek: [Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?  (Przeczytany 29981 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 31, 2010, 13:35:04 »
Zafrina to tez problem wychowawczy, a nie żywieniowy :)
Smakołyki czy przekąski to też forma zajęcia i zabawy - jak zrozumiałam wypowiedz Storczyk jej piesek to robi ponieważ mu czegoś brakuje w pożywieniu.  
Moją wypowiedź sprowadzam tylko do tego, że należy psu zapewnić rozrywkę by nie niszczył i nie demolował porządku domowego.

Zafrina próbowałaś napychać psu kongi smakołykami? Zajęcie na jakiś czas + smaczki + dobra zabawa.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Zafrina

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 01, 2010, 07:58:05 »
Kongi?? Przepraszam, ale nie zrozumiałam. Co do smakołyków, mój york jest strasznie wybredny. Lubi kostki i kurze łapki  ze sklepu zoologicznego a także prawdziwe kości z mięsem (szczególnie drobiowe) bo na tych twardszych może co najwyżej poostrzyć sobie ząbki. Co do innych przekąsek typu ciasteczka, kabanosy dla psów itp. to nawet na nie nie spojrzy. Nie mam więc za wielkiego pola manewru. Za suchą karmą też nie przepada - od czasu do czasu coś tam chrupnie i tyle. Muszę dwoić się i troić by przygotować mu jakieś pełnowartościowe pożywienie.

P.S. Przy dziecku miałam mniej roboty  :rotfl:

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:03:32 »
Już piszę co to jest :)

Kongi to takie zabawki dla psów, które mają różne kształty, wielkości i przeznaczenie. Najczęściej można je napchać smakołykami i pies usiłuje do tych smaczków się dostać. Nie jest to proste, bo kong jest bardzo ruchliwy w psich łapach (ma kształt by być dość trudnym do chwycenia), jedzenie jest trudne do wydostania a przecież taaaaak pachnie i pies ma zajęcia na długi czas. masz yorka, który jak każdy terier ma bardzo zacięty charakter, więc nie znudzi się szybko i będzie próbował za wszelką cenę wyjeść wszystko ze środka. Kong jest z reguły bardzo wytrzymały. Mówię o oryginalnych zabawkach. Przez to też nie jest to coś taniego, ale warto.
Powiem tak - mój doberman większość zabawek przerabia na sieczkę w kwadrans. Dziś ma ponad 3 lata i żyją jeszcze jej 3 kongi, które dostała będąc szczenięciem. Są z takiej gumy, że ich nie zajechała zębami.  Dziś już się nimi nie bawi tak jak kiedyś, ale w czasie, gdy były nowością to potrafiła 3h tłuc się z kongiem po pokoju byleby tylko wyjeść zawartość  :rotfl:
Potem była zmęczona jak po przekopaniu hektara łopatą i spała, a co za tym idzie miała w du...szy niszczenie, piszczenie pod naszą nieobecność czy zastanawianie się gdzie jesteśmy, gdy ona zostaje sama.

Teraz jeszcze chciałam się odnieść do tego co napisałaś o wybredności.
Pies nie jest wybredny z reguły. Pies po prostu czasem nie bywa głodny i ma do tego prawo, a my ludzie tego nie rozumiemy i niepotrzebnie budujemy sobie problem.
Jeśli pies jest zdrowy, w dobrej kondycji fizycznej, to ma prawo do głodówek.
Takie coś jest normalnym stanem w naturze. Pies czy wilk poluje w stadzie. Upoluje żarcie, pożywia się i potem potrafi 2-3 dni nie jeść, bo trawi, bo jest syty lub też nie może znaleźć kolejnej porcji pożywienia.
Nie sugeruję byś głodziła psa, ale spróbuj zmienić swoje nastawienie do jego żywienia. Wiem, ze to malutki pies i łatwo o przesadę w ilościach porcji.
Moje psy jedzą dwa razy na dobę, co 12h o 7 i 19. Dostają porcję do misek. Jeśli nie przystępują do posiłku natychmiast to daję im kwadrans. Jeśli po 15 minutach żarcie jest nietknięte, to miska znika na 12godzin. W międzyczasie nie ma przekąsek, dokarmiania itp. Jest tylko micha z wodą.  To nie jest nic złego. Psi świat powinien być schematyczny i poukładany. Wówczas pies jest szczęśliwy, a takie postępowanie to właśnie określony schemat.

[ Dodano: 2010-04-01, 09:09 ]
Link do sztandarowego produktu Red KONG
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Welma

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:32:30 »
Drakulka możesz poprawić link, bo nie działa ?

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 01, 2010, 10:11:14 »
Przepraszam coś pokręciłam.
Link jeszcze raz :=>
http://www.zabawkikong.pl/gadzety-c-175.html
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 01, 2010, 10:41:37 »
Dziękuje Wszystkim za podpowiedzi . :flower:

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 06, 2010, 17:14:30 »
Cytat: "Zafrina"
Proponuję skrzydełka z kurczaka w całości. Piesio będzie miał zajęcie na długi czas.

zależy dla jakiego pieska,moja 7 miesięczna bokserka ma zajęcie na jakieś 20 sekund.
zobaczymy i wypróbujemy tego konga.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:57:16 »
ja z kolei mam  typowego mieszańca jakich wiele 20kg . Śerść ma lśniaca, ogólnie jest zdrowy a karmiony jest na zmiane sucha karmą, chlebem z pasztetem ,chodz nie powinien dostawać ponieważ pasztet zawiera przyprawy i konserwanty. gotowane rówznego rodzaju mieso wraz z kaszą i czasme kawłakami warzyw.

Zafrina

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 07, 2010, 14:41:55 »
Czy można dawać psu mleko? Takie zwyczajne, np. z kartonu? Do tej pory nie dawałam go psu, bo różnie piszą i miałam obawy, ale moja psinka aż się trzęsie, kiedy poczuje zapach mleka.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 07, 2010, 15:40:20 »
Nie ma przeciwwskazań. Sprawdź tylko czy dobrze trawi mleko i nie ma po nim sensacji.
Moje burki też by się dały pochlastać za mleko i czasem dostają.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 14, 2010, 21:16:28 »
Moja mama robi psu makaron z mięsem jakimś, wędliną smażoną czy coś w tym stylu i ma się świetnie, tym bardziej, że dużo biega :D
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

malwina

  • Gość
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 14, 2010, 23:39:03 »
ja mojego psa karmie tym co zostało z obiadu - nie chce jesc zadnej karmy dla psiaków czasami mu osobno gotuje ale on i tak kradnie mi kotlety z talerza.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 16, 2010, 13:10:55 »
Mam 2 pytania.
1/
Ze względów logistycznych zmieniłem psiakowi (7 miesięcy) karmę. Zdarza się, że nie zjada przewidzianej porcji, a staram się, by posiłki były o określonych porach. Czy pozostawiona cześć karmy po prostu mu chować do następnego posiłku? Czy pozostawić jednak?
2/
Zaczynam szkolenie psiaka, ale mam problem ze smakołykami. Mianowicie wszysko, co dostaje w nagrodę- cieszy się tak sobie, ale zamiast to zjadać- to zakopuje- jeśli jest na dworze, natomiast w domu ukrywa po zakamarkach. Czy to jest normalne?

PS. Co do kotów. Jakiś czas temu byłem świadkiem niesamowitej sprawy, gdzie kociak moich znajomych nauczył się załatwiać na toalecie. Jakby potrafił spuszczać wodę to byłby ideał:)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 16, 2010, 13:30:15 »
Cytat: "MrW"
1/
Ze względów logistycznych zmieniłem psiakowi (7 miesięcy) karmę. Zdarza się, że nie zjada przewidzianej porcji, a staram się, by posiłki były o określonych porach. Czy pozostawiona cześć karmy po prostu mu chować do następnego posiłku? Czy pozostawić jednak?
2/
Zaczynam szkolenie psiaka, ale mam problem ze smakołykami. Mianowicie wszysko, co dostaje w nagrodę- cieszy się tak sobie, ale zamiast to zjadać- to zakopuje- jeśli jest na dworze, natomiast w domu ukrywa po zakamarkach. Czy to jest normal


Dostaje za dużo jedzenia. Przegłodź go i zmniejsz porcje. Niezjedzony posiłek znika do pory następnego posiłku.
Aby pies reagował na smaczki to zwykle też musi być w lekkim niedosycie i smaczek ma być czymś wyjątkowym, np. kawałkiem parówki, żółtego sera czy kabanosa.

Cytat: "MrW"
Jakiś czas temu byłem świadkiem niesamowitej sprawy, gdzie kociak moich znajomych nauczył się załatwiać na toalecie. Jakby potrafił spuszczać wodę to byłby ideał:)


Też znam takie sytuacje :) Fajne nie?

Jaka to rasa psa? Gdzie się szkolicie?
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ankieta]jaką karmę do jedzenia dajecie swoim psom i kotom?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 16, 2010, 14:37:13 »
Cytat: "draculka"
Dostaje za dużo jedzenia. Przegłodź go i zmniejsz porcje. Niezjedzony posiłek znika do pory następnego posiłku.

Dzięki Kasia. Czyli jeśli nie je- miskę zabieram do następnego razu.
Jeśli chodzi o to, że za dużo je, to nie wiem. Wcześniej jadł BEST CHOICE (jeszcze u hodowcy) i zalecenie było- ok. 400 gr na posiłek. Hodowca miał przygotowaną wyprawkę równiez z ta karmą. Nieszczęsliwy wypadek spowodował, iż tej wyprawki nie dostałem i na moment zmieniłem karme na PURINĘ, którą również zjadał. A teraz ma BOSCHA i problem dotyczy tylko porannego wyżywienia, albowiem wieczorem zjada wszystko. Może to dlatego, iż BOSCH jest drobniej granulowany, niż PURINA i BCH?  
Cytat: "draculka"
Jaka to rasa psa? Gdzie się szkolicie?

Owczarek niemiecki.
Mam go od tygodnia, więc na chwilę obecną jeszcze się poznajemy. Podstaw chcę go nauczyć samemu. Dotychczas był w kojcu i na pierwszy plan problem toalety. Po 4 dniach już woła, że chce na dwór:). Obecny problem to chodzenie na smyczy (nie był uczony). Tą naukę również chcę samemu przerowadzić.
Natomiast od czerwca planuję jeździć do szkoły GROM na Bezrzeczu.