Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Piwo  (Przeczytany 71658 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #120 dnia: Marca 27, 2012, 21:34:03 »
Jestem bardzo mile zaskoczony smakiem Żywiec Porter - jak na polskie koncernowe piwo (w dodatku marki Żywiec, do której mam ogromny dystans!) jest ono naprawdę dobre. Oprócz stonowanej goryczki ma całkiem przyjemny wytrawny, palony smak, trochę kawowy, niestety wyczuwalny jest też delikatny metaliczny posmak. Alkohol również jest trochę wyczuwalny w smaku. Piwo jednak jest całkiem treściwe (w przeciwieństwie do Żywiec Bock), co jest jak najbardziej na plus. Inną zaletą jest super piana koloru kawy z mlekiem, która obecna jest praktycznie do skończenia kufla. 9,5% alkoholu to jednak trochę za dużo jak na piwo - gdyby było około 6-7% byłoby akurat.Na minus zapach, który jest jakiś taki nijaki.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 10, 2012, 15:16:07 »
Od dzisiaj w ramach tygodnia niemieckiego jest Paulaner Hefe Weißbier po 3,99, z czego już skorzystałem ;).

Poza tym po 1,99 są jakieś puszkowe pilznery: Premium Pils, König Pilsener i Veltins.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 10, 2012, 18:26:20 »
Kubie - tylko o porterze "Żywca". Dobry dopiero jest trzeci. Czwarty wykańcza, ale zachowujesz kontrolę, piąty kończy dzień i możliwości. Zasypiasz, koniec pieśni. Testowałem różne "portery". Jak dotąd - "Żywiec" nie ma konkurencji.

PS Zapomniałem. Był jeszcze kiedyś równie świetny porter "EB".

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 10, 2012, 18:30:36 »
Cytat: "Validator"
Kubie - tylko o porterze "Żywca". Dobry dopiero jest trzeci. Czwarty wykańcza, ale zachowujesz kontrolę, piąty kończy dzień i możliwości. Zasypiasz, koniec pieśni.


W końcu ma spory woltaż ;).

Cytat: "Validator"
Jak dotąd - "Żywiec" nie ma konkurencji.


Jak na polskie piwa koncernowe, to Żywiec Porter jest naprawdę fajny i godny polecenia. Żywiec Bock daje już zbyt mocno spirytusem, jeśli chodzi o smak.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #124 dnia: Maja 17, 2012, 19:12:33 »
W Sterze otworzyli sklepik firmowy Browaru Czarnków, naprawdę fajny wybór mają.

Ja zakupiłem w końcu:



Mam nadzieję, że się nie zawiodę. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #125 dnia: Maja 17, 2012, 19:14:19 »
Ale noteckie idzie kupić przecież w normalnych butelkach. I zapewne taniej niż to co ty kupiłeś.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #126 dnia: Maja 17, 2012, 19:17:21 »
Cytuj (zaznaczone)
Ja zakupiłem w końcu:


Czekam na wrażenia ;). Pochwalisz się ile za tą butelczynę dałeś?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #127 dnia: Maja 17, 2012, 19:19:00 »
Toż to przecież niefiltrowane ! Takiego jeszcze nie piłem. Pochwal się jak w szklanicy wyglądało. Mętne bardzo?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #128 dnia: Maja 17, 2012, 21:06:14 »
Cytuj (zaznaczone)
Ale noteckie idzie kupić przecież w normalnych butelkach. I zapewne taniej niż to co ty kupiłeś.


Nie to.

14zł kosztuje za 750ml.

Mętne jest, widać było też chyba osad od drożdży na dnie, światła nieco przepuszcza. ;p Co mnie zdziwiło to praktycznie brak piany przy nalewaniu i szybkie ulotnienie się gazu. W smaku w sumie żadna rewelacja, ot dobre piwo. Gdyby było w normalnej cenie to kupował bym częściej, póki co jednak zostanę przy Noteckim zwykłym i Izerskim.

Mieli też piwo o ciekawej nazwie - Odpad z eksportu. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #129 dnia: Maja 17, 2012, 21:10:55 »
Łomża takze oferuje niefiltrowane.Do zakupienia w Auchan.  http://www.piwolomza.pl/index.php?id=produkty

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #130 dnia: Maja 17, 2012, 21:21:47 »
Cytat: "KrP"
Odpad z eksportu.


Czytałem o tym na browar.biz, ale recenzji jeszcze nie widziałem. Mam nadzieję, że nie butelkują pod tą marką akurat tego co mają pod ręką - np. raz Noteckie jasne, a raz Gniewosza jasnego. Trochę tego się w tym piwie boję.

Co do Nieflitrowanego, to Twoja opinia zgadza się niestety z tym, co czytałem w necie, że nie jest to nic specjalnego. Pełno jest piw dużo tańszych i znacznie lepszych.

U mnie ostatnio w barku pojawiają się same niemieckie piwa - całkiem niezłe są piwa z browaru ze Stralsundu (zwą się Störtebeker). Na razie z tego browaru najbardziej smakowały mi Schwarzbier i Roggen-Weizen (żytnio-pszeniczne), a jeszcze zostały mi do spróbowania Porter Hanzeatycki i Pilsner (można kupić w Niemczech 6-pak butelek, w którym każda jest z piwem w innym stylu).

Z dalszych regionów Niemiec polecam browar ze Stuttgartu - dzisiaj miałem okazję degustować Malteser Weissbier Kristall - pszeniczne filtrowane. To akurat piwo jest w smaku fajną mieszanką pszenicznego piwa z dobrym piwem jęczmiennym.

Cytat: "arcziro"
Łomża takze oferuje niefiltrowane.Do zakupienia w Auchan. http://www.piwolomza.pl/index.php?id=produkty


Do Łomży niestety jestem solidnie zrażony po degustacji ich wynalazków pod tytułem Łomża Miodowa i Łomża Export :/
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #131 dnia: Maja 17, 2012, 21:33:48 »
Cytat: "arcziro"
Łomża takze oferuje niefiltrowane.Do zakupienia w Auchan.  http://www.piwolomza.pl/index.php?id=produkty


Tak, a Kasztelan jest niepasteryzowany.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #132 dnia: Maja 18, 2012, 19:48:10 »
Mam pytanie do panów kolegów. Gdzie w policach można kupić jakieś dobre piwo o których w tym temacie mowa?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #133 dnia: Maja 18, 2012, 20:00:03 »
W Kindze widziałem Noteckie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #134 dnia: Maja 18, 2012, 20:28:48 »
Cytat: "Piotrek"
Mam pytanie do panów kolegów. Gdzie w policach można kupić jakieś dobre piwo o których w tym temacie mowa?


Czasami w marketach (np. w Intermarche; nie patrzyłem jeszcze w Stokrotce) można czasami trafić na coś ciekawego. W Lidlu niestety z reguły jest stały zestaw piw - z czego większość to typowe koncernówki i marketówki niewarte uwagi.

Ja z reguły zaopatruje się w szczecińskich marketach (Piotr i Paweł) i hipermarketach. Dzisiaj miałem okazję wpaść do Piotra i Pawła i Karfura na Turzynie i kupiłem kilka różnych porterów bałtyckich (Porter Warmiński, Okocim Porter, Żywiec Porter i Amber Grand Imperial Porter ;]) do spróbowania, bo doszedłem do wniosku, że w barku mam ostatnio same niemieckie piwa :P.

BTW. wiedzieliście, że Polska słynie na całym świecie właśnie z portera bałtyckiego? Mnie to trochę zdziwiło :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy