Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Piwo  (Przeczytany 73458 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 06, 2011, 21:41:51 »
Ogólnie jest tak, że piwo z beczki smakuje lepiej. Masz rację, jeżeli temperatury były różne, to obiektywnego porównania zrobić nie można. W przypadku piwa beczkowego ważne jest również ustawienie samego urządzenia (ciśnienie i ilość CO2, temperatura chłodzenia i proporcja mieszania). Jeżeli jest wszystko dobrze ustawione, a zazwyczaj tak jest, to osobiście wolę piwo z beczki. ;)

Krzysiek988

  • Gość
Piwo
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 06, 2011, 23:47:37 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Mnie ostatnio smakuje Kasztelan niepasteryzowany :jupi: Niebo w gębie normalnie ;D Poza tym Żuberek i czekam na niepasteryzowanego Bosmana.



Trudno się nie zgodzić tutaj z kolegą :D Mi smakuje Bawarski Paulaner i niepasteryzowany Leżajsk w białej puszcze z Biedronki jak dla mnie rewelacja  :mrgreen:

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 07, 2011, 06:34:10 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Mnie ostatnio smakuje Kasztelan niepasteryzowany :jupi: Niebo w gębie normalnie ;D Poza tym Żuberek i czekam na niepasteryzowanego Bosmana.


Słyszałem od właściciela sklepu Browarnia w Gdańsku, że Kasztelan niepasteryzowany i Bosman niepasteryzowany to to samo.

Swoją drogą nie uważacie, że to całkiem ciekawa inicjatywa? Sklep z 200 różnymi markami piwa praktycznie z całego świata (chciałbym zauważyć że nie jest to jakiś tam monopolowy 24h)? Na Kaszubach takie sklepy i małe browary są całkiem popularne.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 07, 2011, 08:37:47 »
Te niepasteryzowane koncerniaki są niepasteryzowane tylko z nazwy. Sory, ale nie ma możliwości wyprodukowania niepasteryzowanego piwa w takiej ilości i jeszcze rozwiezienia ich na całą Polskę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Zając23

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 08, 2011, 17:48:43 »
Jako, że Kujawiak jestem Kasztelan jest moim dobrym kolegą  od ładnych   "kilku"  lat. Niestety muszę  stwierdzić, iż  faktycznie  niepasteryzowany  to został już  tylko  napis na etykiecie, a  smak z roku na rok  jest coraz groszy
I\'m hot cause I\'m fly, you ain\'t cause you not

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 08, 2011, 20:32:30 »
Swoją drogą to Kujawiak, jak go pierwszy raz piłem 7 lat temu, był bardzo zacny. Aż się nóż w kieszeni otwiera, że Żywiec zburzył ten browar. I jeszcze próbują teraz pod tą samą markę jakieś siki sprzedawać.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline mirkuls

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 08, 2011, 21:55:51 »
Miałem okazję pić Kujawiaka prosto z taśmy produkcyjnej(15 lat temu) i przyznam,że był bardzo smaczny.
 Teraz można kupić Kujawiaka w Tesco,ale tak jak pisze Krp,nie jest,to już,to samo piwo,co kiedyś.

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 08, 2011, 23:13:17 »
Ja do dziś pamiętam smak piwa z Bydgoszczy z lat 70-tych.Nie był to żaden kujawiak, tylko bydgoskie ze złotym napisem, było też bydgoskie z zielonym napisem, lecz trochę gorszej klasy.Oczywiście piwo bydgoskie z kufla.
Jan


Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 23, 2011, 18:58:57 »
No właśnie, tam jest napisane, że trzeba podgrzać do 70 stopni Celsjusza.  :crazy:  Jak zawitam w grudniu, to skosztuję.  ;D

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 23, 2011, 19:24:08 »
Warunki w jakich było spożywane, nie pozwalały na podgrzewanie, no chyba, że zapalniczką, ale i to nie wchodzi w grę bo nie palę :D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 23, 2011, 21:27:04 »
To już lepiej kupić zwykłe piwo i samemu podgrzać dodając cynamon, imbir, goździki no i miód.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 13, 2012, 19:43:37 »
Dzisiaj pierwszy raz degustowałem Miodne z browaru Kormoran - powiem Wam, że bardzo zacne :). Jestem naprawdę mile zaskoczony. Wcześniej piłem z miodowych jedynie Lubuskie, ale tamto było jakoś takie sztuczne.

A pija ktoś tu pszeniczne? Coś polecacie? Ja dzisiaj próbowałem Corneliusa pszenicznego jasnego - smak ciekawy (bananowy posmak), choć raczej musiałbym się do niego przyzwyczaić, bo jest całkiem inny w porównaniu do "tradycyjnego" piwa.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline mirkuls

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 13, 2012, 19:59:14 »
Ja piłem pszenicznego Leżajska, ale powiem szczerze nie bardzo mi smakował.
Tak jak pisze Kuba całkiem inny smak w porównaniu z tradycyjnym piwkiem.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Piwo
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 13, 2012, 21:30:17 »
Z pszenicznych dobry jest paulajner i franciszkanin czy jakoś tak. Piłem go w Niemczech, tylko nie wiem czy jest on u nas dostępny bo go nigdzie nie widziałem. Może ktoś się orientuje czy można go u nas kupić?