Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 30757 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2010, 11:23:54 »
Cytat: "yak"
Kobiety zrezygnowały (był kiedyś na starym forum taki dział czysto kobiecy. Od pochwały kosmetyczek po ginekologów). Pięknych Pań sprawy. Na tym forum już nie ma.


Z kilkoma Paniami zdarzyło mi się korespondować na pw - powód wyciszenia się tego działu na forum, to ogólna burzliwa, pyskata i awanturnicza atmosfera na forum.
Jeśli ktoś wypowie się inaczej niż ... to dostaje taki pocisk słowny, że odechciewa się poświęcania czasu na przywracanie meritum dyskusji.

Co do propozycji zmian:
1. Dobry pomysł, aczkolwiek gremium decyzyjne będzie posądzane o brak obiektywizmu ;)
2. Tak, przy czym nie dyskwalifikowałabym użytkowników młodszych, którzy potrafią zachować kulturę dyskusji. Tylko jak to zrobić by mogli istnieć na forum?  
3. Zdecydowanie tak. Niektórych wypowiedzi nie sposób przeczytać, a cóż dopiero zrozumieć co podmiot miał na myśli.
4. Nie mam zdania.
5. Kilka nowych działów ma szansę zaistnieć, np. "przydatne informacje" - "jaki sklep polecacie ?" ,"skąd odjeżdża autobus X?" lub "szukam numeru kontaktowego do lekarza Y".
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2010, 11:50:52 »
Cytat: "malkontent8"
Nie kasuj moich postów a się dogadamy


Nie kasuje ich bez powodu - z tego co wiem, niewiele ich jak dotąd poleciało. Są w tym "lepsi" od Ciebie :P.

Cytat: "yak"
Wiesz dobrze "Kuba", że żyje tu kilka działów. Najlepiej ma się historyczny, bo jest paru maniaków, mnie nie wyłączając. Drugi jest polityczny. Jest jaki jest. A w miarę upływu czasu będzie jeszcze gorszy. Bądź co bądź mamy rok wyborów. Trzeci dział - życie codzienne, kilka lub kilkanaście wątków. Czwarty - subdział - "Huzia na Józia", czyli na mnie. To mi akurat nie przeszkadza, potrafię się odwinąć. Więcej tu działów nie ma. Kobiety zrezygnowały (był kiedyś na starym forum taki dział czysto kobiecy. Od pochwały kosmetyczek po ginekologów). Pięknych Pań sprawy. Na tym forum już nie ma.
Dla mnie mógłby być tylko dział historyczny (rzekłem - jestem maniak tej tematyki) i może jakiś względnie "uczesany" polityczny. Ale to raczej marzenia. Pozdrawiam Ciebie "Kubo" serdecznie. J. A.


Działy, które wymieniłeś można określić jako "główne" Nie zgodzę się jednak, że inne działy są martwe - np taki dział jak motoryzacja, czy komputery mają się dobrze :). Ja rownież pozdrawiam.

Cytuj (zaznaczone)
2. Tak, przy czym nie dyskwalifikowałabym użytkowników młodszych, którzy potrafią zachować kulturę dyskusji. Tylko jak to zrobić by mogli istnieć na forum?


A może lepiej byłoby ustalić tę granicę wieku na 16 lat? Najwięcej tzw. "dzieci neostrady" chyba jest poniżej tej granicy wieku.

Cytat: "draculka"
5. Kilka nowych działów ma szansę zaistnieć, np. "przydatne informacje" - "jaki sklep polecacie ?" ,"skąd odjeżdża autobus X?" lub "szukam numeru kontaktowego do lekarza Y".

Ciekawy pomysł z tym działem - odciążyłoby to dział "Sprawy bieżące", oraz "Tematy różne", ponieważ teraz tam trafiają również wątki, które dotyczą Polic, a nie pasują do działów z kategorii "Police i okolice"

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2010, 13:48:50 »
Cytat: "yak"
Nie, mógłbyś być K. Drzazgą, bo to ostatni z inteligentnie trąconych, ale nie przypuszczam. Aaa. Zapomniałem o Z. Durmanie. Uff - mówiąc po indiańsku, ciut bym się zdziwił... Więcej nawiedzonych w Policach nie znam.


Dedukujesz prawidłowo. Ale grono twoich "fanów" jest więcej :)
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 05, 2010, 14:42:55 »
Cytat: "Kuba"

A może lepiej byłoby ustalić tę granicę wieku na 16 lat? Najwięcej tzw. "dzieci neostrady" chyba jest poniżej tej granicy wieku.

Proponuję ten punkt odłożyć do czasu, aż znajdziecie sensowny sposób na weryfikację użytkowników.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 05, 2010, 15:57:03 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Kuba"

A może lepiej byłoby ustalić tę granicę wieku na 16 lat? Najwięcej tzw. "dzieci neostrady" chyba jest poniżej tej granicy wieku.

Proponuję ten punkt odłożyć do czasu, aż znajdziecie sensowny sposób na weryfikację użytkowników.


Jedyną sensowną metodą jest słowna deklaracja własnego użytkownika. Gdy wchodzi się na stronę np. browaru/ portalu dla dorosłych weryfikacja też odbywa się na zasadzie deklaracji.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 05, 2010, 16:48:59 »
Cytat: "Denver"
będzie można o nich podyskutować

I każdy ma tak paplać co jest fajne a co nie? Jeśli chcesz poznać opinie wszystkich użytkowników, a nie tylko tych najaktywniejszych, zrób do każdej propozycji ankietę tak/nie i wszystko będzie jasne, a jeśli ktoś będzie chciał się wypowiedzieć to i tak to zrobi.

System rang - wg. mnie słaby pomysł, przyznanie niejasne; znowu będzie, że admini nieobiektywni, a jak ktoś z gwiazdką zaszaleje słownie to już w ogóle będzie wojna; dać userom oceniać innych to też kiepski pomysł, zaraz się pojawi kupa nowych userów i ludzie z kosmosu zaczną dostawać rangi. Ostatecznie, patrz: ostatni akapit

Ograniczenie wiekowe - może przy okazji podziały na klasy społeczne, grupy wyznaniowe itd... Czasem młody ma ilościowo i jakościowo więcej do powiedzenia niż stado 'pełnoletnich'

Większy nacisk na ortografię - w granicy rozsądku, jeśli ktoś jest dyslektykiem etc. nie można go ganić za byle błąd. Natomiast wszelkie próby pisania całego posta bez znaków interpunkcyjnych, z Caps Lockiem etc. od razu na tygodniowy ban.

Nowe działy - na moje oko pasuje tylko Hall of Fame, gdzie użytkownicy sugerowaliby adminom przyznanie komuś gwiazdki/rangi za pomocą argumentów, a nie kliknięć.

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 05, 2010, 17:29:51 »
1. Średnio mnie te rangi zawsze interesują, aczkolwiek nie szkodzą.
2. Jak zweryfikować wiek? Poza tym, zakazany owoc smakuje najlepiej...
3. Ortografia, oj TAAAAK! Wielkie TAK dla tej inicjatywy. Tępić.
4. Trudny temat, zawsze kontrowersyjny. Nikomu nie dogodzisz w tej kwestii, zawsze się znajdzie ktoś, kto nazwie Moderatora - Łukaszenką.
5. Do rozważenia.

Jak już ktoś wcześniej napisał, i ja sam pisałem gdzieś kilka razy już (chyba nawet w PW do Kuby), nie zamykać tematów, niech się same wyczerpują - a za nadmierne pyskówki "wynagradzać" ostrzeżeniami, sowicie.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 05, 2010, 19:37:24 »
Cytat: "cooker"
Cytat: "Denver"
będzie można o nich podyskutować

I każdy ma tak paplać co jest fajne a co nie? Jeśli chcesz poznać opinie wszystkich użytkowników, a nie tylko tych najaktywniejszych, zrób do każdej propozycji ankietę tak/nie i wszystko będzie jasne, a jeśli ktoś będzie chciał się wypowiedzieć to i tak to zrobi.


Nie, nie chodziło o paplaninę, tylko o fakt, że nie jesteśmy nieomylni i w tym temacie możecie wytknąć wady/zalety pomysłów lub poprawki do nich.
Właśnie dzięki temu podsunąłeś mi świetny pomysł:

Cytat: "cooker"
Nowe działy - na moje oko pasuje tylko Hall of Fame, gdzie użytkownicy sugerowaliby adminom przyznanie komuś gwiazdki/rangi za pomocą argumentów, a nie kliknięć.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 05, 2010, 20:27:34 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Kuba"

A może lepiej byłoby ustalić tę granicę wieku na 16 lat? Najwięcej tzw. "dzieci neostrady" chyba jest poniżej tej granicy wieku.

Proponuję ten punkt odłożyć do czasu, aż znajdziecie sensowny sposób na weryfikację użytkowników.


Jedyną sensowną metodą jest słowna deklaracja własnego użytkownika. Gdy wchodzi się na stronę np. browaru/ portalu dla dorosłych weryfikacja też odbywa się na zasadzie deklaracji.

Przy takiej metodzie ustalanie granicy możecie sobie darować.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 05, 2010, 21:31:38 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Denver"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Kuba"

A może lepiej byłoby ustalić tę granicę wieku na 16 lat? Najwięcej tzw. "dzieci neostrady" chyba jest poniżej tej granicy wieku.

Proponuję ten punkt odłożyć do czasu, aż znajdziecie sensowny sposób na weryfikację użytkowników.


Jedyną sensowną metodą jest słowna deklaracja własnego użytkownika. Gdy wchodzi się na stronę np. browaru/ portalu dla dorosłych weryfikacja też odbywa się na zasadzie deklaracji.

Przy takiej metodzie ustalanie granicy możecie sobie darować.


A znasz lepszą? Nie jest to żadna złośliwość - ot ciekawość, bo chyba nie masz na myśli skanowania dowodów [:

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 05, 2010, 21:34:04 »
Cytat: "Denver"
A znasz lepszą? Nie jest to żadna złośliwość - ot ciekawość, bo chyba nie masz na myśli skanowania dowodów [:
Nie ma innej łatwo dostępnej metody, dlatego jest to bez sensu ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:07:48 »
Cytat: "Denver"

A znasz lepszą? Nie jest to żadna złośliwość - ot ciekawość, bo chyba nie masz na myśli skanowania dowodów [:

Ja też się nie wyzłośliwiam, tylko zwracam uwagę, że dyskusja nad granicą wiekową to marnowanie energii :)
Samo skanowanie dowodów też jest do bani - chyba że chcesz osobiście rejestrować użytkowników, żeby sprawdzić, czy nikt nie podkradł dokumentu dziadkowi.
Co do pytania: nie, nie znam lepszej (czyli jednocześnie wiarygodnej i wygodnej). Sęk w tym, że oświadczenia to żadna weryfikacja, więc - moim zdaniem - nie warto tworzyć ograniczenia, którym zainteresowani nie będą się musieli przejmować.
Zauważ też, że jeśli np. wpiszesz „forum od 16 lat”, to wyeliminujesz uczciwego piętnastolatka, a smarkacza mającego zasady w głębokim poważaniu już nie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 09, 2010, 18:09:23 »
Zamiast pisać wsio o zwierzętach tu i tam, bo zaginął, bo znaleziony, bo robi kupę :P
to może lepiej założyć cały dział o pociechach?

Offline martoszka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 10, 2010, 23:34:50 »
jestem za ,i moze pt "zwierzyniec " ? :jupi:
nie ma sytuacji bez wyjścia,kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno

Offline bozka

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
    • http://www.supersklep1.sklepy24h.pl
Propozycje zmian
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 10, 2010, 23:43:45 »
Cytat: "rbk"
Zamiast pisać wsio o zwierzętach tu i tam, bo zaginął, bo znaleziony, bo robi kupę :P
to może lepiej założyć cały dział o pociechach?


W " Moje hobby" jest temat o psiakach i innych zwierzętach. Głównie chwalimy się tam swoimi pupilkami.